Cyklování tréningu v průběhu roku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Cyklování tréningu v průběhu roku  Úvodní stránka -> Trénink -> Cyklování tréningu v průběhu roku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mroZoZrout


PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 8:08 am    Předmět: Cyklování tréningu v průběhu roku Odpovědět s citátem

Ahoj, potřeboval bych poradit s cyklováním tréninků a nebo spíš slyšet jak to dělají ostatní a udělat si vlastní názor.

Momentálně mám odzkoušeno, že na zimu musím úplně vysadit (tzn. ani se činky nedotknu celý cca měsíc až měsíc a půl) jinak další rok stojí za hovno. Pěkně mi to koresponduje s prací, protože dělám ve stavebnictví (technik nikoli dělník)a prostě vybírám dovolenou v zimě, kdy není co dělat. Posledně jsem se nechal strhnout, protože byla forma, tahalo se pěkně a nic nebolelo tak jsem pauzu vynechal. Chyba lávky. Hned březen, duben nastoupily problémy s úpony na bicepsu, tricepsu, v koleni, předloktí bylo úplně na odpis atd. atd. Celý rok stál za nic. Musel sem dát pauzu přes léto. V podstatě jsem nic moc neodcvičil.

Takže otázka zní, pokud dáváte pauzu po celoročním cvičení, cvičíte zlehka (50% max) nebo vůbec a na jak dlouho. V průběhu roku to tam valím vesměs 5x-6x za týden. Když to stojí za nic, vynechám a odpočinu si.

Proč nechci vysadit úplně na měsíc nebo i déle, protože síla jde tak na třetinu výkonu, a komplikuje to následný zpětný nástup. A objemy taky spadnou tím, že ztratím apetit a prostě když není výdej tak není potřeba příjmu. Prostě si odpočinout a podržet alespoň 75% toho co už mám.

Díky za tipy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RagBrok


PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 8:29 am    Předmět: Re: Cyklování tréningu v průběhu roku Odpovědět s citátem

mroZoZrout napsal:
Ahoj, potřeboval bych poradit s cyklováním tréninků a nebo spíš slyšet jak to dělají ostatní a udělat si vlastní názor.

Momentálně mám odzkoušeno, že na zimu musím úplně vysadit (tzn. ani se činky nedotknu celý cca měsíc až měsíc a půl) jinak další rok stojí za hovno. Pěkně mi to koresponduje s prací, protože dělám ve stavebnictví (technik nikoli dělník)a prostě vybírám dovolenou v zimě, kdy není co dělat. Posledně jsem se nechal strhnout, protože byla forma, tahalo se pěkně a nic nebolelo tak jsem pauzu vynechal. Chyba lávky. Hned březen, duben nastoupily problémy s úpony na bicepsu, tricepsu, v koleni, předloktí bylo úplně na odpis atd. atd. Celý rok stál za nic. Musel sem dát pauzu přes léto. V podstatě jsem nic moc neodcvičil.

Takže otázka zní, pokud dáváte pauzu po celoročním cvičení, cvičíte zlehka (50% max) nebo vůbec a na jak dlouho. V průběhu roku to tam valím vesměs 5x-6x za týden. Když to stojí za nic, vynechám a odpočinu si.

Proč nechci vysadit úplně na měsíc nebo i déle, protože síla jde tak na třetinu výkonu, a komplikuje to následný zpětný nástup. A objemy taky spadnou tím, že ztratím apetit a prostě když není výdej tak není potřeba příjmu. Prostě si odpočinout a podržet alespoň 75% toho co už mám.

Díky za tipy.


Já po určitém tréninkovém programu (cca po 2 měsících) dávám 1-2 týdny "odpočinkový" tréninky s 50% maxima....nebo pár dní úplnej voraz (max týden). Podle toho jak se cítím.
Nicméně bych určitě střídal těžké a lehčí tréninky.
Myslím, že tento způsob je nejlepší...navíc jsem ještě nebyl za posledních X let zraněnej (musím zaklepat ).
Poslouchej svoje tělo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Někdo vynechává klidně i 4 měsíce a stejně má meziročně progres. Záleží na každým. Mě docela vyhovuje dát si volnej prosinec (stejně se mě nechce) a po novým roce se cítím zregenerovanej a přijde mě , že ani moc neztratím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně přijde lepší dělat pravidelné deloady po každém mesocyklu, než pak vynechat takhle dlouhou dobu; to podle mně může fungovat jen někomu hodně pokročilému, kdo má odcvičeno desítky let a ty adaptace se ho drží, ať dělá cokoliv, ale normální cvičenec tím jen zbytečně ztrácí.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Mně přijde lepší dělat pravidelné deloady po každém mesocyklu, než pak vynechat takhle dlouhou dobu; to podle mně může fungovat jen někomu hodně pokročilému, kdo má odcvičeno desítky let a ty adaptace se ho drží, ať dělá cokoliv, ale normální cvičenec tím jen zbytečně ztrácí.


Vzpieraci (uz neviem ci Rusi alebo Bulhari) mali tusim uplne off od vzpierania na mesiac/dva a venovali sa inym sportom - stolny tenis, plavanie, futbal atd. Take strategicke zhorsenie...

K otazke: cielene by som mesiac bez cvicenia nedaval. Chod si zalyzovat/ine zimne aktivity a skus ist aspon 1-2 krat v tyzdni do fitka. Daj si ine cviky ako bezne chodievas a skus to aspon prepumpovat.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RagBrok


PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Výborný je když máš období volna nebo lehkých tréninků si zajít zaplavat, na masáž, do víhřivky a další....já to tak praktikuji a pomáhá to

Hlavně masáže....na ty chodím 1x do měsíce
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2016 2:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
Magumi napsal:
Mně přijde lepší dělat pravidelné deloady po každém mesocyklu, než pak vynechat takhle dlouhou dobu; to podle mně může fungovat jen někomu hodně pokročilému, kdo má odcvičeno desítky let a ty adaptace se ho drží, ať dělá cokoliv, ale normální cvičenec tím jen zbytečně ztrácí.


Vzpieraci (uz neviem ci Rusi alebo Bulhari) mali tusim uplne off od vzpierania na mesiac/dva a venovali sa inym sportom - stolny tenis, plavanie, futbal atd. Take strategicke zhorsenie...

K otazke: cielene by som mesiac bez cvicenia nedaval. Chod si zalyzovat/ine zimne aktivity a skus ist aspon 1-2 krat v tyzdni do fitka. Daj si ine cviky ako bezne chodievas a skus to aspon prepumpovat.


To je ruský systém. U profi sportovců je to ale jiné, zvlášť když plánují tréninkové cykly na čtyři roky dopředu.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mroZoZrout


PříspěvekZaslal: čt prosinec 08, 2016 7:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nad pravidelným deloadem vícekrát v průběhu roku jsem taky uvažoval, možná to bude nejlepší cesta. Cyklování težkých a lehkých trenálu dodržuju, ono jet pořád naplno na to prostě nemám silu.

Děkuji za nározy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Cyklování tréningu v průběhu roku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: