Pomoc s jídelníčkem


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pomoc s jídelníčkem  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Pomoc s jídelníčkem
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DeB


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 11:15 am    Předmět: Pomoc s jídelníčkem Odpovědět s citátem

Dobrý den, již nějakou dobu se snažím o redukci. Zatím jsem dala dolů 15 kg. Jde to ztuha, ale nevzdávám se. Potřebovala bych ale poradit s jídelníčkem, pořád se v tom tak trošku plácám. Nechávám si radit i od trenérky, která mě ukecala k vlnám (říkala mi jak to funguje a že se budu cítít ještě líp když uvidím ty výsledky) No.. Byla jsem k tomu skeptická z jednoho prostého důvodu a to z toho, že rozhodně necvičím každý den a bojím se jojo efektu. Takže jsem vyzkoušela vlny na tři týdny. (0-100-150-100-50-100-200/250-50-100-150-200-50-100/200-300-50-100-150-200-300)
Zhubla jsem po nich, to ano.
Ale říkám si, jestli je to vůbec pro člověka co váží 150kg/185cm vhodné? Dost jsem o nich četla, názory se různí. Někdo doporučuje a chválí, druzí zakazují a špiní.

Tak jsem si říkala, že přeci to samozřejmě musí jít dál i bez toho, nebude v tom žádná velká věda. A chtěla jsem zkusit mít na den 200 sachrů. Ale přijde mi to i tak hrozně moc :) Nejsem schopná si udělat takový jídelníček, abych to tam nacpala.

Můj momentální jídelníček:
SN:5 bílků, 1 žloutek, 40g vloček, rajče/nebo místo vajíček tvaroh+racia
SV:jogurt 150-200g, půl jablka, 20g vloček
O:90g kuřecí prsa, 60g rýže natural, oliváč, zelenina
SV2:100g tvarohu, 20g vloček
V:40g těstovin, 90 kuř.prsa, zelenina

Nejím moc pečivo, dávám si ho vyjmečně, místo toho jím racio chlebíčky.

Můžete mi prosím poradit jak to vyladit?:) Jako jím pravidelně, váha kolísá. Zase si nechci sacharidy osekat na minimum - protože být celý život na 50g sacharidů je podle mě hloupost. Proto jsem si říkala, že těch 200 bude optimální a kdyby váha nešla dolů, tak si je uberu. Hodně mi pomáhá to, co jsem dostala od trenérky k těm vlnám, př. 25sachrů=3,5ks racia, 30g rýže, 40g vloček.. a jen vlastně navyšuju taka bych to poskládala na ten den. Takže ke snídani se snažím 50S, svačina 25S, oběd 50S, svačina2 25S, večeře 50S. Ale nějak tápu v těch potravinách Nejsem zas tak úplně vločkový typ a mám je ráda jen v jogurtu,vývaru, nebo vajíčkách, ale to max.ve množství 40g. Jím vlastně pořád ty samé potraviny - ty doporučené :) Točím se tedy pořád jen okolo masa, rýže, vloček a tvarohu popř. tunák. Taky to tak máte?

Zkoušela jsem si najít tabulky se sacharidy, ale jak se vlastně točím okolo stejných potravin, tak ani nevím co jiného jíst:D No, asi to píši zmateně.. ale snad to někdo pochopí..

Každopádně moc moc děkuji předem!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nech si vytvořit jídelníček od odborníka na výživu jako jsem to udělal já i moje žena.
Půjdeš na inBody a on Ti ho udělá přesně na Tebe,protože na každého člověka je jiný jídelníček.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeB


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Irminsul napsal:
Nech si vytvořit jídelníček od odborníka na výživu jako jsem to udělal já i moje žena.
Půjdeš na inBody a on Ti ho udělá přesně na Tebe,protože na každého člověka je jiný jídelníček.


Rozhodně to nezavrhuju, ale jídelníčky mám za sebou. Je na čase abych to zvládla sama! :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlwanhov


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jen tak letmo - u sta skotu, jez cela vajcka (nejlepe varena) jsou daleko plnohodnotnejsi

co se tyce priloh, tak trochu invence a zkusit zaradit pravidelne neco noveho - pohanka, bulgur, spalda, jecne kroupy, kuskus, jahly, amaranth, bataty, quinoa, maniok
_________________
There is no reason to be alive if you can't do deadlift
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeB


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

karlwanhov napsal:
jen tak letmo - u sta skotu, jez cela vajcka (nejlepe varena) jsou daleko plnohodnotnejsi

co se tyce priloh, tak trochu invence a zkusit zaradit pravidelne neco noveho - pohanka, bulgur, spalda, jecne kroupy, kuskus, jahly, amaranth, bataty, quinoa, maniok


Nejím celá kvůli cholesterolu :) Dávám si max.1 vejce do tvarohu na "ochucení". Mívám vajíčka tak jednou za týden, docela mě nadýmají, takže to zas tak nepřeháním.
Kuskus taky občas zařadím, ale zas bulgur mi přijde výživově dost chudý.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DeB napsal:
karlwanhov napsal:
jen tak letmo - u sta skotu, jez cela vajcka (nejlepe varena) jsou daleko plnohodnotnejsi

co se tyce priloh, tak trochu invence a zkusit zaradit pravidelne neco noveho - pohanka, bulgur, spalda, jecne kroupy, kuskus, jahly, amaranth, bataty, quinoa, maniok


Nejím celá kvůli cholesterolu :) Dávám si max.1 vejce do tvarohu na "ochucení". Mívám vajíčka tak jednou za týden, docela mě nadýmají, takže to zas tak nepřeháním.
Kuskus taky občas zařadím, ale zas bulgur mi přijde výživově dost chudý.


Míváš vajíčka jednou za týden, ale nejíš je celá kvůli cholesterolu? Achjo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeB


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
DeB napsal:
karlwanhov napsal:
jen tak letmo - u sta skotu, jez cela vajcka (nejlepe varena) jsou daleko plnohodnotnejsi

co se tyce priloh, tak trochu invence a zkusit zaradit pravidelne neco noveho - pohanka, bulgur, spalda, jecne kroupy, kuskus, jahly, amaranth, bataty, quinoa, maniok


Nejím celá kvůli cholesterolu :) Dávám si max.1 vejce do tvarohu na "ochucení". Mívám vajíčka tak jednou za týden, docela mě nadýmají, takže to zas tak nepřeháním.
Kuskus taky občas zařadím, ale zas bulgur mi přijde výživově dost chudý.


Míváš vajíčka jednou za týden, ale nejíš je celá kvůli cholesterolu? Achjo...


Bílkovou snídani si dávám tak jednou za týden s vločkama.. Jinak si občas dám to vejce do tvarohu. Ale jinak mi nepřijde, že snídat několikrát do týdne 5 celých vajec je v pohodě. ZVlášť když se snažím redukovat. Ale třeba je to jinak :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DeB napsal:
Maerlyn0 napsal:
DeB napsal:
karlwanhov napsal:
jen tak letmo - u sta skotu, jez cela vajcka (nejlepe varena) jsou daleko plnohodnotnejsi

co se tyce priloh, tak trochu invence a zkusit zaradit pravidelne neco noveho - pohanka, bulgur, spalda, jecne kroupy, kuskus, jahly, amaranth, bataty, quinoa, maniok


Nejím celá kvůli cholesterolu :) Dávám si max.1 vejce do tvarohu na "ochucení". Mívám vajíčka tak jednou za týden, docela mě nadýmají, takže to zas tak nepřeháním.
Kuskus taky občas zařadím, ale zas bulgur mi přijde výživově dost chudý.


Míváš vajíčka jednou za týden, ale nejíš je celá kvůli cholesterolu? Achjo...


Bílkovou snídani si dávám tak jednou za týden s vločkama.. Jinak si občas dám to vejce do tvarohu. Ale jinak mi nepřijde, že snídat několikrát do týdne 5 celých vajec je v pohodě. ZVlášť když se snažím redukovat. Ale třeba je to jinak :)


Bílkovou snídani si dávám tak jednou za týden s vločkama.. Jinak si občas dám to vejce do tvarohu. Ale jinak mi nepřijde, že snídat několikrát do týdne 5 celých vajec je v pohodě.

Tak dáváš si to jednou za týden nebo několikrát do týdne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeB


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 2:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
DeB napsal:
Maerlyn0 napsal:
DeB napsal:
karlwanhov napsal:
jen tak letmo - u sta skotu, jez cela vajcka (nejlepe varena) jsou daleko plnohodnotnejsi

co se tyce priloh, tak trochu invence a zkusit zaradit pravidelne neco noveho - pohanka, bulgur, spalda, jecne kroupy, kuskus, jahly, amaranth, bataty, quinoa, maniok


Nejím celá kvůli cholesterolu :) Dávám si max.1 vejce do tvarohu na "ochucení". Mívám vajíčka tak jednou za týden, docela mě nadýmají, takže to zas tak nepřeháním.
Kuskus taky občas zařadím, ale zas bulgur mi přijde výživově dost chudý.


Míváš vajíčka jednou za týden, ale nejíš je celá kvůli cholesterolu? Achjo...


Bílkovou snídani si dávám tak jednou za týden s vločkama.. Jinak si občas dám to vejce do tvarohu. Ale jinak mi nepřijde, že snídat několikrát do týdne 5 celých vajec je v pohodě. ZVlášť když se snažím redukovat. Ale třeba je to jinak :)


Bílkovou snídani si dávám tak jednou za týden s vločkama.. Jinak si občas dám to vejce do tvarohu. Ale jinak mi nepřijde, že snídat několikrát do týdne 5 celých vajec je v pohodě.

Tak dáváš si to jednou za týden nebo několikrát do týdne?



Moc nerozumím tomu, proč tady řešíme bílky ke snídani? Přijde mi, že jsem to napsala dost srozumitelně. Takže jak jsem psala "Bílkovou snídani si dávám tak jednou za týden s vločkama.." =tzn.že jednou týdně se snažím si je dát, jinak bych je nemusela mít vůbec. A vejce do tvarohu max.2x do týdne, ale MAX. Dobrý?:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no tak si urci kolik bilkovin, sacharidu a tuku chces denne prijmout a podle toho si uprav jidelnicek ne ?

pokud jdes z nejake vyssi vahy dolu, tak neni idealni jit hned na nejake mezni hodnoty...na zakladni hubnuti casto staci prestat se cpat vsemoznymi sladkostmi, sladkymi napoji a tunou smazeneho, omezit prilohy a zamerit se na sacharidy s nizkym glyk. indexem a pokud navstevujes fitko tak tim lip

sahcaridove vlny jsou ok ale rozhodne nepovedou k nejakemu nastaveni celorocniho vyvazeneho jidelnicku

jinak je tady spousta topicu o jidle a jidelniccich, tak si je projdi a zjisti si ktere potraviny jsou z hlediska zivin nejvyhodnejsi...z ceho ziskat nejlepe bilkoviny, sach. a tuky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 8:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co na konkrétně se teda ptáš? Já to z toho dotazu nějak nepochopil. Jestli jsou pro tebe vlny dobrý nebo jak je máš jet?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mates-daoc


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 8:24 pm    Předmět: sach . vlny Odpovědět s citátem

zeptám se tě , myslíš sí že těch 50 gramu rozdílu cukru za celý den tělo pozna ???
když jednou třeba jdeš více km za den a třeba druhy vubec , přiklad ??
tělo nepozna ani těch 100 gram rozdilu to bys musela vše dělat kazdy den stejně , do
puntíku , takže vlny 50-100-150 , nemají žadny smysl , jen placebo efekt .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza3


PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DeB napsal:
Nejím celá kvůli cholesterolu :) Dávám si max.1 vejce do tvarohu na "ochucení". Mívám vajíčka tak jednou za týden, docela mě nadýmají, takže to zas tak nepřeháním.
Kuskus taky občas zařadím, ale zas bulgur mi přijde výživově dost chudý.


Pokud nejsi senzitivní na cholesterol (cca 25% lidí), tak se o cholesterol z potravy nemusíš starat. Tělo si jej reguluje jak je třeba.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: so říjen 25, 2014 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Honza3 napsal:
Pokud nejsi senzitivní na cholesterol (cca 25% lidí), tak se o cholesterol z potravy nemusíš starat. Tělo si jej reguluje jak je třeba.


Je nejaký "návod" ako zistím, či som senzitívny na cholesterol alebo nie?
_________________
Soak your nuts!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlwanhov


PříspěvekZaslal: so říjen 25, 2014 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DeB napsal:
karlwanhov napsal:
jen tak letmo - u sta skotu, jez cela vajcka (nejlepe varena) jsou daleko plnohodnotnejsi

co se tyce priloh, tak trochu invence a zkusit zaradit pravidelne neco noveho - pohanka, bulgur, spalda, jecne kroupy, kuskus, jahly, amaranth, bataty, quinoa, maniok


Nejím celá kvůli cholesterolu :) Dávám si max.1 vejce do tvarohu na "ochucení". Mívám vajíčka tak jednou za týden, docela mě nadýmají, takže to zas tak nepřeháním.
Kuskus taky občas zařadím, ale zas bulgur mi přijde výživově dost chudý.

zacni jist pravidelne i zloutek a cholesterol se ti snizi :)
bulgur je vyzivove natom asi xx krat lip nez nejake treba hloupe racia, ale tady jde o pestrost + je dobrej a lehkej na vareni
_________________
There is no reason to be alive if you can't do deadlift
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pomoc s jídelníčkem Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: