The Final Countdown


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - The Final Countdown  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> The Final Countdown
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xMichalx


PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 7:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

15.8.2016 (pondělí) - běh
Rozklus
10 x 200m s pauzou 1:00 min (chůze), časy jednotlivých úseků 31 - 33 s
5 minut trénink rovnováhy
2 x 1000m s pauzou 5:00, časy jednotlivých km 4:06, 4:01
Výklus
Protažení

Nejdříve se mi vůbec nechtělo, ale nakonec jsem byl moc rád, že jsem šel. Sice už to bylo někdy okolo osmé večer, ale vůbec to nevadilo. Běhal jsem na travnatém oválu co má 200m, takže ty dvoustovky snad ani rychleji nejdou :D navíc byla dost vysoká tráva, takže žádný luxus, ale to mě nevadí. Ty dva kilometry na závěr ani neměly být, ale ty dvoustovky mi přišly málo, tak jsem si chtěl dát ještě nějaký delší souvislý běh, ale rozběhl jsem to dost svižně, tak jsem si řekl, že si zkusím tempo v kterém bych rád běžel v sobotu Spartana. Na to tempo se běželo dost lehce, což mě příjemně potěšilo.
Musím si před závodem také pohlídat dostatečný pitný režim a zvýšený příjem sacharidů. Takže na večeři těstoviny a před den vypito přes 2 litry čisté vody (to je na mě dost :D )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 8:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Slusne intervaly, len s jednou poznamkou: dlhsie intervaly prekladaj medziklusom, do chodze chod len pri sprintoch. Cize napr. 2km rozklus, 1km interval, 400m medziklus, 1km interval, 400m medziklus (...) 2km vyklus.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2016 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

17.8.2016 (středa) - běh
Z nepochopitelných důvodů mě trápí levé lýtko. Nejsem si vědom, že bych si ho namohl nebo nějakého jiného důvodu, ale je to dost nepříjemné, takže jsem přehodnotil tréninkové plány a dal jsi jen opravdu lehký, spíše regenerační běh.

1km rozklus, čas jsem měřil, ale už ho ani nevím, cca 6:00 min
10 minut protahování nejdříve dost nepříjemné, tak se mi zdálo, že lýtko povolilo, což byla částečně pravda, ale jen částečně
3,5km běh, cca 20:00 min, tzn tempo 5:40/km

Po protahování se mi zdálo, že to bylo o něco lepší, ale jak jsem se rozběhl, tak to bylo stejné. Když jsem se dnes (čtvrtek) vzbudil, tak se mi zdálo, že je to dobré, ale jak jsem znovu stoupl na nohy, tak se to opět ozvalo.
Do soboty se musím dát do pořádku. Klidový režim doufám pomůže, protože nevím jak jinak to řešit. Čtvrtek dám volno, jen lehkou procházku. V pátek mám v plánu plácnou beach volejbal, tak uvidím jak na tom budu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2016 6:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kvalitny strecing po behu by mal predchadzat podobnym problemom.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2016 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi je to blbost, ale já právě podezřívám ten strečink. Moc jsem se mu nevěnoval, ale naopak po posledních trénincích jsem poctivě strečoval, tak jestli z toho tělo není v šoku :D Nicméně přes zimu si pravděpodobně dám cíl zapracovat na flexibilitě a pravidelném protahování, abych si udělal zvyk.
Dnes už to je o něco lepší. Snažím se hodně se šetřit. Jsem zvyklý chodit dost rychle, tak se hlídám i v tomto ohledu a snažím se jít pomaleji, abych to šetřil. Večer ten volejbal dám jen opravdu lehce a relaxačně. Pořádně se vyspat a zítra jdu na to. Report napíši nejspíše až během dalšího týdne.
Jaké mám cíle? Moc rád bych byl v top 100, ale obávám se, že to tentokrát ještě neklapne. Přihlášeno je 4215 závodníků, takže do 215 místa budu spokojen :D no uvidím, úplně to asi hrotit nebudu. Budu se snažit naplno, ale určitě ne za cenu rizika nějakého zranění. Počasí by mělo vyjít, beru s sebou bráchu na jeho první Spartan, takže si ten den chceme hlavně užít a když se mi povede nějaké lepší umístění, tak budu jedině rád :-)
Držte palce :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2016 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

foto a report až později, zatím jen hlásím,že jsem živ a zdráv a spokojen.
Výsledky ještě asi nejsou kompletní, ale pokud je ještě někdo teď na trati, tak by mě neměl ohrozit. A snad ve výsledcích nechybí nějak moc lidí.
Můj čas: 1:11:47
Čas vítěze: 48:18 (Peter Žiška, mimochodem asi 10. v pořadí měl ztrátu už 8:57)
Mé pořadí v elitě: 79
(Mé pořadí v open vlně kdybych tam dal stejný výkon jako jsem předvedl: 55)
Mé umístění absolutně: 137 (takže celkové 137.místo z 4030 lidí co doběhli) Spokojenost :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st srpen 24, 2016 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

20.8.2016 Spartan Race Sprint - Litovel
Budíček ve 4:30, v 5:00 s kamarádem nabíráme bráchu s manželkou a kamarádku a vyrážíme na zhruba tří hodinovou cestu. Na místo dorážíme dle plánu zhruba v 8:00. Chvíle čekání před vjezdem na "parkoviště", ale podařilo se a v civilním oblečení se jdeme prezentovat. Povedlo se, rychlé obhlédnutí festival arény a se startovní obálkou zpět k autu, kde se převlékáme a upevňujeme čipy.

Zpět do festival arény, navštívit ToiToi, udělat společné foto před závodem, předat pokyny fotografům a fanouškům (v elitě běžím jen já s kamarádem. Brácha běží o hodinu a půl později, ostatní posádka z auta neběží) a vydat se do startovního koridoru. Elitní vlna nemá společnou rozcvičku, takže individuální zahřátí, trocha dymanického strečinku a najít si v elitě své místo. Díval jsem se na předchozí výsledky elitních vln a usoudil jsem, že bude rozumné se začadit zhruba do prostředku startovního pole. A hlavně jsem si dával za cíl nepřepálit začátek. Minuta do startu, dýmovnice a vybíháme.

Jednotlivé překážky popisovat nebudu. Celkem se mi podařilo nepřepálit start, ale zároveň být mezi rychlejšími, takže úvodní pneumatiky, balíky sena ani první plavání v potoce jsem zvládnul plynule bez čekání. Stále mám na dohled čelo závodu, ale balík běžců se rychle roztrhal. Najednou vidím první angličákující skupinku a to věští první balanční překážku. Úspěšně zdolána a jedeme dál. Tentokrát už jsem na dálku identifikoval jak početnější skupinu jež dělala angličáky, tak i překážku kvůli které je dělali - kůly (další balanc). Zdoláno a následuje další potok a delší běžecká pasáž. Volím rozumné tempo kdy občas někoho předběhnu, občas někdo předběhne mě. Nošení kýble se štěrkem, memory test. Sakra, takhle obtížné to asi ještě nebylo. 5NVTT6GH. Chvíli jsem se to snažil naučit, pak jsem si převázal tkaničky a ujistil jsem se, že si kód dobře pamatuji a vyrážím dál. Běh, síť, potok atd. V jednu chvíli jsem se zachytil borce co mě předběhl a dobře jsem se s ním vezl. Prohodili jsme pár slov. Mohli jsme spolu běžet asi kilometr a během té doby nás nikdo nepředběhl a my spoustu lidí. Skvělý pocit :D Oštěp. Dost lidí angličákuje, což je pro mě dobrá zpráva. Pokud to dám, tak je všechny předběhnu. Soustředění a odhodlání. Hod, naděje, zklamání. Sice se zapíchl, ale hodil jsem ho blbě, takže 2 vteřiny po zapíchnutí vypadl a to se počítá jako chyba, takže rychle sfouknout 30 trestných angličáků a pokračovat dál. Jedno větší plavání a už je slyšet festival aréna.

Běžíme okolo zahrádek, po náspu nad potokem. Co to tam ti lidé vpředu dělají? Každý dostal (vzal si) pytel s pískem a šel potokem. Po zhruba 100m je obrátka na které je kontrolován memory test. Tady bych angličáky dělat nechtěl. Odložený pytel se nasákne vodou a na cestu zpět má asi 200kg, navíc ty angličáky ve vodě... No naštěstí si stále dobře pamatuji 5NVTT6GH a pokračuji s pytlem. Zahazuji pytel a vbíhám do festival arény, kde už na mě mává brácha s kamarádkou. Mávnutí oplácím, aby věděli, že jsem při vědomí. Potopit se do hnusné vody a "podplavat" dřevěnou bariéru není problém. Jako větší problém se jeví vyškrábat se z té vody ven po tom bahně tam. Po 100 metrech následuje šplh. Vždy jsem ho dal, dám ho i teď. Potřeboval bych se ale trochu vydýchat. Už jsem ale přeci skoro v cíli, tak to dám. Povedlo se, ale opět to náročné vylézání z vody. Dalších asi 100 metrů a multiring. Nejdříve tlustá tyč, mírně do kopce a pak asi 4 kruhy, docela daleko od sebe. Na kruhy mám speciální techniku, těch se nebojím, ale ta tyč pořádně klouže, navíc jsem to celé šel v pěkném tempu, takže jsem dost unaven. Cítil jsem jak hrozně to klouže, ale dostal jsem se na první kruh. Nechytám se jako ostatní, ale kruhem prostrkuji ruku až k loktu, tak ruku ohýbám a zavěšuji se tak "za loket" a tak pokračuji až na poslední kruh, kde s přehledem zvoním na zvoneček. Cargo síť a plazení. S tím stále bojuji, přišlo mi, že jsem pod drátem byl strašně dlouho, ale dostávám se ven a běžím na poslední překážku. Šikmá stěna s lakem na kterou se leze opět jak jinak než z bahenní koupele. Bez potíží vylézám, přeskakuji oheň a jsem v cíli.

Vracím se k místu, kde se vbíhá do festival arény, abych podpořil kamaráda, ale dává si nějak na čas. Nakonec jsem se dočkal, ale do cíle se dostává se 150 angličáky a dost vyčerpán. Mezi tím se na trať vydal brácha po tom, co přijmul mé pokyny a především varování, aby si za každou cenu zapamatoval memory test.
Ke kamarádovi a bráchovi se rozepisovat nebudu. Mé celkové skóre je 30 trestných angličáků (chyba na oštěpu). Dost jsem se snažil a na výsledku se to projevilo. Z celkových 4030 závodníků jsem doběhl na krásném 137.místě. Z toho mám samozřejmě radost, ale zároveň vidím velké rezervy. Kdybych zvládnul oštěp, tak bych byl okolo toho 100.místa, to ale není vše. Jak člověk neví co všechno má před sebou, tak se pořád podvědomě šetří. Jak jsem v té prostřední části běžel společně s tím borcem, tam jsem cítil, že to bylo super a zároveň to bylo maximum co jsem mohl zvládnout. V cíli jsem totiž byl docela v pohodě. Unavený, ale hned jsem pak kamaráda i bráchu povzbuzoval a ve festival aréně jsem s nimi běžel podél trati. Po maximálním výkonu bych čekal, že to nezvládnu a budu rád, když si někde sednu/lehnu. V každém případě maximální spokojenost a poučení pro příště - nebát se toho a jít do toho "naplno" (aspoň u Sprintů)

Hodně mě to ale motivovalo pro příště. Vidím, že top 100 není problém a při lepším tréninku zaměřeném na Spartana klidně i lépe, takže příští rok... :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po září 12, 2016 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Od Sprintu v Litovlei proběhlo pár tréninků, ale spíše jsem se zaměřil na odpočinek a relaxaci před blížícím se Ultra Beastem.

[Po Ultra když už se mi to rozleželo v hlavě]
Čekal bych, že toho budu plný a budu chtít vyprávět každému na potkání jaké to bylo, ale ono ne. Takové to bylo po Sprintu v Litovli, ale tady mi přijde, že už jako bych i já byl na jiném "levlu" a neměl jsem potřebu to někomu vyprávět. Ale asi je to tím, že z žádné fotky, videa nebo vyprávění nebude cítit jaký masakr to byl. Nějaký stručnější report ale zkusím, ať se k tomu sám po čase mohu vrátit.
Ale tak mě napadlo po takovém závodu, že bych mohl napsat něco jako autobiografii jak jsem se z relativně dobře našlápnuté kariéry atleta dostal na operační sál s diagnózou, že sport už není pro mě a pak následně do cíle Spartan Race Sprint na krásném 137.místě a do cíle Ultra Beastu. Uvidím, jestli na mě někdy sedne spisovatelská múza.

3.9.2016 Spartan Race Ultra Beast - Vechec (pěkně popořadě)
Podle propozic nám bylo slíbeno minimálně 42km a minimálně 60 překážek. V pátek ráno vyrážím, po hodině cesty parkuji auto v Humpolci a čekám na skupinu z Čelákovic, která mě má nabrat. Podařilo se. Okolo 18h přijíždíme do Vechce a jdeme okouknout festival arénu. Po zaregistrování se zjišťujeme, že nás čeká Multiring (v podání: tyč, 2 kruhy, lano, kruh, lano a kruh) spojený s Áčkovým Monkey Barem, takže po nehorázně těžkém Multiringu ještě další ručkování. Pak jsme také našli asi 20m dlouhé ručkování, klasické kolíky atp. Stavíme stany, balíme camelbagy a jdeme spát.

7:30 start v opatrném tempu a hned do potoka a v něm asi 1km. Trasa byla postavena tak, že nás 2x zavedla do tzv. "komfort zóny", kde bylo možné si předem nechat věci. První okruh jsem dokončil se solidními 60 angličáky (kolíky a smolný oštěp, který jsem trefil, ale vypadl).

Druhé kolo začíná stejným potokem, ale po chvíli odbočujeme a směřujeme do kopců, kde zdoláme velmi solidní převýšení. Jednou s pytlem písku, jednou s kládou na zádech a potřetí s kolejnicí na řetězu. Druhé kolo končím opět s 60ti angličáky (kolíky, multiring).

Mám za sebou 35km, časový limit jsem bez problémů splnil, beru čelovku a jsem vpuštěn do třetího okruhu. Potkáváme další oštěp, tak si chci zlepšit skóre, ale scénář se opakoval. Trefil jsem, ale vypadl, takže 30. Docela překvapivě zvládám i běžet a předbíhám tak spoustu závodníků, kteří jen jdou. Pak ale přišlo PEKLO. Podle mapy se ta oblast jmenuje Bodor, ale většina závodníků ji přejmenovala na Mordor. Zkrátka kamenolom. Už jen jít je nepříjemné a hrozí zranění kotníku. K tomu dostaneme kýbl a pěkně naplnit drobným štěrkem. Váha je neuvěřitelná, asi je tu jiná gravitace nebo nevím. Okruh okolo lomu měl snad kilometr. Do dneška (9 dnů po závodu) mám následky :D Dost často musím odpočívat. Tady hodně zaostávám a dostává se přede mě spousta závodníků. Kýbl zvládám jen s vidinou následného občerstvení. Několik dalších překážek pro mě bylo samozřejmostí.

Asi 4km do cíle a už mám dost. Střídají se pocity, kdy hlava chce a tělo nemůže a nebo tělo by šlapalo, ale hlava mě odrazuje. Následující 2-3km opravdu prověřily mé fyzické i psychické síly. Někteří jedinci okolo na tom ale byli ještě daleko hůře, tak že bych jim chtěl dávat první pomoc, ale při zeptání se, zda jsou v pohodě zakroutí hlavou a pokračují dál. Asi kilometr před cílem už jsou okolo trati diváci a to mi vlévá do těla nové síly. Blížím se k festival aréně a přesně vím co mě čeká. Plazení, dunk wall, několik vodních příkopů, šplh, zeď, kolíky (= 30 angličáků), herkules (už jsem ten pytel měl nahoře, ale před posledním přítahem jsem špatně chytil lano, druhá ruka to neudržela a pytel šel dolů a já se poroučel dělat 30 angličáků) a následně to extrémní ručkování, které automaticky znamenalo 30 angličáků. Pak už jen oheň a novinka v podobě extra vysoké zdi, kde "chybělo" jedno prkno, aby se dala vůbec zdolat. CÍL!

Medaile na krku, tričko, banán, pití, pár kroků po svých, tma před očima, slzy radosti v očích a asi 15 minut vydýchávání a čekání na doběh parťáků z auta. Můj čas byl 11:01:02. Celková vzdálenost plus mínus 50km. Závodníci s hodinkami s gps dávají dost velké rozmezí, ale nejpravděpodobnější je vzdálenost okolo 50km. Stoupání cca 2500m což není zas tolik, trocha plavání a zhruba 70 překážek. Gratulace všem co dokončili v časovém limitu. Mimochodem, Žiška je magor. Dal to za 5:33 a nechal se slyšet, že by to pod 5h šlo zvládnout. Klobouk dolů.

Cítím na sobě, že tohle je hranice, za kterou už nechci jít. Chci se zlepšovat (rychlost, síla, obratnost,...), ale už ne zdolávat delší vzdálenosti. Teď už bude ale všechno hračka :-)


Naposledy upravil xMichalx dne čt září 15, 2016 8:37 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: čt září 15, 2016 8:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

7.9.2016 (středa) - běh

Vzdálenost: 10,1km
Tempo: 5:05/km


8. a 9. 9.2016 (čtvrtek a pátek) - workout

nějaké shyby, dipy, ručkování, vis atd


12.9.2016 (pondělí) - běh

Vzdálenost: 10,8km
Tempo: 5:55/km
s bráchou, po tmě (s čelovkou)


14.9.2016 (středa) - běh

Vzdálenost: 12km
Tempo: 5:07/km
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: čt září 22, 2016 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ke konci týdne byl nějaký krátký workout na hřišti, jinak volno.

19.9.2016 (pondělí) - běh
Vzdálenost: 10km
Tempo: 6:10/km
s bráchou, už téměř od výběhu tma, postupně fakt úplná tma. Běh s čelovkou, konverzační tempo. Nezdá se to, ale i s čelovkou je to na lesních pěšinách docela o ústa :D


20.9.2016 (úterý) - běh
Vzdálenost: 11km
Tempo: 5:05/km
sám, po dlouhé době sluchátka do uší. Běželo se skvěle. Možná není od věci střídat pomalejší (včera) a rychlejší běhy. Doběhl jsem úplně v pohodě, že bych klidně ještě mohl (dlouho ??) pokračovat. (jestli by nepadla krize)


21.9.2016 (středa) - běh
Vzdálenost: 10,7km
Tempo: 5:41/km
s bráchou. Docela se zlepšuje. I přes jeho problémy s astma ho dost proháním a zatím to zvládá. A přitom ještě před pár měsíci by si o zaběhnutí 10km pod hodinu mohl nechat zdát.


V sobotu se možná zúčastním vodáckého štafetového triatlonu (na pozici běžce). Nějakému týmu vypadl běžec. Mám to asi 20km od místa kde bydlím, tak jsem se jim nabídl, uvidím jak zareagují. Mohl by tam padnout osobáček na 3km. Aktuální je 12:06, i když vím, že bych to pravděpodobně dal i v tréninku rychleji, tak čekám na nějaký závod, kde bych to pokořil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt září 22, 2016 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdar, ako si to nakoniec riesil s obcerstvenim? ;)
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá září 23, 2016 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi týden před závodem jsem si koupil nějaké energetické tyčinky a testoval jsem, jestli se mi z nějaké neudělá vyloženě špatně, ale nikdy jsem neměl žádné problémy s přijímáním potravy, tak jsem doufal, že i tady to bude v pohodě. (Jediné z čeho se mi dělá blbě jsou olivy :D )

Večer před závodem jsem si dal normální velké jídlo se zvýšeným podílem sacharidů (rýže, vajíčka, tuňák) a stále jsem se snažil hodně pít (obyčejná voda). Ráno jsem se nasnídal jako obvykle - musli. (jedno z mála jídel po kterém nemám za hodinu hlad)

Měl jsem plán jíst tyčinku každou hodinu, ale přehodnotil jsem to, protože bych jich tak snědl moc a bál jsem se projímavých účinků při zvýšené konzumaci. První kolo jsem tak dal bez jídla, jen pití (obyčejná voda). V komfort zóně po prvním kole jsme si mohli vzít banán a nějaké tyčinky, ale nechtěl jsem riskovat nějaké co neznám, takže jsem si dal banán (na ten jsem i zvyklý) a svou tyčinku. Během druhého kola jsem snědl asi 2 tyčinky (vždy zhruba po 1:45h). V komfort zóně po druhém kole jsem si dal opět banán a tyčinku. Na třetí kolo už jsem si k sobě vzal i nějaké sušené ovoce, kdyby byla velká krize, tak že bych zastavil, sednul a něco snědl. Taková krize ale naštěstí nebyla. Asi po polovině posledního kola (nošení kýblů se štěrkem) jsem si dal tyčinku a dost mi pomohla. Po další zhruba hodině (cca 4km do cíle i když to hodně odhaduji) jsem cítil, že mi dost dochází a chtěl jsem si dát další, ale zároveň jsem cítil, že bych ji nedokázal sníst, jak jsem byl unavený - přesně jak jsem očekával a jak jsi mi psal. Tělo ztrácí schopnost přijímat potravu. Už ani pít vodu mi "nechutnalo" a nešlo, tak jsem si vždy jednou polknul a pak si jen vypláchnul pusu a osvěžil rty.

Do cíle jsem se dostal, tam jsem nějakou dobu poležel, dal si banán, tyčinku a byl jsem relativně "v pohodě". Asi za další hodinu nebo dvě jsem do sebe začal postupně (a hodně pomalu) dostávat normální jídlo. Po cestě domů jsme stavili na benzínkách pro jídlo (sakra, vy na Slovensku nemáte u dálnice skoro žádné benziny :D) a už jsem se dával dohromady. Doma pak další velké jídlo, spánek, další velké jídlo, spánek a neděle byla pryč. A i po tom všem jídle váha ukázala asi -4kg, i když to bude převážně voda... Teď už jsem na své původní váze :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: so září 24, 2016 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po čase opět posilovna. Ráno před prací, s kolegou. Kdybych s ním nebyl domluvený, tak se na to asi vykašlu a spím dál, ale závazek udělá svoje, takže jsem se vykopal a nakonec to bylo super. Já byl v posilovně asi po 2-3 měsících. On asi po 2-3 letech, ale když dřív chodil, tak si to dával dobře. Bench prý okolo 150kg, dřep někam skoro ke 200kg. Ale vzhledem k té době co nechodil, jsme na tom byli docela podobně. A vypadá to, že bychom mohli chodit pravidelně, což by pro mě bylo super mít někoho zkušenějšího na posilování. Ráno před prací prakticky nejsem omezen, ale vzhledem k dalších sportovním aktivitám (především běh) bych to viděl tak na posilovnu 3x týdně. Když bych k tomu zvládl 2-3x týdně vyběhnout, plus nějaké aspoň jedno další cvičení (zaměřené na Spartana) a bazén, tak by z toho mohla být i slušná forma. Cíle a plány jsou velké. To je ale jedna věc. Druhá je to provést, takže směle do toho. V pondělí ráno posilovna a když to klapne tak večer i běh s bráchou (takže pro mě rekreační).

23.9.2016 (pátek) - posilovna (ráno)
Benchpress 3x8x52kg
Benchpress s jč na šikmé 3x8x18kg
Dřep 2x8x60kg, 2x8x70kg
Shyby 3x8
biceps ve stoje s jč + dipy; 3x8x12kg + 3x8
Tlaky na ramena ve stoje 3x6x30kg

Počty sérií i opakování jsou orientační stejně tak jako váhy. Nějak takhle to plus mínus bylo, ale byl jsem rád, že jsem něco dělal, takže asi tak... A postupně přitvrdíme, to už se budu snažit zapisovat přesně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: út září 27, 2016 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

víkend volno :-)

26.9.2016 (pondělí) - posilovna (ráno)
MT 4x6x80kg
Shyby 3x8
Benchpress s jč na šikmé 3x8x22kg
Stahování protismerných kladek 3x10x30kg
Francouzský tlak v sedě s jednoručkou za hlavou + bicepsový zdvih ve stoje s jč 3x8x18kg + 3x8x12kg
Břicho 3 série

Zase s kolegou po ránu. Docela to šlo. Uvidím jak se to bude vyvíjet dál, zatím to vypadá nadějně.


26.9.2016 (pondělí) - běh (večer)
Vzdálenost: 10,7km
Tempo: 5:41/km

s bráchou, po tmě, docela pohoda, ke konci už jsme to trochu hnali, abysme udrželi tempo. Běželi jsme úplně jinou trasu než minule, ale vzdálenost i tempo je úplně stejné. Trasu se snažím vybírat tak nějak přes 10km, ale do hodiny, takže to vychází podobně, ale teď nám vyšlo i přesně stejné tempo. Po ranním vstávání do posilovny a celém nabitém dnu jsem měl na nějakém 5.km trochu krizi, ale pak se to zase pěkně rozběhlo.


Jen taková běžecká vsuvka. Kamarádka se o víkendu účastnila Horské výzvy. Mělo je čekat zhruba 70km, ale v důsledku zdravotních komplikací její parťačky na 57.km běh vzdali. I tak neuvěřitelný výkon. Start byl ve 23:55, takže v noci, tma, zima, kopce a v tom 57km...
Někdy bych si to možná také vyzkoušel, ale asi bych nechtěl jít hned trasu LONG, ale možná bych si zkusil nějakou variantu HALF, ty bývají okolo 30km. I když to už pro mě zase až taková výzva není. No mám o čem do příštího roku přemýšlet.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá září 30, 2016 8:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

28.9.2016 (středa) - posilovna (ráno)
Benchpress s jč na šikmé - 8x22, 8x24, 8x26kg
Benchpress 3x8x60kg
Stahování protisměrné kladky 10x25, 10x30, 10x35
Bicepsový zdvih ve stoje s jč 3x9x14kg
Dřep 8x60, 8x70, 8x80, 8x90kg
Přitahování EZ k bradě 3x6x25kg
Bicepsový zdvih s EZ 3x8x25kg
Je to dost orientační. Jednak si to moc nepamatuji a také mi na tom zatím tak nezáleží...


29.9.2016 (čtvrtek) - běh
Vzdálenost: 10,7km
Tempo: 5:00/km

Zase se povedla stejná vzdálenost a to jsem běžel opět jinou trasu. Tentokrát sám, takže tempo o něco ostřejší, ale stále poměrně na pohodu. Mám radost z toho, že při tréninku celkem v pohodě zvládnu 10km za 50 minut. I když ten poslední km byl dost vydřený, tam už se nechtělo, ale připisuji to tomu, že poslední 2km byly už po městě a v docela členitém terénu, i nějaký kopeček byl, nadchod, podchod atd, takže ten desátý kilometr byl za 5:25


30.9.2016 (pátek) - posilovna (ráno)
Legpress 3x8x140kg (je to takový pseudo legpress. Člověk tam má chodidla na stejném místě a "odtlačuje" sebe + závaží, které se přidává na kladce. Jo, divný popis, já vám :D ale stehna jsem z toho cítil pěkně)
Benchpress 8x60, 5x64, 8x60, 8x50
Tlaky na prsa na stroji v sedě 3x8x50
Tlaky na ramena na stroji v sedě 3x5x30
Stahování horní kladky za hlavu 8x50, 8x60, 8x70, 8x55 (poslední série před hlavu)
Tricepsové stahování horní kladky (lana) 3x8x30
Biceps ve stoje s jednoručkami 2x10x14, 2x10x14 (kladiva)
Zase orientační. Až se dostanu na nějaké lepší váhy, tak to budu zapisovat svědomitěji. Zatím mě to takhle s kolegou baví, ale ještě pár tréninků a bude to do toho chtít vnést nějaký řád


V sobotu bych měl jít běhat, abych splnil svůj cíl, který je 3x týdně výběh (nebo jiné kondiční cvičení). V případě 3x výběhu aspoň 30km (celkem). Na neděli mám v plánu volno a od pondělí na novo :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - The Final Countdown Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: