Elektronická čtečka knih


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Elektronická čtečka knih  Úvodní stránka -> Ostatní -> Elektronická čtečka knih
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mablung


PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
Mablung napsal:

(není čas číst )


...no, kdyby sis převedl čas strávený na fóru na čas strávený čtením knih, to by bylo panečku

Nebuzeruj
Problém je v tom, že knížku si chci přečíst v klidu a mít na to čas. To není jako na půl hodiny se připojit na net.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Barbar Conan


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem nikdy nepochopil tu potřebu mít fyzickou knížku v ruce, to k tomu čucháte nebo olizujete vazby?

Jinak čtení na ipadu/mobilu/PC a čtení na Kindlu se díky použitým technologiím nedá samozřejmě vůbec srovnávat.

A knížky seženeš zadarmo, stejně jako seženeš filmy nebo hudbu, obzvlášť pokud chceš číst v angličitně, tak to nadješ na internetu opravdu všechno a v pěkné kvalitě. S českejma knížkama je to o něco horší, ale furt to jde.

Kdyby tě trápilo svědomí, tak si můžeš koupit členství v knihovně, nebo jednou ročně vyhodit 60kč z okna, to vyjde nastejno .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

E ctecku knih urco.
Manzelka m a doma nekolik let kindle a super spokojenost, ale ja bych znova do kindle nesel. Furt jim tam posilat knihy na konverzi je otrava.
Bral bych neco i min znackoveho, ale co zvlada vsechny bezne formaty a idelane i prehledne pdf.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Barbar Conan napsal:
To jsem nikdy nepochopil tu potřebu mít fyzickou knížku v ruce, to k tomu čucháte nebo olizujete vazby?
Je to něco jako cvičit s velkou činkou v propocené činkárně a nebo na kybernetickém stroji v navoněném Cybexu.

Já volím tu první možnost, ale je na každém jeho volba.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pokedex


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

takovej dotazek mam rad komixy tak se chci zeptat jestli na cteckach je i tahle moznost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smik


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus program Calibre a nemusíš nikam nic posílat.
Já přes Amazon posílám občas nějaké pdfka na konverzi. Je pravda že třeba Pocketbook má ty formáty asi vychytanější.

Nicméně i přesto jsem u Kindlu na výraznej problém nenarazil.
Souhlasím s Barbarem čtení na čtečce a na telefonu je dost velkej rozdíl, každopádně se čtečka vyplatí pro toho kdo hodně čte, případně cestuje, protože je přece jen zaměřená dost jednoúčelově.

Někdo z nějaké nostalgie má rád tištěné knihy. Já si radši lehnu s několika gramovou čtečkou než třeba s půlkilovým Jobsem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
caladan


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na cizojazyčné mi to připadá fajn volba, je tam integrovaný slovník, další se mohou nahrát a může si nechat přehrát i výslovnost.
Mám kindle asi 3 roky, přečetl jsem na něm asi 60 kousků a za tu dobu stejný počet fyzických, pro mě je to pohodlnější, když ji mám el. formátu, tak přečíst na čtečce, odpadá tím cesta do knihovny a zpátky, případně čekat, až ji někdo vrátí, přičemž hromada knih v Zemské knihovně je jen prezenčních.
Na převod formátů jsem používal mobipocket reader.
Před pár měsíci se mi kindle porouchal, tak čtu i na chytrém telefonu, kdybych kupoval novou čtečku, tak bych šel do nějaké pod 2 tis a nejspíš bych to viděl na Pocketbook.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marzochi


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pamatuji lidi co se dušovali, že si nikdy nepořídí telefon, nebo že si nezaloží facebook. Nebude to dlouho trvat a do knihovny se budeš napojovat přez čtečku, a v moravsko zemské místo komínku 10ti knih dostaneš jednu čtečku.

A mě to nevadí, četba ze čtečky je stokrát pohodlnější, příjemnější, zdravější a se stejným efektem. Samozřejmě četba z tabletu a mobilu je uplně něco jiného, z toho se číst nedá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Barbar Conan


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokedex napsal:
takovej dotazek mam rad komixy tak se chci zeptat jestli na cteckach je i tahle moznost


Bohužel číst komixy nebo mangu na čtečkách je docela utrpení. Jednak jsou ještě pořád všechny čtečky černobílý a zadruhý čtečka bere stránky komixu/pdf soubory jako obrázky bez textu a vzhledem k malému displeji je to opravdu hrozně nepohodlný.

Komixy jsou asi jediný čtení na který je v současný chvíli lepší iPad...

daymoon napsal:
Je to něco jako cvičit s velkou činkou v propocené činkárně a nebo na kybernetickém stroji v navoněném Cybexu.

Já volím tu první možnost, ale je na každém jeho volba.


Seš technofob!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Barbar Conan: kdybys věděl, co dělám po večerech a čím se živím, tak byses divil :-)
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A pokud je podsvícená nekazí to oči? Zaujala mě nabídka od Amazonu, ale zda nebude nový model ..?

2 Daymoon: TO je jasný, jsi rubač ve striptýzovém baru
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kryšpínka


PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2015 2:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Za mne super na cestování, nebo do školy, když má člověk přečíst o zkouškovém desítky knih. Dostala jsem Kindle před 2 lety od přítele a po škole zůstal už prakticky nevyužit. I když přečtu někdy i dvě knihy týdně, pokud necestuju, radši sáhnu po papírové knize.

Popravdě mi i trochu vadí, že když si koupím elektronickou knihu, není to nic hmotného, není vidět. Ale za to, když se rozvášním v knihkupectví a pak ty knihy láduju do knihovničky, to je jiná. Jenže brzo mi už v bytě dojde místo a asi ráda sáhnu po skladnější a praktičtější čtečce. Jestli teda hodně čteš a cestuješ, jdi do ní. A doporučuju podsvícení. Já ho dost postrádala.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Elektronická čtečka knih Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: