Zhodnocení jídelníčku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zhodnocení jídelníčku  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Zhodnocení jídelníčku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sedlyk


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 1:46 am    Předmět: Zhodnocení jídelníčku Odpovědět s citátem

Ahoj pánové,

Chtěl jsem Vám tu ukázat jídelníček, který jsem si zatím poskládal podle toho co vím a nevím. Měl by být na zvýšení hmotnosti. Poslední jsem jel nízkofrekvenční stravování na zhubnutí tuku to se mi podařilo a při mé výšce 183cm a 10% tělesného tuku vážím 67Kg což se mi jeví docela málo. A je zima tak bych chtěl zkusit i opačnou alternativu přibrat nějaký ten tuk a hlavně nějakou tu svalovou hmotu. Čerpal jsem z různých článku tak jsem si to nějak poskládal na 6 jídel. Přičemž na snídani a jídlo po tréninku mám nejvíce sacharidu a zbytek je rozdělen do ostatních porcí. V tréninkové dny by to mělo být 142g Bílkovin a 373g sacharidů a netréninkový dny jsem to stáhnul na 125g bílkovin a 208g sacharidu vynecháním vloček ke snídani a ubrání porci rýže (jakoby po tréninku) v levo je jídelníček a v pravo jsou alternativy abych se brzy nepřejedl. Snažil jsem se to rozděli ještě na 3 směnný provoz tak budu rád za rady nebo zkušenosti. Moc děkuji

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JPS1


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pane,
možná jsem ještě rozespalý, ale zima ještě není.. a tohle na přibrání bude málo.
Jako vždy se cítím fundovaně hodnotit.
nevidím tam McDonalds, pizzu, bagety. tohle je dieta. Rychlejší nabrání se bez tuku neobejde a naše váhová kategorie je tam stejně musí doplnit. Nemusí to být totální prasárna, ale v kombinaci s dobrým treningem se myslím svět nezboří.
Jasně, základ a počty makro musí být v pořádku, ale opakuju, není to o dietě na rýži a prsou na páře a nízkotučným jogurtu. Neboj se nažrat!
btw, z té tabulky jsem celkem jelen. denní, noční..to bych asi nevěděl čí jsem a kolik je vlastně hodin.
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak cpat do sebe ,,junk food,, jen kvuli tukum, to se da i jinak ne ?

Dalsi vec je, ze kdyz nevime jak cvici, tak tezko hodnotit, protoze pokud tam hazi 3x tydne drepy a mrtvoly tak to bude malo, ale pokud jede nejaky split s kladkama, tak to muze byt akorat :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je nevyřčená pravda, že podobné vědecké přístupy k jídlu (a nebo ke cvičení) u začátečníků nemůžou nikdy fungovat. Namísto plánů, Excelů a kalkulaček a internetových rad bych se nebál pořádně žrát a cvičit, pokud je cílem přibrání. Za půl roku to můžeš zhodnotit a případně v tom udělat změny...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Je nevyřčená pravda, že podobné vědecké přístupy k jídlu (a nebo ke cvičení) u začátečníků nemůžou nikdy fungovat. Namísto plánů, Excelů a kalkulaček a internetových rad bych se nebál pořádně žrát a cvičit, pokud je cílem přibrání. Za půl roku to můžeš zhodnotit a případně v tom udělat změny...


Je to tak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JPS1


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale aby to nebylo jen plácání, přečti si tu spoustu článků zde na ronnie.cz , pak ve foru vrchní témata Začátečníci a Výživa. Pak si musíš buď zaplatit někoho kdo ti bude radit, ty platit a poslouchat, nebo si ze získaných informací zvolíš cestu někde uprostřed The art of Velkovýkrm a Randovou lunární hladovkou s pitím chcanek.
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Po tomhle podle mě nepřibereš. Kolik ti je let? Jestli okolo dvaceti, tak už tuplem ne. Metabolismus ti pracuje rychle, seš ve vývinu. Já teď chcu taky nabírat, ale jelikož jsem se pořád nedokopal do pořádně diety, jím sračky, hodně sraček, a opravdu hodně piju alkohol, tak furt nepřibírám, protože chodím na splity 2+1 a po tom ještě večer kardio/fotbal, a do toho manuální práce přes den. Takže místo tabulek a excelů, jak se tu psalo, začni jíst prostě hodně a všechno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jen tak pro zabavu jsem cca pred ctvrt rokem zkousel jako "hodne jist", v prubehu 2 tydnu jsem cvicil 3x tydne silovy trenink. Vaha sla nahoru o 400g a to jinak krome fitka chodim jen 2x za den se psem, zadna jina aktivita, v praci sedim.
Jidlo:
1.4x vajicko,sunka+syr (100-200g), tlusty krajic chleba, 0,4L mleka
2.jogurt/sojovy suk/ovoce ( cim vic tim lip )
3. maso + priloha / maso + salat (200g+200g minimalne), spis 200+400:)
4. zelenina, chleb, sunka
5. co se doma uvari (ryby,polevky,veprove/hovezi,......) vetsinou pomerne dobre slozene jidlo, minimalne 200g+400g
6. neco na zabiti:) tvarohy/ zmrzliny/ pivka nebo jiny namky na vecer

Tak jen tak pro predstavu jak to ma 120kilovy chlap, 32let (trocha svalu, takze spis malo aktivni hmoty) :)

Doufam, ze ty co chteji pribrat pochopi ze asi musi zacit jist a co to vlastne znamena
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

visual napsal:
jen tak pro zabavu jsem cca pred ctvrt rokem zkousel jako "hodne jist", v prubehu 2 tydnu jsem cvicil 3x tydne silovy trenink. Vaha sla nahoru o 400g a to jinak krome fitka chodim jen 2x za den se psem, zadna jina aktivita, v praci sedim.
Jidlo:
1.4x vajicko,sunka+syr (100-200g), tlusty krajic chleba, 0,4L mleka
2.jogurt/sojovy suk/ovoce ( cim vic tim lip )
3. maso + priloha / maso + salat (200g+200g minimalne), spis 200+400:)
4. zelenina, chleb, sunka
5. co se doma uvari (ryby,polevky,veprove/hovezi,......) vetsinou pomerne dobre slozene jidlo, minimalne 200g+400g
6. neco na zabiti:) tvarohy/ zmrzliny/ pivka nebo jiny namky na vecer

Tak jen tak pro predstavu jak to ma 120kilovy chlap, 32let (trocha svalu, takze spis malo aktivni hmoty) :)

Doufam, ze ty co chteji pribrat pochopi ze asi musi zacit jist a co to vlastne znamena


Tohle je to hodně? To už jsem teda jedl na začátku cvičení víc i já, a to jsem měl 60 kg 
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevidím důvod, proč se cpát junk foodem. Sedmdesáti kilový kluk přece nemůže mít problém ujíst všechno čistě - dostatek mikroživin, kvalitní tuky. Bílkovin máš dost, to ti chválím, tuků ti stačí 70 gramů na den, takže pokud nebudeš nabírat, přidej na sacharidech. Při své váze a výšce si můžeš dovolit přebytek 20% v tréninkové dny a o +5% v netréninkové dny. Když to nebude stačit, vždycky můžeš přidat, ale svaly rostou pomalu, větší kalorickou náloží to neurychlíš. Důležitější bude pořádně trénovat a hodně spát.

P.s. Já na jaře nabral z 90 na 96 na téhle dietě: Cca. 300-400 gramů rýže plus omáčka, tři čtvrtě kila masa, tři čtvrtě kila zeleniny, jeden balíček sušenek/koláč (každý den).
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Nevidím důvod, proč se cpát junk foodem . Sedmdesáti kilový kluk přece nemůže mít problém ujíst všechno čistě - dostatek mikroživin, kvalitní tuky. Bílkovin máš dost, to ti chválím, tuků ti stačí 70 gramů na den, takže pokud nebudeš nabírat, přidej na sacharidech. Při své váze a výšce si můžeš dovolit přebytek 20% v tréninkové dny a o +5% v netréninkové dny. Když to nebude stačit, vždycky můžeš přidat, ale svaly rostou pomalu, větší kalorickou náloží to neurychlíš. Důležitější bude pořádně trénovat a hodně spát.

P.s. Já na jaře nabral z 90 na 96 na téhle dietě: Cca. 300-400 gramů rýže plus omáčka, tři čtvrtě kila masa, tři čtvrtě kila zeleniny, jeden balíček sušenek/koláč (každý den).


Já jo, je to dobrý  Ne fakt, když nechce člověk dělat kulturistiku, neřešil bych to. Necpal bych se tím, ale jedl bych to normálně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sedlyk


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem



Naposledy upravil Sedlyk dne út prosinec 20, 2016 12:33 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli jsi zhubnul nedávno tolik procent tělesné hmotnosti, potřebuješ pár týdnů udržovací příjem, aby ses hormonálně srovnal, jinak ti hrozí, že tělo nabere víc tuku, než by se ti líbilo; přepnout přímo z diety do objemu bych nedoporučoval.

Co se týče cvičení, z tohohle nenabereš, to je příliš malý objem. Potřebuješ víc cvičit v rozmezí 8 až 12 opakování, v sériích. Navíc tam máš na můj vkus příliš tlaků a málo dřepů a tahů. Nohy a záda jsou minimálně dvě třetiny svalové hmoty a trénink by to měl zohledňovat.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zhodnocení jídelníčku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: