Powerlifting tréning?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Powerlifting tréning?  Úvodní stránka -> Trénink -> Powerlifting tréning?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Olafekk


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bump, zdá se, že Tom mi asi neodpoví, tak se táži vás, ostatních kteří si myslí, že zvládnou dostatečně fundovaně odpovědět na mé dotazy, cvičím již třetí týden tenhle tréning co zde Tom napsal a chtěl bych ten čas který do něj investuji co nejlépe využít, proto bych rád věděl minimálně co se té zmiňované délky tréningu týče, není to hloupost?

Pondělní tréning mi trvá 2 hodiny, první dva cviky, dřep a bench zaberou hodinu sami o sobě (5min pauzy mezi sériemi), možná lehce přes hodinu a pak zbývá docvičit dle plánu doplňky na prsa a lehce triceps, cvičím tedy tlaky na horní prsa, 1 rozcvičovací série, 4 pracovní s vahou cca 22kg po 15 opakováních, dále spodní prsa na stroji, opět podobná váha a počet opakování a následně rozpažky, 15kg x 15 op. .. triceps je bench na úzko 40kg x 15 opakování, 4 serie a francouzský tlak s JČ, už jsem bez energie takže sem rád, že udělám 15 opakování s 12kg jednoručkou, opět 4 série.

Otázkou však zůstává jestli to necvičím příliš dlouho..

Dále ohledně tréningu dynamiky,

nikdy sem dynamiku necvičil tudíž nevím zda li cvičím správně - prostě naložím určitou váhu, jak je uvedeno v plánu cca 40-50% maximálky a udělám 3 opakování kdy tlak vzhůru (nebo tah u MT) provedou tak rychle jak dovedu? Kdy nastane situace, že už je opakování moc pomalé? A mám u tréninku dynamiky, kdy je váha polovičky co maximálka (tzn. u benche 62kg, s čímž se rozcvičuju) zachovávat pauzy také 5 minut? tréning se pak o dost protáhne..

Děkuji všem kteří mi odpoví smysluplně a bez zbytečných připomínek, vše vychází z tomova plánu a dle jeho výkonů jsem přesvědčen, že ví co dělá, bohužel se mi, ale nedaří se s ním spojit ani skrz SZ ani zde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olafekk napsal:


Pondělní tréning mi trvá 2 hodiny, první dva cviky, dřep a bench zaberou hodinu sami o sobě (5min pauzy mezi sériemi), možná lehce přes hodinu a pak zbývá docvičit dle plánu doplňky na prsa a lehce triceps, cvičím tedy tlaky na horní prsa, 1 rozcvičovací série, 4 pracovní s vahou cca 22kg po 15 opakováních, dále spodní prsa na stroji, opět podobná váha a počet opakování a následně rozpažky, 15kg x 15 op. .. triceps je bench na úzko 40kg x 15 opakování, 4 serie a francouzský tlak s JČ, už jsem bez energie takže sem rád, že udělám 15 opakování s 12kg jednoručkou, opět 4 série.

Otázkou však zůstává jestli to necvičím příliš dlouho..



Mne delka treninku prijde naprosto v pohode.


citace:

Dále ohledně tréningu dynamiky,

nikdy sem dynamiku necvičil tudíž nevím zda li cvičím správně - prostě naložím určitou váhu, jak je uvedeno v plánu cca 40-50% maximálky a udělám 3 opakování kdy tlak vzhůru (nebo tah u MT) provedou tak rychle jak dovedu? Kdy nastane situace, že už je opakování moc pomalé? A mám u tréninku dynamiky, kdy je váha polovičky co maximálka (tzn. u benche 62kg, s čímž se rozcvičuju) zachovávat pauzy také 5 minut? tréning se pak o dost protáhne..


Koukam, ze Tom, vychazel v treninku z WSB. Budu se toho tedy drzet a doufat, ze mi nevycini za pripadne nepresnosti :)

U dynamiky bys zpomaleni nemel citit, prave kvuli tomu se dela tak malo opakovani a nizke vahy. Ostatne mam dojem, ze ty % u dynamiky pak L.Simmons soupnul i trochu vys, takze tim spis bys zadne zpomaleni u % ktere jedes nemel citit. Jede se to tak, ze se snazis cinku zvednout (spoustet normalni rychlosti) co nejrychleji (doslova ji vystrelit nahoru). Pohyb bys mel samozrejme 100% kontrolovat. Neni to zadne hazeni cinkou, stale dodrzuj perfektni provedeni. 5 minutove prestavky jsou u dynamiky zbytecne dlouhy. Zkrat si je podle potreby, ale ne tak, aby ti ovlivnovaly rychlost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim ze Louie tie percenta nastavil ~40-50% pri expandroch, 50-60% pri retazach a 70% pri volnej vahe a cinka by sa mala poohybovat ~0.7m*s^-1 ale je to uz dlho co som jeho knihu cita;.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kovyx


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli ti to nevyhovuje časově, můžeš zkusit nedávat těžký dřep a bench do jednoho tréninku. Dynamické cviky ti utečou rychle a doplňky to samé.
Možná se ti bude i lépe cvičit. Mě například těžký bench po těžkých dřepech moc nebaví.

"předělaný"
1.den: Dřep těžce, benč lehce + triceps těžce
2.den: Doplňkové cviky na horní záda + biceps
3.den: Volno
4.den: benč těžce, dřep lehce, doplňky na prsa, lehce triceps
5.den: Mrtvé tahy + ramena
6.den: volno
7.den: volno

origo
1.den: Dřep těžce, benč těžce + doplnky na prsa + lehce triceps
2.den: Doplňkové cviky na horní záda + biceps
3.den: Volno
4.den: Ramena + triceps těžce + lehký benč
5.den: Mrtvé tahy + lehké dřepy
6.den: volno
7.den: volno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Copak mě to vyhovuje, jen jsem si do teď myslel, že když je tréning delší než hodina, maximálně hodina a čtvrt tak si bere tělo energii ze svalů. Jinak mi to takhle rozepsané vyhovuje :)

Děkuji za další postřehy, moc jste mi pomohli
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

silovy trening ma trosku jina pravidla nez klasicky pumpovaci
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohl by si mi trochu rozepsat která pravidla máš v tomto případě na mysli?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na telefonu mi to moc nejde
Ale primárně jsem měl na mysli tu " energii ze svalů"
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olafekk napsal:
Copak mě to vyhovuje, jen jsem si do teď myslel, že když je tréning delší než hodina, maximálně hodina a čtvrt tak si bere tělo energii ze svalů. Jinak mi to takhle rozepsané vyhovuje :)

Děkuji za další postřehy, moc jste mi pomohli


Za hodinu prejdem poriadne drepy a benče pri vyššom volume. Kde sú doplnkové cviky, rozcvička, strečing, kardio? Ono sa to nezdá, ale ten čas vo fitku letí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Ondráček


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 8:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

U dynamiky se mi osvědčilo začínat 50 - 60% max a postupně se posouvat až k 60 - 70% z max. I tato schopnost se musí postupně vytrénovat jako všechno ostatní.
Pauzy by měly být takový, abys dokázal všechny opakování provádět rychle. Většinou stačí do 3 minut, během této doby se u tělo dostatečně zklidní a je připraveno pro další sérii.
_________________
https://www.nutrilord.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 11:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se pauzovani a siloveho treninku tyce, mrkni na článek 300 Seconds: Aguide to Maximizing Your Rest Intervals (poradil mi ho PMKB5 odsud z fora), urcite v tom najdes dostatek odpovedi na sve otazky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2017 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Co se pauzovani a siloveho treninku tyce, mrkni na článek 300 Seconds: Aguide to Maximizing Your Rest Intervals (poradil mi ho PMKB5 odsud z fora), urcite v tom najdes dostatek odpovedi na sve otazky.


to sem četl nedávno, ale není tam všechno, pauzy mezi těžkými sériemi 5x5, 5x3 apod. udržuji alespoň 5 minut a dokonce jsem si na to tak zvykl, že mám tendenci natahovat i ty doplňkové ..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Powerlifting tréning? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: