Jakou obuv do fitka?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jakou obuv do fitka?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Jakou obuv do fitka?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rebeka21


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 10:19 am    Předmět: Jakou obuv do fitka? Odpovědět s citátem

Jak jsem už psala i v jiných příspěvcích jsem začátečnice a zatím se jen učím co jako. Zatím jsem moc obuv na cvičení neřešila a cvičím jen v klasických čínach. No všimla jsem si v poslední době, že mě při některých cvicích začali hrozně pobolívat lýtka (například při dřepech), může mít na to vliv nesprávná obuv? V běžném životě jsem naučená chodit v botách na podpatcích. Muze být problém zcela rovná podrážka u čín? A co je to pak správná obuv na cvičení? Na co si dávat pozor? Přemýšlela jsem například, že si koupím tyto boty z Lidl http://www.letakomat.cz/lidl/katalog-fitnes-2017/?page=21 Je to dobrý nápad? Vybírat jen podle toho, zda se mi budou zdát pohodlné na noze nebo na co se zaměřit? Nemůžu si dovolit zase dát za boty do fitka nevím kolik peněz. Děkuji za rady :-)


Naposledy upravil Rebeka21 dne čt leden 12, 2017 10:53 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzpieracske topanky, Chuck Taylor's, naboso
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

boty do fitka vydrží klidně pět i více let, musí být pohodlné a musí v nich být pevná noha, pata nesmí při dřepu nebo tahu ujíždět, spočítej, kolik dáš za fitko ročně, kolik tam strávíš času, jakou má ten čas pro tebe hodnotu a možná ti pak cena za obuv, která vydrží a neničí nohy, nebude připadat tak vysoká, a to nemluvím o speciální stravě a suplementech, do kterých ještě většina investuje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S ohledem na to, že je jednak začátečnice, jednak nikdo z nás vůbec nic netuší o jejím tréninku, tak si myslím, že i ty tenisky z Lidlu budou úplně v pohodě. Ostatně si myslím, že nebudou o nic horší něž nějaké obyčejné Ády/Niké/Reeb. a podobně za cca litr, a vše uvedené je pro běžné kondiční cvičení zcela postačující.

Konec konců, i Madam Eva cvičí občas v ledasčem, a kdo z nás na ni má.

Placatou podrážku bych asi já osobně dlouhodobě nebral, jedno zda by to bylo od ťamanů za 250 nebo od Converse za 2 500, ale to si každý musí zkusit sám. Takže pokud jsou problémy, je dobré zkusit změnu .... třeba nějaké běžné neplacaté tenisky co má na ven .... a uvidí se.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 2:32 pm    Předmět: Re: Jakou obuv do fitka? Odpovědět s citátem

Nedřepuji, ale obecně platí, že jakmile tě bolí něco nesprávného, měla bys to přestat cvičit, dokud nevíš, proč tě to bolí a co to může způsobit.
Jsem si 100 % jistý, že by ti pomohlo buď upravení postoje a nebo strečink. Pak si můžeš koupit boty podle barvy a vzhledu ;-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lýtka nebolí z dřepu... číny nebo Conversky jsou naprosto v pohodě, ale je třeba změnit techniku, rozšířit postoj, to všechno je u slečny jenom plus, protože při takovém dřepu víc zatížíš zadek a míň stehna...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flew


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 6:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Boty za 3 litry ti stejně nepomuzou zvednout více...
Mrtvý tah naboso...
Sálovky nike za 700.. a mám je už 2 roky ..
_________________
Sny se musí plnit, nemůžeme odpočívat

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rebeka21


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 9:29 am    Předmět: Re: Jakou obuv do fitka? Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Nedřepuji, ale obecně platí, že jakmile tě bolí něco nesprávného, měla bys to přestat cvičit, dokud nevíš, proč tě to bolí a co to může způsobit.
Jsem si 100 % jistý, že by ti pomohlo buď upravení postoje a nebo strečink. Pak si můžeš koupit boty podle barvy a vzhledu ;-)



dřepy dělám se širším postojem, techniku ​​jsem se učila s trenérem, takže předpokládám, že by měla být správná, před cvičením dávám 10-15 min stepper na zahřátí a po cvičení strečink
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 11:52 am    Předmět: Re: Jakou obuv do fitka? Odpovědět s citátem

Rebeka21 napsal:
Mablung napsal:
Nedřepuji, ale obecně platí, že jakmile tě bolí něco nesprávného, měla bys to přestat cvičit, dokud nevíš, proč tě to bolí a co to může způsobit.
Jsem si 100 % jistý, že by ti pomohlo buď upravení postoje a nebo strečink. Pak si můžeš koupit boty podle barvy a vzhledu ;-)



dřepy dělám se širším postojem, techniku ​​jsem se učila s trenérem, takže předpokládám, že by měla být správná, před cvičením dávám 10-15 min stepper na zahřátí a po cvičení strečink


Záleží, kdo tě trénoval; když vidím ty hrůzy, které nechají "trenéři" dělat ty chudáky v našem fitku, je mi z toho až smutno. Nech se někdy natočit a dej to sem. Jinak, stepper na zahřátí je fajn, ale i tak bych spíš doporučil dát si před dřepováním nějakou pořádnou rutinu na mobilitu.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 12:25 pm    Předmět: Re: Jakou obuv do fitka? Odpovědět s citátem

Rebeka21 napsal:
Mablung napsal:
Nedřepuji, ale obecně platí, že jakmile tě bolí něco nesprávného, měla bys to přestat cvičit, dokud nevíš, proč tě to bolí a co to může způsobit.
Jsem si 100 % jistý, že by ti pomohlo buď upravení postoje a nebo strečink. Pak si můžeš koupit boty podle barvy a vzhledu ;-)



dřepy dělám se širším postojem, techniku ​​jsem se učila s trenérem, takže předpokládám, že by měla být správná, před cvičením dávám 10-15 min stepper na zahřátí a po cvičení strečink

Každé tělo je originál. Jsou věci, na kterých se shodnou všichni, že jsou správné a zdravé. Ale u určitých cviků, u určitých lidí, je potřeba techniku upravit tak, aby sedla jejich stavbě. Případně můžeš dělat drobnou chybu, která normálně nevadí, ale tobě jo.
A nebo, jak psal Magumi, tvůj trenér byl debil.
Možností je více.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rebeka21


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 12:42 pm    Předmět: Re: Jakou obuv do fitka? Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Rebeka21 napsal:
Mablung napsal:
Nedřepuji, ale obecně platí, že jakmile tě bolí něco nesprávného, měla bys to přestat cvičit, dokud nevíš, proč tě to bolí a co to může způsobit.
Jsem si 100 % jistý, že by ti pomohlo buď upravení postoje a nebo strečink. Pak si můžeš koupit boty podle barvy a vzhledu ;-)



dřepy dělám se širším postojem, techniku ​​jsem se učila s trenérem, takže předpokládám, že by měla být správná, před cvičením dávám 10-15 min stepper na zahřátí a po cvičení strečink

Každé tělo je originál. Jsou věci, na kterých se shodnou všichni, že jsou správné a zdravé. Ale u určitých cviků, u určitých lidí, je potřeba techniku upravit tak, aby sedla jejich stavbě. Případně můžeš dělat drobnou chybu, která normálně nevadí, ale tobě jo.
A nebo, jak psal Magumi, tvůj trenér byl debil.
Možností je více.



Trénoval mě člověk, co si myslím, že se do toho dost vyzná, má už co to za sebou a několik lidem pomáhal i v přípravě na soutěž (většinou dopadly úspěšně). Ale s tím, že když člověk vidí jako někteří "trenéři" předvádějí tréninky s klienty je to opravdu k pláči souhlasím. Neříkám, že já jsem v tomto zběhlá, ale stačí mi když vidím jednu paní trenérku, jinak bývala fitness závodnice (ale nejdu jmenovat), jakým stylem dělá tréninky s klientkami a mám dost. Více se vyprávějí jako cvičí, asi stylem jedno opakování, 3 přehozené věty atd, postoje při cvicích většinou des a hrůza, protože se ta klientka vytáčí za ní a tak si povídají a nejvíc mě dostalo, když s klientkou drepovala, klientka už z dálky do očí bijící nesprávný postoj a také šli stylem, že více si povídali jako cvičili a nejvíc mě dostalo, když odpočinek mezi sériemi vypadal tak, že klientka si nechala na zádech tyč, přičemž se hrbila a otočila se tak ke trenérce a 5 min si takto povídali.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 1:12 pm    Předmět: Re: Jakou obuv do fitka? Odpovědět s citátem

Rebeka21 napsal:

Trénoval mě člověk, co si myslím, že se do toho dost vyzná, má už co to za sebou a několik lidem pomáhal i v přípravě na soutěž (většinou dopadly úspěšně). Ale s tím, že když člověk vidí jako někteří "trenéři" předvádějí tréninky s klienty je to opravdu k pláči souhlasím. Neříkám, že já jsem v tomto zběhlá, ale stačí mi když vidím jednu paní trenérku, jinak bývala fitness závodnice (ale nejdu jmenovat), jakým stylem dělá tréninky s klientkami a mám dost. Více se vyprávějí jako cvičí, asi stylem jedno opakování, 3 přehozené věty atd, postoje při cvicích většinou des a hrůza, protože se ta klientka vytáčí za ní a tak si povídají a nejvíc mě dostalo, když s klientkou drepovala, klientka už z dálky do očí bijící nesprávný postoj a také šli stylem, že více si povídali jako cvičili a nejvíc mě dostalo, když odpočinek mezi sériemi vypadal tak, že klientka si nechala na zádech tyč, přičemž se hrbila a otočila se tak ke trenérce a 5 min si takto povídali.

Pokud mu věříš, zeptej se jeho. Tady jde o čistou mechaniku. Můžeš si svaly představit jako provázky na těle. Když bude vědět jaký provázek tě tahá při jakém postoji, člověk znalý anatomie by ti měl říct co děláš blbě.
Druhou možností je nechat se natočit (pokud se stydíš, dej si papírový pytel na hlavu) a pak na nějakém obrázku zakroužkuj problematické místo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
YUD


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ze zkušenosti bych řekl, že na botách docela záleží. Ale to neznamená, že to musí být nějaký extra drahý nebo spešl boty (vzpěračky apod.). Hlavně, aby byly pevný, noha v nich nelítala, měla rozumný (mírný) podpatek a podrážku a nebyla moc měkká.
_________________
Nejlepší posilovna v Brně:
www.spinningafitness.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jakou obuv do fitka?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: