Bolest v lokti při bench-pressu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest v lokti při bench-pressu  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Bolest v lokti při bench-pressu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krakonos


PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2015 11:41 pm    Předmět: Bolest v lokti při bench-pressu Odpovědět s citátem

Ahoj

cvičim už pár let, posledních pár měsíců mě ale začalo bolet v pravém lokti při bench pressu. Nemusim tam mít naloženo ani nějak moc, stačí třeba 60kg a po několika opakováních začíná píchat jakoby přímo nebo těsně nad kloubem a s každým dalším opakováním se to stupňuje.

U jednoruček, kliků na bradlech nebo normláních kliků to zatím nebolí. Zatím říkám proto, že posledně mě to bolelo už i u military pressu. Nejdivnější na tom ale je, že když jsem vysadil bench a pokusil se loket co nejvíc šetřit, tak pak stačilo ještě míň a zas to bolelo...zatímco na začátku, když mě to začalo bolet, tak jsem to "přerval" a postupně to u několikáté série přešlo.

Stejně ale nechci ryskovat nějakej zánět nebo něco, tak bych se rád poradil, co s tím...máte někdo podobnou zkušenost? Mohla by pomoct třeba taková ta "bandáž" na zpevnění lokte?

Díky za případne odpovědi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eraZ


PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 7:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No mal som skúsenosť so zápästím, bolelo ma zápästie takým spôsobom, že som nemohol zatlačiť ani prázdnu os na benči, keď som dal bandáže tak som mohol tlačiť v podstate čokolvek a zápästie bolo bez problémov... možno by bandáž pomohla to musíš vyskúšať skôr ty sám, my nie sme veštci aby sme vedeli či to zaberie.. Ale tak či tak to je iba oblbovanie a vzdiaľovanie riešenia problému.. Samozrejme ak si v príprave na súťaž a berieš to fakt vážne a potrebuješ to do súťaže nejako prebiť tak to potom áno, ale inak si myslím, že nemá zmysel to na silu prebíjať a riskovať niečo horšie ako len bolesť zápästia pri benči... možností ale môže byž rôzne, spomínaný "zánet" tam už dávno môžeš mať, môžeš mať v lakti niečo preťažené alebo aktuálna poloha respektíve technika tvojho benču lakťom nevyhovuje... pri jednoručkách je to iné tam sa dá dráha pohybu v rámci možností prispôsobiť, aj keď pri bradlác hej celkom zaujímavé, že to necítiš...
Ja osobne by som skúsil možno na chvílu vynechať tréning, dať niečo na kĺby (väzivá atď...) strečoval to, paradoxne mne prestala bolesť v zápästí práve vtedy keď som ho dva mesiace pravidelne strečoval dvakrat do dňa a ak chceš naozaj velmi cvičiť tak cvič cviky pri ktorých to nebolí a nesnaž sa tam zbytočne tlačiť ten benč ak to nejde..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle jsou přesně věci, které bys měl řešit s fyzioterapeutem, který tě prohmatá a prohlídne. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seazer


PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Tohle jsou přesně věci, které bys měl řešit s fyzioterapeutem, který tě prohmatá a prohlídne. :)


Tohle je samozřejmě velmi racionální úvaha. Bohužel spousta lidí je stále toho názoru, že veškerá moudrost lidstva je na internetových forech. A že stačí říct "bolí mě ruka, co mi je?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Seazer napsal:
Magumi napsal:
Tohle jsou přesně věci, které bys měl řešit s fyzioterapeutem, který tě prohmatá a prohlídne. :)


Tohle je samozřejmě velmi racionální úvaha. Bohužel spousta lidí je stále toho názoru, že veškerá moudrost lidstva je na internetových forech. A že stačí říct "bolí mě ruka, co mi je?"

Spíš očekávají, že některá zranění jsou vcelku běžná a že už na ně někdo zná řešení, protože se s nimi setkal. Asi čekal odpověď typu: Měl jsem to samé, byl jsem s tím na fyzio, pomohl mi tenhle a tenhle cvik/pomůcka/klid/mast/protahování apod...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 1:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

8Shade napsal:
Seazer napsal:
Magumi napsal:
Tohle jsou přesně věci, které bys měl řešit s fyzioterapeutem, který tě prohmatá a prohlídne. :)


Tohle je samozřejmě velmi racionální úvaha. Bohužel spousta lidí je stále toho názoru, že veškerá moudrost lidstva je na internetových forech. A že stačí říct "bolí mě ruka, co mi je?"

Spíš očekávají, že některá zranění jsou vcelku běžná a že už na ně někdo zná řešení, protože se s nimi setkal. Asi čekal odpověď typu: Měl jsem to samé, byl jsem s tím na fyzio, pomohl mi tenhle a tenhle cvik/pomůcka/klid/mast/protahování apod...


Podle popisu to vypadá na "tenisový" loket, ale můžou tam být klidně i jiné problémy; v takové situaci mi přijde lepší neradit a poslat za doktorem, než poradit blbě. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seazer


PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 3:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tak. Ale pokud ten člověk dává své zdraví do rukou internetových mudrců, tak už je to s ním stejně beznadějné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krakonos


PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2015 6:02 pm    Předmět: odpoved Odpovědět s citátem

Seazer: Neptal sem se, abych tady dostal nazpatek analyzu svoji pokriveny osobnosti xD jenom me zajimalo, jestli se s tim taky nekdo nesetkal, popr. co mu na to pomohlo...ale dekuju vsem za nazory, zajdu k doktorovi...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodyll


PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2015 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problem je, ze doktor vam na to rekne, tak proste necvicte. Jinak s timhle se setka dost lidi, ale vetsinou az po letech cviceni. Musis proste trochu prizpusobit trenink, neco te boli jen pri nejakym cviku? Tak ho zkus nahradit podobnym. Potom muzes zkusit kloubni vyzivu, nekomu to zabira, nekdo rika vyhozene penize. Obecne tyhle veci ohledne kloubu se spatne resi, kdyz je to moc opotrebovany, tak nic moc nepomuze.
Ale urcite ta navsteva lekare a nejaky rentgen napovi vic, jestli ty zmeny uz jsou viditelny a je tam nejaka atroza. Nebo to je jen nejak namozeny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodyll


PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2015 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pak jsou tu kolagenove (nebo kyselinu hyaluronovou) injekce do kloubu, nemam zkusenost, jak to pomaha. Ale uvazuju o tom, jestli ma nekdo zkusenosti, at se podeli. Delaj to dneska docela bezne, clovek si to plati sam, ale vydrzi to jen omezene.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ryvaru


PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2015 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já mám nejspíš něco podobnýho (nebo stejnýho) u tricepsových extenzí... pomohlo mi je prostě přestat dělat pravidelně a dávám je jenom jednou za čas a nervu tam váhy, takže je to v pohodě... víc asi neporadím, u benche mám zatím naštěstí všechno v pohodě souhlasím s borcema, že je to spíš na nějakýho fyzioterapeuta, nebo někoho kdo tomu rozumí...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Číča


PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2015 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem mel podobne obdobi,zavcalo to pri benchi,pak to bolelo u kliku na bradlech a nekterych tricepsovych cviku... moc zodpovedne jsem to ale neresil. Pred kazdym benchem jsem se rozehral 3ma serkama na lane (triceps),lehka vaha,nejprve stahnout dolu,pote do strany. Zmenil jsem uchop + s tím dráhu osy. Nastetsi to casem prestalo :) Jinak pokud cvicis chvili a nejsi nejak moc stary-rozumej nemas podezreni na dojebany kloby,spis nez za ortopedem zajdi za nejakym zkusenym trenerem ci lepe sportovnim fyzioterapeutem. Obcas mam pocit,ze ortopedi jsou dobry maximalne k tomu,aby te poslali na rentgen...ale to by byl spis pribeh o mne :)
_________________
Jsem zvíře,které pustili ze ZOO za dobré chování.
Log:
http://forum.ronnie.cz/post1122639.html#1122639
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krakonos


PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 5:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no jo, lidi, dneska uz me to bolelo i na bradlech, takze na to jebu, vyradim vsechny cviky, u kterejch se ohyba loket z tyhle strany (takze tricak asi nepojedu vubec xD)

ale co...sem teda nasranej, protoze se, narozdil od vetsiny lidi, dycky poctive rozehreju a rozcvicim, protahuju se, jim, spim jak mam, proste vsechno...

co se da delat, zejtra zajdu k doktorovi, treba mi neco rekne a jinak odpocinek...radsi 5 let nebenchovat nez aby se to nezahojilo...tak diky za rady a mejte se
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 7:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z mé zkušenosti disbalance mezi bicepsem a tricepsem. Bicepsy cvičíš? Dej moře lehkých opakováni supersérie biceps/triceps každý den na prokrvení. Na doktora zatím kašli.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest v lokti při bench-pressu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: