trénink pro začátečníky


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - trénink pro začátečníky  Úvodní stránka -> Trénink -> trénink pro začátečníky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SnakeSoft


PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 11:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Čau, po asi 4 letech jsem znovu začal cvičit a po 2 měsících takovýho protahování a fullbody (více opakování s menšíma váhama, posílení vzpřimovačů a břicha) jsem zařadil split (2+1 2+2). Snažím se jet vícekloubové cviky, jídelníček a počet opakování mám uzpůsobený na objemový trénink. V posilovně strávím cca 70 minut. Každej máme nějaké slabiny a tou mou jsou nohy, prostě a jednoduše mám je celkem hubený oproti zbytku a chci se zeptat, co si myslíte o tom, že zařadím 2x týdně dřepy a legpress. Jednou je jedu těžce, což je u mě 6-8 opakování a podruhé kolem těch desíti. Bear jsem zvažoval, dřív jsem to i cvičil, ale teď mám čas na to chodit do posilky 4 x týdně, tak jsem zvolil split. Pro přehlednost ať nezakládám nový téma, napsal jsem to sem... 179 cm / 75 kg mezomorf 24 let

Rozložené to mám následovně:

Úterý
Ramena + triceps

- tlaky na ramena s velkou činkou
- tah EZ činky od pasu ke krku nadhmatem
- předpažování, rozpažování

- benč úzkým úchopem
- kliky na bradlech
- francouzský tlak
- zepár zadních kliků mezi lavičkama, dokud nespadnu na zadek

Středa
Nohy

- dřep
- zakopávání
- legpress
- výpony na lýtka
- předkopávání / výpady s jednoručkama

Sobota
Záda + biceps

- shyby (cca 2 sérky, pak jich udělám málo tak místo 3. a dalších sérek – stahování kladky k prsům a za krk od každýho asi 2 série)
- mrtvý tah
- přítahy v předklonu (1 týden s velkou činkou, druhý s jednoručkama)

- bicepsový zdvih s rovnou velkou činkou
- bicpsový zdvih s JČ v sedě
- kladivový zdvihy s JČ ve stoje

Neděle
Prsa + slabiny

- benč
- tlaky na prsa s JČ s nakloněnou lavicí
- rozpažky s JČ

- dřepy (cca 10 opakování)
- legpress

+ podle nálady břicho, vychází to ke konci tréninku několik sérek asi 2x týdně ...

Tak díky za případné názory
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mravenec1


PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na můj vkus zbytečně moc cviků... třeba ty ramena a prsa bych jel max po 2 cvicích naplno, protože ramena zabírají u každého cviku na vršek, tak aby je nepřepálil
Ale když to pojedeš s rozumnou intenzitou a spíše kulturisticky (procítíš svaly a nebudeš si honit ego váhama jako já) tak bys nic přepálit neměl snad

dal si nohy 2x to je super volba.. jednou lehce jednou těžce.. ted už bude záležet jen na stravě a pravidelném tréninku

btw: že máš na bicak a tricak tolik cviků tak to neřešim, klidně si to šmrdlej, pokud to máš rád
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cmeni


PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi poprvé co vidim, že by někdo o sobě napsal, že je mezomorf.
_________________
Nevěřte lidem, co nejí celá vajíčka a nepijí alkohol.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
SnakeSoft


PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2015 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo díky, tak já ty lehčí dřepy a legpress tedy zařadím
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FritzH


PříspěvekZaslal: so leden 23, 2016 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,

Mám kamaráda co dříve dělal judo do toho i cvičil, a měl vždy problém s tím, že mu natekla jedna svolá partie..biceps..levý prsní sval, ted se vrátil po několika letech ke cvičení, druhý trenink a o5 mu nateklo levé prso. Prosím o rady čím by to mohlo být popřípadě jak tomu předejít (je mi jasné že sval po cvičení je napumpovaný a větší, ovšem měl jsem tu možnost vidět na vlastní oči a rozhodně to s napumpovaností nemá nic společného a hlavně se jedná pouze o jednu partii jak jsem psal výše)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mesyas


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj, chtěl bych se na něco zeptat. Nedávno jsem četl zajímavý rozhovor s kondičním trenérem hokejistů Liberce a tam tvrdil, že ty "běhací" aktivity pálejí svaly (což nikdo nezpochybňuje), ale zajímalo by mě jak a čím nahradit tyhle aktivity, aby daný člověk získal potřebnou kondici?

Já chodím docela často běhat a vylepšuji si tím výdrž na boxu. Pokud bych vynechal tuto aktivitu a chodil jen do posilky ta bych nebyl tak "výdržný", poznám vždy v zimě :D Mohu se zeptat zkušenějších lidí zde na foru co by mi doporučili místo běhání, ale abych získal kondici? Budu vděčný za každou radu. Děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

za sebe: zkus metodu EMOM ( s kazdym zacatkem minuty jedna serie)
pak si bud udelas kruhovy trening
nebo cvik po cviku
dobre jsou anglicaky
vzpirani (premisteni a vyrazy, trhy)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2016 8:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kazda aerobka pali..ja bych to tak nehrotil, pokud kazdej den nebehas 2h..
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mesyas


PříspěvekZaslal: po únor 29, 2016 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

děkuji vám za rady! Ještě bych se chtěl zeptat. Kdybych třeba ráno zašel do posilovny a večer šel na trénink boxu nebude to kontraproduktivní? Řekněme posilka v cca 8h a další trénink v 18h, mezi tou dobou žádná aktivita. Hodně lidí chodí ráno především na kardio, ale já bych to měl tak opačně nějak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reiko


PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cau, podivejte se sem na muj treninkovy log. Diky za Rady.

https://forum.ronnie.cz/post1226022.html#1226022
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin86


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 2:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím pánové,
měl bych k Vám dotaz. Po asi čtyřch letech bych chtěl začít se cvičením. Naposledy, když jsem cvičil, jsem se držel při výšce 198cm pravidelně při váze okolo 100-102Kg. Se svičením jsem však přestal (práce, rodina, státnice atd.) takže fitko muselo jít stranou. Nyní se má váha pohybuje okolo 88-90Kg. Chtěl bych začít nějaký objemový trérnink, ale nevím jaký. Mohli by jste mi poradit, zda-li bude lepší nějaký full body trénink nebo korte? Já osobně bych se přikláněl ke kortemu, neboť tento ténink jsem nikdy v minulosti necvičil a tak mě to láká, avšak neím, zda-li je to při mých proporcích a váze pro mě ideální...

Díky, za jakoukoliv odpověď.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin86 napsal:
Zdravím pánové,
měl bych k Vám dotaz. Po asi čtyřch letech bych chtěl začít se cvičením. Naposledy, když jsem cvičil, jsem se držel při výšce 198cm pravidelně při váze okolo 100-102Kg. Se svičením jsem však přestal (práce, rodina, státnice atd.) takže fitko muselo jít stranou. Nyní se má váha pohybuje okolo 88-90Kg. Chtěl bych začít nějaký objemový trérnink, ale nevím jaký. Mohli by jste mi poradit, zda-li bude lepší nějaký full body trénink nebo korte? Já osobně bych se přikláněl ke kortemu, neboť tento ténink jsem nikdy v minulosti necvičil a tak mě to láká, avšak neím, zda-li je to při mých proporcích a váze pro mě ideální...

Díky, za jakoukoliv odpověď.


Jo určitě po tom co sis 4 roky válel šunky bude rutina pro trojbojaře pro tebe to nejlepší
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin86


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 2:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě, že bych nejel korteho ihned od prvního dne...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 2:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin86 napsal:
Samozřejmě, že bych nejel korteho ihned od prvního dne...


Ono záleží na mnoha proměnných a hlavní důležitá je to "jak moc si zničenej".
Můžu tě nasměrovat na dobré programy, ale když nikdo nezná tvojí minulost a hlavně momentální stav, tak je to věštění.

Např. Asi tě nenechám benčovat při zatuhlém hrudníku, nebo dřepovat když tvoje kotníky a kyčle jsou v důchodu.

Chvilku cca. 3 měsíce bych se věnoval přípravě pohybu a až poté bych začal s nějakým cvičením. Ono je to vopruz, ale je to nevyhnutelné.
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin86


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel do fitka si mohu dovolit chodit pouze třikrát týdně... Měl jsem v plánu začít od příštího týdne s tím, aby si tělo začalo opět pomalu zvykat na tento režim. Toto jsem plánoval na měsíc, měsíc a půl a poté bych chtěl najet na nějakou objemovku, na kterou jsem se ptal výše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - trénink pro začátečníky Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: