INFITNESS - vyhazov z fitka


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - INFITNESS - vyhazov z fitka  Úvodní stránka -> Na smazání... -> INFITNESS - vyhazov z fitka
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka Kalous


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 11:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenže takhle hypoteticky to nejde posuzovat. Ale pokud budu hodně zjednodušovat a chceš tedy něco slyšet: fáze dokazování - trenér a pár jeho známých tvrdí že tam trénoval a vymyslí si k tomu nějaké infomace ( třeba že mu říkali trenére, nebo viděli jak mu předávají nějaké peníze, domlouvají si další lekci atd. ). Ustinov a ty holky tvrdí, že tam cvičil a ty holky se k němu přidaly samy. A na základě toho chceš spekulovat o tom jak to soudce rozhodne?
_________________
`K smíchu jsou mi všichni lidé, kteří tvrdí, že se člověk svou vlastní silou nemůže vznést do vzduchu!`
J.T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spashett


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 11:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U nas se podobne veci stavaji ve fitku temer denne. Nekdo s nekym trenuje a jelikoz ma vetsi zkusenosti, snazi se je proste predat dal druhe osobe v prubehu treninku. Pokud se jedna o EMOM tak ja Ustinov rekl, tam toho casu moc na vysetlovani neni :))
Samozrejme je trapne, kdyz prijdou dva lidi do fitka, oba prevleceni ze budou trenovat a behem 45 minut vidis, jeden je uplne hotovej a druhej, zkusenejsi se cinky ani nedotkl. U takoveho pripadu je to temer jasne o co se deje.
Kazdopadne kdyz nekdo z treneru u nas ve fitku vidi neco podobneho, tak to budto oznami manazerovi fitka nebo pratelsky oznami danne osobne, ze neni vhodne trenovat druhou osobu.
Nekdo tady polemizoval, ze si muze prijit do fitka a trenovat s kym chce, tak to samozrejme vubec neni.
1) pri podepisovani smlouvy o clenstvi, je ve smlouve jasne napsano, ze trenova ve fitku muzes jenom s trenerem danneho fitka.
2) clovek, ktery ocividne trenuje cizi osobu opakovane, je vyzvan k odchodu, popripade ukonceni clenstvi - zalezi na okolnostech ovsem jak se k tomu 'trener/netrener' stavi.
3) osobni trener je povolani jako kazde jine, ze zakona je potreba splnovat urcitou uroven vzdelani v danem oboru. Taky neprijdu do banky s kamaradem a nereknu na prepazce - 'sorry ty jsi hnup, ja tady kamaradovi zalozim ucet, vyridim uroky a nastavim hypoteku sam, protoze to vim lepe nez ty' .. takhle to neni ze :)
4) dalsi duvod je samozrejme zodpovednost. Trenoval jsem ve spuste ceskych fitek a samozrejme vim, ze temer zadne tohle neresi. Ale kdyz klient trenuje s trenerem, je kryt pojistenim gymu + pojistenim samotneho trenera (ktery si zalozi svoje vlastni pojisteni, na zaklade slozenych fitness zkousek) - takze je to zase law


Trosku jsem se rozepsal a spis nastinil situaci jak to funguje u nas a odbocil trosku od tematu.
K tematu bych rekl, jak uz tu nekdo zminil. To ze Ustinova nekdo povazoval za trenera, na tom neni nic divneho, to se stava a kazdy si hlida svuj byznys. Po vysvetleni jak se cela situace ma, mela ovsem prijit omluva a tim se to mel o cele ukoncit.
btw: neziju v CR, takze chapu uplny jiny pohled na vec. jen me mrzi co vidim tady na foru temer porad. Jak vetsina lidi tady na foru, ctou cizi prispevky, zajimaji se o vyzivu, treninky, do toho si samozrejeme zakladaji logy a na zaklade toho vseho si mysli, ze maji lepsi zkusenosti nez nejaky 'ofiko' trener v gymu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 8:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten někdo jsem byl já a v životě jsem v žádným fitku členství nepodepisoval. Fitko má jedině návštěvní/provozní řád, takže by to mělo být napsané v něm.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spashett napsal:

btw: neziju v CR, takze chapu uplny jiny pohled na vec. jen me mrzi co vidim tady na foru temer porad. Jak vetsina lidi tady na foru, ctou cizi prispevky, zajimaji se o vyzivu, treninky, do toho si samozrejeme zakladaji logy a na zaklade toho vseho si mysli, ze maji lepsi zkusenosti nez nejaky 'ofiko' trener v gymu.


myslim, ze srovnavat situaci CR vs Australie se moc neda...at uz v kvalite fitek, tak hlavne treneru nebo z hlediska pravniciny.

,,kultura,, tohodle byznysu u nas, prece jenom zatim dost pokulhava
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pardon, ale když jdu do fitka trénovat se svojí ženou nebo dcerou, tak přece nezacáluju trenéra, který stojí za pendrek aby blbě odtrénoval to co zvládnu sám s jistotou, že to za něco bude stát (ne za houno jako u většiny trenérů co mám tu čest vídat).

Kdyby mě někdo na základě toho, že trénuji např. svoji dceru vyhazoval z fitka...se zlou by se potázal:o))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 10:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:


Kdyby mě někdo na základě toho, že trénuji např. svoji dceru vyhazoval z fitka...se zlou by se potázal:o))



V reálu by se s tou samou zlou potázali všichni, protože jak výše rozumě a věcně píše JK, situace není vůbec jednoznačná a jediné rozumné řešení je smírné. Tedy vysvětlit si jak se věci mají, a pokud to nedopadne, tak se prostě "rozejít".

Mne u Usti zarazilo pouze to, že to fláknul hned sem a neřešil to s majitelem/provozovatelem fitka, protože nějaký tamní trenér mu může být ukradený.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi tak yggu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spashett


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Pardon, ale když jdu do fitka trénovat se svojí ženou nebo dcerou, tak přece nezacáluju trenéra, který stojí za pendrek aby blbě odtrénoval to co zvládnu sám s jistotou, že to za něco bude stát (ne za houno jako u většiny trenérů co mám tu čest vídat).

Kdyby mě někdo na základě toho, že trénuji např. svoji dceru vyhazoval z fitka...se zlou by se potázal:o))


V tom pripade vidim dve varianty:
1) jit do fitka,kde trenovat cizi osoby muzes (pochop ze jestli je to tvoje dcera, holka ci mama je uplne jedno). Z pohledu fitka ty jsi klient A a tvoje dcera klient B.

2) najit fitko, jde jsou treneri dobri a budes s jejich kvalitou spokojen tudiz ti nebude delat problem takoveho trenera najmout aby trenoval tvoji dceru.

Ale souhlasim presne s prispevkem o trochu vyse, kvalita tohoto typu byznysu u nas pokulhava.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2016 2:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli nejsi trenér s oficiální licencí, nikdo ti nemůže dokázat, jestli jsi někoho trénoval a u toho taky cvičil nebo ne. Nebo jako kde by byla ta hranice?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2016 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Jestli nejsi trenér s oficiální licencí, nikdo ti nemůže dokázat, jestli jsi někoho trénoval a u toho taky cvičil nebo ne. Nebo jako kde by byla ta hranice?


Souhlasím. To je totiž přesně ono - kdo a jak má komu stanovovat kde končí hranice sparingu a začíná úroveň "někdo někoho trénuje a u toho taky cvičí"???

Rozhodně podle mě tuhle hranici nemůže stanovovat nějaký ofic trenér ve fitku, protože pořád platí, že jeho služby MŮŽU, ale nemusím využít a nikdo mě k tomu nemůže nutit stejně jako mi nikdo nemůže zakázat sparinga.

A stanovovat do kdy to je sparing a od kdy trenér....to je skutečně hodně věcí názoru a je to značně diskutabilní.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spashett


PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2016 11:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:


A stanovovat do kdy to je sparing a od kdy trenér....to je skutečně hodně věcí názoru a je to značně diskutabilní.


tohle jsem jiz popsal.. pokud jsou dva, oba cvici a jeden pomaha druhemu tak je to sparing!
proto jsem taky psal, ze se ten trener Ustinovi mel omluvit, jelikoz sam trenoval a predpokladam ze naplno :)

pokud jeden clovek netrenuje a pomaha druhemu at uz jakymkoliv zpusobem, tak toho cloveka trenuje, ci mu opet dela 'sparinga', ci ho treba jenom motivuje. Tohle je vsechno presne prace trenera, ktery je tam pro tyto ucely.

Tohle si kazde fitko musi ochranit samo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po únor 29, 2016 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spashett napsal:
pokud jeden clovek netrenuje a pomaha druhemu at uz jakymkoliv zpusobem, tak toho cloveka trenuje, ci mu opet dela 'sparinga', ci ho treba jenom motivuje. Tohle je vsechno presne prace trenera, ktery je tam pro tyto ucely.


Pokud ale oba zaplatili vstup podle provozního řádu, jak chceš toho jednoho, co necvičí, donutit cvičit, aby tedy byl plnohodnotný sparing a ne trenér??

Když to přeženu - když přijdu do fitka, zaplatím si vstup, sednu si na dvě hoďky na lavečku k jednoručkám a budu tam kecat s klukama....tak co tím porušuju??? Co by si na tomhle mělo fitko nebo fitkový trenér hlídat???

Proto mi to přijde dost diskutabilní.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po únor 29, 2016 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud je v provozním řádu fitka zakázaná činnost trenérů, mělo by se to dodržovat....to, že je většina Čechů vychcaná, je věc druhá

Zároveň ale zase nevidím problém v trénování například svý holky v tom, že ji s něčím poradím :) je to na každým, jestli je vychcanej a porušuje nějaký platný pravidlo nebo neporušuje nic :)

Je tam tenká hranice, kdy jde cíleně člověk někoho trénovat a má za to nějaký prachy a kdy jde proste cvičit s kámošem a poradí mu s technikou, pomůže mu s činkou nahoru....to už je zase pak na majiteli co fitka, jak budou tyhle lidi buzerovat, protože místo dvou lidí, kteří zaplatili vstupný jim příště ty dva lidi nepřijdou...otázka je, jestli to Posilka vybere na provizi od trenéra, nebo si jen hraje na něco, na co nemá :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po únor 29, 2016 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja bych to prirovnal ke spolecne vyjizdce na kole:
Skontroloval jsem jim kolo ( techniku cviku) , vyvtlil trat (kolik ceho) a pak jsme jeli.....
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: po únor 29, 2016 10:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Stejně jsi je balil a to ho hlavně sralo, protože to chtěl dělat von.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - INFITNESS - vyhazov z fitka Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: