Turistika


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Turistika  Úvodní stránka -> Ostatní -> Turistika
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Freimen


PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 5:43 pm    Předmět: Turistika Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,

já bych si tu s dovolením také rád otevřel dovolenkový koutek a podobně jako s autem, hodinkami i hrami Vás poprosil o dobré rady, které mi vždy hodně přinesly

Jsem teď v docela dlouhé rekonvalescenci po tom, co jsem byl několik měsíců střídavě na neschopenkách atd., tak nemůžu teď nijak daleko cestovat a proto bych rád strávil letos týden na horách v Krkonoších. Už jsem si říkal několik let, že bych to chtěl jednou udělat, a teď jsou pro to nejlepší okolnosti. Prostě vypnout kompletně telefon, internet a jen si týden dělat tůry, vidět hezká místa a být sám se sebou.

Proto bych se rád zeptal, jaké jsou nejhezčí místa v Krkonoších vždy klidně na nějaké půl/celodenní túry, koukal jsem na nějaké servery tipynavylet, vyletnik atd., ale věřím, že mi poradíte lépe. Chtěl bych tam jet tak na 7 dní a samozřejmě bych chtěl vyjít na Sněžku, to máme jednu túru. Prostě co je z Krkonoš to nejhezčí, co stojí za to vidět? Snad 15 let jsem tam nebyl.

Ještě nevím, jestli pojedu první nebo druhý týden v srpnu, ale mám to naštěstí flexibilní a můžu se rozhodnout dle počasí. Budu autem, tak mezi jednotlivými stanovišti/tůrami můžu přejíždět. Na ubytování jsem dostal tip od jednoho staršího známého v jedné horské chatě, ale klidně si nechám poradit, stejně asi budu volat na více míst kvůli místu, když pak pojedu last minute dle počasí.

Moc díky za tipy, těším se, že by to mohl být příjemný výlet. Hezky hůlky nordic walking, pivo a knížka v nějaké destinaci, prostě "kulturistika bez kul-" (to zní dobře )
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/


Naposledy upravil Freimen dne po září 28, 2015 8:11 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Pokedex


PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj :-) v nedeli jsem se vratil byl jsem ubytovan na dvorské bouďě je to stara budova ubytovani za par korun asi bych to nedoporucil :D ale wellnes jsme meli tady http://www.friesovyboudy.cz/ a to bych doporucil je to ve stredu krkonos 7km na snezku
pak jsou u harachova hezky mumlavsky vodopady , certova hora kam je lanovka, dvoračky
jinde jsem zatim nebyl :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím přejížděním bacha .... ze Špindlu do Pece je to vlastně přes kopec, v zimě na skůtru se to dá udělat i za 20 min, ale autem je to fuck cesta z města.

Špindl já nemám rád .... ale je pravda, že je z něj nástup na hřebenovky na obě strany ... autobus jezdí až na Špindlerovku. 3-4 dny by se tam daly.

Pec mi přijde příjemnější, když se k ní přihodí i Malá Úpa, Jánské s Černou horou a Maršov/Žacléř s Rýchorama, tak se při slušném počasí tam dá týden prochodit v pohodě.

Harachov nemám rád a neznám:-).

Pokud máš kola, min do Pece stojí za to si je vzít s sebou, dá se tam jezdit až do chcípnutí, ale díky lanovce .... Hnědý vrch a Černá hora .... a jezdíš si vlastně po placce a z kopce dolů.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cestou do Krkonoš se stav ve Dvoře Králové v ZOO ;)
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
S tím přejížděním bacha .... ze Špindlu do Pece je to vlastně přes kopec, v zimě na skůtru se to dá udělat i za 20 min, ale autem je to fuck cesta z města.

Špindl já nemám rád .... ale je pravda, že je z něj nástup na hřebenovky na obě strany ... autobus jezdí až na Špindlerovku. 3-4 dny by se tam daly.

Pec mi přijde příjemnější, když se k ní přihodí i Malá Úpa, Jánské s Černou horou a Maršov/Žacléř s Rýchorama, tak se při slušném počasí tam dá týden prochodit v pohodě.

Harachov nemám rád a neznám:-).

Pokud máš kola, min do Pece stojí za to si je vzít s sebou, dá se tam jezdit až do chcípnutí, ale díky lanovce .... Hnědý vrch a Černá hora .... a jezdíš si vlastně po placce a z kopce dolů.

díky za tipy, moc si toho vážím...

s tím kolem super nápad, já to sám zvažoval, ale mám z loňska negativní zkušenost s Jeseníky, kde se prostě nedá vyjet nahoru a jezdit po hřebenech, ale jen nahoru a dolů, jsou to izolované kopce...tady je pravda, že v Krkonoších jako souvislém pohoří, resp. dvou velkých hřebenech je tohle jiné a bude se to dát...teď na nějaké výšlapy jako loni na dlouhé stráně opravdu nemám fyzicky :)
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Freimen


PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 9:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Royi napsal:
Cestou do Krkonoš se stav ve Dvoře Králové v ZOO ;)

já jsem Východočech, vím že to působí divoce (Praha, Brno, Olomouc), ale jsem z Litomyšle a v ZOO jsem samozřejmě byl a i okolí tady v kraji je super, Lázně Bělohrad, Trosky, tam to znám :) Do Krkonoš jsme v dětství jezdili hodně, vždycky v létě, ale už jsem tam 15 let nebyl a nic si z toho nepamatuji, stezky, turistické trasy apod.
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
ygg


PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cestou bych se spíš stavil na Kuksu.

Ke kolu, nejen, a hřebenům .... to je výhoda K, že se na ty hřebeny dá vcelku v poho dostat. Buď lanovka, nebo ze Špindlu ten bus. Navíc existuje celkem slušná síť cyklobusů (ty jsou samozřejmě i pro pěší), kdy se dá například v poho vyjet lanovkou na Sněžku, vzít to po hřebeni (samozřejmě to je pěší tůra) přes Jelení boudu na Pomezní boudy a z nich busem zpátky do Pece. Jen je dobré na stránkách KRNAPU kouknout kde se na kole smí, a kde ne, občas jsou tam zrady, jako je Liščí hora, a je nutno to objet. Na mapy.cz je myslím i celkem slušná cyklomapa, tam je to snad také. Občas s tím KRNAPáci prudí.

Ale jak jsem psal, K mají v podstatě 3 centra .... Harachov (i když je to díra.-))), Špindl a Pec .... plus jejich bezprostřední okolí. Přejezdy autem mezi nimi jsou vražda, takže pokud bys chtěl stihnout dvě z nich (3 za ten týden nemá smysl honit), tak doporučuji nepřejíždět, ale změnu ubytka.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

- O kole na Krkonoše neuvažuj pokud nejsi blázen a cyklofanatik (pár cest na kolo tu je, ale to je tak 10-20%), pokud kolo tak na Jizerky nebo Šumava
- Muste see: Labská bouda, pramen Labe, Zlaté návrší (Vrbatova bouda), Dvoračky, Sněžka, Luční bouda, Sněžné jámy, Harachov - Mumlavské vodopády, Špindlerům mlýn (letní bobová dráha)
To je tak to hlavní, dá se to stihnout i za víkend, takže na 7dnů času víc než dost, to projdeš Krkonoše křížem krážem 2x tam a zpátky když budeš chtít :-)
- 7 dní bych nechtěl tvrdnout na 1 místě, chodíme občas takový 2denní přechod s přespáním na nějaké horské boudě - nejlepší servis a jídlo na hřebenech má podle mě Luční bouda (http://www.lucnibouda.cz/) - je to taková křižovatka na hřebenech, odsud se dá jít kamkoli.
- Mezi středisky jezdí i busy, takže se dá jít třeba ze Špindlu (Pece) do Harachova a potom se vrátit busem, horem pěšky ta střediska nejsou tak daleko, ovšem po silnici celkem jo, protože se to dost objíždí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 5:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lehce budu oponovat ..... kolo není problém, zejména okolo Pece a Černé hory. Jak jsem psal, vyjedeš lanovkou a z Č hory je to z kopce až na Kolínskou, nebo samozřejmě dolů do Jánek nebo Č dolu, pak prakticky placka až po Lesní boudu plus dozadu na Tetřeví a pak dál .... klidně až na Luční. Občas se to zvedne, ale žádný brutál, a to jsem cyklista spíše sváteční. Osobně mi to vždy přišlo jako fajn změna, že furt nechodím.

Bobovka ve Špindlu stojí za vyliž, v Peci je lepší ... myslím tím systém ... stejná jako v Peci je například i na Dolní Moravě.

Kdy jsi byl na té Luční? Já tam občas zajdu, a zkušenosti mám velmi různé, dřív to bývalo ok, ale předloni, co jsem tam byl naposledy, to bylo dražší než všude okolo, a hlavně jídlo stálo ale hodně za prd. A to tam bylo poloprázdno. Rozhodně nejhorší value4money okolo Pece. Ale třeba se zase probrali. Ubytko je prý slušné a levné, ale sám jsem tam nespal.

Busy, jak jsem psal, jsou, ale když jsem se koukal na Pec/Špindl, tak to bylo jednak s přestupem ve Vrchlabí, jednak to snad jelo 3 hodiny. Pokud to člověk zkousne, tak je zase pravda, že ze Špindlerovky po hřebeni a pak dolů do Pece je to fajn, stejně jako třeba ze Špindlu přes Sv Petra Dlouhým dolem na Výrovku a pak zase dolů do Pece.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

super. super, moc Vám děkuju, jen tak dál :)

S tím kolem můžu fakt jen pohodičku, jsem ještě v rekonvalescenci, léky na dalších 7 týdnů, tzn. nemůžu ještě blbnout.

Co byc hse ale zeptal, existují nějaké specializované předpovědi počasí na hory? Když vezmu, že sleduju počasí na idnes, kde jim např. tento týden nevyšla ani Olomouc na den dopředu, tak Já vím, že všechno jsou modely, zvláště na horách to bude hodně proměnlivé, ale můžu si vybrat týden, tak proč to riskovat a nezvolit raději nějaký výhled na dobré počasí :)
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sleduji www.foreca.com nebo www.yr.no
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:

Kdy jsi byl na té Luční? Já tam občas zajdu, a zkušenosti mám velmi různé, dřív to bývalo ok, ale předloni, co jsem tam byl naposledy, to bylo dražší než všude okolo, a hlavně jídlo stálo ale hodně za prd. A to tam bylo poloprázdno. Rozhodně nejhorší value4money okolo Pece. Ale třeba se zase probrali. Ubytko je prý slušné a levné, ale sám jsem tam nespal.

Nejlevnější to tam určitě není - je to spíš hotel než bouda, ale zase tam nedostaneš žádnej polotovar, pivo si taky vaří vlastní, pečou pečivo, koláče atd. a je to srovnatelné se slušnou restaurací ve městě, což není tak zlý, když si na hřebenech hor :)


Naposledy upravil Spazik dne pá červenec 25, 2014 7:43 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 7:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:

Co byc hse ale zeptal, existují nějaké specializované předpovědi počasí na hory? Když vezmu, že sleduju počasí na idnes, kde jim např. tento týden nevyšla ani Olomouc na den dopředu, tak Já vím, že všechno jsou modely, zvláště na horách to bude hodně proměnlivé, ale můžu si vybrat týden, tak proč to riskovat a nezvolit raději nějaký výhled na dobré počasí :)

Na horách předpovědi nefungují, ráno vyjdeš za azurového nebe a po obědě tě můžou chytnout kroupy a vichřice... Můžeš se tak maximálně řídit nějakým tím obecným výhledem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:

Nejlevnější to tam určitě není - je to spíš hotel než bouda, ale zase tam nedostaneš žádnej polotovar, pivo si taky vaří vlastní, pečou pečivo, koláče atd. a je to srovnatelné se slušnou restaurací ve městě, což není tak zlý, když si na hřebenech hor :)


A kdy jsi tam byl naposled? Já jestli tomu mám dát letos šanci, loni jsem to z důvodu předchozí nasranosti vypustil, protože ve srovnání třeba s Jelení, Lesní, Lyžařskou nebo Jeleníma loukama se Luční absolutně nechytala. I ten párek Na rozcestí chutnal líp:-/.
Jinak pekárnou byla Luční pověstná odjakživa, když člověk kdekoli večer vybalil ten megarohlík, tak hned každý věděl kde byl:-).
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 5:30 pm    Předmět: . Odpovědět s citátem

ty jo, já se tak těším

jaké tam jsou vlastně na tyhle turistické stezky povrchy? Já jestli si mám koupit hole na nordic walking a nebo trekingové hole ? Ještě si také koupím sportovní batůžek s waterbagem a jsem komplet turista, když ne letos kulturista

Já vím, že se ptám už možná blbě, ale tady jsem doma
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Turistika Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: