Dave / příprava na oblast družstva raw ipf (15.2.)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dave / příprava na oblast družstva raw ipf (15.2.)  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Dave / příprava na oblast družstva raw ipf (15.2.)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mr_Asphalt


PříspěvekZaslal: st červen 17, 2015 9:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bolest ramene je previt. Potyka se s tim hodne lidi.

Me ji spustily tezke dipy se zavazim coz koukam ty taky hojne cvicis.
Bench a dipy jsem pak nemohl cvicit pres mesic.

Ted cvicim uz pres rok dipy jen se svoji vahou a vice nez bench cvicim s JC na lavici a bolest uz nemam zadnou.
Chapu ze jako trojbojar proste bench nemuzes uplne vynechat.

Pokud mas bolest, ale i presto chces cvicit, tak se daji cvicit tlaky s JC s lokty u tela.
Mechanicky to zatezuje ramena minimalne a hrudnik si tak muzes castecne zachovat.


Naposledy upravil Mr_Asphalt dne st červen 17, 2015 10:52 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: st červen 17, 2015 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikde nevidím ani jednu sérii na zadní delty, možná bych hledal problém právě v tomto.
Docela by se hodila i nějaká fotka ramen, vsadím se, že tam bude dysbalance.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: st červen 17, 2015 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi:
@ spekounP - s ramenem pociťuju bolest už 5 let. Vloni po MČR před ME jsem chodil dokonce na elektroléčbu a mazal si to, moc to nepomohlo. Pomohl jedině klid. Bolí mě manžeta rotátorů. Vloni to bylo tím, že jsem při těžkých vahách nejedl kloubní výživu. Teď dávám ráno kloubku od 4fitness (Složení: Hydrolyzovaný kolagen hovězí, Glukosamin HCl) a na noc Gelu od extrifitu a stejně nic. Právě ty tlaky s JČ na šikmé lavici nebo šikmý benche mě bolí nejvíc, v pondělí jsem cvičil rozpažky a při nich mě to nebolelo. Největší bolest momentálně pociťuju u benche a jak říkáte, bolí to i v normálním životě (např. při nasazování batohu).

@ Mr_Asphalt - máš pravdu, jednu dobu (asi 2 roky zpět) se mi bolest spustila při dipech. Dělal jsem je uplně hluboké, tím pádem veškerou váhu přebíraly manžety a to se nedá vydržet. Teď je jezdím tak, že paže mám rovnoběžně se zemí (ne uplně dolů).

@ Princ - máš pravdu, zadní delty necvičím vůbec. Disbalance tam je, mám velký paže, ale ramena žádná (i když cvičím docela těžký military a pushpressy - nad hlavu mám rekord 102kg 2x a nad hlavu jsem dal 60kg JČ).

Ramena tahám dopředu, možná to je opravdu slabýma zadníma deltama.
Dnes jdu na masáž, tak mi s tím snad něco udělá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 5:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem



Posílám video z nedělního dřepu. Toto je předposlední serie (153-3x), pak jsem dal 160-2x, taky mám video.
Rameno trochu lepší, v pondělí už jsem jel benche do 115kg a nebolelo vůbec. Další den už zase rotátory bolí, ale hlavně že už můžu cvičit.
Včera 24km inline v docela tempu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, ještě jsem našel z předminulé neděle video z tréninku čelních dřepů. Teprve se je učím, protože jsem preferoval trénink dřep-hacken-legpress, ale v naší posilovně nemáme hackeny ani legpress.

Potřebuji poradit ohledně techniky, zdá se mi, že pořád u těžších vah využívám síly spodních zad, jako u normálních dřepů. Když se ale víc narovnám, rvu kolena dopředu, což taky není asi dobře.
target="_blank" class="postlink">
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spekounP


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

u čelních dřepů je logický, že ti jdou kolena dopředu, máš úplně někde jinde těžiště, jinak to dřepat ani nejde.

ta technika je podle mě naprosto OK
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jak píše Pajas, u čelňáků se moc nepředkloníš, takže pokud chceš osu udržet na patama, tak musí kolena mírně dopředu. na to jak máš dlouhé nohy, tak je to úplně v pohodě a chválím rovná záda

ps: youtube odkazy vkládej do tagu youtube a dávej tam jenom ten kód, který následuje za "v="
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky kluci, takze to tak budu jezdit dal :)

Ps. Diky za radu, nemohl sem prijit na to, jak ty odkazy z YouTube sem davat :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2015 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V posledních horkých dnech jsem zhubl 4 kg na 86 kg.
Ráno jezdím do práce na kole, pak z práce na kole a rovnou do posilky/na brusle. Takže zhruba 2x denně mám nějaký výdej.
Dávám 30g instantních bcaa a 30g glutaminu denně + nějakej protein, arginin, lysin, ornitin, takže snad hlavně v tuku.

Rameno je lepší, poctivě každej den jím kloubní výživu, přikoupil jsem Alavis a Omegu3, takže benchuju. Ale ztráta bw a necvičení se dost podepsalo. Ze 100kg 13x se stalo jen 8op a ze 120-4x pouze 2 op.
Dřep a MT se jakš takš drží (mt ve středu 176 kg - 4+4)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2015 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě zasílám videa 3 týdny staré mrtvoly (3x3-180kg)
2.serie


3.serie


Točil jsem se sám telefonem položeným na lavečce, proto tak blbý úhly
Zdá se mě, že prdel vystřeluje nahoru (slabý nohy?)... nekulatím se trochu dole v zádech? Přece jenom váha na mě byla už docela těžká, docela krev.
Budu moc rád za každou připomínku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2015 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pátek: Ramena + triceps - dipy PR - 65 kg - 2x (druhej dost krev viz. video)



Sobota: tenis 4h (2h s kamarádkou easy pinkání, 2h s kamarádem bodybuilderem krev 6:7, 5:7 - vyrovnaný jak prase, dostal jsem, ale bavilo mě to mega)
večer menší slučák se střední a grilovačka - 3 chodová večeře:
1) 2 steaky z krkovice se zeleninou
2) 2 steaky z krkovice se zeleninou
3) o půlnoci jen zlehka - makrelka

Neděle - nohy
Dřep raw do 146 kg - 4+4+4, 153 kg - 3 (u 3.op menší drbnutí a dopomoc)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2016 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj všem.

Rozhodl jsem se po více jak roční neaktivině v mém osobním logu pokračovat v psaní a natáčení tréninků. Tréninky si píšu stále, ale jen do deníčku. Teď budu opět zapisovat i sem.

Poslední příspěvek v tomto logu byl v červenci 2015, makám stále, tak trochu shrnu co se událo.

V listopadu 2015 jsem se zúčastnil MČR v mrtvém tahu v Příbrami . Konkurence byla velmi malá, byli jsme jen dva v kategorii, skončil jsem druhý.

1. pokus - 205 kg - good lift


2. pokus - 215 kg - good lift ... PR


3. pokus - 222,5 kg - no lift (2-1, rozhodčí mi to nedali kvůli mírnému pokrčení kolen)


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V dubnu 2016 jsem se zúčastnil MČSR v trojboji v Púchově . Měl jsem dobře natrénováno, jelo nás konečně víc a to 5 závodníků, jelikož jsme založili oddíl Raw Power Jedovnice.

Dřep
1. pokus - 185 kg - good lift ... chtěl jsem jít 190, ale nějak jsem nestíhal rozcvičku a byl jsem meganervózní, tak jsem o 5 kg snížil

2. pokus - 195 kg - good lift PR ... kolegové mi nadávali, proč pořád chodím tak hluboko cíl závodů byl dřepnout konečně 200 kg, jelikož 195 bylo ale lehkých a hlubokých, byl jsem donucen dat minimálně 205, rozhodl jsem se pro kompromis 202,5 s tím, že nepudu tak hlubuko, ale mám tu hloubku nějak naučenou 5 cm pod paralel, tak jsem další pokus nezvládl

3. pokus - 202,5 kg - no lift ... čo chýbalo :) kdybych dal těch 200, dám to... přiznám se, byl jsem celkem zklamanej že to nepadlo

Bench
1. pokus - 135 kg - good lift ... docela lehké
2. pokus - 142,5 kg - good lift ... těžké, navíc na závodech se mi při těžších pokusech trochu seknou záda a nechtěl jsem ohrozit mrtvolu, tak jsem na třetí pokus nešel

Mrtvola
1. pokus - 210 kg - good lift easy
2. pokus - 220 kg - good lift PR ... už to bylo těžší
3. pokus - 225 kg - no lift ... na pokus jsem šel s tím že už to "asi nedám", což je rozhodující, tady psychika je základ

TOTAL 557,5 kg ... cíl byl 570 kg, ale nakonec docela spokojenost
video:


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V létě jsem se zúčastnil nějakých strongmanských závodů

V červenci to byl Boskovický strongman , mám to 25 km od domu, tak to byla povinnost. Zúčastnilo se 21 siláků.

1. disciplína: tahání kamionu 8t... ani jsem s tím nehnul :D týden před závody psali pořadatelé že si můžeme zkusit tahání kamionu, bohužel kamion nebyl k dispozici, tak dovezli 9,5t hasičské auto. Zkusil jsem si to 2x a 2x jsem to odtáhl celých 25m. Na závodech bohužel zvolili blbě startovní čáru, byl tam hrbol, proto to odtáhlo jen 6 nejsilnějších z 25 závodníků. Všichni jsme to potahli cca 20-30 cm (do díry).

2. disciplína: otáčení pneumatik .... byly 3 - 150, 250 a 300, každou 4x... skončil jsem poslední

3. disciplína: benchpress se 120 kg na počet op. - dal jsem 4 opakování, byl jsem zhruba v polovině

4. disciplína: kufry 100 kg každá ... tato disciplína mi celkem jde, byl jsem v první polovině

5. disciplína: tahání kubíkové nádrže na vodu ... dost specifická disciplína, blbě se drží, uvidíte na videu :D byl jsem zase zhruba v polovině

6. disciplína: držení 15 kg podstavce na značky před sebou, držel jsem jen 44s a byl jsem poslední

Celkově jsem byl 15. z 21 závodníků, tj. 6. od konce. Na to, že jsem byl druhý nebo třetí nejlehčí mezi open závodníky jsem to bral jako úspěch. Vyhrál to bestial, který přispívá na fórum

Reportáž:

jelikož jsem začínal, dali mě skoro všude do videa :D

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V srpnu jsme se s klukama z oddílu zúčastnili Klobuckého siláka . Byly dvě kategorie, do 95 kg a nad 95 kg. Byly to úplně jiné závody než je zvyklo. Byly dvě kola po více disciplínách. Jsem zvyklý trénovat do selhání, ale tady jsem byl celou dobu za hranicí selhání. Skvělá zkušenost. Všichni po doběhnutí spadli na zem a minutu vydýchávali. Skončil jsem na 7.místě z 9 závodníků. Více ve videu:


Ve Valašských kloboukách měl Petr Petráš exhibici. Potáhl 400 kg

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

No a teď trochu aktuálnější soutěž :D

V sobotu jsem se zúčastnil MČSR v mrtvém tahu v Podivíně . Na závody jsem původně vůbec nechtěl jet. Měl jsem problém s krční páteří a u primářky fyzioterapeutky, když zjišťovali, proč mi vystřeluje nerv v krční páteři, zjistila že absolutně nezapojuji hluboký stabilizační systém páteře (HSSP). Prý mám slabé vnitřní a silné vnější svaly, proto to dělá neplechu. Chodil jsem tedy dvakrát týdně na masáže a cvičení, kde mě učili zapojovat HSSP. V posilce jsem jel 12 týdnů program sheiko úplně bez opasku, shodil jsem tedy z maximálek 195-145-220 na základy 165-145-190. Na závody jsem ale chtěl jet kvůli klukům z oddílu, většina byla prvně a chtěl jsem se o ně starat. Závodění miluju a nedalo by mi to se tam jen dívat, proto jsem to zkusil, i když jsem nedržel 200 kg od minulých závodů a tušil jsem že to bude propadák.

1. pokus - 205 kg - good lift
2. pokus - 212,5 kg - no lift ... strčil jsem pod činku kolena a viděl rozhodčího jak mává ať odložím tak jsem to položil
3. pokus - 212,5 kg - no lift ... na činku jsem šel s tím že ji stoprocentně zvednu, v hlavě jsem věděl že to dám a taky jsem ji zvedl. Opět jsem ale jako vloni (sice o 10 kg míň na čince) dal mírně kolena pod činku a neuznali mi to. Maciak s ripperem mi říkali že se jim to nezdálo, ale na videu to trochu vidět jde. Časem přidám video z celých závodů

Na závodech jsem se setkal s maciakem, ripperem, danka_angel, wannayourmother a po dvou letech Tom.K .
Nebudu rozepisovat pocity z lidí zvlášť, ale všichni jsou to neuvěřitelně příjemní skromní lidé. Mají v hlavě neskutečně vědomostí a setkání s těmito lidmi byl vedle starání se o moje závodníky hlavní důvod, proč jsem na závody jel, i když jsem věděl že zvednu prd :)
Maciak byl tak hodný, že mi dovolil přijet k nim do posilovny a dát společný trénink, moc se těším a jsem mu velmi vděčný. Toma jsem zkoušel přemluvit ať zařídí seminář jinde, než v 400 km vzdálených Domažlicích :D myslím že spousta lidí by to uvítala, protože málokdo umí zkušenosti předat jako on a měl by narváno.





Náš oddíl Raw Power Jedovnice se umístil na 4.místě mezi všemi oddíly. Bylo nás 12, měli jsme 4 zlaté medaile, 3 národní rekordy a několik třetích míst. Měli jsme dorostence, juniory a jen 2 chlapy (2x 25 let). Máme všichni předsevzetí sportovat čistě bez podpůrných prostředků a i proto jsem na všechny neskutečně hrdej.



Jak jsem psal, všichni předvedli super výkony ale vyzdvihl bych 2 kluky.

První je Standa Chloupek, má 17 roků a 74 kg a potáhl nároďák 240 kg mezi dorostenci do 75 kg. Na tréninku dřepl 200 kg s bandama, o něm ještě uslyšíme.

Druhý je Jakub Vágner. Kluk hraje hokej 1.ligu za juniorku. Má 86 kg a za týden bude mít 19 let. Cvičit chodí teď v sezoně prý jednou týdně. Nohy prý kvůli hokeju skoro necvičí, prý by to další den neubruslil, každý den je na ledě. Cvičil prý letos dřepy třikrát, poprvé pyramida do 160, podruhé do 180 a potřetí do 200 kg (s bandama). A říkám znova že je natural :D
Ohledně mrtvoly, říkal že každý týden zvedá pyramidu do maxima. Párkrát dal 240 kg, většinou jde do 230 kg. Na závodech první pokus 215 raketa, druhý 235 raketa, třetí 250 kg (vyrovnal nároďák) raketa. Čtvrtý pokus šel minutu po třetím pokusu překonat nároďák 250 kg. Říkal jsem mu ať jde 260, ale chtěl na jistotu 255 kg. Lehce.
Ještě se prý na závodech nestalo, aby kluci potáhli stejně (250 kg) a navážili stejně (86,1 kg). Věděl jsem že podle pravidel půjde na váhu, tak jsem mu řekl ať nejí, nepije a jde se vychcat. Trenér druhého kluka to nevěděl, a tak se najedl. Kuba navážil 86,0 kg a soupeř 87,5 kg takže měl zlato.

Bude to asi nejdelší zpráva tady na fóru tak doufám, že aspoň někdo to dočte do konce :D
_________________
vfab
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2016 9:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Po závodech budu jeden týden cvičit kulturisticky pro radost mým starým splitem, který jsem cvičil dřív. Opakování u hlavních i doplňkových cviků 6-8. Jelikož mám po mrtvolách regeneraci spodních zad jak masters nad 60 let a po závodech su rozbitej ještě dnes, budu zkoušet ve středu místo klasiky po první v životě Sumo (pravděpodobně natočím a hodím sem video)

Tento týden to teda bude vypadat takto:
Po - prsa+biceps
St - lehce nohy+záda
Pá - ramena+triceps
So - nohy


Na další pozávodní období vymyslel můj kolega z oddílu a sparing (pro Toma K., byl to Jakub Přibyl co se s nama dlouhou dobu bavil) toto:


Offseason bez hlavních cviků!! Úkolem je dát tělu novej šok, vykašlat se na to co děláme furt a zaměřit se spíše na variace jednotlivých cviků. Dá se říct, že to je spíš takovej kulturistickej trénink.
Napíšu to na 4 dny, s tím, že občas zajede i do SPC na strongman trénink. Je to jen na 6-8 týdnů, pak se přeorientujeme na přípravu na MČSR.
Na bench funguje vysoká intenzita, proto se i tady budu zaměřovat, aby se tlaky na prsa jely cca 3x týdně.
Nejnižší počet opakování se pojede 5!! Většinou mezi 6-12

Pojede se to na RPE s tím, že první týden RPE 6, postupně se přidávat váhy a poslední týden RPE 9



Co na to říkáte?
_________________
vfab
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2016 11:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dave1913 napsal:
Bude to asi nejdelší zpráva tady na fóru tak doufám, že aspoň někdo to dočte do konce :D


super zpráva, dobře sis zazávodil

Dave1913 napsal:
Pojede se to na RPE s tím, že první týden RPE 6...


na trénink neříkám nic, protože tomu nerozumím, ale RPE 6 snad ani neexistuje alespoň, co jezdíme, tak nejmíň je RPE 7, které znamená 3 a více opakování. ono pokud cítím, že jsou tam ještě tři opáčka, tak už se těžko odhaduje, jestli jich tam není ještě víc. RPE 8, 8.5, 9 a 9.5 se poznává lépe a cokoliv pod je prostě RPE 7 ale možná, že kulturisti mají i RPE 6
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: čt listopad 17, 2016 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Středa 16.11. - nohy lehce, záda, zkouška techniky

čelní dřepy lehce, dynamicky
60-8, 60-8, 80-8, 80-8

tahy klasikou
ladil jsem techniku, začínám se zadkem moc nízko, pak mi vystřelí a tím pádem vše přebírají záda, ne nohy (podle M. Rippetoa)
50, 50, 90-6, 90-6, 90-6, 110-6

tahy sumo
poprvní v životě, záda cítím málo, hlavně nohy a zadek, což je dobře, poprosím o komentáře
50, 50, 90-4, 90-6, 110-4, 110-4




Na konec něco na záda
shyby lehce
6x7 bw

přítahy T-osy
do 50kg s oporou těla, stopka nahoře, na procítění

trapézy
přítahy osy do 110 kg

Sumo se chci naučit z důvodu extrémně dlouhého odpálení spodku zad. Nevím jestli je to technikou, nevím jestli je to mýma dlouhýma nohama (mám 184 cm), ale když jedu ve středu tahy, nejsem schopen ještě v sobotu plnohodnotně odjet nohy, což je dost špatný, i masters nad 60 let regenerují líp.
_________________
vfab


Naposledy upravil Dave1913 dne čt listopad 17, 2016 12:27 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dave / příprava na oblast družstva raw ipf (15.2.) Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: