Polutovaniahodne zapisky chorlavej, slabej, starej trosky


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 248, 249, 250  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Polutovaniahodne zapisky chorlavej, slabej, starej trosky  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Polutovaniahodne zapisky chorlavej, slabej, starej trosky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xMichalx


PříspěvekZaslal: čt srpen 25, 2016 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám na tebe dotaz, tak píšu rovnou k tobě, protože u mě by sis toho nemusel všimnout.

Máš nějakou zkušenost s doplňováním energie při dlouhodobém výkonu? Chystám se na Spartan Race Ultra Beast (42km a více, 60 překážek a více. Očekávaný čas přes 10h). Nejdelší co jsem běžel měl něco přes 20km. Zabral mi 4:15h a z zvládnul jsem ho bez vlastní výživy. Na trati jsme dostali asi 1 tyčinku, jinak vodu, případně nějaký energeťák (oranžová voda :D ). Zhruba v polovině by měla být možnost si předem uložit nějaké věci a samozřejmě budu mít camelbak. Na internetu jsem se dočetl, že někdo doporučoval si v té polovině dát i nějaké "pevné velké" jídlo (těstoviny/rýže), ale spíše mě straší co po cestě. S tyčinkami ani gely nemám zkušenost a teď už nic neotestuji (závod bude 3.9.2016), takže se raději ptám :-) Samozřejmě při závodu nechci experimentovat, ale žádné alergie ani nic podobného nemám, tak snad to mé tělo pak snese.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt srpen 25, 2016 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

xMichalx napsal:
Mám na tebe dotaz, tak píšu rovnou k tobě, protože u mě by sis toho nemusel všimnout.

Máš nějakou zkušenost s doplňováním energie při dlouhodobém výkonu? Chystám se na Spartan Race Ultra Beast (42km a více, 60 překážek a více. Očekávaný čas přes 10h). Nejdelší co jsem běžel měl něco přes 20km. Zabral mi 4:15h a z zvládnul jsem ho bez vlastní výživy. Na trati jsme dostali asi 1 tyčinku, jinak vodu, případně nějaký energeťák (oranžová voda :D ). Zhruba v polovině by měla být možnost si předem uložit nějaké věci a samozřejmě budu mít camelbak. Na internetu jsem se dočetl, že někdo doporučoval si v té polovině dát i nějaké "pevné velké" jídlo (těstoviny/rýže), ale spíše mě straší co po cestě. S tyčinkami ani gely nemám zkušenost a teď už nic neotestuji (závod bude 3.9.2016), takže se raději ptám :-) Samozřejmě při závodu nechci experimentovat, ale žádné alergie ani nic podobného nemám, tak snad to mé tělo pak snese.


Nazdar, neboj, sledujem tvoj log, aj ked nie vzdy komentujem, ten posledny vykon bol super, a sloh si uplietol riadny (a dal sa citat)!

Skusenost mam s maratonom a maratonskym treningom. A je tam niekolko rovin, ktore musis zobrat do uvahy.

1. telo s pribudajucimi kilometrami a posuvanim do diskomfortu odmieta prijimat potravu. Platilo to aj pocas treningovych (pomalsich) behoch, ale pocas preteku to plati este dvojnasobne, kedze ides v rychlejsom tempe a zaludok sa odkrvi este viac.

2. pocas vykonu treba jest to, co najlahsie stravis.
Akonahle sa v treningu vyskytli behy 30km+, skusal som tycinky, oriesky, cokoladu, susene ovocie, jablka, banany. Tycinky a rozne hroznove cukry boli moc sladke, oriesky a cokolada moc tazke, banan sa mi v taske rozpucil na kasu, proste som sa musel zmierit s jablkom, ktore som ale tiez jedol 4 kilometre po malych hryzoch. Na maratone som si kazdych 5 - 10km dal banan s trochou soli a zapil vodou. Energeticke gely by boli asi najlepsia volba, no podobne ako ty som s nimi nemal skusenost. Teba budu este vyrusovat prekazky, dalsia komplikacia.

3. treba sa poriadne najest pred pretekom.
Daj si riadne ranajky, idealne vajicka, resp. jedlo po ktorom sa ti nebude grgat este pol dna, ked sa rozbehnes. Priklad: prazenica bola pre mna ok, ale slaninu som uz radsej vynechal. Zaciatok preteku potom prisposob zaludku, rozbehni to volnejsie.

4. prisolena voda je nutnost, ale aj tam ma telo limity v prijimani, ked budes pit moc vela, zaludok to nezoberie dobre. Ja som mal napriklad stav, ked by som sa aj napil, ale telo signalizovalo, ze voda pojde obratom von.

5. vyskusaj co ti funguje
Toto je zaklad, uz si to mal mat davno osefovane. Hlavne ak sa chystas na maraton + extra zataz v podobe prekazok.

Musim konstatovat, ze pre teba nemam ziadnu dobru radu mozno len taku, ze si si mal stravovanie vyskusat skor, bud v treningu, alebo pocas preteku. V zasade cokolvek urobis, bude pre teba skusenost do dalsich zavodov. Ale v tvojom veku a momentalnej vykonnosti by som to nebral ako nejaku tragediu, proste si teraz kazdy den vyskusaj nejaky energetak doobeda, jeden poobede, aby si creva a zaludok zvykli aspon trochu, dobre si oddychni pred pretekmi aspon 4 dni a keby si sa nahodou aj zosral a dogrcal, telo si v najhorsom vystaci s vlastnymi energetickymi zasobami, len to uz nebude moc na krasu.

Nech sa dari!
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt srpen 25, 2016 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

veselsi trening 94, stvrtok

Dnes som po 10 mesiacoch chytil 36kg bell a skoro mi aj slza ukapla. ;)

rameno komplex
kliky na pastiach 2x11

TGU 36, 36kg . bol by siel aj treti, mozno aj stvrty, ale naco. casu dost.
1R swing 36kg . 5x5+5 . lahsie ako som cakal
snatch 24kg 2x7+7 . easy
goblet squat 28kg 3x5
ab wheel 2x5

Caka ma predlzeny vikend mimo mesto, zoberiem si 28-ku do kufra a pobavim sa s nou ak bude prilezitost (jasne, ze bude). ;)
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: so srpen 27, 2016 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sobota

Cely den na poli, vidle & hrable workout, jedny hrable som aj dolamal, no vraj sa budu dat opravit. Spaleny som ako posledny redneck, oskar dnes svietil statocne.

Vcera som kosil zahradu pekelnym strojom, stara cca 60 rocna kosacka s designom formule, prevodovkou a spiatockou. Startuje sa remienkom. Slusne mi vytriasla ruky.

Inac furt len chlastam, neviem co je to tu na Orave za smutny zvyk. :) :D
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 8:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedela, pondelok

Slama, seno, vidly, hrable, pekelne stroje, ovce, macky, vino, pivo, borovicka. Dorobeny som ako taky kon, echt redneck. A smutny chlapec. :D
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2016 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

trening 95, streda

Vcera som chcel ist zhyby a dnes pauzovat, ale bol som nejaky zdochnuty, takze vcera pauza a dnes trening s bulinou.

kliky na pastiach 2x11
pistol +10kg 1+1
TGU 36, 36kg . dnes to bolo nejake tazsie ako minule ale technicky ok.
1R swing 36kg 5x6+6 . stale easy
rows 24kg 2x3+3
goblet squat 24kg 3x5
zhyby 5,5
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt září 01, 2016 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Smutnucky trening 96, stvrtok

Press 16kg 5,7; 5,7
SLDL 16kg 5,5
Goblet squat 16kg 5,5
Neck bridge 5,5

Kompromisny lahky trening, aby som zajtra mohol este odzhybovat a odpalit na vikend do Tatier, kde ale prd pochodim, lebo som si zas rozdrbkal chodidlo, ked mi bola podstrcena namiesto chladivej hrejiva mast. Uz sa mi nechce ani nadavat.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: so září 03, 2016 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Smutny trening 97, piatok

stojka o stenu 4x7s
Zhyby 8,7,6,6

Na viac nebol cas. Aktualne pozdravujem z Tatier, dali sme taku lahsiu turicku za Strbskeho a teraz sup do wellnesu v Permone ;)
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po září 05, 2016 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

veselsi trening 98, pondelok

pistol +3kg 2 (3), 1 (2), 1 (2)
TGU 1+1/36, 36, 36kg . toto zacina vyzerat dost slubne, ale trochu som sa spotil
1R swing 36kg 5x7+7 . easy
goblet squat 32kg 3x3 . slo to
rows 20kg 2x5

Beh 12minut 1,5km . Zlaty klinec programu, trosku som si pobehal, ale teda ziadna slava. Uvidime zajtra. Trosku si chodidlo extra ponatahujem, snad to pomoze. Hlavne ze necitim ziadnu "zlu" bolest...
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

smutny trening 99, utorok

rameno komplex

zhyby 8,8,7,6,5,4 . stale trochu stagnacia, ale nieco musi aj stagnovat, vsak.
neck bridge 3x5
snatch 20kg 2x9+9 . najprv som chytil 28, no ked mi skoro vyletela z ruky, zaradil som spiatocku :-x
goblet squat 20kg 2x7+7 . ked tam ta dvacka tak smutne lezala a kukala...

Beh dam az vo stvrtok. Aj tak idem potom na dovolenku, necham to oddychnut.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt září 08, 2016 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

veselsi trening 100, stvrtok

kliky na pastiach 2x9

TGU 1+1/ 36, 36, 36kg . aj dnes som sa spotil
1R swing 5x8+8 . stale easy
goblet squat 24kg 3x5
ab wheel 3x5

BIKE 10km . hned pred vchodom som sa zdrbal kvoli spd-ckam a narazil si rameno a koleno. au. este ze som ten diablov stroj vratil majitelovi...
Beh 1,5km . stale nic moc, chodidlo este nie je ok. Dam mu teraz klud na lodke tyzden, snad oddych pomoze.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: pá září 09, 2016 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Piatok, smutny trening 101

Zhyby 9,9,8,8,6 . to narazene rameno bolelo, ale paradoxne som odzhyboval tohtorocne maximum.

Nic ine som nestihol, ale to je fuk, zajtra odjazd smer Croatia a wellness pecienky na palube jachticky. Budem sa snazit aspon klikovat a drepovat a snad najdem nieco aj na zhyby a vratim sa opaleny s namakanym chrbtiskom ako raja ...ibaze by som cely cas grcal z paluby, priviazany o stoziar, aby ma kraken alebo vacsia vlna nestiahla do hlbin Jadranu.....
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tyzden na jachte

Masaker, vychytili sme aj burku aj bezvetrie, kormidloval som lodku na plachtach pri vetre az do 20 uzlov, a ked si odmyslim tych zopar problemov ktore tu nebudem rozoberat, dofca paradna. V ramci udrziavacky som si daval zhyby na rahne, 10 opakovani max, a nejake tie pistole a kliky na 1 ruke na vyvysenom podklade. A teda bezny zivot na jachte ako skoky z paluby, plavanie, manipulacia s lanami a podobne.

A teraz sup do treningu...
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po září 19, 2016 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Smutny trening 102, pondelok

Naskakujem na vlacik

TGU 1+1 36, 36kg
1R swing 36kg 5x9+9

Na viac nebol cas.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st září 21, 2016 7:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

smutnejsi trening 103, utorok

zhyby 7,7,6 ... a dost, hned pri prvej serii som citil bolest v jednom prste, tak som to zabalil. tyzden a pol bez zhybovacej listy sa prejavi na sile prstov velmi rychlo.
goblet squat 24kg 5x5 . nejake som mal lenive nohy, ale rozbehli sa.
ab wheel 3x5
1R swing 36kg 4x5+5 . povodne som chcel ist behat, ale skusobne som si poskakal na spickach a este to nie je ono. tak som si fukol swingy.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Polutovaniahodne zapisky chorlavej, slabej, starej trosky Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 248, 249, 250  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: