Bolest ve vyznačené oblasti



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest ve vyznačené oblasti  Úvodní stránka -> Ostatní -> Bolest ve vyznačené oblasti
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Grip and rip
(ban)


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2017 10:38 pm    Předmět: Bolest ve vyznačené oblasti Odpovědět s citátem

Ahoj , chtěl bych poprosit o radu zkušenějších ...
Už je to přes týden co jsem si odjel trenink mrtvých tahů , trenink jako každý jiný ,
jenže nasledujicí den me značne začala bolet oblast vyznačená modře ,
od té doby jsem nejel nic težkého co by namáhalo spodní záda , ale bolest se nelepší ale právě naopak , asi tři dny zpátky mě se k bolesti vyznačené oblasti přidala bolest na místě
kterou jsemo značil červeně , teď se nachazim ve stavu takovém , že když sedím/ležím/stojim tak mě bolí jen červeně označená oblast ale jakmila se trochu předkloním nebo něják otočím trupem tak mě začne bolet ještě modře označená čast ...
Chtel bych se teda zeptat , jestli s tím má někdo zkušenosti , jestli se to někomu nestalo
a pokud ano jak jste to řešili , vím že návštěva doktora by byla určitě na místě ale mám
takový pocit že mi řekne že se mám pár týdnu šetřit nebo neco v tom smyslu , bojím se aby
to nebyl oneco vážného co by mě vyřadilo na x měsíců nebo i víc z treninku , za jakekoliv
odpovědi nebo rady budu velice rád .

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grip and rip
(ban)


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2017 10:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak ještě bych chtěl dodat , že jsem v ramci regenerace jen do treninku ostatních partii dodal myslím předposlední trenink hyperextenzi jen velmi lehce a snažil se oblast ruzně protahovat , ale bolest nepolevila .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2017 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ukaz nam svoju techniku tahov.
Pravdepodobne to moc tahas cez erektory a gulatis chrbat.
Skus cvicit viac extenzie so zagulatenym chrbtom a predklony v sede
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grip and rip
(ban)


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2017 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tahy bych měl mít v neděli , tak to zkusím natočit , každopádně díky za připomínku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 2:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tam muze hrat roli tolik faktoru, v tomto ti nikdo neporadi, je to hluboky stabilizacni system, discus intervertebralis, piriformis, iliopsoas, zánět. Tohle vubec nema cenu resit, v prvni rade obvolej dobre ortopedy v okoli, kdyz bude cekacka moc dlouha, tak fyzio. Pokud tohle neudelas tak 3, 4 dny vubec nezatezovat core, potom zacit s rehabilitacnima cvikama, davkovat pravidelne protizanetlive leky, udrzovat v teple, masirovat. Korekce techniky mrtveho tahu muze byt jenom jeden z faktoru, malokdy stoji za problemem jenom spatna technika.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 8:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Protahoval bych bedrokyčelní přitahovače a třeba bych i přestal tahat. Je to cvik, který zase není tak nepostradatelný :-)
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrdlo mi v zadech a mam obavu, ze mi doktor rekne, abych se setril. Kdyby mi to nerekl, dam si mrtvoly hned pristi trenink, i kdyz si ted zrovna ani nezavazu boty.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne sa stalo to isté na jeseň, dostať sa k ortopédovi bolo zdlhavé, tak som sa na to vysral a zaplatil si fyzio. Masáže, SM systém a pomohlo. Už normálne cvičím a 95% bolestí je fuč.

A to som už bol dosť v prdeli, spal som len s nahriatou dekou pod krížami, chodil po byte s rukami opretými o linku nech nezaťažujem kríže. Sedieť bolo zlé, chodiť tiež a ležať len na boku. Potom sa to uvoľnilo, tak som šiel do gymu a mrdlo ma keď som dvíhal prázdnu os. Fakt bolesť jak piča, už som myslel že si nikdy poriadne nezacvičím.


Naposledy upravil Dante Flyshit dne so leden 21, 2017 12:50 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grip and rip
(ban)


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Něž neco napišu tak bych chtěl v první řadě poděkovat za rady..

Daymon - Mrtvý tah je pro mě priorita a nezbytný cvik , jelikož jsem se rozhodl , že
se chci připravit na závody v trojboji a hlavně se zameřit na mrtvý tah , jelikož
mě nejvíc baví a myslím že jednou bych na něj mohl zvedat pěkné váhy ...


Hulkie - Ta bolest není taková že bych si neumel zavat boty , s tím mrtvý tahem jsem chtel
jen odjet si pár serii okolo 70% , jen pár opakování abych ukazal techniku , jestli
bolest není způsobena technikou , ikdyž táham pořád stejně a toto se mi stalo
poprvé .


KrystofK - díky za takovou odpoved , určite zkusím chvili necvičit nic co by ten core
zatěžovalo a pokud bolest nepřestane tak zkusím toho fyzioterapeuta .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grip and rip napsal:


Daymon - Mrtvý tah je pro mě priorita a nezbytný cvik , jelikož jsem se rozhodl , že
se chci připravit na závody v trojboji a hlavně se zameřit na mrtvý tah , jelikož
mě nejvíc baví a myslím že jednou bych na něj mohl zvedat pěkné váhy ...


Hulkie - Ta bolest není taková že bych si neumel zavat boty , s tím mrtvý tahem jsem chtel
jen odjet si pár serii okolo 70% , jen pár opakování abych ukazal techniku , jestli
bolest není způsobena technikou , ikdyž táham pořád stejně a toto se mi stalo
poprvé .




Ad MT .... píšeš, že to neustupuje, ale spíš se to naopak horší. Řešit v takové situaci závody, pokud to nejsou OH, považuji za pitomost, protože pokud si to ještě dokurvíš, tak na žádné závody nepůjdeš v dohledné době stejně.

Ad video .... v zásadě je to dobrý nápad, ale pokud je ta bolest taková jak píšeš, tak jsou dvě jasná PROTI. I relativně lehký MT ti to může zhoršit, a při troše smůly ne jen lehce. Je rovněž velmi nepravděpodobné, že pokud cítíš poměrně nezanedbatelnou bolest při cvičení, tak se to neprojeví na provedení cviku. Tedy, pokud tě ta záda fakt bolí, jako že asi ano, tak prostě budeš při točení videa tahat jinak než normálně. Neplatí to jen o MT nebo zádech, ale obecně, tělo při bolesti zcela automaticky mění pohybové vzorce a prakticky to nelze uhlídat.

Osobně bych tomu dal tak týden klid ... max něčím to patlal nebo dával hřejivé náplasti, to si každý musí vyzkoušet sám jak mu co sedí ... a pokud by se to pomalu nelepšilo, tak šel za fyzio nebo lékařem, ale pokud možno takovými, kteří mají nějaké zkušenosti se sportovní medicínou. Tady stejně nikdo nepozná co ti přesně je, tedy i kdyby na to někdo měl dostatečné znalosti a zkušenosti, tak ti nebude schopen poradit co s tím. Přečíst si co by to mohlo být a co by mohlo pomoci ... a to v mnoha variantách ... ti reálně pomůže asi těžko.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grip and rip napsal:


Hulkie - Ta bolest není taková že bych si neumel zavat boty , s tím mrtvý tahem jsem chtel
jen odjet si pár serii okolo 70% , jen pár opakování abych ukazal techniku , jestli
bolest není způsobena technikou , ikdyž táham pořád stejně a toto se mi stalo
poprvé .



To byla nadsázka. Každopádně cvičit přes zranění bych nedoporučoval. A prostě se to někdy stane, ačkoliv si nejsi vědom příčiny, postihlo to větší esa než jsme my dva.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grip and rip
(ban)


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jak nad tim uvažuju tak je to asi pravda že bych cvičil uplne jinak než obvykle ,
no asi mi nezbyva nic jineho než tomu dát čas a pokud by bolest neustupoval tak bych asi
měl vyhledat fyzio , no víc asi vedet nepotřebuju , každopádně díky za rady a tipy :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dej sem video, jak taháš a pak můžem soudit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2017 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1000 a 1 důvod.
Zajdi za fyzio > dej se do kupy > polaď techniku > zařaď kompenzační streče > tahej dál.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: po únor 06, 2017 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:
1000 a 1 důvod.
Zajdi za fyzio > dej se do kupy > polaď techniku > zařaď kompenzační streče > tahej dál.


Asi tak.
Za hodinu můžeš vědět kde je momentálně co špatně, jak akutní problém kompenzovat a co dělat abych se pokud možno znova neodpálil (to už může být na dýl:)

Teď jsem pracoval s pár lidma co pro není problém vytáhnout 250kg+ a při tom jim ty bedra dělali solidní psí kusy. Někdo už problémy měl, někdo vůbec ne. Ale ve 20 letech tělo snese hodně prasáren. Otázka je co by na to jejich záda řikala ve 30, kdyby pokračovali ve stejném duchu:)
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest ve vyznačené oblasti
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: