Bolest zad


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest zad  Úvodní stránka -> Trénink -> Bolest zad
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xzetdur23


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 7:09 pm    Předmět: Bolest zad Odpovědět s citátem

Ahoj, už pár dní mě trápí bolest spodních zad. V leže a v klidu je všechno v pohodě a při chůzi také, ale např. při dlouhém sezení či stání bolest cítím. Bolest je v hodně dolní části u zadku pokud dlouho sedím (u kříže, bederní páteř), ale například u přítahů velké činky v předklonu (technika zkontrolována trenérem) cítím také tlak ve spodních zádech. Celkově jsou spodní záda dost ztuhlá. Bolest není bodavá, jak jsem říkal, při normálních pohybech a chůzi to necítím vůbec, ani při posilování, pokud vynechám cviky, kde musím být v předklonu.
Necvičil jsem zřejmě mrtvý tah úplně technicky správně, ale učil jsem se ho a naložil si pouze 50kg. Nejspíš jsem měl začít s prázdnou tyčí, ale to už nezměním.
Mám s tím teda problém cvičit většinu cviků, kde jsem v předklonu (např. upažování v předklonu). Bolest není u cviků vůbec velká, ale prostě cítím ten tlak. Dávám si pár dní oraz, ale chodím do školy a při tom neustálém sezení mi záda vždy bolet začnou.

Už nevím, jak to ještě popsat, pokud je tohle málo, tak zkusím ještě něco vymyslet. Jde mi hlavně o to, jestli mám zkusit ještě pár dní čekat a nebo se vypravit buď na nějakou masáž či rovnou k doktorovi. O víkend bych se to pokusil nechat co nejvíce v klidu.
Snad není můj popis úplně debilní, díky za jakoukoliv reakci.

Edit : O slabém břišním svalstvu jsem toho přečetl hodně, já osobně si myslím, že tam problém nebude, cvičím ho často a to nesrovnatelně oproti vzpřímovačům, které jsem začal cvičit teprve nedávno, tedy když jsem začal chodit do posilovny. Takže nerovnoměrnost těchto svalů tam myslím také neni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Macha


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 7:34 pm    Předmět: Re: Bolest zad Odpovědět s citátem

xzetdur23 napsal:
Ahoj, už pár dní mě trápí bolest spodních zad. V leže a v klidu je všechno v pohodě a při chůzi také, ale např. při dlouhém sezení či stání bolest cítím. Bolest je v hodně dolní části u zadku pokud dlouho sedím (u kříže, bederní páteř), ale například u přítahů velké činky v předklonu (technika zkontrolována trenérem) cítím také tlak ve spodních zádech. Celkově jsou spodní záda dost ztuhlá. Bolest není bodavá, jak jsem říkal, při normálních pohybech a chůzi to necítím vůbec, ani při posilování, pokud vynechám cviky, kde musím být v předklonu.
Necvičil jsem zřejmě mrtvý tah úplně technicky správně, ale učil jsem se ho a naložil si pouze 50kg. Nejspíš jsem měl začít s prázdnou tyčí, ale to už nezměním.
Mám s tím teda problém cvičit většinu cviků, kde jsem v předklonu (např. upažování v předklonu). Bolest není u cviků vůbec velká, ale prostě cítím ten tlak. Dávám si pár dní oraz, ale chodím do školy a při tom neustálém sezení mi záda vždy bolet začnou.

Už nevím, jak to ještě popsat, pokud je tohle málo, tak zkusím ještě něco vymyslet. Jde mi hlavně o to, jestli mám zkusit ještě pár dní čekat a nebo se vypravit buď na nějakou masáž či rovnou k doktorovi. O víkend bych se to pokusil nechat co nejvíce v klidu.
Snad není můj popis úplně debilní, díky za jakoukoliv reakci.

Edit : O slabém břišním svalstvu jsem toho přečetl hodně, já osobně si myslím, že tam problém nebude, cvičím ho často a to nesrovnatelně oproti vzpřímovačům, které jsem začal cvičit teprve nedávno, tedy když jsem začal chodit do posilovny. Takže nerovnoměrnost těchto svalů tam myslím také neni.



Cau, mam podobny problem akorat ja si skripnul mezizeberni nervy bolest mam v dolnich zadech a pod levym prsem + nevolnosti z toho. Za doktorem s tim urcite jdi a dostanes rehabilitace, ja je mam az za mesic ale zkusim trenink bez MT a drepu + jsem zaradil kloubni vyzivu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otočbýk


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mam stejnej problem a zajimalo by me co s tim mam delat protoze nemuzu tahat tezky mrtvoly a drpy a to je nap.cu

poradte nekdo pls
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@otočbýk: Zkus si udělat sám na sobě FMS screen, zaměř se zejména na stabilitu jádra (core stability test), rotační stabilitu (rotary stability, zejména levopravá asymetrie), hluboký dřep (deep squat) a aktivní zdvih nohou (active straight leg raise).



Dej vědět, jak jsi dopadl.
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otočbýk


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

promin anglicky neumim, nerozepsal bys trosku co je FMS a k cemu je to dobry, nerozumim tomu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to si musim skusit, ale ten test 4 uplne bez sance, pravou nohu takto vic jak par centaku od zeme nezvednu, to bude zase trvat tak rok nez se to uvolni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xzetdur23


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvikům z videa rozumím a něco jsem zkusil. Ale co jsem nepochopil je, co značí, když cviky zvládám nebo nezvládám? :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otočbýk


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky nechapu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

otočbýk: Ufff, promiň, ale jedenáctiminutový video se mi sem úplně přepisovat nechce

xzetdur23: To záleží. Kde máš pass/fail?
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otočbýk


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja nedam ten hlubokej drep + ty nohy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, to bych si tak tipnul :)

Zapracoval bych na dýchání, flexibilitě flexorů kyčle (psoas) a lezení po čtyřech. Stáhni si moji knížku, první díl se zabývá dýcháním a mobilitou.

A tenhle cvik taky dost pomůže:



Než tady v tom testu dáš pass, tak necvič pozved (žádnou variantu, ani jinej pohyb ze stejný kategorie - windmill, swing, good morning atd.)
_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otočbýk


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

porad mi pls teda nejaky ty cviky prosim
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule napsal:
Stáhni si moji knížku, první díl se zabývá dýcháním a mobilitou.

A tenhle cvik taky dost pomůže:



_________________
My girlfriend is stronger than you!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otočbýk


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to staci jen tenhle?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

otočbýk napsal:
to staci jen tenhle?


Tak treba pro me je to uplne nemoznej cvik, zatim. Pravo nohu dam max do 45% a dal jen kousek s velkou bolesti zad, kdybych si ji necim pritahoval.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest zad Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: