"low carb, high protein + fat"


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - "low carb, high protein + fat"  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> "low carb, high protein + fat"
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Big Muscle


PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2014 2:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě by zajímalo, jestli když jedete low-carb stravu, tak zda řešíte, jestli jste v ketóze nebo ne? A pak jak odhadujete u masa, kolik má cca tuku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2014 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja cetl ze do ketozy se clovek dostane pri prijmu 50g sacharidu a mene denne. My se ale pohybujeme okolo 100-200g sachru denne, takze by se tam telo dostat ani nemelo. Alespon z meho laickeho pohledu.
S tím tukem to nebudu pocitat na gram presne, ale zhruba v nejakem rozmezi. Je jasne ze nikdy nemuzes vedet kolik presne v tom mase je, ale kdyz si reknes ze se chces dostat na cca 200,250,300g tuku tak ti urcite bude stacit nejaka prumerna hodnota z tabulek.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Endo


PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2014 3:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobne som pri CKD ketózu neriešil. Myslím, že ak máš sacharidy tak nízko ako sú a do toho dáš vhodné tuky tak chudnúť by si mal...Ketóze je "len" stav organizmu ktorý zabezpečije lepšie využitie prijatých tukov. A keď už je reč o ketóze. Tak rovnako si treba dávať pozor aj na bielkoviny. Pretože aj vysoký príjem bielkovín ťa z nej môže vyhodiť.

Ja tuky z mäsa neriešim. Pri takejto strave/diéte ťa pár gramov tuky nezabije, hlavne keď sú hlavným zdrojom energie.
-Možno to nieje najideálnejšie, ale ja som pri CKD prijímal tuky len z arašidov, olivového oleja a pár koleček salámu na raňajky. A z výsledkom som spokojný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2014 3:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty tu ale resis jen CKD, tohle je CKD podobne jen v mensim mnozstvi sacharidu, ne? Tady se na zadnou ketozu nehraje.. hlavne v tomhle topicu nejde o snizovani vahy, ale naopak..
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2014 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tom3 napsal:
Ja cetl ze do ketozy se clovek dostane pri prijmu 50g sacharidu a mene denne. My se ale pohybujeme okolo 100-200g sachru denne, takze by se tam telo dostat ani nemelo. Alespon z meho laickeho pohledu.
S tím tukem to nebudu pocitat na gram presne, ale zhruba v nejakem rozmezi. Je jasne ze nikdy nemuzes vedet kolik presne v tom mase je, ale kdyz si reknes ze se chces dostat na cca 200,250,300g tuku tak ti urcite bude stacit nejaka prumerna hodnota z tabulek.


Já mam rozečtenou knížku Ketogenic Diet a prý se do ketózy tělo dostává už při příjmu pod 100 g sacharidů. Zatím s tím nemám žádné zkušenosti, ale zaujalo mě to tak, že to chci zkusit nejdřív pro hubnutí (CKD) a když mi to bude vyhovovat, tak pak i pro nabírání (nejspíše asi kombinaci CKD + TKD). Zatím teda jenom sbírám informace :)

Podle toho McDonalda bych při hubnutí měl přijímat cca 180 g tuku, pro nabírání pak kolem 320 g. Samozřejmě, že to nebude na gram přesně, ale řekněme třeba +-30 g, a proto mě zajímalo, jestli takový rozdíl může nastat, pokud budu brát tabulkovou hodnotu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2014 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky sbiram informace takze ti neumim odpovedet
Ja mel za to ze pribirani/hubnuti se pri tomto zpusobu odviji od kalorickeho prijmu..
Ale jak psal shooter, zacnu na 2g/kg sachrech a 200g tucich, kdyz to pujde dolu, pridam tuky.. az treba na hodnotu 300.. kdyby porad nic tak pridam trochu na sachrech.. no urcite to bude hooodne hrani si s cisilkama, nez prijdu na ideal
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mnemo


PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych chtěl zkusit touhle metodou pomalu ale kvalitně přibírat. Cvičím 3x týdně FB, měřím 182cm, váha 78,5kg. S přibíráním mám trochu problém, tak budu lehce víc cukrovat a uvidím co to udělá.
Teď to mám nastaveno takhle: B1,8g/kg, S2,5g/kg a T2g/kg.

Jídelníček:
Snídaně
100g vloček
protein wpc80
20g ořechů (arašídy/vlašské/mandle/semínka slunečnice)
10g goji (všude o tom píšou jako o léku na smrt :D)

svačina
6 celých vajec
100g slaniny

oběd:
nějaky maso
poloviční příloha (rýže/brambory/..)
zelenina + 2 lžičky oliv. oleje

svačina
20g ořechů
100g tvrdyho sýra

večeře
plnotučnej tvaroh zasypanej troškou proteinu na dochucení

když mě chytne mlsná, mám po ruce burákovy máslo (lžička, možná dvě..), po tréninku si dávám odměrku wpc80
Jednou týdně bych chtěl ještě mírně zvýšit sachry na cca 400g.

Vychází mi to na nějakých cca 140gB, 160gT a 100g-200gS. Chtěl bych se takhle stravovat delší dobu, samozřejmě v závislosti na tom jak a jestli vůbec budu přibírat. Cílem je jít s váhou nahoru pomalu a nezalít se špekama.
Je takovej jídelníček zdravej? V práci sedím u PC celej den a potřebuju aby mi mozek točil na plny obrátky tak doufám, že mu tahle strava nebude proti srsti.

Jaký na to máte názor? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Low-carb je tak do 100g sachrů denně, ty sacharidy pak pocházejí ze zeleniny, lesních plodů, ořechů, semínek a ovoce v sezóně. Cos napsal ty je běžný kultícký jídelníček, ovšem s hromadou tuku (na tom sice není nic špatného, ale LC bych tomu neříkal).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 9:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A da se ta zelenina vubec pocitat do tech dennich sachru? Ja mel v planu nahrabat tech 2g/kg sachru pomoci ryze,testovin.. klasika.. a zeleninu do toho vubec nepocitat.. coz je asi blbost, ze?
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tom3 napsal:
A da se ta zelenina vubec pocitat do tech dennich sachru? Ja mel v planu nahrabat tech 2g/kg sachru pomoci ryze,testovin.. klasika.. a zeleninu do toho vubec nepocitat.. coz je asi blbost, ze?


Zeleninu tam nepočítej do příjmu sachrů.
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mnemo


PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem zeleninu započítal tak naoko, nevím kolik má salát, okurky, mrkev a rajčata sachrů, ale nějaky určitě mají.

Moocha: vím že to nění Low Carb, ale v předchozím příspěvcích se tu ostatní bavili v tomhle duchu. Tím myslím nahrazení části sacharidů tuky.
Low carb je pro mě už moc drsny, asi bych to pak v práci nedával, taky mě ale nebaví jíst kopy příloh a kila ovoce, proto bych chtěl vyzkoušet tenhle směr. Napsal jsem to tu v naději, že jestli je tam nějaká fakt bota, tak mě někdo opraví a já nebudu dělat hned od začátku blbosti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, já četl jen tebe :) dobrý to máš :)

Jenom víc zeleniny bych dal, aspoň 400g. A večeři stejnou jako oběd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem mel chvilku a zkusil si udelat prvni nastrel me "diety" do ktere bych se chtel pustit, mohlo by to vypadat v treninkovy den nejak takhle:
snidane
4 vejca
30g slaniny
3g omega 3
30g eidam
25g liskace
25g mandle
5g maslo
5g kokos olej
celkem 39g bilkovin, 81g tuku

obed
80g testovin
50g eidam obed je slabej, musim vymyslet nejaky lepsi zdroj bilkovin
30g sunka
celkem 23g bilkovin, 54g sachru, 5g tuk

potrenink koktejl
40g malty
30g protein
celkem 22g bilkovin, 40g sachru

potreninkovy jidlo
120g ryze
150g kur prst
zelenina
30g arasid maslo
2 lzice repkovej olej na salat
celkem 30g bilkovin, 92g sacharidu, 36g tuku

2. vecere
1/2 tvarohu
20g protein
50g orechy
20g seminka slnecnice nebo jiny
celkem 30g bilkovin, 51g tuku

Chtel jsem se dostat na 140g bilkovin, 185g sachru a 200-250g tuku
dostal jsem se na 140g bilkovin, 185g sachru a jen 173g tuku
, coz nestaci :/

Mohl by nekdo poradit, kde pridat, kde ubrat atd, hlavne kde nahrabat zbytek tuku? Dekuji vsem co se pokusi
Jinak nechci to drzet presne na gram, jen tak ze zacatku, nez chytnu do oka kolik zhruba co ma :)
jo jeste bych dodal ze jsem nepocital neplnohodnotny bilkoviny atd, proste jsem nepocital bilkoviny z ryze, orechu... sacharidy ze zeleniny a podobny veci. Pocital jsem jen z hlavnich veci, jakoze maso-bilkoviny, ryze-sacharidy.. no urcite me chapete
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sasakr


PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Si dej víc těch ořechů, ne? 25 gramů je hrstička.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přidej na obědě, místo eidamu použij nějaký tučnější sýr (když už eidam, tak aspoň 45%) a dej ho tam víc, i těch bílkovin je na oběd málo. Já doplňuju teď v CKD tuky lžičkou majolky a přidej na těch ořechách.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - "low carb, high protein + fat" Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: