Potřebuju shodit - je moje úvaha správná?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Potřebuju shodit - je moje úvaha správná?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Potřebuju shodit - je moje úvaha správná?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Root


PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2016 8:44 pm    Předmět: Potřebuju shodit - je moje úvaha správná? Odpovědět s citátem

Chtěl bych si něco potvrdit. Pokud bych chtěl zhubout 1kg/týden při mé výšce 183cm a váze 120kg, potřebuju udělat kalorický deficit, to je jasné. Za den bych musel zhubout 140g tuku, což když převedu na kalorie dá 1250kcal. Pokud mám při své hmotnosti a výšce klidový metabolismus řekněme 2500kcal a sedím celý den v kanceláři a k večeru si zacvičím, dá mi to výdej řekněme 3000kcal a musel bych sníst pouze 1750kcal, abych dosáhnul svého cíle. Říkám to správně?

Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2016 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Momentalně řeším něco podobnýho a bohužel mi bylo sděleno že je to uvaha dost mimo, protože ve finale nebude zaležet tolik na tom kolik sníš KCAL, ale z jakého zdroje to bude.

pokud sníš 1750 kcal jen z bilkovin a tuku, tak na tom budeš vždy stokrát líp, než když to sníš z tuku a sacharidů, protože sacharidy produkují hodně inzulínu a ten ti brání v tom spalovat efektivně tuky, protože je to anabolický hormon.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Onlywatch napsal:
Momentalně řeším něco podobnýho a bohužel mi bylo sděleno že je to uvaha dost mimo, protože ve finale nebude zaležet tolik na tom kolik sníš KCAL, ale z jakého zdroje to bude.

pokud sníš 1750 kcal jen z bilkovin a tuku, tak na tom budeš vždy stokrát líp, než když to sníš z tuku a sacharidů, protože sacharidy produkují hodně inzulínu a ten ti brání v tom spalovat efektivně tuky, protože je to anabolický hormon.


Taky myslím, počítat kalorie je v současnosti podle mě úplná blbost a přežitek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten deficit se podle mě nemusí vůbec rovnat úbytku tuku :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 8:13 pm    Předmět: Re: Potřebuju shodit - je moje úvaha správná? Odpovědět s citátem

Root napsal:
Chtěl bych si něco potvrdit. Pokud bych chtěl zhubout 1kg/týden při mé výšce 183cm a váze 120kg, potřebuju udělat kalorický deficit, to je jasné. Za den bych musel zhubout 140g tuku, což když převedu na kalorie dá 1250kcal. Pokud mám při své hmotnosti a výšce klidový metabolismus řekněme 2500kcal a sedím celý den v kanceláři a k večeru si zacvičím, dá mi to výdej řekněme 3000kcal a musel bych sníst pouze 1750kcal, abych dosáhnul svého cíle. Říkám to správně?

Díky


Pokud chceš zhubnou, měl bys začít sportovat a kontrolovat si jídlo. Ne si dělat cvičení z matematiky, či si myslet, že když si večer hodinu zacvičím, tak mám za pár měsíců six pack. S tímhle počítacím přístupem skončíš za měsíc. Aby ti to vydrželo déle, musíš najet na nový životní styl.
Jak už tady bylo řečeno, tohle počítání je přibližné, protože mluvíme o biologických systémech. Být tebou, najmu si výživového poradce (který vystudovat výživu minimálně na bc) a nechám si poradit.

p.s. Kilogram lidské tučné tkáně má kolem 5 700 kcal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 10:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Být tebou, najmu si výživového poradce (který vystudovat výživu minimálně na bc) a nechám si poradit.


Jen to ne, tihle lidi nevidí do fitness tak dobře, a většina z nich má znalosti z roku 1950, měl jsem s jedním tu čest a když mi jako endomorfovi co celý dny sedí doma nastavil 350g sacharidů do diety, tak jsem hned dal ruce pryč.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Onlywatch napsal:
citace:
Být tebou, najmu si výživového poradce (který vystudovat výživu minimálně na bc) a nechám si poradit.


Jen to ne, tihle lidi nevidí do fitness tak dobře, a většina z nich má znalosti z roku 1950, měl jsem s jedním tu čest a když mi jako endomorfovi co celý dny sedí doma nastavil 350g sacharidů do diety, tak jsem hned dal ruce pryč.


Je tedy docela s podivem, že jsi služby někoho takového vyhledal, když se všude prezentuješ takovým stylem, že vlastně všechno znáš a umíš udělat formu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Onlywatch napsal:
citace:
Být tebou, najmu si výživového poradce (který vystudovat výživu minimálně na bc) a nechám si poradit.


Jen to ne, tihle lidi nevidí do fitness tak dobře, a většina z nich má znalosti z roku 1950, měl jsem s jedním tu čest a když mi jako endomorfovi co celý dny sedí doma nastavil 350g sacharidů do diety, tak jsem hned dal ruce pryč.


Ok, to byl jeden ze stovek. Ostatní jsou podle Tebe stejní? Jakože když půjdeš sbalit holku, ta Tě s nezájmem odpálí, tak jsou tím pádem všechny holky stejné? Cmon...
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Root


PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2016 11:32 am    Předmět: Re: Potřebuju shodit - je moje úvaha správná? Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Root napsal:
Chtěl bych si něco potvrdit. Pokud bych chtěl zhubout 1kg/týden při mé výšce 183cm a váze 120kg, potřebuju udělat kalorický deficit, to je jasné. Za den bych musel zhubout 140g tuku, což když převedu na kalorie dá 1250kcal. Pokud mám při své hmotnosti a výšce klidový metabolismus řekněme 2500kcal a sedím celý den v kanceláři a k večeru si zacvičím, dá mi to výdej řekněme 3000kcal a musel bych sníst pouze 1750kcal, abych dosáhnul svého cíle. Říkám to správně?

Díky


Pokud chceš zhubnou, měl bys začít sportovat a kontrolovat si jídlo. Ne si dělat cvičení z matematiky, či si myslet, že když si večer hodinu zacvičím, tak mám za pár měsíců six pack. S tímhle počítacím přístupem skončíš za měsíc. Aby ti to vydrželo déle, musíš najet na nový životní styl.
Jak už tady bylo řečeno, tohle počítání je přibližné, protože mluvíme o biologických systémech. Být tebou, najmu si výživového poradce (který vystudovat výživu minimálně na bc) a nechám si poradit.

p.s. Kilogram lidské tučné tkáně má kolem 5 700 kcal.


5700kcal? TO by dalo tedy 815kcal/den, tedy kdyz si zacvicim (zaposiluju) tak abych mel denni vydej 3000kcal, snedl bych, resp. vlnil bych kolem 2200kcal sacharidy.

A jak nepocitat kcal, snad se musi clovek od neceho odrazit, kdyz si pak budechtit vypocitat BST, kolik toho ma vlastne celkem snist.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2016 12:23 pm    Předmět: Re: Potřebuju shodit - je moje úvaha správná? Odpovědět s citátem

Root napsal:
Mablung napsal:
Root napsal:
Chtěl bych si něco potvrdit. Pokud bych chtěl zhubout 1kg/týden při mé výšce 183cm a váze 120kg, potřebuju udělat kalorický deficit, to je jasné. Za den bych musel zhubout 140g tuku, což když převedu na kalorie dá 1250kcal. Pokud mám při své hmotnosti a výšce klidový metabolismus řekněme 2500kcal a sedím celý den v kanceláři a k večeru si zacvičím, dá mi to výdej řekněme 3000kcal a musel bych sníst pouze 1750kcal, abych dosáhnul svého cíle. Říkám to správně?

Díky


Pokud chceš zhubnou, měl bys začít sportovat a kontrolovat si jídlo. Ne si dělat cvičení z matematiky, či si myslet, že když si večer hodinu zacvičím, tak mám za pár měsíců six pack. S tímhle počítacím přístupem skončíš za měsíc. Aby ti to vydrželo déle, musíš najet na nový životní styl.
Jak už tady bylo řečeno, tohle počítání je přibližné, protože mluvíme o biologických systémech. Být tebou, najmu si výživového poradce (který vystudovat výživu minimálně na bc) a nechám si poradit.

p.s. Kilogram lidské tučné tkáně má kolem 5 700 kcal.


5700kcal? TO by dalo tedy 815kcal/den, tedy kdyz si zacvicim (zaposiluju) tak abych mel denni vydej 3000kcal, snedl bych, resp. vlnil bych kolem 2200kcal sacharidy.

A jak nepocitat kcal, snad se musi clovek od neceho odrazit, kdyz si pak budechtit vypocitat BST, kolik toho ma vlastne celkem snist.

Takhle to počítání nefunguje. Tělo pracuje na principu homeostázy, tj. snaží se být neustále stejné. Když třeba snížíš denní příjem o 200 kcal, tak při stejné činnosti tvá váha může zůstat stejná (a nemusí). Protože tělo ušetří jinde. Když snížíš příjem třeba o 500 kcal, můžeš za dva měsíce zhubnout o deset kilo, můžeš zhubnout o pět kilo. Záleží na nastavení tvého těla.
Proto je důležité nespekulovat, nesnažit se na to jít "když podseknu jídlo o tolik, zhubnu o tolik". Nefunguje to. Stejně tak záleží na tom, kolik sníš bílkovin, tuku a cukru a jak ten poměr sedne tvému tělu.
Ty potřebuješ změnit životní styl. Zařadit do svého života sport. Zeptej se kamarádů či kolegů jak sportují a přidej se k nim. Třeba dvě hodiny fotbalu v kuse ti redukují špeky docela příjemně. Vezmi si trenéra a choď třikrát týdně do posilovny a po té posilce si dej ještě hodinku na rotopedu/pásu. Redukuj vše co obsahuje jednoduché cukry a smažená jídla. Místo pizzy si dej maso s přílohou (nesmaženou :-) ). Vyhni se zdaleka čínským bufáčům. Redukuj množství alkoholu.
A nejlépe, založ si tady log a piš si tam jídelníček a cvičení. To tě donutí plnit, co jsi si přecevzal a pokud budeš dělat chyby, bude slušná šance že tě někdo opraví.
Pokud tohle uděláš, váha se ti sníží a nebudeš muset vědět co to je kcal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Potřebuju shodit - je moje úvaha správná?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: