Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 353, 354, 355 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bombay


PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohuzel nejsem predplatitel.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

xnewstedx napsal:
Staci tento?

https://dennikn.sk/495893/brexit-tlieskanie-vlastnom-gole/?ref=tit

Autor je ekonóm, Peterson Institute for International Economics, Washington, D.C.


Ekonomů je na světě jako sraček, pokud bych měl parafrázovat majora Terazkyho. A proto najdeš na netu i články ekonomů, které jsou naprosto v opačným duchu, tzn. že Brexit z dlouhodobého hlediska Británii ekonomicky prospěje.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechapu proc opacnej nazor, nez ten "proevropskej" je vzdycky dilo propagandy...xenofobie...rasismu...populismu... a dalsich "ismu" .... je to smesny... Britove rozhodli, jsou tam dospeli lidi a tech 17.4 milionu lidi asi nebyli jen nejaci pomateni duchodci....

A jak se pise nademnou, delat si nazor na vec na zaklade nejakeho clanku vydaneho ekonomem a proto ho brat za nejakej dukaz, ze muj nazor je spravnej a vy ostatni jste kreteni.... no radsi dal nebudu uz nic psat

Zejtra sjezd zakladatelskych zemi, aby rozhodly, jakym smerem se EU bude ubirat...co to jako je? Neni v EU nahodou vice clenu? ... je to picou ke zdi...jeste ze alespon mame tu V4ku :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kalous


PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Nechapu proc opacnej nazor, nez ten "proevropskej" je vzdycky dilo propagandy...xenofobie...rasismu...populismu... a dalsich "ismu" .... je to smesny... Britove rozhodli, jsou tam dospeli lidi a tech 17.4 milionu lidi asi nebyli jen nejaci pomateni duchodci....

A jak se pise nademnou, delat si nazor na vec na zaklade nejakeho clanku vydaneho ekonomem a proto ho brat za nejakej dukaz, ze muj nazor je spravnej a vy ostatni jste kreteni.... no radsi dal nebudu uz nic psat

Dobře napsáno.

Mě stačí když jsem dnes viděl jak jedna naše TV presentuje Nigela Farage. Naštěstí se dobrá věc podařila, teď je otázka jestli se ještě je EU schopná transformovat a nebo se rozpadne.
_________________
`K smíchu jsou mi všichni lidé, kteří tvrdí, že se člověk svou vlastní silou nemůže vznést do vzduchu!`
J.T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xnewstedx


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley nikde som nepisal, ze moj nazor je spravny a vy ostatny ste kreteni, tak si nevymyslaj. Bombayovi som hodil prvy clanok na nete.
To, ze briti odsuhlasili odchod z EU kvoli imigrantom a peniazom posielanym do eu je jasne kazdemu kto sledoval kampan za odchod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Nechapu proc opacnej nazor, nez ten "proevropskej" je vzdycky dilo propagandy...xenofobie...rasismu...populismu... a dalsich "ismu" .... je to smesny... Britove rozhodli, jsou tam dospeli lidi a tech 17.4 milionu lidi asi nebyli jen nejaci pomateni duchodci....

A jak se pise nademnou, delat si nazor na vec na zaklade nejakeho clanku vydaneho ekonomem a proto ho brat za nejakej dukaz, ze muj nazor je spravnej a vy ostatni jste kreteni.... no radsi dal nebudu uz nic psat

Zejtra sjezd zakladatelskych zemi, aby rozhodly, jakym smerem se EU bude ubirat...co to jako je? Neni v EU nahodou vice clenu? ... je to picou ke zdi...jeste ze alespon mame tu V4ku :)


Ty, Grimley, v Británii je víc blbejch lidí než 17 milionů, jako všude většina. Kolik si myslíš, že lidí dovede posoudit dopady takovýho kroku. Je akorát sere, že všude slyší mluvit polsky nebo jinak, ale že by bez nich některý sektory ekonomiky vůbec nefungovaly to už nevidí. Já jsem zásadně proti referendu, tak se nedá dělat politika. A z Vé čtyřky si na západě nikdo nic nedělá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mikex2: to je presne to, o cem mluvim, mam nejakej nazor a kdo ma jinej, je hloupej, nevidi do budoucnosti a nejlip je jeste zmanipulovanej a xenofob...s timhle se bez vys*rat :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MalajskyTygr


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo. S takovýmito "demokraty", kteří jsou velcí demokrati, ale přesně jen do chvíle dokud "hlupáci" volí v souladu s jejich představami, se v poslední době roztrhl pytel.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 9:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mikex2 napsal:

Ty, Grimley, v Británii je víc blbejch lidí než 17 milionů, jako všude většina . Kolik si myslíš, že lidí dovede posoudit dopady takovýho kroku. Je akorát sere, že všude slyší mluvit polsky nebo jinak, ale že by bez nich některý sektory ekonomiky vůbec nefungovaly to už nevidí. Já jsem zásadně proti referendu, tak se nedá dělat politika. A z Vé čtyřky si na západě nikdo nic nedělá.


Čistě technická a nebrat osobně ... ty sám se počítáš do uvedené většiny nebo ... ?

A taky bys nám mohl v takovém případě sdělit, jak se ta politika dělat dá. Resp. jak se dělat dá ... min nějakou dobu ... tak zajímavé není, ale jak se dělat MÁ ... vot vaprós:-).

Jinak mne vždy fascinuje, jak se na jednu stranu vyjadřuje ... protože výhrady vůči prvkům přímé demokracie jsou časté ... nedůvěra občana rozumně rozhodnout v referendu o čemkoli, na druhé straně ale titíž pochybovači toho stejného občana nechají v klidu vybírat poslance/senátory/zastupitele a podobně. Mně připadá, že je výrazně obtížnější posoudit kvalitu nabízených programů/stran/kandidátů, než vyjádřit názor na jednoznačně formulovanou otázku. Ale třeba tomu jen nerozumím ....
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se dost intenzivně dlouhodobě vzdělávám, zajímám se o dění v ekonomice a politice nejen u nás, ale i ve světě, rozhodně se počítám mezi lidi s dost slušným přehledem. Jo, a taky historie je mým hobby, ta je dost důležitá k pochopení lecčehos.
Dost lidí, co potkávám, se vyzná akorát v pivu a fotbale.

To Grimley, já naopak respektuju jiný názor, nevím, cos vyčetl z toho, co jsem napsal. Neuznávám ale rozhodnutí lidí, kteří nemají žádný názor, žádný argumenty a nechají se strhnout emocemi.
Mimochodem, z posledních zpráv o Brexitu mi připadá, že ti zastánci odchodu ani sami nepočítali s úspěchem a teď si neví rady s odpovědí na otázku "co teď ?".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mikex2 napsal:
Já se dost intenzivně dlouhodobě vzdělávám, zajímám se o dění v ekonomice a politice nejen u nás, ale i ve světě, rozhodně se počítám mezi lidi s dost slušným přehledem. Jo, a taky historie je mým hobby, ta je dost důležitá k pochopení lecčehos.
Dost lidí, co potkávám, se vyzná akorát v pivu a fotbale.

To Grimley, já naopak respektuju jiný názor, nevím, cos vyčetl z toho, co jsem napsal. Neuznávám ale rozhodnutí lidí, kteří nemají žádný názor, žádný argumenty a nechají se strhnout emocemi.
Mimochodem, z posledních zpráv o Brexitu mi připadá, že ti zastánci odchodu ani sami nepočítali s úspěchem a teď si neví rady s odpovědí na otázku "co teď ?".

Ona je situace jednoduchá. Politici EU měli a mají šilenou politiku a tuhle politiku budou provozovat neustále, dokud nedostanou velkou ránu. Dalo by se to přirovnat k člověku, který nedbá na své zdraví, žere jak prase, kouří a nehýbe se, dokud nedostane infarkt. Až pak se nad sebou možná zamyslí.
Já jsem rád, že EU dostala pořádný kopanec. Možná jí to posune k racionálnějšímu uvažování. Pokud ne, stejně šla do prdele.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MalajskyTygr


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mikex2:

Btw, pokud se zajímáš o ekonomii, co říkáš na tohle?



To je přeci nádherný příklad kam to směřuje.

Nebo tohle z posledního týdne, to je přece taky pecka:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/pracujici-roboti-maji-platit-socialni-pojisteni-navrh-projed/r~65f8d5e4393e11e69966002590604f2e/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Unie potřebuje změnu politiky, o tom nepochybuje vůbec nikdo. Ale bez GB to půjde hůř, přece. Když všichni říkáte, že EU jde do prdele, tak já neříkám, že nemáte pravdu, ale EU je pořád nejlepší alternativa nebo máte lepší nápad. Je jednoduchý něco rozbít, ale těžký vymyslet, co bude dál.
Je den po referendu a podívejte na ten chaos - petice za nové referendum, petice za setrvání Londýna v EU, pravděpodobné referendum ve Skotsku, možnost obnovení války v Sev. Irsku, rozštěpení britské společnosti, ztráty na fin. trzích a především nejmíň dva roky nejistoty, přitom unie má i tak problémů víc než dost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To mikex2 .... a myslíš, že pokud by se Britové rozhodli opačně, tak by to bylo impulsem pro nějakou tu změnu politiky, o jejíž nutnosti sám píšeš? Ani smykem, jen by to bylo všude prezentováno jako důkaz toho, jak je všechno v pohodě a fajn a že jakékoli výhrady jsou jen osamělé výkřiky pitomců, co ničemu nerozumí a jen si ventilují svoji frustraci. Ostatně, této argumentace jsme svědky už řadu let.

Brexit, pokud na něj tedy navzdory výsledkům vůbec dojde, může mít pro Británii různé důsledky ... jaké v tuto chvíli nikdo neví, resp. nikdo nezná jejich celkový dopad. Kdo tvrdí že jo, ten prostě kecá. Pro EU ale znamená šanci na změnu .... která může (rozhodně nemusí!!!) být pozitivní. Jaká bude je na "nás", ale rozhodně můžeme cítit vděk za to, že nám Britové tento impuls/změnu poskytli.
Samozřejmě, pokud si někdo myslí, že je to všechno úžasné a skvělé a lepší zítřky jsou už na dosah .... tak ať si to užije:-).

Jinak, že ty se zajímáš je sice hezké, ale nevěřím, že ti, co v referendu hlasovali ... ať tak či onak ... mají o sobě horší mínění, než máš o sobě ty sám. Takže ...
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so červen 25, 2016 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mikex2 napsal:
Neuznávám ale rozhodnutí lidí, kteří nemají žádný názor, žádný argumenty a nechají se strhnout emocemi.



Pokud by se ale nechali strhnout emocemi "tvým" směrem, tak by to tak zase nevadilo, že:-)?

Jinak, tebou popisovaný fenomén ... který je samozřejmě realitou ... přece funguje i v případě "klasických" voleb. Takže jako argument proti referendu je to prostě nesmysl.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 353, 354, 355 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: