Potraviny po expirácii.



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Potraviny po expirácii.  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Potraviny po expirácii.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Endo


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2017 8:10 pm    Předmět: Potraviny po expirácii. Odpovědět s citátem

Zdravím Vás.
Neviem, či sa to tu už rozoberalo, ale nenašiel som podobnú tému. Ak niečo také už je, tak hoďte odkaz a kľudne zmažte tému.
Mám pred sebou drceného tuniaka vo vl. šťave, ktorý je tak 2 týždne po záruke a rozmýšľam, či ho zjesť alebo nie.
Preto by ma zaujímalo, čo myslíte (alebo s istotou viete), ktoré potraviny je možné bez problémov jesť aj po exp. Jedna vec je, že sa doma občas niečo také nájde a druhá, že by sa tak dalo ušetriť pár drobných na nákupoch.


Dik. Peace.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2017 8:14 pm    Předmět: Re: Potraviny po expirácii. Odpovědět s citátem

Endo napsal:
Zdravím Vás.
Neviem, či sa to tu už rozoberalo, ale nenašiel som podobnú tému. Ak niečo také už je, tak hoďte odkaz a kľudne zmažte tému.
Mám pred sebou drceného tuniaka vo vl. šťave, ktorý je tak 2 týždne po záruke a rozmýšľam, či ho zjesť alebo nie.
Preto by ma zaujímalo, čo myslíte (alebo s istotou viete), ktoré potraviny je možné bez problémov jesť aj po exp. Jedna vec je, že sa doma občas niečo také nájde a druhá, že by sa tak dalo ušetriť pár drobných na nákupoch.


Dik. Peace.

Sníst. Všechny potraviny jsou vyráběny tak, aby byly na 150 % zdravé a poživatelné v den expirace, takže v závislosti na potravině a skladování je lze jíst ještě dny či týdny po expiraci bez sebemenších problémů. Kolik dní či týdnů závisí na potravině a skladování. Tuňák je předpokládám v konzervě s dlouhou expirací, takže tam je měsíc v pohodě.
Mluvím-li o konzervovaných potravinách. Když jde o potraviny z pultu, vyhodit při sebemenším podezření, protože nevím, jak byly skladovány a jak dlouho byly na pultu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coder


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2017 11:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jak co veci ktere maj trvanlivost rok urcite vydrzi i par dni /tydnu po expiraci ale veci jako jogurty,zelenina,chlazene maso apod bych po expiraci nejedl...hlavne verim svemu nosu kdyz se nosu neco nezda vyhazuji potraviny i kdyz by jeste mely byt v poradku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: so únor 11, 2017 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Dátum minimálnej trvanlivosti

Tento údaj znamená, že potravina je ešte stále bezpečná na konzumovanie po uvedenom dni „dátumu minimálnej trvanlivosti“ za predpokladu, že sú dodržiavané návody na skladovanie a balenie nie je poškodené, ale mohla by stratiť svoju chuť a textúru.

Dátum spotreby

Dátumy „spotrebujte do“ sú uvedené na potravinách podliehajúcich rýchlej skaze z mikrobiologického hľadiska, ako sú čerstvé ryby, čerstvé mleté mäso, atď. Pri týchto potravinách treba dodržiavať pokyny na skladovanie, ako sú „uchovávajte v chladničke“ alebo „uchovávajte pri teplote 2-4°C“; pri potravinách označených „spotrebujte do“ musia byť vždy uvedené podmienky skladovania; v prípade nedodržania sa potravina rýchlejšie skazí a vy môžete riskovať otravu z potraviny.


Tuniakovi v konzerve sa nič nestane ani po roku od konca dátumu, tak isto sušené cestoviny, ryža... Jogurty a chladené mäso, to je iné, tak treba ovoňať.. A prinajhoršom sa dosereš, no bože.
_________________
Soak your nuts!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Potraviny po expirácii.
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: