Pochlubte se, co se vam povedlo, z ceho mate radost, atd...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 862, 863, 864 ... 878, 879, 880  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pochlubte se, co se vam povedlo, z ceho mate radost, atd...  Úvodní stránka -> Ostatní -> Pochlubte se, co se vam povedlo, z ceho mate radost, atd...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Flamer


PříspěvekZaslal: so prosinec 10, 2016 12:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě by bylo dobré odlišit hospody od restaurací...

Jako nekuřák, nějakou formu "nekuřáckého zákona" samozřejmě vítám (hlavně co se týče oděda atd.), rozhodně ale ne tu co byla přijata sněmovnou. To je prostě strašný paskvil. Koho to zajímá, tak si o tom může zjistit víc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: so prosinec 10, 2016 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Toto sa riešilo pred pár rokmi na Slovensku.

Niektorým to prišlo ako buzerácia, niekomu ako dobré nariadenie a vznikali podobné plamenné diskusie o obmedzovaní práv a podobne.

Nakoniec to dopadlo tak, že sa NIČ nestalo. Krčmy nezatvárali, ľudia idú normálne na pivo a zapália si vonku alebo v na to upravenom priestore. Nestalo sa ani to, že by nefajčiari zrazu húfne začali chodiť do podnikov, kam predtým nemohli

Človek je tvor prispôsobivý a keď si chce zapáliť, zvládne to


inak, neviem ako u vas, tu v bratislave je kopa podnikov kde sa proste fajci, podavaju jedlo, oddelene to nijak nemaju, a seru na cely zakon napr. barrock v starom meste a podobne
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so prosinec 10, 2016 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
decarabas napsal:
Toto sa riešilo pred pár rokmi na Slovensku.

Niektorým to prišlo ako buzerácia, niekomu ako dobré nariadenie a vznikali podobné plamenné diskusie o obmedzovaní práv a podobne.

Nakoniec to dopadlo tak, že sa NIČ nestalo. Krčmy nezatvárali, ľudia idú normálne na pivo a zapália si vonku alebo v na to upravenom priestore. Nestalo sa ani to, že by nefajčiari zrazu húfne začali chodiť do podnikov, kam predtým nemohli

Človek je tvor prispôsobivý a keď si chce zapáliť, zvládne to


inak, neviem ako u vas, tu v bratislave je kopa podnikov kde sa proste fajci, podavaju jedlo, oddelene to nijak nemaju, a seru na cely zakon napr. barrock v starom meste a podobne


Tak u nás to teda funguje fakt dobre. Kde sa varí, tam sa proste nefajčí. Ono ten zákon bol stavaný tak, že lacnejšie, než vybudovať vzduchotesne oddelené fajčiarske a nefajčiarske časti bolo zakázať fajčenie v celom podniku komplet.

Hoci je pár reštaurácií, kde cítiť, že vedľa sa fajčí, proste to nemajú stavebne dobre ošetrené, alebo majú smutnú vzduchotechniku
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 1:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
My se neshodneme na jednom ... že to, co ty vidíš jako nějaký nátlak či manipulaci tabákových koncernů já vnímám jako svobodné rozhodnutí občanů. Pro mne osobně zcela mimoidní a hloupé (kouřit cigarety je něco, co mně osobně vůbec nedává smysl, krom toho se propracovat dříve do rakve), ale stále svobodné.
Ty děláš z lidí manipulovatelné blbce, já sice připouštím, že se tací najdou, ale většina ví co dělá, přes jim známá rizika.
Ty se cítíš oprávněn jim do toho s pomocí státní regulace zasahovat, já nikoli.
Fakt je ten, že na fakt, že ty jsi sice slušný, ale přesto celkem výrazný levičák, jsme narazili už dávno:-)))

To, že považuješ každého, kdo s tebou nesouhlasí, za levičáka, je tvůj problém, ne můj. Všichni kdo mě znají vědí, že jsem napravo, ale rozhodně se tím nenechám svazovat. Naivní představy o tom, jak svobodní lidé vše vyřeší, mě opustila dávno i díky tomu, že vidím že to kapku nefunguje. Stejně tak, jako nefunguje přílišný protekcionismus.
Tvůj problém je v tom, že věci jdou v kruhu a ten kruh se uzavírá. Takže paradoxně, strany, které se nejvíce nesnáší, mají k sobě nejblíže. Tvoje pojetí absolutní svobody je prakticky anarchie, což tě paradoxně nese hodně blízko k anarchistům, totálním levičákům. Také mají své extrémní představy jak by měl svět vypadat a ignorují realitu.

Manipulovatelní blbci jsme všichni. Jen jde podle gaussovi křivky jak často a za jakých okolností. Právě kouření je čítankovou ukázkou, kdy a jak jsme manipulovatelní. Na nadarmo jsou PR a marketing silně provázané s psychologií.

p.s. Ronnieho jsi tímto zařadil mezi levičáky, kteří příští volby půjdou hodit hlas ČSSD?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mablung - len ot, cim su anarchisti extremna lavica?
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
p.s. Ronnieho jsi tímto zařadil mezi levičáky, kteří příští volby půjdou hodit hlas ČSSD?


A sakra...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mablung


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
mablung - len ot, cim su anarchisti extremna lavica?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Anarchismus
Ale nerad bych se pouštěl do definice co je pravice a levice, nestudoval jsem politologii
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ronnie napsal:
Mablung napsal:
p.s. Ronnieho jsi tímto zařadil mezi levičáky, kteří příští volby půjdou hodit hlas ČSSD?


A sakra...


Já bych se toho neděsil, Mablung měl evidentně emočně rozjitřenou noc a navíc krom soudruhů a Bohuša je na té převážně levicové straně politického spektra u nás místa dost a dost.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Další krok bude počítám návštěva domovů a kontrola, zda se někde nekouří, protože přece více lidí je zásah do jejich zdraví. Vlastně by to mohli sfouknout v jednom tahu, kouknout na kotel, cigára .. co ještě.
Buď ať to zakážou úplně pokud maj pocit, že to je tak hrozně škodlivý a dopadne to jako nemyslný boj s drogama .. nebo ať si nehrajou na zachránce světa.
EET + zákaz kouření bude slušná decimace vesnickýho "kulturního" života kolem hospody ..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mysH napsal:

EET + zákaz kouření bude slušná decimace vesnickýho "kulturního" života kolem hospody ..


No práve "na vesnici" by som sa toho neobával
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli "život kolem hospody" pojede nebo nepojede dál, záleží hlavně na úplně něčem jiném, než EET nebo (ne)možnosti kouření. Ale zase je pravda, že se z těchto dvou věcí budou dělat (nebo už dělají) hezké záminky. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
ygg


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Jak jsem psal, pokud by to bylo zakázáno kdysi, tak bys tu měl zahulené nálevny, které by měli svou specifickou klientelu a mě osobně by vůbec nevadili. Když si někdo dobrovolně vyhledá a zaskočí na místo k ukojení svých rozkoší, je to v pořádku. Trh byl deformovaný tak, že to co měly být okrajové podniky pro specifickou klientelu, jsou majoritou.
Kouření, jakmile se zjistili zdravotní důsledky, mělo být zakázáno všude, kde je okolí vystaveno sekundárnímu kouři. A povoleny specifické vyjímky, typu zahulených pajzlů.
Když tu vyjmenuješ omezující zákony za posledních deset let, věřím, že u tak 80 % se shodneme, že jsou totálně zbytečné či přemrštěné. Ale tady si stojím za tím, že současná situace je deformovaná velice chytrou strategií tabákových koncernů. A že by měla být napravena.


Tak zaprvé, tobě by na jedné straně nevadilo, kdyby existovaly podniky, ve kterých by směl jejich majitel/provozovatel umožnit návštěvníkům kouřit, ale současně jsi happy že prošel zákon, který existenci takových podniků výslovně zakazuje. Ehmm ....

Pokud se někdo vystavuje sekundárnímu kouření ... i primárnímu:-) ... kouření zcela dobrovolně, a to na místech, kam nemusí chodit, tak je to čistě jeho věc. Tedy se nebavíme o špitálech, vlacích, úřadech, poště, stanicích metra a podobně, kam lidí jednoduše ve valné většině případů chodit MUSÍ, ale o místech poskytování služeb, které rozhodně nelze považovat za nezbytnost či uspokojování základních potřeb. A navíc souhlasíš se zákonem, který kouření zakazuje i v těch prostorech, kde je možno situaci řešit odlišenými prostory pro kuřáky a nekuřáky. Schválená podoba zákona to prostě zakáže všude. Pokud toto vnímáš jako pravicové řešení problému, tak by sis měl asi ujasnit některé pojmy.

Zkrátka a dobře, je možno dostatečně ochránit ty, kteří si nepřejí býti vystaveni sekundárnímu kouření, a současně v mnohem menší míře omezovat ty, kterým toto nikterak nevadí a takovou ochranu nepožadují. Uvažovat stylem, že tobě ta úprava vyhovuje, a na nějaké omezování ostatních sere pes, navíc když se to dá vždy okecat oblíbeným rčením o lese a třískách, je fakt ukázka pravicového uvažování jak vyšitá.

A ty řeči o nefunkčním deformovaném trhu a zlotřilých imperialistech z Philip Morris, BAT a mnoha dalších, stejně jako víra v to, že občané jsou blbci a jen naše elita národa ve Sněmovní je jejich spásou ... to je taky pravicový přístup jak řemen:-))).

Jinak se ale samozřejmě považuj za pravicově smýšlejícího občana jak je jen libo:-). Člověk se má mít rád umět si udělat dobře:-))).
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ronnie napsal:
Jestli "život kolem hospody" pojede nebo nepojede dál, záleží hlavně na úplně něčem jiném, než EET nebo (ne)možnosti kouření. Ale zase je pravda, že se z těchto dvou věcí budou dělat (nebo už dělají) hezké záminky. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody .


No, nic ve zlém, ale toto generalizovat je taky dobrá pitomost. Já třeba jezdím dost často do JČ ... okolo Blatné. A tam ve spoustě opravdu malých a zapadlých vesnic jsou objektivně podmínky takové, že tam hospa/krámek mohou přežít skutečně jen tak tak ... pokud už dávno neskončily. Vedou/vedli to tam většinou místní lidé, převážně starší, pro které je i celkem drobné zvýšení jakékoli zátěže ze strany státu prostě neakceptovatelné. A asi to nebude nějakou jejich neschopností či nenažraností ... protože první, kdo v těchto vsích balil, byla Česká pošta.
Navíc tihle lidé nepotřebují fakt žádné záminky k tomu zavřít ....
Ono z perspektivy Prahy a Dafitu je ta situace asi docela jiná, ale tam mi to fakt nepříjde jako zrovna nějaká sranda ... alespoň přežít.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Manipulovatelní blbci jsme všichni. Jen jde podle gaussovi křivky jak často a za jakých okolností. Právě kouření je čítankovou ukázkou, kdy a jak jsme manipulovatelní. Na nadarmo jsou PR a marketing silně provázané s psychologií.

Omlouvám se za OT - dále kdyžtak přes PM. Jen by mě zajímalo, jak člověk pozná, v jakém spektru Gaussovy křivky se stran manipulovatelnosti nachází. Mám totiž pocit, Mablungu, že jen trochu (byť podvědomě) pohrdáš svobodným jednáním ostatních, dle tebe tabákovými kartely zmanipulovaných lidí.....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:

Omlouvám se za OT - dále kdyžtak přes PM. Jen by mě zajímalo, jak člověk pozná, v jakém spektru Gaussovy křivky se stran manipulovatelnosti nachází. Mám totiž pocit, Mablungu, že jen trochu (byť podvědomě) pohrdáš svobodným jednáním ostatních, dle tebe tabákovými kartely zmanipulovaných lidí.....

Nepoznáš, pokud někdo neudělá stupnici a neproměří tě.
Já vidím, jak jsou lidi manipulovatelní a často si až zpětně uvědomím, jak někdo manipuloval se mnou. A to jsem si o psychologii a reklamě načetl relativně dost, abych to byl schopen rozeznat a kapku se tomu bránit a stejně neustále vidím, jak jsem a jak jsou ostatní manipulovatelní.

ygg napsal:

Tak zaprvé, tobě by na jedné straně nevadilo, kdyby existovaly podniky, ve kterých by směl jejich majitel/provozovatel umožnit návštěvníkům kouřit, ale současně jsi happy že prošel zákon, který existenci takových podniků výslovně zakazuje. Ehmm ....

Pokud se někdo vystavuje sekundárnímu kouření ... i primárnímu:-) ... kouření zcela dobrovolně, a to na místech, kam nemusí chodit, tak je to čistě jeho věc. Tedy se nebavíme o špitálech, vlacích, úřadech, poště, stanicích metra a podobně, kam lidí jednoduše ve valné většině případů chodit MUSÍ, ale o místech poskytování služeb, které rozhodně nelze považovat za nezbytnost či uspokojování základních potřeb. A navíc souhlasíš se zákonem, který kouření zakazuje i v těch prostorech, kde je možno situaci řešit odlišenými prostory pro kuřáky a nekuřáky. Schválená podoba zákona to prostě zakáže všude. Pokud toto vnímáš jako pravicové řešení problému, tak by sis měl asi ujasnit některé pojmy.

Zkrátka a dobře, je možno dostatečně ochránit ty, kteří si nepřejí býti vystaveni sekundárnímu kouření, a současně v mnohem menší míře omezovat ty, kterým toto nikterak nevadí a takovou ochranu nepožadují. Uvažovat stylem, že tobě ta úprava vyhovuje, a na nějaké omezování ostatních sere pes, navíc když se to dá vždy okecat oblíbeným rčením o lese a třískách, je fakt ukázka pravicového uvažování jak vyšitá.

A ty řeči o nefunkčním deformovaném trhu a zlotřilých imperialistech z Philip Morris, BAT a mnoha dalších, stejně jako víra v to, že občané jsou blbci a jen naše elita národa ve Sněmovní je jejich spásou ... to je taky pravicový přístup jak řemen:-))).

Jinak se ale samozřejmě považuj za pravicově smýšlejícího občana jak je jen libo:-). Člověk se má mít rád umět si udělat dobře:-))).

Nevadila by mi existence zakouřených pajzlů, kdyby to byla poptávka po alternativě. Tj. pokud by se za deset let kouření povolilo, už by mi to nevadilo, protože by byl trh nastaven správně. Většina restaurací by byla a zůstala by nekuřácká a kuřáci by si mohli vyhulovat zobáky tak v 10 % hospod, které by se změnili zpátky. Pořád by mi vadilo, že zaměstnanci jsou vystavení kouři, ale bral bych to jako diskotéky, kde jsou vystaveni hluku.

Ty zcela jednoduše odmítáš veškeré regulace. Je to hodně jednoduchý přístup. Jestli si myslíš, že Somálsko je cílem pravicovosti, tak se prostě kapku rozcházíme. A jestli si myslíš, že tvůj přístup je jediný, správně pravicový, pak si podej ruku s magory z SSO, kteří si mohou s Olympikem zazpívat Já, já, já jenom já. Svoboda má totiž u druhou stranu - odpovědnost. A zrovna v tomto případě je to až ošklivě jasně definováno (podle mě) - mám právo (svobodu) si hulit kde chci, jak chci a co chci. ALE mám ODPOVĚDNOST nikomu tím neškodit a pokud někomu škodím, minimalizovat to a případně škody zaplatit (což už kuřáci platí v dani). Tuhle odpovědnost bohužel příliš mnoho lidí ignoruje a melou jen o právech.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pochlubte se, co se vam povedlo, z ceho mate radost, atd... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 862, 863, 864 ... 878, 879, 880  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: