BU pro dítě


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - BU pro dítě  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> BU pro dítě
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bombay


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 3:33 pm    Předmět: BU pro dítě Odpovědět s citátem

Čau, podobné téma jsem zde nenalezl, tak začnu já

Kluk má pět let a začínáme s "kroužkama". Je spíš kliďas, není to přehnaně asertivní dítě, na druhou stranu zakřiknutý brejlounek taky ne.

Zvažuju, kdy a kam ho upíchnout na BU. Sám jsem okolo puberty navštěvoval jiujitsu a ted kondičně box, takže vztah k tomu mám a pro kluka to rozhodně na škodu nebude.

Spíš je to otázka na rodiče dětí, nebo někoho, kdo BU sám aktivně od mala provozuje.

Má smysl už od šesti let dítě někam cpát, nebo počkat, až bude mít rozum, to jest základka, atd.?

Zatím jsem ho upíchnul do přípravky Sokol. Pro podobné šoldíky perfektní, celková příprava, kotouly, výmyky, házení míčem, postřeh,...
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OK


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já začínal v 6 letech s judo a nelituji toho. Myslím si, že je to dobrý základ.
Dnes je mnoho klubů, ale jsou v nich velké rozdíy, takže je potřeba hledat a dobře vybrat. Jsou kluby kde se dětem speciálně nevěnují a potom to vypadá tak, že se tam ty děti trápí. Trenér je zvyklý trénovat dospělé a přistupuje stejně i k dětem. Když se k tomu přidají ambiciozní rodiče co doma chtějí mít olympionika, tak je mi kolikrát těch dětí líto.
V oddílech kde mají třídy pro děti se učí základy juda, gymnastiku, pády, ale pořád převládá hra. Různé úpolové hry, jako přetlačování, shazování, atd.

Na box a podobné úderové styly má dle mého názoru dítě ještě čas. Nemyslím si, že je to pro děti zrovna nejzdravější a navíc naučit se boxovat je mnohem snažší, než se naučit judo, zápas nebo podobné styly. To může přidat později, když bude chtít.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike Priest


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dal bych ho na zapas, podle me je to nejlepsi volba. Jednu dobu sem chodil zapasit k jednomu znamymu do oddilu volnej styl a kdyz sem tam videl ty maly kluky okolo 8 let, co vypadali jako mali spartani, litoval sem toho, ze me rodice nedali od detstvi prave na zapas, ted bych to ocenil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nějak mi potvrzujete, kam mířím já. A tím je judo. Naučí se padat, válet se po zemi, obecně zesílí. Navíc myslím, že by jej to mohlo zpočátku víc bavit, bo tam bude spousta klučičího strkání, válení se po zemi.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co by bavilo jeho? Neříkal?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

At už to myslíš ironicky nebo vážně: je jasné, že u tak malého dítěte je zbytečné někam ho nutit, škatulkovat. To nehodlám. Chce to zkusit víc aktivit. Ale když se díváme na videa, filmy, kde se někdo pere, nebo na konkrétní bojové styly, tak se mu obecně váleni po zemi líbí víc, než třeba suchopárné kata od karatistů
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já začínal v 5 letech s karate, myslím si, že to je ideální doba :) Jinak judo je fajn, já bych se osobně přiklonil k zápasům, dá mu to základ na vše ostatní a časem si může sám vybrat třeba jiný bojový sport.
ps. karatisti umí i víc než jen kata
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ty se s pětiletým klukem díváš na akční filmy?
já jsem vůbec neřešil který styl se mu líbí, ale jestli by nemohl dělat třeba něco víc smysluplného, než se učit mlátit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych byl taky pro karate. Pro děti jsou ty tréninky hodně o všestrannosti a baví je to. Tak dlouho jsem dceru ukacával právě na karate, až začala závodně plavat
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
ty se s pětiletým klukem díváš na akční filmy?
já jsem vůbec neřešil který styl se mu líbí, ale jestli by nemohl dělat třeba něco víc smysluplného, než se učit mlátit...


Mám pocit, že se nám původní debata trochu odklání směrem, kam bych si to nepřál.
Ano, nějaké filmy, kde se hrdinové mlátí už viděl. Ať už Kung Fu pandu, nebo třeba videa s BU na youtube, nebo třeba dokonce i mě osobně boxovat. A co si budeme povídat, BU není jen o mlácení, že ano.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co je to BU ?
Podle me by bylo spis prinosnejsi na dat ho na anglictinu/spanelstinu atd ..., nez nejaky mlaceni. Kdyz uz nejaky sport, tak bych pro synka nejspis volil atletiku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bombay napsal:
Hulkie napsal:
ty se s pětiletým klukem díváš na akční filmy?
já jsem vůbec neřešil který styl se mu líbí, ale jestli by nemohl dělat třeba něco víc smysluplného, než se učit mlátit...


Mám pocit, že se nám původní debata trochu odklání směrem, kam bych si to nepřál.
Ano, nějaké filmy, kde se hrdinové mlátí už viděl. Ať už Kung Fu pandu, nebo třeba videa s BU na youtube, nebo třeba dokonce i mě osobně boxovat. A co si budeme povídat, BU není jen o mlácení, že ano.


Ne, bojová umění rozvíjejí intelekt a empatii
Asi jak píše kolega pode mnou, jsou sporty, ve kterých, kdyby byl dobrej, měl by i nějakou budoucnost, s Kung Fu se na sportovní gymnázium nedostane. Ale člověk do svých dětí projektuje většinou svoje představy, takže ty už máš asi jasno...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čistě ze zvědavosti .... a který sport by preferoval on? Nebo alespoň rámcově skupinu sportů?

Pokud mu to je celkem jedno, tak bych preferoval všestrannost, ať si toho zkusí co nejvíce, a pak se časem rozhodne.

Další věc je dostupnost v okolí, resp. kvalita toho, co v okolí vůbec dostupné je.

Osobně nemám rád úderové BS u malých dětí, a i na ty ostatní má v 5 letech dost času. Pokud by jooo chtěl, tak bych mu nijak nebránil, ale když si pár let počká, tak mu rozhodně nic neuteče.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
...


Takže Tvůj postoj známe, díky za názor.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Třeba to vezmeš od Ygga, když tě to ode mně popudilo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - BU pro dítě Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: