SPOTOVANIE


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - SPOTOVANIE  Úvodní stránka -> Trénink -> SPOTOVANIE
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cipinek


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

"ruce vypnou", co to je? co je to za debilní výraz, to jako tlačím a najednou už netlačím a činka mi padá na hrudník a na krk a zabíjí mě? nikdy jsem neviděl nebo neslyšel o nějakém vypnutí rukou, to je asi nějaká novinka, ale možná, že jak už necvičím poslední 3-4 roky, tak se najednou lidem samy od sebe vypínají ruce, asi je to tím používáním chytrých telefonů...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
"ruce vypnou", co to je? co je to za debilní výraz, to jako tlačím a najednou už netlačím a činka mi padá na hrudník a na krk a zabíjí mě? nikdy jsem neviděl nebo neslyšel o nějakém vypnutí rukou, to je asi nějaká novinka, ale možná, že jak už necvičím poslední 3-4 roky, tak se najednou lidem samy od sebe vypínají ruce, asi je to tím používáním chytrých telefonů...


Vypnutie:

Proste zabojuješ a telo ťa zradí. Stáva sa to úplne bežne. A takýto pád by proste spotter mal ustáť, inak je tam vlastne naprd. Čo nič nemení na tom, že ma bežne istí 50 kilová kočka
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

spoter tam je od toho, aby při posledních 2-3 opakováním sebral z naložené činky pár % hmotnosti, kterou člověk pod ním už nevytlačí, i když ji předtím normálně vytlačil a aby pak na konci se podařilo umístit činku zpět do stojanu..., na benčových lavicích, kde není plošina pro spotera, tak aby v případě sraček mohl celou činku chytit jako v horní pozici mrtvého tahu a umístit do stojanu sám zásadně nepomáhejte, kdo z vás cvičí bicepsové zdvihy se 150 kg...?
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Proste zabojuješ a telo ťa zradí. Stáva sa to úplne bežne. A takýto pád by proste spotter mal ustáť, inak je tam vlastne naprd. Čo nič nemení na tom, že ma bežne istí 50 kilová kočka


cipinek napsal:
spoter tam je od toho, aby při posledních 2-3 opakováním sebral z naložené činky pár % hmotnosti, kterou člověk pod ním už nevytlačí, i když ji předtím normálně vytlačil a aby pak na konci se podařilo umístit činku zpět do stojanu...


Běžně mě jistí jeden nejmenovaný 120kg frajer, zakecá se s Raptorem a pak má ku*va co dělat, aby to se mnou vrátil do stojanu i když jsem to předtím vytlačila v pohodě a pro něj je to rozcvičovací váha. Naproti tomu když jistím já jeho, tak jsem tam úplně na hovno, protože tam stojím pro jeho pocit "co kdyby náhodou" (třeba co kdyby náhodou spadl meteorit nebo došlo k samovznícení nebo tak něco) a na činku mu nesáhnu dokud nepotí krev, takže vlastně skoro nikdy.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
"ruce vypnou", co to je? co je to za debilní výraz, to jako tlačím a najednou už netlačím a činka mi padá na hrudník a na krk a zabíjí mě? nikdy jsem neviděl nebo neslyšel o nějakém vypnutí rukou, to je asi nějaká novinka, ale možná, že jak už necvičím poslední 3-4 roky, tak se najednou lidem samy od sebe vypínají ruce, asi je to tím používáním chytrých telefonů...


Muze se ti podvrknout zapesti neco prasknout, proste cokoliv, cinka ti vyklouzne z ruky... Asi si rikas, ze je to picovina, kdyz jedes palcovym uchopem, ale obcas se neco takovyho stane a tem u kterych jsem to videl rozhodne nebyli zadni amateri. Napada mne treba M.Zak. Tomu se to stalo dokonce tusim uz 2x. Poprve jsem to videl na vlastni oci prave u nej pred hodne lety na MEJ v Madarsku. Neco takovyho videt nechces. Cinka na nej spadla volnym padem skoro z natazenych rukou, nakladaci na ni nestihli ani sahnout. Mysleli jsme si, ze ho to zabilo....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 1:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
cipinek napsal:
"ruce vypnou", co to je? co je to za debilní výraz, to jako tlačím a najednou už netlačím a činka mi padá na hrudník a na krk a zabíjí mě? nikdy jsem neviděl nebo neslyšel o nějakém vypnutí rukou, to je asi nějaká novinka, ale možná, že jak už necvičím poslední 3-4 roky, tak se najednou lidem samy od sebe vypínají ruce, asi je to tím používáním chytrých telefonů...


Muze se ti podvrknout zapesti neco prasknout, proste cokoliv, cinka ti vyklouzne z ruky... Asi si rikas, ze je to picovina, kdyz jedes palcovym uchopem, ale obcas se neco takovyho stane a tem u kterych jsem to videl rozhodne nebyli zadni amateri. Napada mne treba M.Zak. Tomu se to stalo dokonce tusim uz 2x. Poprve jsem to videl na vlastni oci prave u nej pred hodne lety na MEJ v Madarsku. Neco takovyho videt nechces. Cinka na nej spadla volnym padem skoro z natazenych rukou, nakladaci na ni nestihli ani sahnout. Mysleli jsme si, ze ho to zabilo....


Přesně tak, stačí netrefit dráhu, špatně usadit činku v dlaních nebo trochu křivá osa, která se ti protočí a letí to, ani nevíš jak. Mně takhle před pár měsíci zbuchlo na hrudník blbých šedesát kilo, tzn. cca. třetina mého maxka, a ani to nebylo dvakrát příjemný. A to si pečlivě hlídám setup a provedení u každé série, i kdybych měl zvedat jen nenaloženou osu.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:

Přesně tak, stačí netrefit dráhu, špatně usadit činku v dlaních nebo trochu křivá osa, která se ti protočí a letí to, ani nevíš jak. Mně takhle před pár měsíci zbuchlo na hrudník blbých šedesát kilo, tzn. cca. třetina mého maxka, a ani to nebylo dvakrát příjemný. A to si pečlivě hlídám setup a provedení u každé série, i kdybych měl zvedat jen nenaloženou osu.

Pokud ti při benchi vypadne osa z rukou, pravděpodobně používáš bezpalcový úchop. Hádej co udělat, aby ti nevypadávala
Ale pokud nejedeš přes závit a neděláš blbosti, neměla by tě činka ohrožovat. To by pak musel nad tebou stát někdo neustále. Mluvíme-li o normálních cvičících, ne lidech se závodními ambicemi. Ti musí jet na hranici.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Magumi napsal:

Přesně tak, stačí netrefit dráhu, špatně usadit činku v dlaních nebo trochu křivá osa, která se ti protočí a letí to, ani nevíš jak. Mně takhle před pár měsíci zbuchlo na hrudník blbých šedesát kilo, tzn. cca. třetina mého maxka, a ani to nebylo dvakrát příjemný. A to si pečlivě hlídám setup a provedení u každé série, i kdybych měl zvedat jen nenaloženou osu.

Pokud ti při benchi vypadne osa z rukou, pravděpodobně používáš bezpalcový úchop. Hádej co udělat, aby ti nevypadávala
Ale pokud nejedeš přes závit a neděláš blbosti, neměla by tě činka ohrožovat. To by pak musel nad tebou stát někdo neustále. Mluvíme-li o normálních cvičících, ne lidech se závodními ambicemi. Ti musí jet na hranici.


Nejsem blázen, abych používal bezpalcový úchop. :) Netuším, jak se to mohlo stát, ale stalo se.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně se teda stalo i s jednoručkama, že mi povolila ruka, špatně jsem si to chytnul (normálně palcově, ale nevyváženě) a jak jsem šel dolů, vyklouzlo mi to a kdyby tam nebyl spoter, nevím, jak by po tom zahození vypadalo moje rameno. Fakt nevim, co je na tom tak fascinujícího, když někomu něco vyklouzne nebo praskne. Asi nejsem tak dokonalej, jak cipisek :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetkaB


PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 4:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Mně se teda stalo i s jednoručkama, že mi povolila ruka, špatně jsem si to chytnul (normálně palcově, ale nevyváženě) a jak jsem šel dolů, vyklouzlo mi to a kdyby tam nebyl spoter, nevím, jak by po tom zahození vypadalo moje rameno. Fakt nevim, co je na tom tak fascinujícího, když někomu něco vyklouzne nebo praskne. Asi nejsem tak dokonalej, jak cipisek :-)


Jednoručky, to je jiná kapitola, aspoň podle mých zkušenstí.
U benče jsem měla nezvládnutý opakování snad jen dvakrát v životě (myslím jako úplně, padlo mi to zpátky na hrudník, protože jsem si zranila rameno - a to je přesně ta situace, kdy ani spotter nestihne zareagovat, podruhý jsem se přecenila a zůstala jsem ležet s činkou na hrudi a prostě jsem to nevytlačila). V dresu, to je jiná, to musel bejt sparing ostražitej, to kolikrát lítalo všude možně i nemožně :-D
Jednoručky - pro mě strašně těžký na zvládnutí, pořád jsem z toho měla respekt, i když teoreticky to jde zahodit mnohem snadněji než benč. Ale tam jsem bez jištění odmítala chodit cokoliv, na co jsem si nevěřila na 5+ opakování s prstem v nose.
_________________
Petra Bričová, KB5/ Funkční trénink Praha
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mik90


PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvičim jedině sám, nikdo mi do toho nekecá, nikdo mě nezdržuje a soustředim se na sebe, což je dneska nejdůležitější, pokud jedu tlaky s jednoručkama na ramena s 20kg a zvednu to 5x jen tak tak, nebudu tahat příště 22,5 kg. Co si takhle všímám ve fitku, drtivá většina zvedá váhy, které ani nezvednou, kroutěj se u toho a cviči to úplně k prdu. Jezdit váhy, na který mám a nemusí se řešit takový blbosti. Profíka beru, ale normální člověka?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mik90 napsal:
Cvičim jedině sám, nikdo mi do toho nekecá, nikdo mě nezdržuje a soustředim se na sebe, což je dneska nejdůležitější, pokud jedu tlaky s jednoručkama na ramena s 20kg a zvednu to 5x jen tak tak, nebudu tahat příště 22,5 kg. Co si takhle všímám ve fitku, drtivá většina zvedá váhy, které ani nezvednou, kroutěj se u toho a cviči to úplně k prdu. Jezdit váhy, na který mám a nemusí se řešit takový blbosti. Profíka beru, ale normální člověka?


A preto si ďalej, než všetci tí chudáci z gymu!
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mik90


PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Mik90 napsal:
Cvičim jedině sám, nikdo mi do toho nekecá, nikdo mě nezdržuje a soustředim se na sebe, což je dneska nejdůležitější, pokud jedu tlaky s jednoručkama na ramena s 20kg a zvednu to 5x jen tak tak, nebudu tahat příště 22,5 kg. Co si takhle všímám ve fitku, drtivá většina zvedá váhy, které ani nezvednou, kroutěj se u toho a cviči to úplně k prdu. Jezdit váhy, na který mám a nemusí se řešit takový blbosti. Profíka beru, ale normální člověka?


A preto si ďalej, než všetci tí chudáci z gymu!


Ty jsi z ezo tv nebo rovnou merlin vid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
o.g.


PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

proklínám se za každý příspěvek napsaný na toto smradlavé fórum


Naposledy upravil o.g. dne pá červenec 29, 2016 10:56 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

o.g. napsal:
decarabas napsal:
Mik90 napsal:
Cvičim jedině sám, nikdo mi do toho nekecá, nikdo mě nezdržuje a soustředim se na sebe, což je dneska nejdůležitější, pokud jedu tlaky s jednoručkama na ramena s 20kg a zvednu to 5x jen tak tak, nebudu tahat příště 22,5 kg. Co si takhle všímám ve fitku, drtivá většina zvedá váhy, které ani nezvednou, kroutěj se u toho a cviči to úplně k prdu. Jezdit váhy, na který mám a nemusí se řešit takový blbosti. Profíka beru, ale normální člověka?


A preto si ďalej, než všetci tí chudáci z gymu!


vždyť má pravdu, jste jen banda sebelítostivých sebemilujících uplakaných chujů, neumíte nebo nechcete používat mozek, za to proti sobě zneužíváte vlastní ego... svůj celoživotní osobák na raw bench jsem dal SÁM DOMA - šel jsem 3x200, 1x210, 1x220, 1x225 a 1x230.... můžu se smíchy posrat když vidím jak někdo někomu snaži "spotovat" na bicepsových zdvizích nebo mrtvole... když jsem ještě chodil do veřejnýho fitka, s potěšením jsem odmítal spotovat jiným na benči - když na to nemáš, tak to nedělej. když ti někdo pomůže byť jen půl kilem na váze, je to stejně neplatný opakování..... mozek borci, mozek!!!! ty vaše propočty a série a opakování jsou stejně 90% z vás uplně k ničemu, fyzicky vytrénovat dokážu i opici, je to všechno o psychice..... zdraví vás 300 benč aka 5 světových rekordů aka činky nezvedám a nikdy mi nebylo líp....


Aha vlastne hej, ja sa divím, že na kadejakých súťažiach vôbec majú spotterov. Tí súťažiaci sú strašné sračky, veď je to len o psychike. Keď na to nemajú, nech to nerobia.

Ja osobne dvíham hovno. Robím to, lebo ma to baví a tým pádom mi stačí aj menšia váha, pretože nemám súťažné ambície. Ale to neznamená, že to budem podceňovať a že si pri blbej náhode nechám činkou rozsekať držku.

Inak ale samozrejme gratulujem k tvojmu osobáku, silou svojho hrudníku si prevalcoval silu môjho intelektu, len tak ďalej
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - SPOTOVANIE Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: