Bolest zápěstí- BJJ



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest zápěstí- BJJ  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Bolest zápěstí- BJJ
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mictian


PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2012 10:49 pm    Předmět: Bolest zápěstí- BJJ Odpovědět s citátem

Zdravím. Píšu Vám sem proto, že už si nevím rady a doufám, že třeba někdo měl podobný problém a zbavil se ho.
Koncem prosince jsem při sparingu dostal rychle dotažený armbar, loket mě bolel jako čert, tak jsem si dal týden pauzu a pak zase začal chodit. Problém byl, že jsem přesto stále pociťoval bolest vazů na vnitřní straně loktu, a to zejména ráno, když jsem vstával a ruka nebyla rozcvičená (to ostatně velice mírně trvá doteď). Dál jsem tedy cvičil a co se nestalo... už tak přetížené vazy z jedné strany (loket) dostávaly zabrat a když jsem se jednoho dne po tréninku vzbudil, nebyl jsem skrz bolest v zápěstí schopen zatáhnout za kliku, zvednout taíř, nic...
Takže jsem šel k chirurgovi.......ani se na to pořádně nekoukl, žádný rentgen a hned dlaha a klid (prý zánět)..... takhle jsem šaškoval 1 měsíc u 2 chirugů, přičemž výsledek žádný... Tak jsem šel za svou lékařkou, ať mi doporučí orthopeda...... Ta mi ovšem tvrdila, že mám určitě karpál a že je to na neurologa, ačkoli jsem jí tvrdil, že jsou to na 100% šlachy..... takže jsem jí opustil a šel si ho hledat sám na středisko. Našel jsem frontu jako prase s výhledem, že až se na mě dostane, objednají mě stejně za měsíc, tak jsme šel k neurologovi (kdyby náhodou ten karpál)..... Ten byl naštěstí velice znalý a ihned poznal problém se šlachami a dokonce, aniž bych mu to řekl (tehdy mě to nenapadlo) se ptal, neměl-li jsem zraněný loket. Takže výsledek byl, že mám něco s úpony FLEXOR CARPI ULNARIS v oblasti kolem PISIFORMU. Toto posléze potvrdil i orthoped........
Následovaly další 2 měsíce rehabilitací všech druhů, ale nyní pořád zůstávám ve stádiu, kdy mě to bolí. Sice méně, ale pořád stejně k ničemu. Nezvednu bicepsovým zdvihem ani 5 kg (druhou rukou v pohodě mnohokrát tolik) a jakmile někde něco tou rukou dělám, okamžitě se to vrací. Tzn. představa tréninku v posilce, nebo snad dokonce BJJ je skrze zápěstí absolutně v trapu.
Máte nějaké rady, jak hojení urychlit? Byl jsem smířený s měsícem klidu. Ale teď, po 4 měsících, už to začíná být beznaděj. Rehabilitace mi skončily, doma si ruku protahuju a zahřívám infra lampou, beru hyjal gel, ale změny necítím ani po měsíci, co to doma dělám. Díky za každou radu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 6:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

napisu jak bych se to snazil polecit ja.. takze to neber jako dogma... vyssi davky ibuprofenu 800mg 2-3x denne proti zanetu, zkusit tyden takle... dal klopeni podhmatem s bandama nebo lehkou cinkou, potom dukladny strecink a potom lecbu chladem (lecba teplem ten zanet muze jen zhorsit) nekolikrat denne 5-10 minut... todle je tak plus minus osvedceny postup pri zanetu, ale nevim jestli nemas treba pocuchany upony...
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CowsGiveUsMilk


PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle toho co pises s tim delas snad vsechno co jde... Chyba byla asi ta kratoucka pauza jeden tyden, za tu se to nemohlo polecit no. Ale to uz je ted sumafuk.
Kazdopadne ti preju at s tim jeste neco vymyslis.
_________________
Courage is not the lack of fear but the ability to face it.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mictian


PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

magion napsal:
napisu jak bych se to snazil polecit ja.. takze to neber jako dogma... vyssi davky ibuprofenu 800mg 2-3x denne proti zanetu, zkusit tyden takle... dal klopeni podhmatem s bandama nebo lehkou cinkou, potom dukladny strecink a potom lecbu chladem (lecba teplem ten zanet muze jen zhorsit) nekolikrat denne 5-10 minut... todle je tak plus minus osvedceny postup pri zanetu, ale nevim jestli nemas treba pocuchany upony...


Právě ten zánět to není, to střílel od boku onen chirurg, co mi pořád ordinoval klid a dlahu... Jak píšu dále, nakonec se zjistilo, že mám něco s vazy-úpony (opotřebení, únava, přetažení... možná tam mohlo prý být i něco natrženého, ale to už se nezjistilo, vzhledem k tomu, že správná diagnóza přišla po 2 měsících).

Jinak jsem velice poučen, příště okamžitě k odborníkovi. Ti ambulantní chirurgové, to je něco otřesného (čest výjímkám).


Naposledy upravil Mictian dne pá duben 20, 2012 2:39 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
owar


PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkus se zeptat Pomana, to je fyzioterapeut a mohl by ti dobre poradit..
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Swatosh 2


PříspěvekZaslal: po srpen 26, 2013 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Můžu se doptat jak situace dopadla, mám obdobný problém v pravém zápěstí, stejné diagnozy a způsob léčby, dlaha, klid, atd. Bolest od zápěstí někdy až k lokti, bolí šlachy, ale loket pokud vím zraněn nebyl spíš převrácené zápěstí při uderech.
Dík za odpověd i do SZ
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mictian


PříspěvekZaslal: po srpen 26, 2013 8:04 pm    Předmět: Ruka Odpovědět s citátem

Ahoj. Cca po půl roce bolesti odezněly a začal jsem zase trénovat. V následující zimě se opět objevily, trochu se bojím, že to už bude chronické, ale co už. V nejhorším jsem zase chvíli nechodil a pak zase začal. Teď přes léto vše v pohodě. Jinak, přestal jsem absolutně cvičit klasický bicepsový zdvih, když, tak pouze kladivový úchop. + při mrtvém tahu nestřídám úchop, ale zámek mám vždy tak, že postižená ruka jde nadhmatem. Jinak to i teď, po 1,5 roce, cítím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gonycz


PříspěvekZaslal: st září 04, 2013 7:10 pm    Předmět: Bolest zápěstí Odpovědět s citátem

Ahoj měl jsem podobné problémy po rehabilitaci, ale začal jsem doma posilovat s kolečkem a pružinou, vše koupíš v každém sportovním obchodě. Nějakou dobu to bude pobolívat je třeba nabrat sílu do toho zápěstí a rozhýbat to. Ale ze začátku ji určitě neořetěžuj.
_________________
Efektivní metody na zvětšení penisu zdarma. http://zvetsit-penis.cz
http://umelapanna.cz Nafukovací panna a http://osobnivagina.cz umělá vagína jsou úžasné pomůcky pro uspokojení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
jimmrjim


PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2014 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, mám podobný problem.
Cca před měsícem jsem zvednul evidentně težší věc něž sem zvladnul. Stěhovali jsme stoly na zahrádku a ten stůl vážil snad "dvěstě kilo". V ten den to bylo ještě dobré, ale den následující děs a hrůza. Nemohl jsem otočit zápěstím (jakoby odemnknout), zvednout sebetežší věc, no i tu lehkou mi dalo zabrat (talíř, půllitr za ucho).
Následoval rentgen-nic-sádra na 14 dní, zlepšení o max. 10 procent.
Teď chodím na laser, následuje rehab. masáže zápěstí. Moc od toho nečekám, když mi nepomohla ani sádra.
Bolí to jak čert, otočit zápěstím tak myslím že mi upadne. Křupance jak sviň.
Doktoři se ani nijak nevyjádřily, co a jak, jak dlouho...nevím vůbec nic.
Cvičit nemůžu, je to limitující.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest zápěstí- BJJ
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: