Zlepšení se v 60 m


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zlepšení se v 60 m  Úvodní stránka -> Atletika -> Zlepšení se v 60 m
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Koouky


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 8:53 am    Předmět: Zlepšení se v 60 m Odpovědět s citátem

Zdravím!
Prolézala jsem tu fórum a nic, co by mi pomohlo jsem tu nenašla.
Příští rok mě čekají příjmačky a potřebovala bych se zlepšit ve sprintech na 60m.

Jsem spíše vytrvalostní běžec, takže takových 5-10 km v kuse mi opravdu nevadí.
Ale sprinty u mě kolísají, nejsem žádný ztracený případ to ne, ale chtělo by to změnu k lepšímu asi tak o 2s.

Máte někdo nějaké rady, rozepsání tréningu a něco podobného?
Za každé rady budu moooc ráda!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
raw


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

podle me je na sprint klic vybusnost, takze drepy se stopkou s naslednym co nejrychlejsim pohybem nahoru, vyskoky s jednoruckama, sprint s nejakym zavazim (jsou takove vesty tusim) a porad dookola sprintovat :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 9:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sprinty do kopce a těžký dřepy bych volil já a taky klasický sprinty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
micus6
Poník


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 9:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nechci spamovat, ale v 18ti letech mam 60ku jak prumerny 14ti letý kluk. Na dálku je to ok, ale nemam sprinterskou postavu a vlastne ani netrenuju sprinty... dejme tomu 1x tydně 10x60m -aspoň vteřinku by to udělalo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koouky


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

raw napsal:
podle me je na sprint klic vybusnost, takze drepy se stopkou s naslednym co nejrychlejsim pohybem nahoru, vyskoky s jednoruckama, sprint s nejakym zavazim (jsou takove vesty tusim) a porad dookola sprintovat :)

Děkuju za tip s tím závažím, zkusím se po něčem kouknout!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Koouky


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Humanic145 napsal:
sprinty do kopce a těžký dřepy bych volil já a taky klasický sprinty


Zkusím sprinty i ty dřepy, snad to přinese ovoce, děkuji!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
raw


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koouky napsal:
raw napsal:
podle me je na sprint klic vybusnost, takze drepy se stopkou s naslednym co nejrychlejsim pohybem nahoru, vyskoky s jednoruckama, sprint s nejakym zavazim (jsou takove vesty tusim) a porad dookola sprintovat :)

Děkuju za tip s tím závažím, zkusím se po něčem kouknout!


ty vesty budou mozna zbytecne drahe, ale bude plno jinych zpusobu - zavazi do batohu, bandaze upevnene k necemu a zahacene pres ramena apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

20-30m useky (starty, letme), odrazy + drepy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BerserK87
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A k tomuto co tu bolo spomenute sa sustred aj na techniku. Ked hovoris zlepsenie sa az o 2 sekundy na 60m co je bohovo vela.. Proste zistit kde mas vrchol slapaveho behu a potom pretahovat krok. Pozri si nejake spomalene videa sprinterov a pod. Po tej veste sliedim aj ja, no alternativa bola spomenuta + pozri sa po zavaziach na zapastie a na nohy nad clenky. Inac rychlejsi progress mozes ocakavat, ked budes sutazit s niekym na treningu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koouky


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

raw napsal:
Koouky napsal:
raw napsal:
podle me je na sprint klic vybusnost, takze drepy se stopkou s naslednym co nejrychlejsim pohybem nahoru, vyskoky s jednoruckama, sprint s nejakym zavazim (jsou takove vesty tusim) a porad dookola sprintovat :)

Děkuju za tip s tím závažím, zkusím se po něčem kouknout!


ty vesty budou mozna zbytecne drahe, ale bude plno jinych zpusobu - zavazi do batohu, bandaze upevnene k necemu a zahacene pres ramena apod.


To já bych si ji ani nekupovala, také jsem si vzpomněla na batoh apd. Ale prodávají se ještě taková závaží na ruce a nohy, nejsou drahá! :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Koouky


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BerserK87 napsal:
A k tomuto co tu bolo spomenute sa sustred aj na techniku. Ked hovoris zlepsenie sa az o 2 sekundy na 60m co je bohovo vela.. Proste zistit kde mas vrchol slapaveho behu a potom pretahovat krok. Pozri si nejake spomalene videa sprinterov a pod. Po tej veste sliedim aj ja, no alternativa bola spomenuta + pozri sa po zavaziach na zapastie a na nohy nad clenky. Inac rychlejsi progress mozes ocakavat, ked budes sutazit s niekym na treningu.


Určitě, technika je základ si myslím. Dříve jsem běhala jak potrefený králík, pak mi atletka dala rady a je to lepší. Ale ještě by to chtělo vypilovat.
Díky za radu skrz ty videa, to by mě nenapadlo! :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
raw


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 11:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koouky napsal:
raw napsal:
Koouky napsal:
raw napsal:
podle me je na sprint klic vybusnost, takze drepy se stopkou s naslednym co nejrychlejsim pohybem nahoru, vyskoky s jednoruckama, sprint s nejakym zavazim (jsou takove vesty tusim) a porad dookola sprintovat :)

Děkuju za tip s tím závažím, zkusím se po něčem kouknout!


ty vesty budou mozna zbytecne drahe, ale bude plno jinych zpusobu - zavazi do batohu, bandaze upevnene k necemu a zahacene pres ramena apod.


To já bych si ji ani nekupovala, také jsem si vzpomněla na batoh apd. Ale prodávají se ještě taková závaží na ruce a nohy, nejsou drahá! :))


ano, ale ty zavazi na kotniky apod muzou dost prekazet az rezat do nohy pri maximalnim sprintu, musis vyzkouset a uvidis co je idealni, s tim batohem by to mozna bylo nejidealnejsi ( stary batoh, poradne stahnout popruhy, dat tam 5-8kg? a sprintovat)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merveill


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 12:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co takhle různá cvičení se schody? Sprinty do nich, skákat snožmo po více schodech, po jedné noze a takto různé variace, dá se toho se schody vymyslet mnoho.
Určitě výběhy prudkých kopců a jejich následné seběhnutí, to by mělo pomoci.
Skákání snožmo přes překážky, postavit je za sebe a plynule je přeskakovat, můžeš si do rukou vzít i nějaké závaží, ale pozor na zuby :).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
raw


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Merveill napsal:
Co takhle různá cvičení se schody? Sprinty do nich, skákat po dvou nohách po více schodech, po jedné noze a takto různé variace, dá se toho se schody vymyslet mnoho.
Určitě výběhy prudkých kopců a jejich následné seběhnutí, to by mělo pomoci.
Skákání snožmo přes překážky, postavit je za sebe a plynule je přeskakovat, můžeš si do rukou vzít i nějaké závaží, ale pozor na zuby :).


schody mi ani nepripominej:D sem na nich taky trenoval vybusnost, abych si trochu udrzel sprint a jednou mi takhle pri skoku sklouzla noha a koleno v ..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem



Dobrý a zábavný trénink a hlavně účinný. Já jsem běhal s kámošem 100m sem tam a po tomto jsem se zlepšil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zlepšení se v 60 m Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: