jidlo/suplement po treninku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - jidlo/suplement po treninku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> jidlo/suplement po treninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lada82


PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2016 1:58 pm    Předmět: jidlo/suplement po treninku Odpovědět s citátem

Ahoj,

co mi poradíte po tréninku, když nechci používat (ze zdravotních důvodů) sachariďák či protein?
V součastnosti to řeším banánem a pak cca za 1hod pevná strava.
(cíl -nechci hubnout, spíše naopak...)

Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2016 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co to znamená "ze zdravotního důvodu"?

Já si mixuju ve vodě banán + ovesné vločky nebo sladkou bramboru + 2 vejce (+ někdy peanut butter nebo ovocný džem).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lada82


PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2016 2:05 pm    Předmět: Co to znamená "ze zdravotního důvodu"? Odpovědět s citátem

ledviny...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2016 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tím asi myslíš že nechceš konzumovat zbytečně moc sacharidů a proteinů. Protože jinak to moc nedává smysl. Po tréninku ti doporučím jakýkoliv zdroj právě sacharidů a proteinů. Jinak holt budeš hubnout.

Taky neznáme závažnost tvého problému ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2016 2:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud máš nějakou ledvinnou nedostatečnost s nižší GFR, tak bych to rozhodně konzultoval s doktorem. Není řešení nedávat cíleně sacharidy nebo proteiny, ono to vyjde na stejno pokud si dáš pořádnej kus masa, jde spíš o tu kvantitu bílkovin. Ono celkově posilování vyžaduje zdravý ledviny, skrz odpadní látky a pak taky skrz nabírání (kde je potřeba právě hodně bílkovin).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JPS1


PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Co to znamená "ze zdravotního důvodu"?

Já si mixuju ve vodě banán + ovesné vločky nebo sladkou bramboru + 2 vejce (+ někdy peanut butter nebo ovocný džem).


Tak teď se mi neudělalo dobře
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JPS1 napsal:
Spazik napsal:
Co to znamená "ze zdravotního důvodu"?

Já si mixuju ve vodě banán + ovesné vločky nebo sladkou bramboru + 2 vejce (+ někdy peanut butter nebo ovocný džem).


Tak teď se mi neudělalo dobře

Proč, je to docela dobrý
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Enn


PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Banan (fruktoza) po cviceni asi nebude uplne to prave...

- Viz https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3592616 - fruktoza neni pouzita na obnoveni glycogenu ve svalech po cviceni. Misto toho jde do jater.

Pro ty co neradi ctou, tohle je vyborny zdroj informaci: target="_blank" class="postlink">

Takze banan si dej PRED cviceni a ne PO.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mia.cw


PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Enn napsal:
Banan (fruktoza) po cviceni asi nebude uplne to prave...

- Viz https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3592616 - fruktoza neni pouzita na obnoveni glycogenu ve svalech po cviceni. Misto toho jde do jater.

Pro ty co neradi ctou, tohle je vyborny zdroj informaci: target="_blank" class="postlink">

Takze banan si dej PRED cviceni a ne PO.


Upřímně, tvrzení že fruktóza z ovoce je odpovědná za tloustnutí a zvýšené TAG je hloupost. To byste ho musel jíst denně kila - ta koncentrace fruktózy v něm je opravdu malá v porovnání např. s koncentrovanou fruktózou v ovocných sirupech (javorový, agávový), medu apod. Jasně, je i ovoce s vyšším obsahem fruktózy, třeba sušené fíky, ale pochybuju že jich někdo jí každý den tolik.

Co se týče toho obnovování glykogenu, tak málo kdo vyčerpá během tréninku svalový glykogen. To by musel makat fakt tvrdě a dlouho. Takže bych ten banán viděla spíše jako něco na doplnění okamžité energie a JATERNÍHO glykogenu. Nehledě na to, že ovoce s sebou nese prospěšné látky - vitaminy, stopové prvky, antioxidanty a draslík, což si myslím, že se po tréninku hodí (vzhledem ke zvýšené tvorbě kyslíkových radikálů). Ale to je můj názor, možná máte lepší informace.
_________________
Bc. Daniela Krčová
Nutriční terapeutka & Osobní trenérka
http://www.danielakrcova.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 11:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdybyste koukali na Grznára, tak víte, jak to je...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To s tim "skodlivym" bananem po cviceni me trochu prekvapilo, ja tedy nejsem odbornik na biologicke procesy, ale spis se snazim "poslouchat" co telo dela na ruzne podnety a nejaky rychly cukr po cviceni je u mne neco co funguje, bud maltodextrin nebo banan. Kdyz to neudelam, mivam nabeh na slabost az nevolnost kdyz je trenink opravdu narocnejsi, neumim si predstavit ukoncit trenink a hned se najist standardniho jidla, nebo cekat az se telo trochu zklidni a do te doby byt jak zombie..
Neco mi tam nesedi. Ale ja mivam tendenci byt skepticky u "prevratnych" informaci kdy clovek zjisti, ze to vlastne dvacet let dela blbe.
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Enn


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dogeatdog napsal:
To s tim "skodlivym" bananem po cviceni me trochu prekvapilo, ja tedy nejsem odbornik na biologicke procesy, ale spis se snazim "poslouchat" co telo dela na ruzne podnety a nejaky rychly cukr po cviceni je u mne neco co funguje, bud maltodextrin nebo banan. Kdyz to neudelam, mivam nabeh na slabost az nevolnost kdyz je trenink opravdu narocnejsi, neumim si predstavit ukoncit trenink a hned se najist standardniho jidla, nebo cekat az se telo trochu zklidni a do te doby byt jak zombie..
Neco mi tam nesedi. Ale ja mivam tendenci byt skepticky u "prevratnych" informaci kdy clovek zjisti, ze to vlastne dvacet let dela blbe.


Co se o to zajimam tak s tou fruktozou jsem to videl uz v mnoha zdrojich a mozna na tom neco bude. Za sebe davam banan/ovoce pred treninkem a jde tam poznat o neco vetsi vydrz, ale taky to muze byt tim, ze sacharidy hodne blizko (nektery dny +-50g). Pro nekoho, kdo ma denne 300g sacharidu to bude asi jedno a rozdil nepozna :) Pro nekoho s nizkym prijmem sachru jako ja uz mozna jo. Jisty si jsem, ze po cviceni chci bud nedat zadny sachry nebo standardni glukozu co alespon doplni svalovy glykogen misto jaterniho (jsou-li studie pravdive :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - jidlo/suplement po treninku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: