SPOTOVANIE


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - SPOTOVANIE  Úvodní stránka -> Trénink -> SPOTOVANIE
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 9:48 am    Předmět: SPOTOVANIE Odpovědět s citátem

Ako niekto, kto musí znášať strasti komerčných posilovní, kde nájsť decentného spotera je náročnejšie ako inteligentný život v osade, som sa rozhodol napísať tento definitívny návod pre spotovanie a ako nedojebať sériu tomu, čo leží pod tebou.

    1. Činka sa netrhá , ale podáva . To znamená, že pri odoberaní nemáš urobiť nadhodový výťah, ale kontrolovane podať činku smerom dopredu, aby ju lifter pevne držal.
    2. Nechytaj činku. Nie je nič viac frustrujúce, ako keď spoter počas série začne držať činku, prípadne dopĺňať frázou: "Póoď! Sám ideš!" Teraz ja trénujem tlaky, ty necvičíš príťahy.
    3. Keď sa rýchlosť činky spomalí, neznamená to, že nevládzem, a potrebujem okamžitý zásah tvojich napumpovaných bicepsov, ktoré cvičíš 6x týždenne. Pomoc potrebujem, až keď začne činka klesať.
    4. Keď si lifter už ľahne na lavičku, venuješ sa jemu a len jemu. Nepotrebuje počúvať ako si ostal v sobotu na afterke, ako ťa šéf núti robiť nadčasy alebo akú má ta fitneska v drepovacom stojane šťavnatú riť. Náročná séria potrebuje 100% mentálne sústredenie a riešiť niečo, čo nesúvisí s ňou je iba kontraproduktívne.
    5. Utri si tvár od potu. Nepotrebujem cítiť tvoj soľnatý, trenom napáchnutý pot na jazyku, lebo nevieš, na čo je uterák


Tak, dúfam, že to niekomu pomôže a prečíta si to čo najviac ľudí.
Toto je pár najhlavnejších bodov, čo mi tak z brucha napadli, že ľudia nedodržujú.
Ak vás napadá ešte niečo, tak kľudne napíšte do komentov.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 10:08 am    Předmět: Re: SPOTOVANIE Odpovědět s citátem

Video to vysvětlí mnohem lépe:

_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Niektoré lavičky sú tak prijebané, že som pri podávaní šťastný ak nepadnem na toho podomnou. Po skúsenostiach s random spottermi už nikdy nikoho nevolám, len si ľahnem na lavičku akoby viac dozadu, aby mi vyberanie zo stojana nerozhodilo lopatky. Tým pádom to vyberáš akoby mini dotlakom a nikoho netreba. Nevýhoda je, že niektoré lavičky sú krátke a hlavu máš potom vo vzduchu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
charvi


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pekne ale k nicemu. Mnohem efektivnejsi je toho troubu poucit primo na miste,kdyz dela takove kopance. Lepe se to pak i pamatuje nez cist zalozpevy na webu, jestli se k nim vubec dostane ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

charvi napsal:
Pekne ale k nicemu. Mnohem efektivnejsi je toho troubu poucit primo na miste,kdyz dela takove kopance. Lepe se to pak i pamatuje nez cist zalozpevy na webu, jestli se k nim vubec dostane ;)


Robiť to zakaždým sa mi nechce.
A niektorí ani nevedia, na čo majú poučiť spotera.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 12:15 pm    Předmět: Re: SPOTOVANIE Odpovědět s citátem

Myslím, že pro většinu lidí by stačilo jedno jednoduché pravidlo - zvedej váhy které uzvedneš
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uprimne? S vahami, ktere zvedas nemuzes preci cekat, ze v beznem gymu najdes solidniho spotera. Vetsina tech kluku tam nezvedne ani 150 na mrtvolu, tak jak muzes cekat, ze ti podaji cinku, nedejboze po nich chtit dopomoc, kdyby slo do tuheho? Jinak souhlasim, ze podobne narky na netu jsou k nicemu. Trosku si mi pripomel tohle video od 1:24 :)

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

olejnas, byvala priatelka mala 55 kg a vzdy mi podavala cinku na bench a neraz aj dopomahala. Aj ked si uz silnejsi ako vacsina ludi co cvici a ides benchovat napriklad 150 kg, tak spoterovi staci dvihnut napr. len 40-50 kg a to dvihne naozaj kazdy...
a aj ked ide do tuheho tak to neni ze prestanem uplne tlacit staci keby mi to prstami dotukne a uz to dotlacim :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Berserk_Grom napsal:
... a aj ked ide do tuheho tak to neni ze prestanem uplne tlacit staci keby mi to prstami dotukne a uz to dotlacim :D

Asi sa rozchádzate v chápaní pojmu "keď ide do tuhého".
_________________
Soak your nuts!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coder


PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 10:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja taky jednou spotoval jendoho typka .... mel na benchi 140kg pricemz se 110 kg udelal sam jedno opacko na krev to jsem se samozrejme dozvedel az potom co jsem mu podal cinku a ta ho rozmackla jak brouka .... ne vzdy je spatny zrovna spoter
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 6:14 am    Předmět: Re: SPOTOVANIE Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Myslím, že pro většinu lidí by stačilo jedno jednoduché pravidlo - zvedej váhy které uzvedneš


To asi ne. Blazny, ktery si nakladaj vic nez muzou nepotkavam. Na vetsich vahach se obcas stane, ze se neco nevyvede a jen blazen by cvicil bez jisteni....

Ono staci treba jen u bence netrefit stojan, 1000x je to naprosto v pohode, mas pocit, ze se nemuze nic stat, pak to prijde a je zadelano na problem. U nas takhle malem uskrtilo blbejch 140kg kluka co chodi serie raw stopek s 210kg....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetkaB


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 6:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Uprimne? S vahami, ktere zvedas nemuzes preci cekat, ze v beznem gymu najdes solidniho spotera. Vetsina tech kluku tam nezvedne ani 150 na mrtvolu, tak jak muzes cekat, ze ti podaji cinku, nedejboze po nich chtit dopomoc, kdyby slo do tuheho? Jinak souhlasim, ze podobne narky na netu jsou k nicemu. Trosku si mi pripomel tohle video od 1:24 :)



Dovolila bych si nesouhlasit. Mnohem důležitější než kolik zvedáš je to, jestli spottovat umíš. Jasně, pokud jsou splněny obě podmínky, je to lepší. Ale vzhledem k tomu, že jsem roky fungovala jako spotter 120ti kg lifterovi, dá se, i když nezatáhneš 150. Pokud ten co cvičí není hovado, stejně pomáháš vždycky jen nějakou část, ne to, co má na čince. Jiná věc je, když se něco pos..pokud je to něco menšího, jakože třeba netrefí stojany, nějaká techniká chyba, zaváhání - dá se i tak, pokud jste sehraní a spotter je pozorný. A pokud někomu něco prdne, většinou ho nezachrání ani sebelepší spotter.
_________________
Petra Bričová, KB5/ Funkční trénink Praha
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petko, souhlasim, ale tohle zrovna neni ten pripad. Mluvilo se tu obecne o tom, ze si ve fitku nekoho zastavis na spot. Jak se da spotovani naucit? Jedine tim, ze spotujes delsi dobu a vis, co dotycny ocekava..tedy zacarovany kruh. Nehlede na to, ze se oba shodujeme na tom, ze kdyz se neco pokazi, tak to je na spoterovy. S pomahanim casti vahy nemas vzdy pravdu, uz nekolikrat sem zazil, ze dotycnemu proste vypnuly ruce a nastesti slo o sranda vahy...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetkaB


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Petko, souhlasim, ale tohle zrovna neni ten pripad. Mluvilo se tu obecne o tom, ze si ve fitku nekoho zastavis na spot. Jak se da spotovani naucit? Jedine tim, ze spotujes delsi dobu a vis, co dotycny ocekava..tedy zacarovany kruh. Nehlede na to, ze se oba shodujeme na tom, ze kdyz se neco pokazi, tak to je na spoterovy. S pomahanim casti vahy nemas vzdy pravdu, uz nekolikrat sem zazil, ze dotycnemu proste vypnuly ruce a nastesti slo o sranda vahy...


Nesouhlasím. Vždycky můžeš spotterovi pomoct, když nepočítám zranění atd. Zodpovědnost za činku má ten, kdo jí zvedá, nikoliv ten, kdo mu pomáhá :-)
Takže oslovit náhodně kohokoliv je riziko, můžeš vysvětlovat jak chceš. Pokud jsem neměla po ruce nikoho, na koho jsem se mohla při jištění spolehnout (a nešlo jen o to, jestli mi pomůže, ale i o to, jestli mi do činky nebude sahat moc brzy), prostě jsem radši změnila trénink a šla to, co můžu jít bez jištění. Naopak jsem jednu dobu musela zvořile odmítat žádosti o pomoc poloviny fitka, protože jsem tam byla proto, abych pomohla sparingovi a odjela si svůj trénink.
_________________
Petra Bričová, KB5/ Funkční trénink Praha
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teda nejsem žádnej lifter, ale vždycky bych radši chtěl pomoct od člověka, co tu váhu zvedne aspoň na mrtvolu 
Protože se stane, že ruce vypnou, a nějak nevím, jak to ze mě bude sundávat, když to nezvedne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - SPOTOVANIE Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: