šplh?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - šplh?  Úvodní stránka -> Crossfit -> šplh?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Olafekk


PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 1:57 pm    Předmět: šplh? Odpovědět s citátem

zdravím Vás přátelé,

mám jednoduchá dotaz, nevím, zda li se tak úplně týká crossfitu neboť nesplňuje jeho atributy, ale jedná se mi o to, že bych potřeboval v co nejkratším čase zvládnout vyšplhat na lano a to bez přírazu. Nejkratším časem se rozumí okolo pěti vteřin a lano má 5m. Mám s tím docela problém, protože se na jedné ruce prostě nepřitáhnu a kloužnu z něj dolů.

Chtěl bych vědět jak na to mohu natrénovat, je mi jasné, že šplh na trénuji nejlépe šplhem, ale když nevyšplhám tak to těžko provedu

děkuji za informace a rady:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dej se na kroužek šplhu, kolega chodí a mají i vlastní závody. :)

http://www.svetsplhu.cz/
_________________
Říkal tu někdo profesionální jedlík?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 2:06 pm    Předmět: Re: šplh? Odpovědět s citátem

Olafekk napsal:
Chtěl bych vědět jak na to mohu natrénovat, je mi jasné, že šplh na trénuji nejlépe šplhem, ale když nevyšplhám tak to těžko provedu


Je za mě - pokud zatím nevyšplháš ani s přírazem, začala bych prostě šplhat s přírazem. Pak vynechat jednu nohu, pak šplhat "vsedě" se švihem a pak už to nechat jen na rukou.

Pokud zatím nevyšplháš na laně vůbec jakýmkoliv způsobem, začni na tyči.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mě napadají shyby... podhmat, nadhmat... jestli to pomůže se šplhem nevím, ale určo ho to nezhorší
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nahoru s přírazem, dolů kontrolovaně bez něj .... a samozřejmě, pokud to "jen" neušplháš celé, tak prostě kam to jde a zbytek s přírazem.

Shyby podhmatem nejsou špatné, pokud je tedy máš možnost dělat častěji, než ten šplh. Pokud ne, nemá cenu s nima ztrácet čas .... s ohledem na to, že cíl je jasný, a tím je dát lano bez přírazu.

Na tyč bych se zvysoka, pokud je možnost tyč i lano, je to dost jiné a navíc tyč je obecně pakárna. Pokud tyč je, a lano ne, tak je to ale zase přece jen trochu lepší než ty shyby, resp. to s nima kombinovat.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 2:55 pm    Předmět: Re: šplh? Odpovědět s citátem

Olafekk napsal:
zdravím Vás přátelé,

mám jednoduchá dotaz, nevím, zda li se tak úplně týká crossfitu neboť nesplňuje jeho atributy, ale jedná se mi o to, že bych potřeboval v co nejkratším čase zvládnout vyšplhat na lano a to bez přírazu. Nejkratším časem se rozumí okolo pěti vteřin a lano má 5m. Mám s tím docela problém, protože se na jedné ruce prostě nepřitáhnu a kloužnu z něj dolů.

Chtěl bych vědět jak na to mohu natrénovat, je mi jasné, že šplh na trénuji nejlépe šplhem, ale když nevyšplhám tak to těžko provedu

děkuji za informace a rady:)

Chystáš se k ZJ? Vím, že teď bude "výběrovka" a je tam i ten šplh bez přírazu a těch 5s je takový průměr...ale lano je tam 4m. To jen tak ze zvědavosti. :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 5:21 pm    Předmět: Re: šplh? Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Olafekk napsal:
zdravím Vás přátelé,

mám jednoduchá dotaz, nevím, zda li se tak úplně týká crossfitu neboť nesplňuje jeho atributy, ale jedná se mi o to, že bych potřeboval v co nejkratším čase zvládnout vyšplhat na lano a to bez přírazu. Nejkratším časem se rozumí okolo pěti vteřin a lano má 5m. Mám s tím docela problém, protože se na jedné ruce prostě nepřitáhnu a kloužnu z něj dolů.

Chtěl bych vědět jak na to mohu natrénovat, je mi jasné, že šplh na trénuji nejlépe šplhem, ale když nevyšplhám tak to těžko provedu

děkuji za informace a rady:)

Chystáš se k ZJ? Vím, že teď bude "výběrovka" a je tam i ten šplh bez přírazu a těch 5s je takový průměr...ale lano je tam 4m. To jen tak ze zvědavosti. :))


bingo ;) liší se to kraj od kraje.. :), ale tohle výběrko díky šplhu asi bohužel nestihnu.. :)

jinak možnost mám jak lano tak i tyč

děkuji všem moc za rady, budu se jich držet, jinak budu případně rád za jakékoliv další tipy a triky :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za pokus nic nedáš a pod tím tlakem půjde výkon nahoru. Každopádně to zkus. Není pravidlem, že čím lepší fyzický výkon, tím větší šance na úspěch. Jsou tam důležitější věci. Držím palce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - šplh?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: