Jídla do diety (low cal/low carb) - recepty i nerecepty


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jídla do diety (low cal/low carb) - recepty i nerecepty  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Jídla do diety (low cal/low carb) - recepty i nerecepty
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MSG


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 11:00 am    Předmět: Jídla do diety (low cal/low carb) - recepty i nerecepty Odpovědět s citátem

Ahoj,

jelikož jsem nachcípanej a jen doma smutně čumím na činky a rotoped, rozhodl jsem se dnes zrealizovat jeden nápad, který mám v hlavě už delší dobu a sice dát si do kupy pár dietních jídel a plácnout ty osvědčené sem.

Budu rád za vaše postřehy a věcnou kritiku. Také se pochopitelně těším, že i vy přijdete s nějakým nápadem (ovšem nějakým opravdu jednoduchým) :-) Sám točím bohužel jen pár jídel, a už se mi z nich lehce "zvedá kufr".

Mělo by jít o různá jídla (snídaně, svačiny, obědy...), vhodná do diety a to sice do nízkokalorické a nízkosacharidové , ev. vln. při sportovní zátěži (posilovna, cardio, HIIT...). Můžete dávat i jídla typu "chleba s něčím" nebo "jogurt s něčím"; sice je to kuchřasky prostinké, ale o to právě jde. Nejsme,koneckonců, u Polreicha.

Jídla do CKD nebo Paleo/Primal sem prosím dávajte jen jsou-li vhodná do výše uvedené diety, ať se to nemíchá.

Pro zjednodušení si dovolím vynechat počítání nutričních hodnot.


Naposledy upravil MSG dne po březen 17, 2014 10:31 am, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže první jídlo:

typ: snídaně / svačina

250g jogurt + lžíce vloček + 30g protein + lžíce kakaa.
Lze přidat ořechy, ovoce (nakrájená jablka, pomeranč, borůvky, čer. rybíz (i mražené - po rozmrazení :-)

Pozn.: je-li jogurt hustý, je možné ředit vodou nebo mlékem.

Komentář: základ je bílý jogurt (u mě půl kelímku Hollandie), trocha vloček (dle míry diety) a to kakao a/nebo protein. Další přídavky jsou do diety spíše nevhodné, ale zase se to dá jíst. Co se týče proteinu, je vhodný spíš čokoládový nebo kakaový.

Jinak toto jídlo jsem schopen jíst denně třeba půl roku v kuse.
(z čehoš kolegové v práci šílí :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

svačina:

250g jogurt + 250g tvaroh + lžíce kakaa
Dále lze doplňovat různé ovoce.
Vločky nejsou moc vhodné, ty z toho vytvoří jakýsi beton.

Pozn.: je potřeba smíchat v mixeru, ručně to fakt jde blbě.

Tohle je docela dobrý nápad na tvaroh na sladko, myslím, že odněkud odsud z fóra.
Jogurt je opět 1/2 kelímku Holandia, tvarov je nízkotučný z Kauflandu.

Narozdíl od předchozího se to docela rychle přejí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

oběd:

Kuřecí plátky (kousky) s těstovinami.
Kuřecí prsa osmahnout lehce na teflonce (bez oleje), osolit, okořenit. Lze jako plátky (ty předem naklepat) nebo kousky (ty se naklepávat nemusí, leda ty větší).

Příloha: těstoviny (idálně celozrné, kvůli GI) - špagety nebo jiný tvar. Na ně velké množství sýra + kečup.

Přílohu je možné dělat 50:50 s vařenou zeleninou. Ta se vaří zvlášť a vydrží na několik dní.

edit: přidáno foto - verze s smaženým lilkem navíc, cca 40g celozrných těstovin a vařená zelenina; před posypáním sýrem.



Naposledy upravil MSG dne st březen 19, 2014 1:12 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

oběd:

Kuřecí kousky s rýží ("rizoto")

Kuřecí prsa nakrájet na malé kousky, lehce poklepat a osmahnout lehce na teflonce (bez oleje), osolit, okořenit.

Příloha: rýže (idálně basmati nebo natural) + vařenou zeleninou (ta tomu dá trochu "šťávy").

Na rýži možno strouhaný sýr + ev. kečup. Dále je vhodná kyselá okurka nebo paprika "kozí roh" či feferonka.

Pozn.: Zelenina se vaří zvlášť a vydrží na několik dní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flew


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci ti do toho kecat ale mohl by si psát kolik to má g sacharidů a bílkovin když je to fórum o fitness :)
_________________
Sny se musí plnit, nemůžeme odpočívat

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mick994


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jelikož to má být low carb, tak nevím nevím jestli rýže, těstoviny, kečup a ovoce jsou vhodné suroviny.
_________________
Nechci být Největší, ani nejrychlejší a už vůbec nejsilnější.
Můj ideál je zlatý střed, kde má mít tělo funkci, výkon i vhled zároveň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ignasov


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

k tym kuracim prsiam si mozte dat karfiol spraveny na pare. vynikajuco to ozivi chut, pritom je to zdrava zelenina a nic tym nepokazite. pripadne si na to viete dat platok syra atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mick994


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Většinou dávám v low carb dny jako přílohu dušenou brokolici , nebo papriky (poslední době zlevňují takže to není tak drastické jako přes zimu kde chtěly 90kč/kg skoro) nebo avokádo je také fajn , ale chce to vychytat pěkné kusy, nebo 20-35g mandlí také dobré na zpestření.
_________________
Nechci být Největší, ani nejrychlejší a už vůbec nejsilnější.
Můj ideál je zlatý střed, kde má mít tělo funkci, výkon i vhled zároveň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Číča


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

flew napsal:
Nechci ti do toho kecat ale mohl by si psát kolik to má g sacharidů a bílkovin když je to fórum o fitness :)

Si to spočítej sám,ne? Já jsem za takovéto recepty vděčný,byť zatím nic nového :)
_________________
Jsem zvíře,které pustili ze ZOO za dobré chování.
Log:
http://forum.ronnie.cz/post1122639.html#1122639
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Špenát (mražený, listový, sekaný) uvařím s česnekem. K tomu v troubě upeču lososa. Pokud můžou být sacharidy, tak k tomu třeba šťouchané brambory. Jinak zelenina - brokolice, okurka, paprika.

Lososa kupuju mraženého v Kauflandu. Je v krabičce - ten je vynikající. Akorát teď koukám, že jsou dva druhy. Lachsfilet (má 2g tuku/125g) a Wildlachsfilet (má 20g tuku/125g) - docela rozdíl.



Naposledy upravil Big Muscle dne po březen 17, 2014 2:45 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 5:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no, taky souhlasim že když už to uvádět, tak s hodnotama a další věc je... nechci rýpat, ale recept typu bílý jogurt s kakaem, tvaroh s kakame, a kuře s těstovinama nebo rýží.... otázka jestli to vůbec ještě je recept.. to je jak psát recept na chleba s máslem, toast se sýrem a kečupem nebo topinku s česnekem, ale cením snahu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ad přílohy - tak určitě, běžný přílohy vyloženě low carb nejsou, ale já jsem se i s nima do low carb diety vešel (nějakých 150-200g). Asi budete nemítat, že co je pak low carb, ale pak není problém obilovinovou přílohu vyměnit za vařenou zeleninu.

ad kalorie - mohl bych je uvádět, ale jsem línej (a koukám, že vy taky :-) ), takže to asi bude bez nich

ad recept "jogurt s kakaem" - jasně, že to recept není, na druhou stranu mám kvůli tomu k snídani dělat kachnu? :-) Prostě snídat potřebuju a čím je to jednodušší, tím plus. V jednoduchosti je síla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mick994


PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MSG napsal:

ad recept "jogurt s kakaem" - jasně, že to recept není, na druhou stranu mám kvůli tomu k snídani dělat kachnu? :-) Prostě snídat potřebuju a čím je to jednodušší, tím plus. V jednoduchosti je síla.


Tak mají to být "recepty" ... tak se rozmysli jestli to jsou recepty nebo jen tvůj Jídelní log, protože nikdo ti neříká že si máš dělat kachnu na snídani
_________________
Nechci být Největší, ani nejrychlejší a už vůbec nejsilnější.
Můj ideál je zlatý střed, kde má mít tělo funkci, výkon i vhled zároveň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2x oběd

Tuňák s těstovinami
Uvařit těstoviny (idálně celozrné, kvůli GI) - špagety nebo jiný tvar. Na ně kydnout z konzervy tuňáka ve vlastní šťávě (ne oleji!); tu šťávu předtím vylít, a zamíchat do těstovin.

Dochucení a la běžné špagety - kečup, sýr, olivy.

Lze kombinovat s vařenou zeleninou.

tuňákový guláš s těstovinami / rýží
Základem je konzerva tuňáka v tomatu "Tuna Pikant Dressing", kterou mají v Kauflandu (výrobce Vitae d´Oro, taková oranžová), má 90g masa.

Konzerva se vyklopí do hrnce / na pánvičku a ohřeje se; doporučuju ochutit - paprika sladká, pálivá, chilli...

Příloha je rýře (idálně basmati nebo natural) nebo těstoviny (idálně celozrné, kvůli GI) -
Dochucení: sýr, kečup, olivy...

Pozn.: velmi vhodné např. do kempů, kde nemáte dost plynu na vaření plnohodnotných jídel a už se vám příčí instatní nudle a polévky (zde holt s předvařenou rýží)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jídla do diety (low cal/low carb) - recepty i nerecepty Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: