Kdy jste se odstehovali od rodicu?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kdy jste se odstehovali od rodicu?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Kdy jste se odstehovali od rodicu?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trubens


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
V 20ke som odišiel s vtedajšou holkou na Cyprus, po pol roku som sa vrátil a rovno šiel do podnájmu, lebo proste už nešlo bývať s rodičmi. A po pár rokoch hypotéka.

Trubens: Tak ono je to otázka aj určitého postoja k rodičom, koľko prispievaš. Prispievať nič alebo 1000 korún len preto, že rodičia sú benevolentní alebo že im je blbé si niečo opýtať je podľa mňa fail. Toto by som cez osobnú hrdosť nepreniesol. Keď aj nie prachy, tak by som trebárs riešil stravu čisto na moje náklady a podobne.


No veď ja riešim stravu, mesačník, telefón, vstupy do posilky (ale cvičím väčšinou doma), oblečenie (výnimka Vianoc alebo kúpené slipy či ponožky ako pozornosť pre mňa hocikedy cez rok) na vlastné náklady. Len som vďačný, že nemusím platiť za nájom (ja nemusím vôbec), lebo aspoň mám čo odložiť. Keby som zarábal podstatne viac než teraz, tak by som prispieval na nájom aj keby som nemusel. Ja som chcel niečo prispievať na nájom, ale bolo mi povedané "Radšej si odlož... ;-) Aby si mal v budúcnosti rezervu.". Tak prečo nie...keď sa tak dá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
decarabas napsal:
V 20ke som odišiel s vtedajšou holkou na Cyprus, po pol roku som sa vrátil a rovno šiel do podnájmu, lebo proste už nešlo bývať s rodičmi. A po pár rokoch hypotéka.

Trubens: Tak ono je to otázka aj určitého postoja k rodičom, koľko prispievaš. Prispievať nič alebo 1000 korún len preto, že rodičia sú benevolentní alebo že im je blbé si niečo opýtať je podľa mňa fail. Toto by som cez osobnú hrdosť nepreniesol. Keď aj nie prachy, tak by som trebárs riešil stravu čisto na moje náklady a podobne.


No veď ja riešim stravu, mesačník, telefón, vstupy do posilky (ale cvičím väčšinou doma), oblečenie (výnimka Vianoc alebo kúpené slipy či ponožky ako pozornosť pre mňa hocikedy cez rok) na vlastné náklady.

No ale všetko svoje, nie? Nekupuješ stravu pre zvyšok rodiny, prípadne neriešiš, ze došiel toaleťák, tak ho zabehneš kúpiť. A o tom ja hovorím.
Je (dúfam!!!) samozrejmé, ze v cca 30tich rokoch ako zamestnaný človek si kupuješ oblečenie a platíš telefón. Ja píšem o "niečom navyše" pre ostatných.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

U me klasika.
Pri vejsce u rodicu, pak zahranici, z5 k rodicum, zamestnani, svatba a zaroven do vlastniho domu v 27mi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V 19 pryč na VŠ kolej, pak hned po škole podnájem a svůj byt.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Trubens napsal:
decarabas napsal:
V 20ke som odišiel s vtedajšou holkou na Cyprus, po pol roku som sa vrátil a rovno šiel do podnájmu, lebo proste už nešlo bývať s rodičmi. A po pár rokoch hypotéka.

Trubens: Tak ono je to otázka aj určitého postoja k rodičom, koľko prispievaš. Prispievať nič alebo 1000 korún len preto, že rodičia sú benevolentní alebo že im je blbé si niečo opýtať je podľa mňa fail. Toto by som cez osobnú hrdosť nepreniesol. Keď aj nie prachy, tak by som trebárs riešil stravu čisto na moje náklady a podobne.


No veď ja riešim stravu, mesačník, telefón, vstupy do posilky (ale cvičím väčšinou doma), oblečenie (výnimka Vianoc alebo kúpené slipy či ponožky ako pozornosť pre mňa hocikedy cez rok) na vlastné náklady.

No ale všetko svoje, nie? Nekupuješ stravu pre zvyšok rodiny, prípadne neriešiš, ze došiel toaleťák, tak ho zabehneš kúpiť. A o tom ja hovorím.
Je (dúfam!!!) samozrejmé, ze v cca 30tich rokoch ako zamestnaný človek si kupuješ oblečenie a platíš telefón. Ja píšem o "niečom navyše" pre ostatných.


Mne príde choré kupovať jedlo pracujúcej mame, ktorá zarába viac ako ja......... To už radšej budem prispievať na nájom, nie ? Neviem si predstaviť niečo typu "Neprispievam síce na nájom, ale kupujem mame, otcovi a sestre každý druhý deň jedlo, alebo...im objednám pizzu keĎ si povedia, hoci ja ju jesť nebudem, ale tak...bývam tam zadarmo čo sa nájmu týka, takže..." To ti príde normálne ? ... A je jasné, že veci ako toaletný, kuchynské utierky, vreckovky...nemám problém kúpiť. Kozmietku (čisto prírodnú) si zaobstarávam za vlastné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
decarabas napsal:
Trubens napsal:
decarabas napsal:
V 20ke som odišiel s vtedajšou holkou na Cyprus, po pol roku som sa vrátil a rovno šiel do podnájmu, lebo proste už nešlo bývať s rodičmi. A po pár rokoch hypotéka.

Trubens: Tak ono je to otázka aj určitého postoja k rodičom, koľko prispievaš. Prispievať nič alebo 1000 korún len preto, že rodičia sú benevolentní alebo že im je blbé si niečo opýtať je podľa mňa fail. Toto by som cez osobnú hrdosť nepreniesol. Keď aj nie prachy, tak by som trebárs riešil stravu čisto na moje náklady a podobne.


No veď ja riešim stravu, mesačník, telefón, vstupy do posilky (ale cvičím väčšinou doma), oblečenie (výnimka Vianoc alebo kúpené slipy či ponožky ako pozornosť pre mňa hocikedy cez rok) na vlastné náklady.

No ale všetko svoje, nie? Nekupuješ stravu pre zvyšok rodiny, prípadne neriešiš, ze došiel toaleťák, tak ho zabehneš kúpiť. A o tom ja hovorím.
Je (dúfam!!!) samozrejmé, ze v cca 30tich rokoch ako zamestnaný človek si kupuješ oblečenie a platíš telefón. Ja píšem o "niečom navyše" pre ostatných.


Mne príde choré kupovať jedlo pracujúcej mame, ktorá zarába viac ako ja......... To už radšej budem prispievať na nájom, nie ? Neviem si predstaviť niečo typu "Neprispievam síce na nájom, ale kupujem mame, otcovi a sestre každý druhý deň jedlo, alebo...im objednám pizzu keĎ si povedia, hoci ja ju jesť nebudem, ale tak...bývam tam zadarmo čo sa nájmu týka, takže..." To ti príde normálne ? ... A je jasné, že veci ako toaletný, kuchynské utierky, vreckovky...nemám problém kúpiť. Kozmietku (čisto prírodnú) si zaobstarávam za vlastné.


Vytrhávaš z kontextu. Píšem, že pokiaľ ide o benevolentných alebo skromných rodičov, ktorí od teba peniaze nechcú.
Čiže tebe je divné "Neprispievam síce na nájom, ale kupujem mame, otcovi a sestre každý druhý deň jedlo, alebo...im objednám pizzu keĎ si povedia, hoci ja ju jesť nebudem, ale tak...bývam tam zadarmo čo sa nájmu týka, takže...", takže ty radšej "Neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim". Ok, prečo nie, tvoj boj
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
.... takže ty radšej "Neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim". Ok, prečo nie, tvoj boj


O čom to točíš ? ... Asi to "neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim" si myslel "neprispievam síce na nájom, ale ani jedlo nekúpim", že ? ...
Mne mama povedala, že nemám prispievať na nájom, aby som som viac odložil.... Miesto toho jej mám kupovať jedlo, a neušetriť, takže srať na to, že chce aby som ušetril ??? ... Ešte napíš, že jej mám variť... (s čím by nebol problém keby si svoje jedlo zaplatila, a hlavne, keby jedla to čo ja, ale ona je iné veci, takže má smolu)....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

....ale kosmetiku si kupuje za vlastni
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
decarabas napsal:
.... takže ty radšej "Neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim". Ok, prečo nie, tvoj boj


O čom to točíš ? ... Asi to "neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim" si myslel "neprispievam síce na nájom, ale ani jedlo nekúpim", že ? ...
Mne mama povedala, že nemám prispievať na nájom, aby som som viac odložil.... Miesto toho jej mám kupovať jedlo, a neušetriť, takže srať na to, že chce aby som ušetril ??? ... Ešte napíš, že jej mám variť... (s čím by nebol problém keby si svoje jedlo zaplatila, a hlavne, keby jedla to čo ja, ale ona je iné veci, takže má smolu)....


Správne, preklep Malo to byť "neprispievam síce na nájom, ale ani jedlo nekúpim".

Nejde o to, čo ti povedala mama. Nejde o to, čo ješ ty a čo ona. Ide o to, že ako dospelý človek s hrdosťou a vzťahom k rodičom by si mal cítiť potrebu pomôcť jej nejakým spôsobom
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
....ale kosmetiku si kupuje za vlastni


To že ty si bol (asi nepriamo) vyhnanec od svojich 15-tich z domova neznamená, že by si si mal robiť srandu z toho, kto vie v pokoji fungovať v domácnosti so svojou mamou (1+1), a netlačťi sa s ňou v byte. A nevytrhuj to z kontextu ty traps, kozmetika je jedna z viacerých vecí (strava, oblečenie, MHD, telefón...), ktoré si kupujem za vlastné. Za vlastné si kupujem všetko, akurát bývanie mám zadarmo. Chcel by si ? ... Máš smolu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Trubens napsal:
decarabas napsal:
.... takže ty radšej "Neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim". Ok, prečo nie, tvoj boj


O čom to točíš ? ... Asi to "neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim" si myslel "neprispievam síce na nájom, ale ani jedlo nekúpim", že ? ...
Mne mama povedala, že nemám prispievať na nájom, aby som som viac odložil.... Miesto toho jej mám kupovať jedlo, a neušetriť, takže srať na to, že chce aby som ušetril ??? ... Ešte napíš, že jej mám variť... (s čím by nebol problém keby si svoje jedlo zaplatila, a hlavne, keby jedla to čo ja, ale ona je iné veci, takže má smolu)....


Správne, preklep Malo to byť "neprispievam síce na nájom, ale ani jedlo nekúpim".

Nejde o to, čo ti povedala mama. Nejde o to, čo ješ ty a čo ona. Ide o to, že ako dospelý človek s hrdosťou a vzťahom k rodičom by si mal cítiť potrebu pomôcť jej nejakým spôsobom


Carabasi ty sis přes Vánoce řádně odpočinul, když máš tolik energie na tyhle debaty co??? Upřímně ti závidím tvůj elán.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

On tento smutný příběh vysvětluje ty všechny další topiky a diskuze.

Rando, pokud by byl ronnie sraz na Slovensku, přijedeš?
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Nejde o to, čo ti povedala mama. Nejde o to, čo ješ ty a čo ona. Ide o to, že ako dospelý človek s hrdosťou a vzťahom k rodičom by si mal cítiť potrebu pomôcť jej nejakým spôsobom


Vnútiť jej svoje peniaze (vložené do hmotných vecí typu jedlo pre ňu, doplnky do bytu, atď), ktoré odo mňa nechce, lebo chce aby som si čo najviac peňazí odložil ? ... Áno, pre svoju "hrdosť" jej budem robiť napriek, a živiť jej brucho, keď to ona nechce, lebo zarába dvojnásobok môjho platu.... Úžasná logika....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
On tento smutný příběh vysvětluje ty všechny další topiky a diskuze.

Rando, pokud by byl ronnie sraz na Slovensku, přijedeš?


Nie. Nie som zvedavý na tvoj vygumovaný ksicht postrádajúci inteligenciu. Tvoj vysoký intelekt ma nezaujíma, ten je menej dôležitý než si myslíš. Ak vôbec vieš aký je rozdiel medzi tými dvoma "vecami"...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
decarabas napsal:
Nejde o to, čo ti povedala mama. Nejde o to, čo ješ ty a čo ona. Ide o to, že ako dospelý človek s hrdosťou a vzťahom k rodičom by si mal cítiť potrebu pomôcť jej nejakým spôsobom


Vnútiť jej svoje peniaze (vložené do hmotných vecí typu jedlo pre ňu, doplnky do bytu, atď), ktoré odo mňa nechce, lebo chce aby som si čo najviac peňazí odložil ? ... Áno, pre svoju "hrdosť" jej budem robiť napriek, a živiť jej brucho, keď to ona nechce, lebo zarába dvojnásobok môjho platu.... Úžasná logika....


A čo tak kytica? Wellness? Masáž?

Makuška: Joj, koláčová sila, vládzem aj debaty aj drepy Kiežby boli Vianoce každý druhý týždeň, obžerstvo mi robí dobre!
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kdy jste se odstehovali od rodicu? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: