Paleo Recepty


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Paleo Recepty  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Paleo Recepty
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Spashett


PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:

A? Jen smíchat a dát péct? Na kolik stupňů a jak dlouho?


jasny, jenom smichat a dat pect. Pece se to tak na 180 stupnu po dobu cca 25 minut. Tak jsem to delal ja, bohuzel tu mame shit troubu takze, presny info nevim : (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reiben


PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska jsem si udělal skvělý paleo smoothie . Vynikající volba pro zdravý dezert :

plechovka kokosového mléka (400 ml)
porce ovoce (možností je hodně, záleží na vašich osobních preferencích a taky na tom, co máte zrovna doma. Já použil 1 banán + 4 jahody).
3 lžíce mandlovýho másla (pokud nejedete paleo, tak lze nahradit běžně dostupným arašídovým máslem. Efekt bude nejspíš stejnej).

Vše hodit do mixéru a zapnout na plnej kotel! Výsledný produkt má trošku hustší konzistenci, takže můžete buď vše nalít do sklenice a pít brčkem nebo pokud si to chcete víc vychutnat, tak si vzít do ruky lžičku a jíst to jako jogurt.

Pro fajnšmekry : smoothie po nalití do sklenice/misky ještě posypte sušeným kokosem a dozdobte nakrájeným ovocem na kousky.

btw. když nad tím tak přemýšlím, tak to může být i skvělá věc, se kterou se dají polít paleo palačinky, co jsem postoval na předchozí straně
_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mnemosyne


PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Reiben napsal:
btw. když nad tím tak přemýšlím, tak to může být i skvělá věc, se kterou se dají polít paleo palačinky, co jsem postoval na předchozí straně


Reibene, ještě chvíli sem postuj ty recepty, a já budu jak koule :D Už takhle mám pocit, že těch "tvých" palačinek k snídani sežeru moc, když to poleju tímhle, tak to budou úplné žrací orgie
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reiben


PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 10:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mnemosyne: mám pro tebe další pecku . Recept na obrázku není moc paleo , to ale neznamená, že se místo arašídovýho másla nedá použít např. mandlový máslo a jako čokoládu vybrat kvalitní 90%, což sice taky není paleo, ale jednou za čas . Včera jsem tyhle dobroty dělal a doma se po tom mohli utlouct.

_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnoldisnumerouno


PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem


Nevyzkoušel jste někdo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reiben


PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Arnoldisnumerouno: Za ty prachy, co bych narval do těch surovin + nepočítám toho času při přípravě.. to už je lepší si snad tu snickersku koupit v obchodě za 10 kč (pokud na ní mám fakt chuť jako na nic jinýho na světě). Doma si jí v klidu sníst a pak se zase vrátit zpátky k paleo. Nic hroznýho se nestane.
_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnoldisnumerouno


PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Reiben napsal:
Arnoldisnumerouno: Za ty prachy, co bych narval do těch surovin + nepočítám toho času při přípravě.. to už je lepší si snad tu snickersku koupit v obchodě za 10 kč (pokud na ní mám fakt chuť jako na nic jinýho na světě). Doma si jí v klidu sníst a pak se zase vrátit zpátky k paleo. Nic hroznýho se nestane.

Jo mám na to abolutně stejný názor ale jen mě to zaujalo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ono obecně, i když ty suroviny nejsou raw - na netu jsou tisíce receptů z proteinu, v podstatě se to dá použít jako náhrada mouky, konzistenčně to vyhovuje, a tím pádem se z toho dá udělat v podstatě cokoliv - mufíny, chleba, sladký, slaný.... jen právě vidim problém vždycky v tom, že takovej menší bochník z půl kila mouky pak vyjde na několik stovek a člověk si to dvakrát veme na večeři...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mnemosyne


PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reiben: já jsem 99% čokoládu prohlásila za paleo :D A ty banánovo-čokoládové sendviče vypadají super. Využiju až tu budu mít návštěvu, sama to dělat nebudu, sežrala bych to!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny.Fox


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máte někdo zkušenosti s vytvářením quacamole? Viz recept Avokáda rozmačkáme v misce na kaši, pridáme nadrobno nakrájenou asi půlku cibule, na kostičky nakrájená rajčata, smícháme a dochutíme prolisovaným česnekem, solí a citrónovou štávou.

Ještě dotaz: Kde seženu mandlové máslo? :)
_________________
Improvise...adapt...overcome...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reiben


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tady seženeš mandlový máslo + další tunu jiných - doporučuju

http://www.aso-online.cz/orechova-pasta
_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny.Fox


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Reiben napsal:
tady seženeš mandlový máslo + další tunu jiných - doporučuju

http://www.aso-online.cz/orechova-pasta


Díky :) Tim pádem by to mohli mít i ve zdravé výživě... Zkoušel jsem udělat mandlové máslo stejně jako arašídové, ale to vůbec nejde
_________________
Improvise...adapt...overcome...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mnemosyne


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Johny.Fox napsal:
Máte někdo zkušenosti s vytvářením quacamole? Viz recept Avokáda rozmačkáme v misce na kaši, pridáme nadrobno nakrájenou asi půlku cibule, na kostičky nakrájená rajčata, smícháme a dochutíme prolisovaným česnekem, solí a citrónovou štávou.


Jo a je výborné, jen v tom receptu chybí jedna hodně důležitá přísada - koriandr. Čerstvé lístky, the more the better :D Já to celé mixuju na kaši, i s cibulí a rajčaty, ale to někteří považují za barbarismus
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny.Fox


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mnemosyne napsal:

Jo a je výborné, jen v tom receptu chybí jedna hodně důležitá přísada - koriandr. Čerstvé lístky, the more the better :D Já to celé mixuju na kaši, i s cibulí a rajčaty, ale to někteří považují za barbarismus


Já to mám v plánu dnes vyzkoušet. Ale rovnou se zeptám, hodí se to třeba jako dip k pečenému kuřeti? Nebo s čím máš dobrou zkušenost? :)
_________________
Improvise...adapt...overcome...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mnemosyne


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Johny.Fox napsal:
Já to mám v plánu dnes vyzkoušet. Ale rovnou se zeptám, hodí se to třeba jako dip k pečenému kuřeti? Nebo s čím máš dobrou zkušenost? :)


Já to jím lžičkou z misky protože mi to strašně chutná. Myslím, že ke kuřeti to taky půjde, kuře nemá nijak výraznou chuť tak se to nebude tlouct ... mně to teda původně servírovali s na tyčky nakrájenou zeleninou (mrkev, řapíkatý celer, okurka) a bylo to taky moc dobré.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Paleo Recepty Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: