Dětské výrobky



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dětské výrobky  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Dětské výrobky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jachym


PříspěvekZaslal: so říjen 19, 2013 4:20 pm    Předmět: Dětské výrobky Odpovědět s citátem

Tak jsem si včera v obchodě všiml, že začli dělat nový termix. Já osobně si ho někdy kupuju, moc mi chutná a nemá nejhorší nutriční složení, je to hlavně tvaroh a navíc 90g není nic závratnýho a nejsem v dietě.
Co mě ale opravdu ročílilo je, že oni tohle označili jako "řadu pro děti"... a světe div se, tahle řada termixů pro děti má místo 4g tuku gramů 8, míň bílkovin a víc cukru, energ. hodnota samozřejmě taky 700 místo 500.
Fakt nechápu proč normální termix, který je naprosto vhodný i pro děti, je docela dost sladký a nijak vodový, oni "ztuční" a ještě označí za vhodný pro děti... tak to si nechám zajít chuť... a k tomu navíc i přichuti kromě cheesecake dělají stejné, fakt nechápu, děti můžou přece jíst normální termix a když už dělají pro děti, naopak bych předpokládal nějakou přidanou hodnotu... ale tohle....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: so říjen 19, 2013 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Třeba protože ty matky to složení/nutriční hodnoty číst nebudou? Uviděj nápis: "Pro děti a šup s tím do košíku". Se podívej na Bobíka jaké to má nutriční hodnoty a je to pro děti.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne říjen 20, 2013 4:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No právě a to mě na tom nejvíc vytočilo, jsou to tyhle sračky a ten termix byl relativně dobrou volbou v porovnání s pribinákama apod. a oni udělaji takovýhle zvěrstvo - proč....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajkonur


PříspěvekZaslal: ne říjen 20, 2013 7:17 am    Předmět: Re: Dětské výrobky Odpovědět s citátem

jachym napsal:
Tak jsem si včera v obchodě všiml, že začli dělat nový termix. Já osobně si ho někdy kupuju, moc mi chutná a nemá nejhorší nutriční složení, je to hlavně tvaroh a navíc 90g není nic závratnýho a nejsem v dietě.
Co mě ale opravdu ročílilo je, že oni tohle označili jako "řadu pro děti"... a světe div se, tahle řada termixů pro děti má místo 4g tuku gramů 8, míň bílkovin a víc cukru, energ. hodnota samozřejmě taky 700 místo 500.
Fakt nechápu proč normální termix, který je naprosto vhodný i pro děti, je docela dost sladký a nijak vodový, oni "ztuční" a ještě označí za vhodný pro děti... tak to si nechám zajít chuť... a k tomu navíc i přichuti kromě cheesecake dělají stejné, fakt nechápu, děti můžou přece jíst normální termix a když už dělají pro děti, naopak bych předpokládal nějakou přidanou hodnotu... ale tohle....



Mateřské mléko obsahuje spoustu tuku, spoustu cukru a jen velmi
málo bílkovin. Je vůbec vhodné pro děti? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: ne říjen 20, 2013 9:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sunar má taky hodně sacharidů a tuku, bílkovin má nejméně. Něco na tom asi bude, sice nejsem odborník na dětskou výživu, ale asi děti nepotřebují tolik bílkovin. Jde taky o to o jakých dětech se bavíme, ale i tak si myslím, že je úplně jedno jestli dítě sní 4g nebo 8g tuku...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: ne říjen 20, 2013 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
Sunar má taky hodně sacharidů a tuku, bílkovin má nejméně. Něco na tom asi bude, sice nejsem odborník na dětskou výživu, ale asi děti nepotřebují tolik bílkovin. Jde taky o to o jakých dětech se bavíme, ale i tak si myslím, že je úplně jedno jestli dítě sní 4g nebo 8g tuku...

Tak nějak, malé děti nejsou kulturisti v dietě, aby potřebovali tunu bílkovin a málo sacharidů/tuků
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2013 4:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně, ale tady se nebavíme jen o kojencích, ale hlavně o dětech třeba 10 let, však už se o tom i dost mluví, děcka dneska ani nesportujou a jen sedí doma na facebooku, vidim to u své pubertální sestry, přijde ze školy a sedí doma u počítače a matky který tohle nesleudjou je pak timhle krmí.. termix byla ještě docela dobrá volba a teď oni udělaji toto... přitom paradoxně si můžou rodiče myslet, že je to naopak pro děti a tudíž "lepší".... takový ty sladký cereálie atd. to je dokonce horší než třeba tatranka, když já sem byl menší tak taky byl spíš jen cornflaky, maximálně musli s ovocem, dneska je to všechno jinak...bohužel
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajkonur


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2013 6:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

děcka sedí na facebooku, žerou termix a za okny se přikrádá konec světa.
nezávidím ti tvoje starosti. můžeš vůbec v noci spát?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2013 7:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ne jen deti, ale dokonce ani dospeli nepotrebuje tolik bilkovin, ale vetsina si mysli, ze cim bilkovin tak vic svalu a men tuku :-) ta fanatizace zde kolem bilkovin je usmevna.Doporucuju si pustit rozhovor na konkurencnim webu a to s Pavlem Brozkem, ms v naturalni kulturistice, mozna to nekterym otevre oci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vixVicious


PříspěvekZaslal: so listopad 09, 2013 2:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To označení "pro děti" si může výrobce napsat na cokoliv. Na streamu byl o tom jeden díl A dost. Šunky pro děti měly ještě víc soli, než ty ostatní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dětské výrobky
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: