IFBB v Česku


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - IFBB v Česku  Úvodní stránka -> Soutěže -> IFBB v Česku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
WithBB11


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 12:44 pm    Předmět: IFBB v Česku Odpovědět s citátem

Jak to vydíte vy ? Podle mně je většina těch lepších zazděných. Mluvím například z pohledu mého trenéra, kterého nebudu jmenovat. Vyhrál Moravu i ČR, ale podle čeho si ho vybrala dopingovka, je to snad náhodně nebo tu vládnou prachy. Vemte si beru to jen jako příklad, lidi z Extrifitu když mrknete na roky +- 4 roky zpátky tak tam najdete všechny známe jména. IFBB hledá ty nejlepší, ale hledá je v těch, kteří si dokážou zaplatit. Jaký je Váš pohled ? Mnoho lidí teď také oslovil "mistr" Grznár, nějak se mi zdát, že je to celé na palici. PS: Muj názor, žádné nadávky, jenom diskuze, chtěl bych slyšet Vaše poznatky atd. ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filip Vaško


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus nejdřív hledat nějaký info, než začneš blábolit nesmysli o penězích.

Vybírají se většinou všichni tři medailsti z každé kategorie.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:14 pm    Předmět: Re: IFBB v Česku Odpovědět s citátem

WithBB11 napsal:
Jak to vydíte vy ? Podle mně je většina těch lepších zazděných. Mluvím například z pohledu mého trenéra, kterého nebudu jmenovat. Vyhrál Moravu i ČR, ale podle čeho si ho vybrala dopingovka, je to snad náhodně nebo tu vládnou prachy. Vemte si beru to jen jako příklad, lidi z Extrifitu když mrknete na roky +- 4 roky zpátky tak tam najdete všechny známe jména. IFBB hledá ty nejlepší, ale hledá je v těch, kteří si dokážou zaplatit. Jaký je Váš pohled ? Mnoho lidí teď také oslovil "mistr" Grznár, nějak se mi zdát, že je to celé na palici. PS: Muj názor, žádné nadávky, jenom diskuze, chtěl bych slyšet Vaše poznatky atd. ;)


Jsem rád, že jsi sem ten příspěvek napsal, protože hodně lidí si takové a podobné věci mezi sebou říká nebo píše, ale už málo z nich se na ně přímo zeptá, ať už takhle na fóru nebo někdo jinde, kde se k tomu může vyjádřit „i druhá strana“. Závěr si každý může udělat sám, ale slyšet i protinázor je vždycky dobře.

Komisaři Antidopingového výboru ČR si vybírají závodníky, které osloví k otestování, podle svých klíčů. Někdy v tom pravidlo vidět je (třeba na některých soutěžích „všechny vítěze vybraných kategorií“), mnohdy ale ne (třeba na některých soutěžích je to z jedné kategorie vítěz, ale z jiné někdo z jiných umístění; stejně tak to nutně není ze všech kategorií apod.). Mimosoutěžní klíč výběru je neviditelný úplně, pokud třeba podívám, kolik závodníků plní monitoring a za kterými z nich komisaři přijdou a za kterými ne, žádné pravidlo v tom vidět není. ADV ČR určitě a nade vší pochyby dostává i řadu podnětů zvnějšku, v některých rozhovorech to někteří komisaři zmiňovali, ale jestli na podnět („jděte otestovat závodníka XY, určitě bere!“) zareagují nebo ne, je zase jen na nich. A trochu si myslím, že těch podnětů musí být strašně velké množství (když vidím, kolik takových chodí k nám na svaz – a to jsme přitom v tomhle směru naprosto špatná adresa).

K tomu „nebo tu vládnou prachy“ (popřípadě „známosti“ nebo „vliv“) mám „krásný“ (spíš tedy smutný) případ, který tohle vyvrátí. Já sám (aniž bych chtěl, aby to znělo jakkoliv namyšleně) všechno zmíněné nejspíš mám. Jenže pak do té logiky nezapadá, kolik „mých“ závodníků bylo testováno a už vůbec ne to, že třeba jeden z nich měl i pozitivní dopingový nález a dostal doživotní zákaz činnosti. V tomhle je samozřejmě svádivé věřit, že „někteří to mají zařízené“, jenže nic takového v rámci naší země prostě není možné. Stejně tak čas od času někdo, kdo se snaží na sebe upoutat, získat vliv nebo třeba klienty, bohužel naprosto nešťastně a hloupě řekne „já Ti zařídím, aby Tě netestovali“ (o několika takových lidech to s jistotou vím). Jenže reálnou šanci toto ovlivnit má naprosto nulovou, spíš jen spoléhá na to, že bude mít štěstí (které, mimochodem, nemusí být žádnou výjimkou, když vezmete, že v ČR třeba vloni startovalo +/- 700 závodníků a testováno bylo +/- 20 z nich).

Možná jsem teď neodpověděl na všechno, ale v některých větách jsem necítil otázku, tzn. na doplňující podněty rád odpovím. A fakt myslím rád, protože je to jedna z mála příležitostí, kdy se na tahle témata někdo otevřeně ptá a ne jen si někde v koutě něco potichu říká.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Filip Vaško napsal:
Vybírají se většinou všichni tři medailsti z každé kategorie.


Filipe takhle to není, to by bylo strašně moc lidí a tolik komisaři nikdy netestují. Když podívám třeba na republiku, co jsme pořádali my v Praze (2014), tak tam komisaři vybrali 4 závodníky, přitom na soutěži bylo 21 kategorií. Když to vezmu podle umístění té čtveřice, byli to všechno vítězové kategorií. Jinde to ale pravidlem není, viz třeba mistrovství Čech (tři závodníci, jejich umístění 2., 1. a 1. místo) nebo předloňská republika (pět testovaných, jejich umístění 2., 1., 3., 1. a 1. místo).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Filip Vaško


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za opravu, já jen v nějakém videu jsem to slyšel, nebo někde četl tohle.

Chtěl jsem jenom vyvrátit to, že je to na nějaké udání nebo to že Extrifit zaplatil za lidi v Clubu a jsou chráněný, nebo co jsem to pochopil z toho příspěvku předtím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WithBB11


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Všichni víme, že všude je doping a bude. Ale náhoda nebo štěstí ? Nebo, že se rozhodčí rozmyslí a minule jsme nevzali prvního tak ho vezmem. To je přece úplně lehce ovlivnitelné, proto nechápu, že se to někomu dokáže vyhýbat a někdo na to podium poprvé vleze a už ho berou. Třeba by mě taky zajímaly názory od jiných závodníků, ale k tomu se asi nikdo nebude chuť mít vyjadřovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V tomhle jen upřesním, že o tom, koho budou testovat, nerozhodují rozhodčí (tzn. lidé ze sportovního svazu), ale dopingoví komisaři (tzn. lidé z organizace, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky). První skupina (rozhodčí) jsou lidé, co se v daném sportu pohybují, závodníky mnohdy osobně znají - druhá skupina (dopingoví komisaři) jsou lidé, co řeší úplně všechny sporty a tak ke konkrétním závodníkům mají znalosti dle mého naprosto minimální. Ale i přesto, ano, jsou to jen lidé, tak vyloučit nemůžeš stejně jako u nikoho jiného vůbec nic. Ale třeba já žádnou možnost, jak vyloučit, že „nebude testován závodník XY,“ neznám (...stejně ale tak neznám, jak vyloučit to, aby si teď někdo řekl, „jéé, ty nám tu do očí lžeš“:-), ale to jsme u té mojí prvotní myšlenky, „závěr ať si udělá každý sám, ale je dobře slyšet pohledy více stran“).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
maxpoint97


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:52 pm    Předmět: .. Odpovědět s citátem

Je to trošičku odbočka, ale myslim, že svůj dotaz sem položit můžu. Pokud by člověk měl pozitivní nález/nebo se vyhnul kontrole a dostal distanc třeba na 2 roky (nevím, jaké jsou skutečné sankce). A ten závodník by poté přešel do NABBY. Jaký je klíč/postup k tomu, pokud závodník požádá znovu o přechod do IFBB?? Teď nemyslím zrovna Grznára, ale například Vaniše, Kryptovou, nebo Bureše, kteří přestoupili z NABBA do IFBB (i když nevím, zda-li byla jejich kariéra v NABBA z důvodu dopingového nálezu =>distancu)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ALKAPONE


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a jak to chodi u nasich profiku? musi se taky strachovat ze na ne nekdo prijde a nebo oni uz maji volny ruce?
_________________
`Bolest, kterou cítíš dnes, bude síla, kterou pocítíš zítra…`
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

maxpoint97 napsal:
Je to trošičku odbočka, ale myslim, že svůj dotaz sem položit můžu. Pokud by člověk měl pozitivní nález/nebo se vyhnul kontrole a dostal distanc třeba na 2 roky (nevím, jaké jsou skutečné sankce). A ten závodník by poté přešel do NABBY. Jaký je klíč/postup k tomu, pokud závodník požádá znovu o přechod do IFBB?? Teď nemyslím zrovna Grznára, ale například Vaniše, Kryptovou, nebo Bureše, kteří přestoupili z NABBA do IFBB (i když nevím, zda-li byla jejich kariéra v NABBA z důvodu dopingového nálezu =>distancu)


Tohle se postupem času dost měnilo. Myslím, že dříve pro to nebyla veřejně daná pravidla žádná a jak se to dělalo, moc nevím. My jsme pak v roce 2012 schválili a zveřejnili pravidla, která o tomto mluvila, s tím, že v nich byla uvedena možnost krátkodobého, velmi výrazného uvolnění podmínek návratu (asi je blbé to nazvat „amnestií“, ale v podstatně to tomu odpovídalo), i proto aby se „korigovala“ do té doby absence jasných pravidel, a pak se to nastavilo tak, jak to (myslím, že s drobnými úpravami), platí dosud: Směrnice pro návrat závodníků, kteří startovali na neschválených soutěžích
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ALKAPONE napsal:
a jak to chodi u nasich profiku? musi se taky strachovat ze na ne nekdo prijde a nebo oni uz maji volny ruce?


Já teď mám rozepsaný nějaký článek k tématu antidopingových pravidel, tam to popisuji takto (ten odstavec v úvodní části vyplývá ze Směrnice pro kontrolu a postih dopingu v České republice, kterou vydává na základě mezinárodního antidopingového kodexu Antidopingový výbor České republiky):

Směrnice se vztahuje na všechny jednotlivce, kteří jsou buď členy národního sportovního svazu a nebo kteří se účastní v jakémkoliv postavení jakékoliv aktivity organizované národním sportovním svazem. Zpravidla se tedy jedná nejen o všechny registrované závodnice a závodníky, ale také o neregistrované účastníky svazových soutěží (v kulturistice a fitness se tedy jedná např. i o účastníky tzv. kondičních soutěžích, kde není registrace v oddílu ani sportovním svazu podmínkou účasti - přesto účastníci Směrnici podléhají).

Profesionální závodníci nejsou od okamžiku přestupu členy národního sportovního svazu, tzn. jsou zcela mimo tento systém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Irminsul


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martine,
i závodníci pod vlajkou "Tvého klubu" berou anabolika a to naprosto VŠICHNI ,akorát je ještě nenačapaly v ten správný čas.
Tohle je prostě fakt ,který tu je,byl a bude.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 2:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Se slovem „všichni“ bych dost brzdil, vzhledem k jejich formám a umístěním, někteří „moji“ závodníci nepoužívali v přípravě ani kofein.
Jinak ale debata, tenhle určitě bere a tenhle ne, je všeobecně bezvýchodná.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Irminsul


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No prostě až je vychytají,přejdou do NABBA a je to.
Jedná velká politika jako když o AS začal veřejně mluvit kdysi Lee Priest..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pig14


PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kolik jsou ty státní dotace svazu a případný sankce? mám pocit že jsem to někde viděl, ale už to nemůžu dohledat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - IFBB v Česku Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: