Co vám leze na nervy 4


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 868, 869, 870 ... 1192, 1193, 1194  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Co vám leze na nervy 4  Úvodní stránka -> Ostatní -> Co vám leze na nervy 4
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ygg


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:
Ale tady nikdo netvrdí, že SE MUSÍ VŽDY A VŠECHNA omezení dodržovat a pokud vím, tak každej tady psal, že je nedodržuje :) Jen, že když je nedodržuješ, může se stát, že za to dostaneš pokutu...ano, samozřejmě, že ty pokuty schytají za kretény, kteří tam třeba někoho přejeli nebo způsobili nehodu (důsledkem čehož může být debilně umístěná 40ka), normální slušní lidi, ale tak to bohužel chodí :)


Pokud je omezení v daném místě a situaci nesmyslné a zbytečné .... a mohl bych uvést řadu konkrétních příkladů kdy tomu tak je .... a dostaneš za jeho porušení pokutu, tak je to prostě a jednoduše prasána a zhovadilost. Jakýkoli jiný pohled prostě odmítám.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Korny napsal:
Ale tady nikdo netvrdí, že SE MUSÍ VŽDY A VŠECHNA omezení dodržovat a pokud vím, tak každej tady psal, že je nedodržuje :) Jen, že když je nedodržuješ, může se stát, že za to dostaneš pokutu...ano, samozřejmě, že ty pokuty schytají za kretény, kteří tam třeba někoho přejeli nebo způsobili nehodu (důsledkem čehož může být debilně umístěná 40ka), normální slušní lidi, ale tak to bohužel chodí :)


Pokud je omezení v daném místě a situaci nesmyslné a zbytečné .... a mohl bych uvést řadu konkrétních příkladů kdy tomu tak je .... a dostaneš za jeho porušení pokutu, tak je to prostě a jednoduše prasána a zhovadilost. Jakýkoli jiný pohled prostě odmítám.


Ať už je omezení víc nebo míň úchlyný - a jsou takový, neříkám, že ne, tak jednou bohužel je. Když ho porušíš, tak jsi ho porušil a cajti tě bez ohledu na to jakej pohled ty odmítáš můžou pokutovat, to se ti tady snažil už Grimley vysvětlit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:


Ať už je omezení víc nebo míň úchlyný - a jsou takový, neříkám, že ne, tak jednou bohužel je. Když ho porušíš, tak jsi ho porušil a cajti tě bez ohledu na to jakej pohled ty odmítáš můžou pokutovat, to se ti tady snažil už Grimley vysvětlit.


Že mě benga/měšťáci mohou pokutovat i v případě, kdy se jedná o porušení zcela nesmyslného omezení, to zde samozřejmě nikdy nikdo nezpochybnil, protože to je zjevné. To mi fakt vysvětlovat netřeba. Řeč je ale o tom, že Grimley+spol. tvrdí, že to je jednak správné ... protože předpis je nade vše ... a jednak že je špatné, když se s nimi v tom případě snažím vyjebat jak to jen jde. Což je prostě přístup, který považuji za slaboduchý. V opačném případě bych celé mládí tak max poslouchal častušky, chodil v tesilkách, a volný čas trávil na schůzích SSM. A třeba vstoupil do armády ... nebo aspoň na ty LM jim kývnul
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Korny napsal:


Ať už je omezení víc nebo míň úchlyný - a jsou takový, neříkám, že ne, tak jednou bohužel je. Když ho porušíš, tak jsi ho porušil a cajti tě bez ohledu na to jakej pohled ty odmítáš můžou pokutovat, to se ti tady snažil už Grimley vysvětlit.


Že mě benga/měšťáci mohou pokutovat i v případě, kdy se jedná o porušení zcela nesmyslného omezení, to zde samozřejmě nikdy nikdo nezpochybnil, protože to je zjevné. To mi fakt vysvětlovat netřeba. Řeč je ale o tom, že Grimley+spol. tvrdí, že to je jednak správné ... protože předpis je nade vše ... a jednak že je špatné, když se s nimi v tom případě snažím vyjebat jak to jen jde. Což je prostě přístup, který považuji za slaboduchý. V opačném případě bych celé mládí tak max poslouchal častušky, chodil v tesilkách, a volný čas trávil na schůzích SSM. A třeba vstoupil do armády ... nebo aspoň na ty LM jim kývnul


Ne Grimley ti psal, že nemáš brečet, když jsi právem potrestán za to, co jsi udělal. Pokud jsi předpis porušil, nikoho nezajímá tvůj názor. Nikdo z nás není svatej, všichni porušujeme pravidla, rozdíl je v tom jak se pak stavíme k důsledkům.

Jestli máš postoj se z toho vykrucovat, hádat se a vyjebávat s někým, tak prosím, někdo se k tomu radši postaví čelem jako chlap, jako třeba i v tomto případě Deadlift a řekne ano, provedl jsem to, sem s trestem. Takových lidí si, věř tomu nebo ne, cajti váží a většinou odejdou s minimálním postihem. Ubrečení a uhádaní blbečci co neumí nést odpovědnost za svoje činy už nejsou v módě...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozumím stanovisku ygga, dokonce se s ním i značně stotožňuji. Většina protiargumentů to tu zahání do extrémů typu jedu 130 tam, kde se smí 50 a srazí mi dceru apod... O tomhle to prostě neni. Mě (a pokud tomu rozumím dobře, tak i ygga) štve jen jediné. Když pravidlo popírá zdravý rozum v určité situaci, pro kterou nebylo vymyšleno, a i přesto je trestáno. Jakmile se člověk zamyslí, proč některé pravidlo vzniklo, tak prostě nedokáže pochopit slepé poslouchání pravidel i v naprosto nevhodných situacích.

Jako příklad: Přejít po přechodu (jako dospělý člověk - chodec) na červenou, když absolutně nic nejede a nikoho tím neohrožuji. Cílem tohoto pravidla je dle zdravého rozumu to, aby se vyloučilo ohrožení/omezení osob/řidičů a zároveň existuje zelená pro chodce pro to, aby se při silnějším provozu dalo bezpečně přejít.

Rozdávat v takovém případě pokuty je stejně hloupé, jako dát pokutu za 55 km tam, kde je 50ka v případě, že například u daného místa není ani chodník (tj nikdo tím není ohrožen, místo je přehledné, jen trošku z kopečka, takže se to člověku bez plynu lehce rozjede), ale tato 50 tam stejnak bezdůvodně stojí. Takových nesmyslných míst je bezpočet a většinou si u nás u Plzně stoupají policisté tak, aby co nejvíc nachytali na místech, kde absolutně nestojí z důvodu nebezpečnosti úseku, ale množství vybírání za takovéto nesmyslně hloupé přestupky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

8Shade: souhlas

Korny: no nevim jestli bych "ochotne se na vyzvu predklonit" nazval "chovat se jako chlap"...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

riker napsal:
8Shade: souhlas

Korny: no nevim jestli bych "ochotne se na vyzvu predklonit" nazval "chovat se jako chlap"...


Tvůj komentář je tak trochu mimo...pořád tu řešíte: Proč nemůžu když nikoho neohrozím...? Už jsem to tu psal kdysi nedávno znova, ale napíšu to potřetí. V dopravě je lidskej faktor to, co způsobuje drtivou většinu nehod, nejsou to značky, systémy ani nic takovýho, je to v lidech.

Nehody vznikají proto, že se někdo blbě rozhlídl, nedal přednost, že si řekl PROČ BYCH NEJEL RYCHLEJI KDYŽ VŠUDE VIDÍM...proč bych nepřešel když nic nejede. Dopravní systém jako takovej je jeden z nejdokonalejších systémů na světě, kdyby ho všichni dokonale dodržovali, nemůže se nikomu nic stát, přesto nedodržují, protože lidskej faktor je ten nejchybovější a nejproblémovější. To, že vznikají omezení atd. je v drtivé většině případů jen důsledkem selhání lidskýho faktoru. Jinak máš úplně normálně právo přejít silnici kdekoliv mimo přechod (pokud není přechod ve vzdálenosti do asi 50m). Pokud tam je přechod a ještě k tomu světelná signalizace, tak prostě těch 20 vteřin počkej a nechtěj si za každou cenu hrát na rebela, aby sis dokázal, že seš prostě kápo a přece ti někdo nedá pokutu když "nic nejede"...[/quote]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:
Tvůj komentář je tak trochu mimo...pořád tu řešíte: Proč nemůžu když nikoho neohrozím...? Už jsem to tu psal kdysi nedávno znova, ale napíšu to potřetí. V dopravě je lidskej faktor to, co způsobuje drtivou většinu nehod, nejsou to značky, systémy ani nic takovýho, je to v lidech.


Kdyz system nefunguje s realnejma lidma, tak je vzdy chyba v systemu - protoze nebere v uvahu realny lidi

(To me naucili v pocitacovy bezpecnosti, a tady to plati uplne stejne.)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po září 01, 2014 11:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

riker napsal:
Korny napsal:
Tvůj komentář je tak trochu mimo...pořád tu řešíte: Proč nemůžu když nikoho neohrozím...? Už jsem to tu psal kdysi nedávno znova, ale napíšu to potřetí. V dopravě je lidskej faktor to, co způsobuje drtivou většinu nehod, nejsou to značky, systémy ani nic takovýho, je to v lidech.


Kdyz system nefunguje s realnejma lidma, tak je vzdy chyba v systemu - protoze nebere v uvahu realny lidi

(To me naucili v pocitacovy bezpecnosti, a tady to plati uplne stejne.)


Ačkoliv vás trochu chápu, problém je právě v tom, že jakmile se pravidla otevřou volné intepretovatelnosti ("nikoho neohrožuju, tak to můžu porušit"), pak ty pravidla přestanou fungovat, protože pro každýho je ten moment, kdy "nikoho neohrožuju" úplně někde jinde. A pak by se akorát všichni hádali, že ten borec byl ode mě 100 metrů a ne 80, takže jsem ho ještě neohrožoval.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Prielozny


PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 4:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sk napsal:
ygg napsal:


Navíc mě baví, jak se každý zastánce "pořádku za každou cenu":-) tomuhle vyhnul ....
ygg napsal:

Ostatně stav, kde si na Rozvadově dám na čáře pivo a jedním směrem to v klidu odpálím 150 po dálnici (a kilo po okresce) a jsem v klidu a pohodě, zatímco ve druhém směru jsem v tom za deset litrů a bez papírů, může přijít normální jen úplnému idiotovi.


nj podle tvoji logiky v takovem Norsku, kde je na dalnici max 90, musi byt idioti jeste mnohem vetsi nez u nas :D


Pokud zmrzacis ci zabijes jen sebe, nevadi mi to. Vetsinou ale ublizis slusnym lidem s detmi a to mi strasne vadi. Takze radeji ridit opatrne, nikam se nehnat a vzdy byt ve strehu pred ostatnima ridicema.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mravenec1


PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 4:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Prielozny napsal:
Pokud zmrzacis ci zabijes jen sebe, nevadi mi to. Vetsinou ale ublizis slusnym lidem s detmi a to mi strasne vadi. Takze radeji ridit opatrne, nikam se nehnat a vzdy byt ve strehu pred ostatnima ridicema.

naprosto stejný názor na tohle vidim.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 7:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a ked zmrzacim/zabijem niekoho triezvy a povolenou rychlostou, bude to boliet menej?
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medwed


PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 7:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
a ked zmrzacim/zabijem niekoho triezvy a povolenou rychlostou, bude to boliet menej?


tak nejak
_________________
Jen mě těší, že za ten pád letadla nemůžou kettlebely. Doufám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 7:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S těmi přeplácanými značkami je to pravda, někdy navíc jsou skoro "neviditelné". Asi nejhorší jsou ty sváteční jezdci, co jednou tak co ... 2x do roka? :D A většinou to odserou normální lidi, ne ti hajzlíci třebas na motorce, co jednou přes 2 plné do nepřehledné zatáčky.
Jinak škoda, že ty silnice u nás jsou tak v prdeli a pěkně v tom mizí ty prachy.
A taky je nějaká norma na časování semaforů? Některé mě už vážně serou ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
a ked zmrzacim/zabijem niekoho triezvy a povolenou rychlostou, bude to boliet menej?


http://www.pmatky.ecn.cz/prilohy/clanky/vliv_rychlosti.pdf
mrkni na to, ty rychlosti nejsou vycucané z prstu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Co vám leze na nervy 4 Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 868, 869, 870 ... 1192, 1193, 1194  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: