AKCE, slevy atd. na nákup potravin.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - AKCE, slevy atd. na nákup potravin.  Úvodní stránka -> Kuchařka -> AKCE, slevy atd. na nákup potravin.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Grimley


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 7:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja nakoupil v Globusu ty kuřecí kozy v akci...ty mam na všední dny a o víkendu hovezi a je vyřešeno :)) vepřový mi strašně smrdí prasetem
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
velkochov kuřat se bez atb nedá dělat pochcipalo by to. A kuře vyroste za měsíc, prase lip chutná a roste rok...


A co mléko a mléčné výrobky, tam jsou taky ATB?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkkiller


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
velkochov kuřat se bez atb nedá dělat pochcipalo by to. A kuře vyroste za měsíc, prase lip chutná a roste rok...


Byl jsem minulý týden na přednášce o bezpečnosti potravin. I když se mi celkově nelíbila, docentka tam uváděla tabulky spotřeby ATB v hospodářských velkochovech. Docela mě překvapilo, že kuřecí bylo na druhém místě až za vepřovým masem - tzn. největší spotřeba ATB v přepočtu na kilogram váhy je právě u vepřového. Asi to bude právě díky tý rozdílný době "růstu".

edit: a ta spotřeba stále roste a bude růst.. hovězí bylo na 3. místě, další druhy tam nebyly uvedeny
_________________
“No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.”
http://forum.ronnie.cz/log-temneho-zabijaka-t34291-45.html?highlight=log
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:
Hulkie napsal:
velkochov kuřat se bez atb nedá dělat pochcipalo by to. A kuře vyroste za měsíc, prase lip chutná a roste rok...


A co mléko a mléčné výrobky, tam jsou taky ATB?


Dva týdny před porážkou nesmí mít kuře ATB, aby rezidua nezůstala v těle.
V ČR jsme na tom luxusně. V PL, USA apod. serou do zvířat od clenbuterolu po ATB. Clen by mi tak nevadil (pokud to zvíře nemá léčivo dva týdny před porážkou.

Průser jsou antibiotika a to doslova. To je jedna z věcí, kdy nekázeň velkochovatelů nám může v budoucnosti značně zavařit vznikem rezistencí u člověka. Protoi se některá ATB běžně neužívají, nebo jsou pouze pro použití ve speciálních podmínkách (armáda apod.), abychom byli krok napřed před těmi bakteriemi. Protože na příkladu penicilinu, který dříve zabíral prakticky na všechno je krásně vidět, jak jsou bakterie přizpůsobivé.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já právě vím o těchto ochranných lhůtách, které by měly být dodržovány, takže zdravotní nezávadnosti kuřecího masa věřím.
Tu otázku na Hulkieho jsem myslel v nadsázce, jestli si myslí totéž i o mléku. Kdyby nějaká ATB v mléku byla, nikdy by z toho nemohl být jogurt nebo nějaký kysaný mléčný výrobek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkkiller


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Dva týdny před porážkou nesmí mít kuře ATB, aby rezidua nezůstala v těle.


Možná rezidua v krvi, ale některá ATB se ukládají do tkání a přetrvávají tam o dost dýl (tetracykliny, fluorochinolony).

citace:
USA apod. serou do zvířat od clenbuterolu po ATB


Jo, jestli přijmou TTIP, tak jsme v prdeli.
_________________
“No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.”
http://forum.ronnie.cz/log-temneho-zabijaka-t34291-45.html?highlight=log
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkkiller


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:
Já právě vím o těchto ochranných lhůtách, které by měly být dodržovány, takže zdravotní nezávadnosti kuřecího masa věřím.




Olízni ho syrový a máš to se Salmonellou tak 50/50.

edit:
Btw mám pocit, že zákaz podávání ATB k prevenci infekcí ve velkochovech by se taky "měl" dodržovat. Realita je ale jinde.
_________________
“No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.”
http://forum.ronnie.cz/log-temneho-zabijaka-t34291-45.html?highlight=log


Naposledy upravil Darkkiller dne čt duben 23, 2015 1:35 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Občas si kupuju bio kuře a rozdíl je propastný.
To bio je daleko hnusnější
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 1:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já zas mám občas kuře z domácího chovu a rozdíl taky moc nepoznám, všechny kuřata chutnají stejně hnusně
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že mám vystudovanou biolu jsme o ATB taky nemálo mluvili. Co se týče přidávání kuřatům atd. to už tady skvěle popsal Deadlift, nebál bych se toho, to co se jim navíc dává předtím, to je stejný i u vepřovýho.

Mnohem větší průser je ta budoucnost ATB. Dneska už se musí používat kombinace různých ATB, který i tak někdy nezaberou kvůli multirezistenci. A nejhorší je, že náklady na vývoj nových ATB jsou enormní a z komerčního hlediska je to hodně neziskové, proto do toho žádná komerční firma nechce jít, ono testování léku v současnosti trvá cca 16 let a stojí miliardy. No a veřejný sektor nemá tolik prostředků aby to zajistil, takže budoucnost mě dost děsí, těch použitelných ATB máme čim dál míň a průser je prostě to, že každej jde k doktorovi a chce aby mu předepsal ATB, třeba na virózu.... ale má dobrej pocit a ono placebo je všemocný a doktor se s nim nechce handrkovat, tak mu to napíše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Olízni ho syrový a máš to se Salmonellou tak 50/50.


Mluvil jsem zde o olizování?
Jinak u drůbeže chytneš spíš Campylobaktera než Salmonellu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkkiller


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:
citace:
Olízni ho syrový a máš to se Salmonellou tak 50/50.


Mluvil jsem zde o olizování?
Jinak u drůbeže chytneš spíš Campylobaktera než Salmonellu.


Nemluvil. Mě spíš zaujaly ty ochranné lhůty, které by "měly" být dodržovány. Já tomu tedy moc nevěřím - viz. ty ATB jako prevence.

A s tím máš pravdu. Campylobakteriozy jdou teď hodně nahoru a celkově Salmonellu odsouvají.
_________________
“No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.”
http://forum.ronnie.cz/log-temneho-zabijaka-t34291-45.html?highlight=log
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Darkkiller napsal:
citace:
Dva týdny před porážkou nesmí mít kuře ATB, aby rezidua nezůstala v těle.


Možná rezidua v krvi, ale některá ATB se ukládají do tkání a přetrvávají tam o dost dýl (tetracykliny, fluorochinolony).

citace:
USA apod. serou do zvířat od clenbuterolu po ATB


Jo, jestli přijmou TTIP, tak jsme v prdeli.


Rezidua - tj. je nepřípustné používat ATB, která za dobu života drůbeže nejsou z těla komplet pryč. Tetracyklinem léčit kuře, tak to by byla síla. Oni veterináři nepoužívají nutně stejnou paletu antibiotik jako v humánní medicíně. Zrovna v ČR jsou ty kontroly docela přísné a fungující. Tj. pokud máš něco z ČR, je veliká šance, že je to OK.

Vzhledem k tomu, že sice nemám vystudovanou biolu, ale biochemii na PřFMU a s ATB denně ve výzkumu už asi deset let dělám si myslím, že pravdu má náčelník:o))))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darkkiller


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift: Tak zrovna ty tetracykliny se přesně používaj. A veterináři nutně nemusí používat stejnou paletu, ale některé se mohou překrývat s těmi pro nás, což je průser. Nechci se do toho nějak více míchat, určitě jako mikrobiolog tomu rozumíš víc, ale prostě těm velkochovům nevěřím a nevěřím, že se dodržují všechny normy. Souhlasím ale, že jsme na tom pořád celkem dobře narozdíl od USA, Polska a v tomhle případě i Německa.

http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1050994&docType=ART&nid=11343
_________________
“No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.”
http://forum.ronnie.cz/log-temneho-zabijaka-t34291-45.html?highlight=log
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Darkkiller napsal:
Deadlift: Tak zrovna ty tetracykliny se přesně používaj. A veterináři nutně nemusí používat stejnou paletu, ale některé se mohou překrývat s těmi pro nás, což je průser. Nechci se do toho nějak více míchat, určitě jako mikrobiolog tomu rozumíš víc, ale prostě těm velkochovům nevěřím a nevěřím, že se dodržují všechny normy. Souhlasím ale, že jsme na tom pořád celkem dobře narozdíl od USA, Polska a v tomhle případě i Německa.

http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1050994&docType=ART&nid=11343


Tak taky bych ruku do ohně nedal, ale zpapírované to bude jistě v pořádku. Kuře žije tuším 36 dnů v tom velkochovu. ATB se smějí podávat prvních snad deset dnů života.
Záleží taky co to je.

jj...poláci se s tím neserou:o)))

Trošku odbočím, ale tohle stojí za přečtení: http://tresen.vscht.cz/min/sites/default/files/Degradace%20pevn%C3%BDch%20l%C3%A9%C4%8Div%202013.pdf
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - AKCE, slevy atd. na nákup potravin. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: