The Final Countdown


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - The Final Countdown  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> The Final Countdown
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xMichalx


PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2016 1:21 pm    Předmět: The Final Countdown Odpovědět s citátem

Zdravím! Podrobnější představování se nekoná. Kdo bude sledovat log mě pozná časem, možná...

Jen něco málo na úvod. Michal, jméno mé, jsem z Jižních Čech, je mi 21, výška 188cm, váha 80kg. Dříve jsem dělal závodně atletiku. Teď se tak plácám v tom, že bych chtěl běhání i posilování. Snažím se to skloubit dohromady, ale těžko nabírat nějakou hmotu (což bych chtěl) když chci také hodně běhat.

Nějaké dosavadní výkony:
MT: 160kg
Dřep: 130kg
Bench-press: 82kg (ten mi nikdy nešel, tak jsem ho ani moc necvičil)

půlmaraton (21km): 2:15h (Zimní běh na Blaník, tzn. v zimě, na sněhu a dost do kopce)
10km: 47:39 (v rámci tréninku)
100m: pod 12s to bylo (naposledy před několika lety)
skok do dálky: 593cm (naposledy závodně s měřením výkonu v 15ti letech)

Mezi mé "úspěchy" řadím získání Triffecty za rok 2014 (absolvování všech 3 obtížností závodu Spartan Race v jednom roce), běhal jsem za Ronnie.cz team.

Co mě čeká:
Je toho dost, to asi nejzajímavější je v polovině května, kdy se zúčastním běhu "Vltava Run". Je to štafetový běh pro 12ti členné týmy. Běží se z Šumavy do Prahy. Nepřetržitě. Na jednoho vychází zhruba 3 úseky po 10km.

Důvod založení logu - mít v tom přehled. Něco mám na papíře, něco v elektronické podobě. Posilku a běhání jednou zvlášť, jednou dohromady. Prostě bordel. Tady si od toho slibuji, že v tom bude aspoň trochu pořádek. A samozřejmě uvítám rady, tipy, kritiku, případně dotazy.


EDIT (1.2.2017): nějaký čas utekl, to co mě mělo čekat je dávno pryč, tak je třeba se posunout dál. Za ten rok jsem pravidelně chodil do posilovny asi do května (2016), pak začala běžecká sezóna a fitko šlo stranou. Nějak více pravidelně jsem do posilovny začal chodit asi v polovině září roku 2016. Osobáky se tedy moc nezměnily, protože ta posilovna nebyla pravidelná, ale přeci jen se bench vylepšil na 94kg, dřep na 3x2x130kg. Běžecké osobáky se také trochu posunuly. Na 1/2 maraton celkem podstatně na 1:46, na 10km o pár vteřinek, ale dlouho jsem závodní desítku neběžel, určitě by to mohlo být ještě lepší. Nějaké aktuální info na straně 12 ( https://forum.ronnie.cz/post1232945.html#1232945 )


Naposledy upravil xMichalx dne st únor 01, 2017 3:16 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

23.1.2016 (sobota) - Winter Spartan Race Sprint, Slovakia (Svit)
Šel jsem tam s kámošem, který je na tom výkonnostně o něco hůře, takže jsem byl celý běh s ním a hecoval jsem ho k lepšímu výkonu. Povedlo se mi zvládnout všechny překážky, takže pro mě 0 angličáků. Výsledný čas asi 1:15h. Pro kámoše první Spartan, takže docela úspěch, pro mě pohodový výběh, který bych si klidně dal hned ještě jednou. Další plánovaný Spartan je asi v dubnu v Praze, kde už půjdu za sebe a budu chtít udělat co nejlepší výsledek. (rád bych top 100, uvidíme)
Nejnáročnější z toho všeho byla asi cesta. Vyrážel jsem v 1:15, abychom na místě byli asi v 8:00. Po běhu jídlo a pěkná procházka po Vysokých Tatrách (asi 6km) a pak cesta domů. Do postele jsem lehl zhruba ve 2:00.
Nějaké foto
https://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1453727354_1.jpg
https://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1453727354_2.jpg

24.1.2016 (neděle) - volno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

25.1.2016 (pondělí)
Volejbal - 60 minut na zahřátí před posilovnou
Posilovna - Ačkoliv pro mě sobotní Spartan byl v pohodě, tak na mě padla nějaká celková únava, vůbec nebyla síla, asi z té cesty, takže jen lehce bench.
Bench-press 5x10x50
- hlavou nahoru 2x8x18 jč
- hlavou dolů 2x8x24 jč
Pak nějaké protahování a lámání se.
Angličáky - 20s práce (5 opakování), 20s odpočinek, celkem 16 minut, tzn 120 angličáků.
Pak ještě nějaké dřepy s výskokem a kliky a zase protahování, to potřebuji jako sůl.
Bazén - relax v páře
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 9:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

26.1.2016 (úterý)
Běh 2,1km za 10:06; 8 minut blbnutí na workoutovém hřišti (shyby, dipy, ručkování atd); 1,8km za 8:12
Co taky vymýšlet v malém městě ve 21h... tak aspoň takhle.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vítej. :) Benč jako atlet cvičit nepotřebuješ, to je ztráta času. Raději dělej tlaky nad hlavu, nebo ještě lépe push pressy, zapojíš při tom nohy a zlepšíš dynamiku.

Dřepy a tahy nejsou vůbec špatné. Na dřepy bych se být tebou zaměřil, existuje mnoho studií o tom, jak zvýšení síly ve dřepech zlepšuje celkový atletický výkon.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 9:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne nadarmo se říká dřepu král cviků!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dave1913: jo, souhlas! :-)

Magumi: díky, ten bench jel kámoš a chtěl jistit, tak jsem si to dal s ním, jinak ho cvičím maximálně 1x týdně...
A ty dřepy... to je rozhodně pravda. Sám jsem to poznal na sobě, když jsem jeden čas omezil (no spíš úplně vypustil) běhání a zaměřil se na posilku (dřepy) a pak jsem po nějaké době vyběhl, až mě samotného překvapilo s jakou lehkostí jsem vyběhl kopce, které mi předtím dávaly zabrat.
Jen u nás v posilovně není klec, takže když nechci cvičit v multipressu (to většinou nechci), tak si osu hodím na bradla. Vypadám jako exot, no ale neva. A v poslední době jsem tam dokonce viděl jet ty dřepy i někoho jiného :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blackoff


PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

xMichalx napsal:
...
Jen u nás v posilovně není klec ..
....


To pak ale není posilovna, ne?
_________________
180/80
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Muzes zkusit i bulharske drepy
Zercherovi
Goblety
Drepy s cinkou nad hlavou
Celni drepy
Pripadne jeste thrustery
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Blackoff: taky mi to tak připadá Je to takové "větší" (jako že ne jen jedna místnost) hotelové fitko, ale vyhovuje mi umístěním (přesně mezi zaměstnáním a domovem) i otvírací dobou 9-21 s tím, že není problém když přijdu dřív nebo se zdržím déle. A cena je téměř zanedbatelná. Jen ta klec chybí... Někteří z dlouholetých návštěvníků údajně i říkali majiteli hotelu, tak uvidíme jestli se někdy dočkáme a nebo dřív změním lokalitu i na úkor dojíždění.

Peter Ustinov: díky za tipy, občas zařazuji Zercherovi dřepy, bulharské dřepy nebo čelní dřepy, ale spíše vyjímečně, tak je zkusím dát častěji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

26.1.2016 (úterý) - záda, triceps, biceps
Shyby 5x7 (nadhmatem, širokým úchopem)
Přítahy v předklonu 5x10x50
Kliky na bradlech 5x10
Tricepsové kliky 5x10
Bicepsový zdvih, EZ 5x10x30

27.1.2016 (středa) - volno
Zubařka mi rozvrtala půlku pusy, tak uvidím co zítra. Plán by byl, ale mluvila něco o bolestech a případných práškách a dalším termínu, kdy mám přijít na dodělání toho jednoho zubu. Už to je 4 hodiny a zajím žiju bez prášků. I když teoreticky ještě možná zabírá ta injekce, kterou mi dala. Uvidím večer...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2016 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

29.1.2016 (pátek) - nějaké "no name" fitko ve Vlašimi
Tlaky na ramena ve stoje s VČ 3x5x45 (váhu odhaduju. Byla tak taková divná osa a i těm kotoučům jsem moc nevěřil :D)
Dřepy 5x5x90, 2x100 (v poslední době různé závody, tak jsem se pořádně ke dřepům nedostal a jak ta síla šla dolů... No nevadí, o důvod navíc, proč víc dřepovat)
Shyby široký úchop nadhmatem 5x8 (v poslední sérii jen 7)

Fitko příjemné, jen si vážně nejsem jistý s váhou u tlaků. Někdy to zkusím zopakovat u nás v posilce a uvidím. U shybů by vyhovovalo, že zrcadlo bylo hned asi 1-2m před hrazdou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2016 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

30.1.2016 (sobota) - běh
Na návštěvě u kámoše, tak lehký společný výběh. Celkový čas 1:07h, vzdálenost něco málo přes 10km. V tom zahrnuto chvilkové bloudění v lese, vícero menších kopců, jeden brutální kopec (asi 100m), 2x10 angličáků a 2x ručkování na nějakém hřišti po cestě. Celé jsem si to dával se závažím na zápěstí. Na každé ruce jen 1kg.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2016 10:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

31.1.2016 (neděle) - běh (původně nebylo v plánu nic, ale brácha napsal, jestli nechci jít běhat a to se neodmítá)
16,4km - 1:30:45 (aplikace v mobilu mi naměřila 16,97km, ale když jsem si naklikal tu trasu v mapách, tak to je 16,4 a tomu věřím víc. I to tempo co píše mobil je nějaké divné. Hlavní je ale, že jsem uběhl určitě minimálně 16,4km v čase 1:30:45, což je 5:32 minuty na km -> spokojenost. Na to, že jsem dnes ani nechtěl jít běhat...)

- Kdybych ten půlmaraton běžel dnes, tak věřím, že bych ho dal do 2:00h. Aspoň se ale příště můžu zlepšit. Sice měl velké převýšení, ale i dnes jsem měl 300m výškových metrů)
- To že se mi dnes běželo dobře přisuzuji i tomu včerejšímu běhu se zátěží. Dnes najednou bez zátěže a šlo to lehce. Brácha se po 4,3km odpojil, já nasadil sluchátka a šlo to až na 15.km samo.
- Zítra dřepy ale raději nedám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: út únor 02, 2016 9:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1.2.2016 (pondělí)
Volejbal 1h

Posilovna
Tlaky na ramena ve stoje s VČ 5x6x43kg ( nevím koli mají zarážky (1kg každá?) ani osa, je to taková menší (8kg?) )
Bench-press 5x10x50, 3x70, 11x50
Shyby široký úchop nadhmatem 5x8 (poslední dvě opáčka jen silou vůle)
Pak nějaké protahování

Bazén (resp. pára, 100m plavání, pára, 100 plavání, pára)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - The Final Countdown Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: