Cesta za formou a zdravím


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Cesta za formou a zdravím  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Cesta za formou a zdravím
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maziarit


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nějak jsem si zvykl na low carb a rád bych ještě urychlil pálení tuků, chci se dostat na 10-14% body fatu, aktualně je to kolem dvaceti.
Zjistil jsem, že sacharidy ani jíst nemusím, zatím to nemá nějak velký vliv na sílu, ale to se teprve ještě uvidí.

Plánuji přejít na ketozu, zhubnout na nějaky dobrý procento tuku, samozřemě podle zrcadla.. pokud to bude dobře vypadat už na 15% tak to nechám, kdo ví...

Poté bych se vrátil zase k režimu cyklování.. to znamená v T day 2g sacharidu na 1kg hmotnosti a v Rest day 1g na kg hmotnosti.

K té ketoze, se jen bojím jak je to ze svalovou hmotou, rád bych ji podržel.. a tady narážím na to, že polovina lidí říká že ketoza dost redukuje svalovou tkáň a druhá skupina říka, že ketony naopak pomáhají podržet svalovou tkáň.
Někdo z vlastní zkušenosti, jak to funguje ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maziarit napsal:
Tak nějak jsem si zvykl na low carb a rád bych ještě urychlil pálení tuků, chci se dostat na 10-14% body fatu, aktualně je to kolem dvaceti.
Zjistil jsem, že sacharidy ani jíst nemusím, zatím to nemá nějak velký vliv na sílu, ale to se teprve ještě uvidí.

Plánuji přejít na ketozu, zhubnout na nějaky dobrý procento tuku, samozřemě podle zrcadla.. pokud to bude dobře vypadat už na 15% tak to nechám, kdo ví...

Poté bych se vrátil zase k režimu cyklování.. to znamená v T day 2g sacharidu na 1kg hmotnosti a v Rest day 1g na kg hmotnosti.

K té ketoze, se jen bojím jak je to ze svalovou hmotou, rád bych ji podržel.. a tady narážím na to, že polovina lidí říká že ketoza dost redukuje svalovou tkáň a druhá skupina říka, že ketony naopak pomáhají podržet svalovou tkáň.
Někdo z vlastní zkušenosti, jak to funguje ?


Na ketoze není nic zázračného; má některé zajímavé zdravotní přínosy, ale co se týče hubnutí, je to úplně fuk. Někteří lidi se ale na ni cítí lépe, to si musíš zkusit, abys to zjistil. Počítej s tím, že ten začátek může být dost drsný a že trvá, než se adaptuješ - tak dva tři týdny, než si zvykne hlava, úplná adaptace může to trvat půl roku i dýl.

Při hubnutí z 20 na 15 procent se ztráty svalové hmoty nemusíš bát; pokud budeš pořádně cvičit a rozumně jíst, o nic nepřijdeš.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maziarit


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten start tak překonám, upozornuje na to každý, navíc nepřecházím z high carb diety, ale konzumoval jsem pár týdnů 50-100g sacharidů což by mohlo té adaptaci pomoct, protože to pro tělo nebude takový šok.

Každopádně díky za připomínky, asi máš zkušenosti.
Plánuju dát carbup 1x týdně a hned po něm dva dny trenink... myslíš, že je to takhle ok ?
Nebo mám trenovat normalně jako předtím ? to znm. po,ut,ct,pa s tím že soboty mam carbup..

Obecně, jak je na tom síla ? Když mam 50g sacharidů předešlej den, tak ten trenink není zrovna nejlehčí.. otázkou je zda si tělo ten glykogen nějak vyrobí, nejspíš ano jinak by ten sval nemohl fungovat. Takže ho vytváří z bilkovin ne ? Protože na ketony trenovat asi moc nepůjde a z tuku si glykogen asi taky nevyrobí když celej týden kromě soboy půjdu defakto na Nulkách..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maziarit napsal:
Ten start tak překonám, upozornuje na to každý, navíc nepřecházím z high carb diety, ale konzumoval jsem pár týdnů 50-100g sacharidů což by mohlo té adaptaci pomoct, protože to pro tělo nebude takový šok.

Každopádně díky za připomínky, asi máš zkušenosti.
Plánuju dát carbup 1x týdně a hned po něm dva dny trenink... myslíš, že je to takhle ok ?
Nebo mám trenovat normalně jako předtím ? to znm. po,ut,ct,pa s tím že soboty mam carbup..

Obecně, jak je na tom síla ? Když mam 50g sacharidů předešlej den, tak ten trenink není zrovna nejlehčí.. otázkou je zda si tělo ten glykogen nějak vyrobí, nejspíš ano jinak by ten sval nemohl fungovat. Takže ho vytváří z bilkovin ne ? Protože na ketony trenovat asi moc nepůjde a z tuku si glykogen asi taky nevyrobí když celej týden kromě soboy půjdu defakto na Nulkách..


To je otázek - takže jen stručně: Jestli máš v plánu CKD, jsou na to konkrétní postupy, ale na to se ptáš příliš obecně, záleží na přesném nastavení tréninku a stravy. Síla půjde dolů, to je jasný. Svaly můžou fungovat i bez glykogenu, tělo umí konvertovat tuk na ATP přímo, esenciální množství glukozy si tělo vyrobí, to není problém.

Jestli tě tohle téma opravdu zajímá, tady máš knížku: http://www.bodyrecomposition.com/the-ketogenic-diet, tady si můžeš dohledat nějaké podcasty http://sigmanutrition.com/podcasts, a tady jedno z mnoha videí:
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Cesta za formou a zdravím Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: