Stavba fitness boudy do 25m


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Stavba fitness boudy do 25m  Úvodní stránka -> Ostatní -> Stavba fitness boudy do 25m
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wondra


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 9:58 am    Předmět: Stavba fitness boudy do 25m Odpovědět s citátem

Čau, chystám se stavět na zahradě RD boudu na cvičení. Půjde o dřevostavbu, půdorys zřejmě 6*4 apod. abych využil definice drobná stavba. Chci se zeptat na Vaše zkušenosti, jak s vytápěním? A lze dle stavebního zákona vůbec vytápět stavbu která je realizovaná bez ohlášky a stavebního povolení?

Mám obavy, že pokud budu topit jen nárazově pro trénink, tak budu mít studené osy a kotouče (v tuhých nočních mínus 20°C). Topit tuhými palivy?

Stavbu si provedu svépomocí. Spodek bude beton, zbytek dřevo. Sedlová střecha- izolace zřejmě minerální vata.

Díky za reakce.
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak je to s tim vytapenim s ohledem na stavbnu bez ohlaseni, to netusim.
Ale jinak mam neco vzdalene podobneho, normal zdenou mistnost cca 3x3m v zadni casti domu, kde se teplo absolutne neudrzi.
Zevnitr na stropu a jedne stene mam 5cm polys i v okne a na dverich take.
Kdyz mrzne, tak zapnu 2 pritopidla 30 min pred cvicenim, a kdyz ne tak az u cviceni a ze zacatku mam mikynu.
Zauvazoval bych, kdyz to poradne zaizolujes, jestli by to nebylo nejjednodusi a snad ne moc drahe, delat to stejne tak.

p.s. takto bez ohlaseni jsem postavil, podle nejake definice, zemedelsky pristresek, 5 *10m do 7m, tak nejak, snad je to ok ) mozna tam jednou dam izolazi a posledni stenu, a bude posilka. A jestli to pak nebude podle zakone sedet, to bych riskl, kdo to asi tak pujde ke me domu zkontrolovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wondra: Máš nějaký plán, jak ve fitness boudě rozmístíš inštrumenty? Docela by mě to zajímalo :)

Judson: Sory, ale mikyna mi dala pěstí do pravýho voka, hchkrdtn hadr
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V takové stavbě bych asi topení řešil elektrikou. Dostatečně zaizolovat, pořádné okna a dveře. Dneska je to tak daleko, že si namontuješ dva tři elektrické topné panely, přes telefon si je zapneš hodinku, dvě předem a přijdeš do tepla. Pořízení bude sice něco stát, ale podle mě je to nejrozumnější řešení..
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo k těm konvektorům už se pomalu dostávám taky v návrhu, dle propočtu topení cca 6 měsíců v roce, tři dny v týdnu po dvou hodinách je to s odběrem 2KW něco málo přes 2k a to počítám KW za 7Kč. Snad bych to i napojil na noční proud a nastavil spínání v přibližné časy před tréninkem-to by se ještě muselo pořešit.

Ještě musím zjistit jak tlustou izolaci použít, pokud to bude sendvičová konstrukce. K dosažení nejnižší ceny použít na obití OSB bez drážky 8mm za 80Kč=>19 00 za obvodové zdi plus strop. Na podlahu z důvodu úspory bych dal nejspíš taky dřevo, ale masiv co mám na zahradě. Střešní krytina vyjde cirka 15 000 se spojovacím materiálem. Plus okapy kolem 5k. Potom izolace, to sem se málem posral... komplet všude 20cm 33k. Celková by byla teda nějakých 70+15% vícenáklady do kterých se snad vejde izolace proti vodě a sokl.

Ale ty osmičky OSB navíc bez drážky jsou fakt z nouze a nejspíš bych musel připlatit za něco jiného. Cena je to hrozná, ale počítám s tím že v případě opadnutí zájmu o cvičení z toho bude kůlna/posezení...



//edit

To rozmístění je by oko, chci tam mít prostor na mrtvé tahy a vzpírání, tak proto ten plac. Do stropu tam půjde hrazda a možná do zdi bradla. Chtěl jsem ještě legpress, ale koumám jak ho vyrobit co nejmenší. Ten vidím časem jako nutnost, protože moje stehna ho milujou a nechci jenom kvůli němu chodit nutně do fitka.
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MalajskyTygr


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar

Vytápění bych řešil určitě elektřinou. Je to s přehledem nejpohodlnější. Při nutnosti roztápět kotel na TP před každým tréningem by tě na ty tréningy rychle přešly chuť.

Dřevostavby mají na rozdíl od zděných nízkou tepelnou akumulaci, tzn vytopené to máš za 5 minut, takže tam nemusíš chodit ani předem.

Podlahu bych dal beton + na něj sportovní gumový povrch. Na dřevo bych se vyprd.

Skladbu stěn bych dělal takhle (směr zevnitř ven)

1) OSB deska 15 mm (pokud nechceš furt malovat) nebo sádrovláknité desky 15 mm (Rigips, Fermacell,...) Určitě ne obyčejný sádrokarton který je málo odolný.

2) Instalační předstěna - kontralatě připevněné na hlavní stěně z KVH hranolů 40x60 mm vyplněné izolací 40mm

3) Parozábrana, např Jutafol NAL 170

4) Hlavní rošt z KVH hranolů 100x40 mm (nebo 150x40 mm záleží jak tlustou chceš izolaci) Vyplněný izolací 100 mm. Určitě použij KVH a ne obyčejné dřevo. I na krov. Jsou rovné, nekroutí se, jsou vysušené, nenapadá je hmyz ani houby.

5) OSB deska 15mm

6) Difuzní folie

7) Povrch. Mohou být palubky, nebo omítka na polystyrenu atd.


Vybavení je samozřejmě tvá volba. Já bych volil jen pořádnou silovou klec s hrazdou i bradlama, lavici, olympijskou nakladačku, rotoped. Toť vše. Legpres je zbytečnost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za tipy. Ta betonová podlaha nakonec asi vyhraje. Původně jsem počítal tak 25-30cm kvůli únostnosti pod rázy, ale 15cm by mělo dle ověření sklepa kde teď cvičím stačit.

Obití vidím z obou stran na osb, pokud bych ale volil tloušťku 15 a více milimetrů, tak bych určitě šel do desek, byť je to pracnější. Proč 15mm když uvažuješ předstěnu a pak i povrch z palubek zvenku? Je to kvůli izolaci? Přijde mi to potom zbytečně moc. Chci zvolit co nejlevnější variantu, případné estetické prvky se můžou dodělávat později. Hlavně nechci zbytečně ubírat prostor vnitřní mítnosti a zároveň zvenku nechci přesáhnout oněch 25m2 už kvůli sousedům, kdyby poslali stavební úřad na kontrolu.

Nechci se dostat přes 100K, to už je šílené pro takovou boudu. Okna si seženu použitá ve stáří tak do tří let z předělávek.

Jinak stroje-bench a dřepovací stojan už mám doma a používám několik let, takže ten zůstane. Ta posilovací věž je doma taky a líbí se mi na spodní a horní kladku+předkopy. Legpress cítím jako nutnost pro rozvoj stehen, dokážu na něm nohy zničit jako nikde jinde a navíc ho dobře snášejí kolena-ale vybavení se bude doplňovat časem.

Tedy izolace by měla stačit celkově 140mm, ale s tím že tam bude nějakých 40mm dřeva?
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten leg press je fakt kravina. Kvuli jednomu cviku porizovat par se kilo kotoucu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: ne září 18, 2016 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kotouče si dokážu sehnat velice levně, takže tohle vůbec neřeším, navíc nejsem silově disponovaný a na zatížení mi stačilo kolem 160kg což doma mám a není problém si sehnat dalších 100kg jak nic, jen jsem je doteď nepotřeboval.

Jednoduše-co se týče železa vůbec neřeším. Jsem strojař...
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: st září 21, 2016 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Momentálně jsem ve fázi rozhodování zda začít ještě letos nebo ne. Čeká mě betonování a s počasím které panuje poslední dobou mám obavu o předčasné vymrznutí. Jako nejschůdnější cesta se momentálně jeví vykopat jámu 6,4*3,7m-30cm (nebo pokud nerozhodnu jiné poměry), vysypat 15cm makadamu a postupně udusávat a nakonec zalít 15cm betonu s kari sítí a proloženou šutrama pro úsporu.

Jako ideál bych viděl obvodové ztracené bednění do hloubky 80-100cm vyleté betonem a zbytek plochy desky jako v předchozím případě (do 30cm). To se ale prodraží a je otázka jestli má smysl u neobydlené budovy základovat pod zámrznou hloubku. Potom už bych na ipu po obvodu položil trámy a vystavěl dřevěnou konstrukci a natáhl střechu. Zbytek už bych dodělával postupně pozvolna v průběhu podzimu a začátku zimy. Hlavní by teď bylo to zastřešit ať se dá dělat i v nepřízni počasí.

Ještě otázka...nebude betonová podlaha tahat vlhkost ze země do budovy? Měl bych to asi psát na jiné forum, ale nechce se mi nikam registrovat
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: st září 21, 2016 11:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wondra napsal:


Ještě otázka...nebude betonová podlaha tahat vlhkost ze země do budovy? Měl bych to asi psát na jiné forum, ale nechce se mi nikam registrovat


Nevim pro by mela, sak na ni pres cely bude ipa ne ? proste jak normal rodinej domek.
Jinak projekt je to teda maso, to ja se ani nedokazu rozhodnout esli z pulky zahradni strisky udelat posilku, chce to tam docelat steny ze 2 stran, spoustu izolace vsude, a neco na podlahu, kde je ted zamkovka. To je proti tomu mic, ale beru to jako zbytecnej luxux, pro 1noho cloveka utrati tisice na konicek, kdyz rodina by mela byt prednejsi )) A tak porad to sudlam v 3x3m kde me jeste lezou decka na pc a matrace atd )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: čt září 22, 2016 6:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

wondra napsal:

Ještě otázka...nebude betonová podlaha tahat vlhkost ze země do budovy? Měl bych to asi psát na jiné forum, ale nechce se mi nikam registrovat


izolace proti vode jde pod beton...

jinak tady je celkem slusne popsana stavba garaze, treba se ti to bude hodit

http://www.stavebni-vzdelani.cz/male-garaze-svepomoci-porotherm/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipak


PříspěvekZaslal: pá září 23, 2016 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Udělat základové pasy do nezámrzné hloubky by bylo ideální. Mráz ti to zvedne, když to budeš mít jen na štěrku.
Na druhou stranu 30cm betonu je poměrně dost a je možné, že se to ani nehne.
Co se týká izolace proti vlhkosti, tak nejlepší způsob je vylití desky a po vyzrání (cca měsíc) na to navařit IPU po celé ploše a následně to zalít další vrstvou betonu. Ta vrchní vrstva stačí třeba 8cm.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: ne září 25, 2016 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska jsem zahájil stavbu. Taky jsem diskuzí s dalšíma chlapama došel k tomu, že základové pásy budou nutností. Sešli jsme se na čísle 60cm. Nejsem si úplně jistý jestli to stačí, ale uvidíme zítra jak to dokopu.

Teď mi to vychází na 5,6 kubíku betonu (cement za 4000...omg)- Počítal jsem to dle objemového poměru 22% cement a 115% betonářský štěrk z výsledného objemu betonu.

Zatím to vypadá že na první podlahu dám izolaci z jípy a buĎ na to už položím gumové tlumící desky a nebo podle chuti to ještě vybetonuju, ale to až bude střecha.

Pokud by měl někdo jinou zkušenost, prosím o info :) díky
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: st září 28, 2016 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska vybetonovány skoro 4 kubíky základů. Vše do hloubky 60-70cm. Zítra si dávám rest, protože už to nedávám, 3 kila dole a bolí mě levá půlka křížů. Už sem natahal víc jak 10 kubíků a vykopal víc jak 7 ale jasně, já musím za každou cenu uspořit :D:D
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Stavba fitness boudy do 25m Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: