Levnější varianty



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Levnější varianty  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Levnější varianty
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
x22


PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2014 8:12 pm    Předmět: Levnější varianty Odpovědět s citátem

Ahoj,
uvažoval jsem zda u některých věcí má smysl připlatit, respektive jestli se platí opravdu za něco "lepšího" nebo spíš je to otázka jen chuti a v mnoha případech značky.

Konkrétně by mě zajímalo třeba:
- je nějaký rozdíl mezi konzervou drceného a kouskového tuňáka? Obě mají stejný pevný podíl masa, takže vodou to nastavovat nemůžou, chutí určitě je lepší kouskový, ale pokud oželím chuť?
- třeba mražený špenát, je nějaký rozdíl mezi protlakem a listovým zmraženým? Opět pokud vemu dva co mají stejný pevný podíl a váhu, je tam nějaký jiný než chuťový rozdíl?
- čokolády - vím, že nějaká ta kvalitní hořká občas v malém množství určitě neuškodí. Ale třeba nějaké levnější taky mají 70% jako nějaká Lindtka a stojí polovinu.

Jsou samozřejmě výrobky, kde totiž vím, že nemá cenu si připlácet (např. "značkové" jogurty, cottage sýry apod. - tam je totiž složení přesně dané a kolikrát to pro značku supermarketu vyrábí stejný výrobce) a kde naopak ta cena roli hraje - třeba nějaké levné mražené filety jsou plný vody a plno dalších příkladů, kde to jde na úkor složení.

Nebo jestli vás napadají jiné příklady, jde mi o to, že na chuti si zas nijak nepotrpím a jsem cenově dost omezený bohužel, tak bych rád ušetřil kde to jde, ale zas nerad jedl nějaký blafy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blikk


PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2014 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to jak píšeš, většinou je to jen o značce, taky mi vadí poslední dobou ta averze ke všemu co je z hypermarketu... z extrému do extrému... dřív to byl samý super hypermarket, dneska je to opak, ale ono ti "farmáři" to taky neni žádný terno většinou, takže nějaká zlatá střední cesta. A co se týče třeba toho tuňáka, je to fakt hlavně o chuti. Špenát asi taky a u té čokolády bych jen zkontroloval složení.

A to stejný platí podle mě i o suplementech, často platíš jen za značku. Já už nějakou dobu beru jeden neochucený WPC za zlomek ceny, přitom kvalita dobrá a ještě si to ochutím vždy jak potřebuji.
Když už bych bral něco jinýho tak třeba ten Whey core 100, ale třeba takový Weider dneska nabízí už naprosto zastaralý produkty za nehorázný ceny - můj názor.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2014 4:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dost často se platí za značku a za původ, např. u Lindtu platíš automaticky několik desítek % navíc za značku a že je to ze Švýcarska.

Polské máslo 25,-, české máslo 45,- někdo třeba rozdíl v chuti pozná, já bych to asi nepoznal. Potom už asi i rozhoduje i to kdo jak co vyrábí. Mrkni na Streamu na pořad Jídlo s.r.o, tam je to dost názorně ukázáno jaké jsou ty rozdíly např. mezi kuřetem za 60Kč/kg a tím za 100Kč/kg:
http://www.stream.cz/porady/jidlo-s-r-o

Obecně bych řekl, že v supermarketu najdeš dost věcí předražených jen z důvodu značky, tak i značkových výrobků, kde je cena oprávněná.
Ale to samé platí v kategorii neznačkových výrobků, také věci za férovou cenu i předražené.


Naposledy upravil Spazik dne út listopad 25, 2014 4:41 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2014 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

fajn, ale jde prece i o chut...neresim ted znacku, ale treba ten zminovany tunak. Zrovna jidlo bych resil i z hlediska kvality a ne jen obsahu zivin...prece jen, jsme to co jime...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bar_bo_ra


PříspěvekZaslal: so prosinec 20, 2014 12:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych se u potravin zaměřila spíše na kvalitu. Obecně jsou ty dražší potraviny kvalitnější, co se živin týče. Někdy si doslova zase "kupuješ značku". Ono, ale i když je na obalu něco napsané, tak to zdaleka nemusí být v tom výrobku. Takže si asi nevybereš.
Nicméně, k těm konkrétním výrobkům. Třeba špenát listový je kvalitnější - mletím, krájením apod.zelenina ztrácí vitaminy. Co se týče drceného nebo kouskového tuňáka. Sice je tam stejný podíl masa, ale kdo ví, co ještě dalšího je v tom drceném, jestli je opravdu 100% maso z tunáka. Tuňák v kouscích, tam přece jen je to více rozeznatelné, co tam je.
Takto to vidím já. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Levnější varianty
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: