Panvica/Panev


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Panvica/Panev  Úvodní stránka -> Ostatní -> Panvica/Panev
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Aku panvicu preferujete na bezne varenie/smazenie?
teflonku
52%
 52%  [ 10 ]
liatinovu
26%
 26%  [ 5 ]
keramicku
5%
 5%  [ 1 ]
titanovu
10%
 10%  [ 2 ]
inu
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 19

Autor Zpráva
AHOLA


PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 8:46 pm    Předmět: Panvica/Panev Odpovědět s citátem

Uz sa to tu trocha rozoberalo, ale samostatny topic som nenasiel. Potrebujem kupit
novu panvicu, casom mozno aj druhu. Otazka znie aku....teflonovu, liatinovu, Na nnete je kopa informacii (napr. http://www.bocianiehniezdo.sk/content/nakolko-su-keramicke-panvice-naozaj-green-alebo-pravda-o-teflone/), az sa v tom tazko zorientovat.

Panvicu potrebujem na bezne veci ako prazenica, palacinky (mnohi tu pisete, ze to robite bez oleja, to si na mojej starej panvci neviem predstavit), kuracie prsia a pod....Ziadne tluste steaky a pod.
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu


Naposledy upravil AHOLA dne st září 03, 2014 9:20 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na běžný provoz stačí teflonka. Na steaky litinu nebo titan. Pokud máš na tu pánev dost peněz, tak bych místo teflonu volil keramickou povrchovku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tyhle účely, kde nepotřebuješ nijak vysoký teploty, bych šel do teflonky. Je to už odzkoušený materiál na kterym je fakt hračka vařit, vyžaduje minimum údržby a čistí se to úplně samo. S keramikou mám jen málo zkušeností, ale všechny špatný, osobně nemůžu doporučit. A co se týče litiny, tak ta je nenahraditelná na maso, ale skoro na všechno ostatní je teflon pohodlnější a víc user friendly.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Volil bych tuhle .... http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30101205/

Je fakt dobrá, a nestojí raketu ... obecně kuchyňské potřeby v I jsou co se týče value4money na tom velmi dobře.

Pokud děláš palačinky častěji, je lepší si na ně koupit pánev ještě jednu, mělčí. Dělají se spešl ... http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90208208/ ... ale není to nutné, já na palčinky používám tuhle ... http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60139320/ ... a v pohodě, i malá to na ní bastlí v klidu:-))). Oproti čistě palačinkové je univerzálnější.

Jinak stojí za úvahu ještě wok, ale tam je otázka, zda jej využiješ. Já třeba ano, ale zase moje maminka jej nepoužívá a taky ještě s tatínkem hlady neumřeli:-).

Určitě se dají koupit lepší, i jsem na nich párkrát někde vařil, ale osobně je pro své běžné domácí vaření považuji za zbytečné.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 7:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano - máme doma x pánví a určitě tak dvě nebo tři z Ikea a na těch dělám nejčastěji a plně vyhovují.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipak


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Keramika - nebrat, mám s nimi špatnou zkušenost. Fungují pár měsíců, pak už se to stejně začne lepit a je to nepoužitelné. Měl jsem ovšem pánve většinou z těch levnějších - řekněme do 500,-Kč. Možná, že nějaká dražší by fungovala lépe, ale neměl jsem odvahu to riskovat :)
Teflon - to je klasika, nicméně ani ta mi nevydrží moc dlouho. Třeba ta z IKEi má záruku 5 let, což je za tu cenu dobrý... většinou vydrží tak 2-3 roky a musím koupit novou.
Litina - podle mě nejlepší volba na maso. Pánvička časem natáhne do pórů tuk a není pak při vaření potřeba přidávat ho, aby se nepřipalovala. Nevýhodou je vyšší cena, ale zase při dobrém zacházení vydrží kvalitní litinová pánev celý život. Teflonky musíš občas vyměnit a ve finále za ně dáš mnohem víc, než za tu jednu litinovou :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koupit víc těch lacinějších, protože i ty nejdražší vydrží stejně úplné ho... ke starýmu náckovi
Kampradovi půjdu příště radši i já.
ale v poslední době jsem si oblíbil vaření v hrncích s nepřilnavým dnem, protože mně zabíjelo
donekonečna stírat indukční desku od prskanců oleje. Ale palačinku v tom teda neobrátíš:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 11:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ked napr. v tom clanku, co mam v prvom poste, teflonkami a niektorymi neprilnavymi povrchmi strasia
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

lipak napsal:
Keramika - nebrat, mám s nimi špatnou zkušenost. Fungují pár měsíců, pak už se to stejně začne lepit a je to nepoužitelné. Měl jsem ovšem pánve většinou z těch levnějších - řekněme do 500,-Kč. Možná, že nějaká dražší by fungovala lépe, ale neměl jsem odvahu to riskovat :)

Mam keramiku za 950 a je to uplne stejne jak popisujes, neprilnavost byla zpocatku perfektni, ale do dvou mesicu se zacala pripalovat az se stala naprosto nepouzitelna na cokoliv.
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Má zkušenost s pánvičkama.

Teflonka: jednoduchá pánvička na každodenní smažení, životnost 2-5 let, pokud začíná povrch teflonový řídnout, vyměnit. Cena levná, životnost přiměřená.

Kovová pánev: kvalitní kus kuchynského náčiní, je nutno se o ni starat (mazat po každém použití, nemáchat ve vodě), životnost neomezená. Cena vyšší. Ideální na maso, steaky obzváště. Těžká jako prase, posiluješ zápěstí. Osobně mám De Buyer a naprostá spokojenost.

Doporučuju obě dvě, případně máš-li rád palačinky, tak kouopit i nízkou pánev na palačinky.

Keramiku nebrat, loupe se většinou a vychvalované plusy mají i jiné pánve.

Zmiňovaný wok využije málokdo, je vhodný na jiné hořáky, než je u nás zvykem. Wok by měl být kulatý, ne s plochým dnem.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ALKAPONE


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S tou keramikou souhlasim.. za me urcite nebrat
_________________
`Bolest, kterou cítíš dnes, bude síla, kterou pocítíš zítra…`
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud chces nejlevnější a nejtrvanlivější řešení, pak jedině litinová pánev:
http://www.skeppshult.cz/
Sice dražší na koupení, ale když si vezmeš, že ji budou používat i tvoji vnuci, tak je to nejlevnější volba. Jediná nevýhoda je váha, ale to je holt povaha výrobku... jinak je ve všem lepší než teflon, keramika atd.
- teflon nic nevydrží, riskuješ chemii v jídle
- keramika se začne po chvíli připalovat (zkušenost i s tou drahou Greenpan), takže taky moc nevydrží
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Další nevýhodou je, že se při připravování jídel neobejdeš bez tuku. Mně osobně to nevadí a já i na teflonce používám olej nebo sádlo, ale někdo tuk používat nechce. Krom toho, na teflonce ti stačí tuk jen symbolicky, ale na litině ho musíš použít větší množství.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S litinou se to už musí vcelku umět, a třeba ty palačinky si na ní neumím moc představit. Ale je pravda, že já žádný Zdéňa nejsem, takže to beru z pohledu člověka, co sice vaří denně, ale ví, že šikovnost fakt není jeho druhé jméno:-))).

Jinak je samozřejmě pravda, že pokud je fakt dobrá, tak je věčná ... jednu po babičce mám ... a když se to umí, tak na maso je nejlepší.

EDIT ... to co napsal Hulkie je taky vlastně pravda, to mi nějak nedošlo, protože "nasucho" nedělám nic.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nasucho taky nedělám ani na teflonce, ono se to sice nepřilepí ale i tak se to přepaluje, radši budu mít maso trošku od sádla než abych ho měl zuhelnatělý :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Panvica/Panev Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: