KREATIN


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 208, 209, 210, 211, 212  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - KREATIN  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> KREATIN
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zajímavé
články
a odkazy
k tématu:
m_i_k_e


PříspěvekZaslal: so červen 13, 2015 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

... a ještě jednou.. jak je to s teplotou vody, ve který se může kreatin rozpouštět?

V předchozích příspěvcích jsem vyčetl, že ho někdo rozpouští v teplé vodě, dělám to také tak, ale hledal jsem na internetu a v jednom článku jsem vyčetl:

kód:
 Pokud máte náhodou problém se vstřebáváním kreatinu, rozmíchejte si ho v horké vodě, ve studené je totiž nerozpustný a občas dělá zažívací potíže. Použít lze i horké mléko, které neutralizuje stěny žaludku. Další uklidnění žaludku zajišťuje jedlá soda.


a v druhém článku úplný opak:

kód:
Pozornost věnujte také teplotě vody, kdy použití příliš studené, či horké vody působí jako negativní faktor a účinnost kreatinu snižuje. Horká voda kreatin přímo degraduje!


Takže kde je pravda?? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so červen 13, 2015 7:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravda je v tom., že s rostoucí teplotou roste rozpustnost kreatinu, stejně jako jiných chemikálií. Teplota vody, kterou jsi schopný pozřít kreatin nerozloží. Kupuj mironizovaný kreatin, ten se rozpustní lépe. S tou sodou - na tmto principu funguje krealkalyn...já ych to tedy osobně nedělal. Nevidím v tom moc smysl, pokud Tě po kreatinu nepálí žáha.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: so červen 13, 2015 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V poslední době se objevují studie, které kombinaci kreatinu a jedné sody naopak velice doporučují, viz. třeba zde:
http://suppversity.blogspot.cz/2012/04/supercharging-creatine-with-baking-soda.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so červen 13, 2015 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pardon, že ten odkaz nebudu číst - předpokládám, že to bude další cyklus kdy se vracíme od toho, že kreatin se sodou je blbost, resp.že rozdíl je 0,000137 % k tomu, že kreatin se sodou je to nejlepší, tak jen čekám, kdy zase bude psané, že monohydrát je naprd a nejlepší je nějaká forma typu citrát, malát apod.

Kreatin jsem bral cca 20 let (od dob, kdy to sem začal tahat Josef Adlt) a reaguji na něj extrémně dobře. Na monohydrát...ať creapure nebo necreapure. Pohodlnější je mikronizovaný - funkčně je to ale totožné. Ostatní formy - dražší varianta pokud se to má dávkovat, aby to k něčemu bylo.


...edit, dočetl jsemto k prvnímu grafu a tomu debilovi co by mi nutil 60 g sody ke kreatinu bych usekl kabel k internetu, aby nepsal takové chujoviny. Bože-někdy jsou lidi fakt debilní!

..aneb jak nejblběji postavit experiment, abych získal výsledek který potřebuji - je to prostě bullshit-jak po stránce provedení experimentu, tak po stránce vlastní logiky použití sody ve spojitosti zvýšení účinnosti kreatinu.

Pominu -li , že by bylo fajn mít denně tak 5 g sodíku (ne soli), a při mé hmotnosti jsme zlehka ihned na trojnásobku aniž bych cokoliv dalšího snědl, takže kdyby autor článku zapojil to co mu snad vyplňuje lebku, už jen z tohoto důvodu bych do sebe tu sodu necpal

Další faktor je prostá chemie a použití sody jako pufru v korelaci s tím, při jakých pH funguje soda a kolik bychom potřebovali mít, abychom alespoň teoreticky dokázali vůbec něco ovlivnit. Tímto si vyrobíme jen parádně alkalickou moč, metabolickou alkalosu, hypernatremii, tím jak vzniká voda a CO2 dochází k bolesti břicha, plynatosti-při tomto šíleném dávkování, vodní retenci, jak roste pH a klesá koncentrace Ca2+ iontů - dochází u predisponovaných jedinců k projevům tetanie, u kardiaků má jistě takové enormní množství sodíku "vítané" účinky a to nehovořím ani o tom, že v takových dávkách slouží jako spolehlivé emetikum.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: so červen 13, 2015 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na jedlou sodu u nás na fakultě dělal spolužák výzkum na plavcích. Sice s jiným účelem (navýšení pufrovací kapacity), ale dávkovali cca 0,3 g/kg a bylo to zakapslované. Teď si vemte, že do kapsle se vejde max 1 g sody a ve větším množství naopak způsobuje zažívací potíže...
Většina plavců by už prý do toho nikdy nešla, prý by jim to ani za tu sekundu na dvoustovce nestálo.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redshank


PříspěvekZaslal: po srpen 24, 2015 9:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Našel jsem na polici kreatin a na obchodu tady jsem dohledal že jsem ho kupoval (takže pravděpodobně i otevřel) 9/2014. Nepralo do něj slunce a vlhkost..nevim, normální..co bývá v pokoji Nejsou tam hrudky, vypadá onrmálně a trvanlivost na obalu 1/2017. Neni možný že by se nějak znehodnotil/zkazil ? Vím že na proteinech bývá do 6 měsícl od otevření, tady jsem nic nenašel.. Přišel mi novej tak mi jde o to jestli tenhle dobrat/vyhodit
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal96


PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2015 6:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak samo, kreatin nepoužívám s nasycovací fází, prostě beru dlouhodobě 2x 5-7,5 gramů. Vždycky dám lžičku čajovou před a po. Výsledky po kreatinu jdou vždycky pěkně nahoru
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ektomor


PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2015 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vejdy napsal:
Mě by zajímalo,kolik sportovců kreatin bere?Např. z deseti cvičenců tak čtyři,zbytek dává přednost něčemu jinému...?!


Někde jsem četl, že dneska bere kreatin asi tak čtvrtina sportovců. Krátce po jeho objevení to však byl obrovský hit a bralo ho prý 90 procent sportovců.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Endo


PříspěvekZaslal: so květen 14, 2016 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím.
Skúšal niekto brať niektorú z odvodených foriem kreatínu? Napr. tri kreatín malát, kreatín AKG, ethyl ester atď.? Doteraz som mal len klasický monohydrát, no už dlhšiu dobu sa mu trochu vyhýbam, pretože mi nerobil dobre (pocit plnosti a nafúknutého brucha o častej malej potrebe nehovoriac) hoci ten primárny účinok čiastočne plnil.
Preto rozmýšľam, že vyskúšam niektorú z iných foriem, ale nechcem aby to zase bol úplný krok vedľa. Tak či náhodou nemá niekto podobný problém a pozitívne skúsenosti z niektorým z menovaných.
Peace a DIK.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kreatín podávaný tesne pred jedlom, alebo v strede jedla...
...Keďže sa kreatín nachádza v potrave (mäso, hlavne asi červené), napadlo mi logicky, že môže by mohol byť prijatý v každom mäsovom jedle hneď na jeho začiatku, v závislosti od toho, kto koľko kreatínu denne užíva, a koľko mäsových jedál denne konzumuje.
Uveďme si príklad.... Niekto užíva napr. 5g kreatínu denne (ja 3g), a má X jedál, z toho dve jedlá obsahujú mäso. Rozpustí si polovičnú dávku (2,5g) kreatínu v teplej (ale nie horúcej) vode o objeme asi 50ml (pol deci), vypije, a hneď na to začne jesť. Je už na ňom, či si tie dve dávky rozdelí takou formou na ráno a večer, obed a večer...
Takto rozdeliť na 2 časti sa dá aj menšia dávka (napr. 3g a rozdeliť to na polovicu), alebo väčšia dávka, a na viac než 2 časti, alebo aspoň na 2 časti......Vždy tesne pred jedlom. Samozrejme nikomu neradím, aby rozpúšťal napr. 10g kreatínu v 50ml vody... Lenže zas dať si tesne pred jedlom viac ako 50-100ml vody... no... veľmi neodporúčam...
Prečo mi napadlo dávať kreatín tesne pred jedlom (alebo počas jedla, hoci v jeho strede, veď čo je to vypiť 50ml počas jedla...) ? Pretože sa tak kreatín spojí so živinami jedla - bude aspoň lepšie znášaný organizmom...
Jednu vec viem s istotou....... Kreatín prijatý takou formou spolu s jedlom ktoré samo o sebe obsahuje kreatín (mäso) je ten najlepší spôsob, ako sa vyhnúť možným nežiadúcim účinkom kreatínu (ktoré nemusia, ale môžu nastať, v závislosti od rôznych okolností). Neviem ale s istotou, či takto požitý kreatín spolu s jedlom bude mať rovnaký účinok, ako keď sa vypije rozrobený vo vode nalačno, a človek sa naje potom až za 30 či viac minút.
V každom prípade ja začnem užívať kreatín už len takto - tesne pred jedlom. Proste vypijem 1,5 - 3g kreatínu rozrobenom v 50ml teplej vody, a hneď na to začnem jesť mäso s tukom a zeleninou...aby sa to pekne spojilo so živinami, a možné vedľajšie nežiadúce metabolity kreatínu by boli utlmené alebo odstránené prítomnosťou látok obsiahnutých v mäsovom jedle obsahujúcom bielkoviny, tuky, sacharidy (ak...), minerály, vitamíny, enzýmy (ak bude maslo surové, či aj mäso surové...lebo aj to je možnosť).
Kto to skúsi tiež ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 11:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Me je uplne jedno co jim a kdy to jim, takze zasadne davam 10g kreatinu na den, kdykoliv a jakkoliv se mi to hodi :)
Ale davat 1,4g (pred/v pruhebu)-3,25g (pred/v prubehu/po) jidle je urcite rozumny ostestovat! Urcite to muze prinaset nejake vysledky, stejne jako davat si 20g denne nez jdes spat (bez jidla).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2016 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojte.
Denne (už dlhšie, a plánujem dlhodobo) užívam 3,4g (toľko má mať malá odmerka) kreatínu monohydrátu v kvalite CreaPure. Užívam ho preto, lebo zadržiavam málo vody v organizme, a vďaka tomu mám asi o 1,5kg viac (na mne to urobí dosť :D...)...
Otázka znie... Asi o koľko viac (než bežne, bez kreatínu) deciclitrov vody je vhodné vypiť pri dennom užívaní 3,4g kreatínu monohydrátu ?
Zaujímam sa totiž nie len o stravovanie (jedlo), ale aj o pitný režim...
Pitný režim treba prispôsobovať situáciám. Napr. teraz v zime sa nepotím prakticky vôbec, aj keď cvičím (pretože necvičím do vyčerpania, a cvičím vo vetranej miestnosti, vhodne oblečený, atď), takže zbytočne pri výške 190cm a dosť štíhlej (ale vyšportovanej) postave budem piť v zimnom období pri nepotení sa denne napr. 2,5 litra vody.... A to hlavne, keď moje jedlá sú vždy plné vody (samý tuk skladajúci sa z vodíka, minimum sacharidov, stredné množstvo bielkovín), a po jedle NIKDY nie som smädný skôr, než o také 4 hodiny (vtedy začínam mať chuť sa napiť).
Ďakujem za vaše rady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2016 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě je zbytečnost to řešit takhle do detailu.

Tělo si svoji homeostázu udržuje luxusně samo za každých podmínek.
Někdo je zvyklý pít málo, tělo se podle toho zařídí. Někdo je zvyklý pít dost, tělo se podle toho zařídí. Je blbost radit 100 lidem, ať vypijí denně tolik a tolik tekutin, protože je to "doporučený". Tělo každýho člověka naloží s množstvím vody jinak.

Takže pokud ti někdo poradí vyloženě nějaký číslo, může se tvoje tělo s tím vypořádat jinak.
Takže asi zkoušet sám..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2016 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Obecně se má za to, že na jeden gram kreatinu monohydrátu v kvalitě CreaPure je potřeba brát 626,3ml na jeden gram kreatinu. V tvém případě to znamená přijmout navíc 2129ml vody, což je 21,29dl vody. Pozor, nepij vodu sycenou plynem, protože ten ovlivňuje objem a vypil bys vody méně. Navíc plyn musí z těla odejít a buď by ti způsobil problémy směrem nahoru nebo dolů.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2016 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pri sporte treba pit vela vody jednoducho preto, ze sa telo lahsie zbavuje metabolitov a lepsie sa s mensimi koncentraciami odpadovych latok popasuju aj oblicky (ledviny). Je jedno ci davas kreatin alebo nie. Proste pri sportovani treba slopat vela vody rovnako ako zrat vela bielkovin..Mozes to brat vedecky aj ezotericky, ked telu nedoprajes co potrebuje, jednoducho sa to niekde musi prejavit. Trubens tie tvoje pseudo teorie a prepocitavanie mililitrov a rozne ine ulety su fakt na smiech.
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crea Monohydrate | Extrifit
Kreatin monohydrát pro zvýšení fyzické výkonnosti při fyzickém výkonu.
449 Kč
Creatine Monohydrate Creapure ® | Nutrend
Jeden z nejúčinnějších suplementů určených ke zvýšení svalové síly.
790 Kč
Creatine Monohydrate Fair Power ® | Survival
Nejčistší forma mikronizovaného kreatinu pro znatelný nárůst výkonnosti.
399 Kč
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - KREATIN Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 208, 209, 210, 211, 212  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: