Olejňasolog #makamvArene


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 68, 69, 70  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Olejňasolog #makamvArene  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Olejňasolog #makamvArene
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decarabas


PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tie nohy akoby si dorobil v Photoshope
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@decarabas: Kdepak, já jsem hotový ŽánKlůdVanDam klon. V Photoshopu bych si udělal lýtka větší než ruce, tomu ver
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
A díky Roperovi odsud z fóra jsem si dnes vyzvedl nový studijní materiál. Díky pane.


Už jsem se chtěl zeptat, jestli ji máš, byls rychlejší. :D

Hlavně se nenech otrávit počátečníma kapitolama, protože v nich je/jsou obvykle fyzikální síla/jevy uplatňovaný atletem či na něm na samotném (+ hodně vzorečků a grafů). Sám teď v nich jsem. Ty zajímavější kapitoly přijdou (a je jich tam dost). On i sám Zatsiorsky říká, že tu knihu máš důsledně číst od začátku, abys pochopil návaznost mezi kapitolama a výsledný principy.

Stejně je hrozný, že na českým trhu nenajdeš vetší počet dobrejch knih o silovým tréninku. Většina jsou vesměs pouze základní pojmy - lehce dohledatelný na netu - a nebo bullshity.


Naposledy upravil Roper dne so listopad 04, 2017 11:38 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

170215: APK Jinonice (291), #1042 jakozeKorte W7D2

Drep (5/ 60, 80, 100) 5x5x112.5 (OT3:30M)
Bench (6/ 60, 90) 6x6x97.5k (OT2:30M)
Deadlift - nacvik (OT3M):
-2x5x130 /bedna
-3x5x130 /kotouc
-3x5x130 (OT4M)
Shyb wide grip 4x9 (OT2:30M)
Farmar KB 3x3x20+20k



*/ Po včerejších trampolínách byl dnešní trénink jak zakletý. Všechno těžké, ale zase ne tak, aby to bylo na úkor techniky, za což jsem osobně moc rád. Obecně, když se ohlédnu dva měsíce nazpět, mám velkou radost z pokroku u hi-bar dřepu, který jsem se vlastně učil od nuly i z toho, jak jsem pokročil u tahů, co se rovnání týče. Ne vždy je to o číslech. Pětky/šestky v pásmu 55-75% 1RM mi očividně svědčí. Opticky jsem zase o něco větší, i když váha ukazuje zhruba pořád to samé. To asi ten kreatin. Minulý týden jsem zařadil na konec farmáře s dvěma kabelkami a tělo na to reaguje hrozně dobře. Mám pevnější břicho, pocitově silnější mezilopatkové svaly a půjde-li to takhle dál, mohl by se mi za krkem objevit mini trapéz, juchů :)

@Roper: Už jsem tím listoval a máš úplnou pravdu. Já jsem navíc na takové věci extrémně tupý, takže si tu knížku budu muset přečíst alespoň 2x a pak to dopadne stejně tak, že za tebou přijdu do Eaglu, pozeptat se na hromadu nejasností, které mi z toho vypadnou, pokud nebudeš proti. Očividně máš načteno mnohem více než já, nebo kdokoliv koho znám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Už jsem tím listoval a máš úplnou pravdu. Já jsem navíc na takové věci extrémně tupý, takže si tu knížku budu muset přečíst alespoň 2x a pak to dopadne stejně tak, že za tebou přijdu do Eaglu, pozeptat se na hromadu nejasností, které mi z toho vypadnou, pokud nebudeš proti. Očividně máš načteno mnohem více než já, nebo kdokoliv koho znám.


To máme podobný. Vzadu je slovník těch některejch pojmů (osobně si některý věci ještě i googluju). Jak jsem jí minule letmo prohlížel v angličtině, tak teď mi v češtině občas připadá, že čtu lékařskýho skripta.

V Eaglu se sejít můžeme, nejsem proti. Nicméně chodím aktuálně pouze ráno/dopoledne a o víkendu ne, protože mám pořád nějaký mrdání okolo.

Kdo ti vůbec sestavuje trénink? Kladivová? Nebo ty sám? Ptám se proto, že mi přijde, že se moc ve váhách neposouváš. Což s velkou pravděpodobností znamená, že tvoje tělo upadlo do akomodace (stav, kdy si zvyklo na dlouho nezměněnou tréninkovou intenzitu/periodizaci a spíš se začíná váhovým výkonem zhoršovat).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 3:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Ptám se proto, že mi přijde, že se moc ve váhách neposouváš. Což s velkou pravděpodobností znamená, že tvoje tělo upadlo do akomodace (stav, kdy si zvyklo na dlouho nezměněnou tréninkovou intenzitu/periodizaci a spíš se začíná váhovým výkonem zhoršovat).


Myslím, že Olejnas teraz hodne riešil techniku cvikov a že postupne prihadzuje, až keď si je istý, že to technicky zvládne.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Roper napsal:
Ptám se proto, že mi přijde, že se moc ve váhách neposouváš. Což s velkou pravděpodobností znamená, že tvoje tělo upadlo do akomodace (stav, kdy si zvyklo na dlouho nezměněnou tréninkovou intenzitu/periodizaci a spíš se začíná váhovým výkonem zhoršovat).


Myslím, že Olejnas teraz hodne riešil techniku cvikov a že postupne prihadzuje, až keď si je istý, že to technicky zvládne.


Ok, jde o to, aby jí neřešil donekonečna, i když je samozřejmě prvořadá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 3:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

....hele ja to videl...... a reknu ti to takhle.....silove urcite stagnuje, ale k dobru techniky.

Doufam, ze i po tomhle prispevku me budou mit vsichni radi


EDIT: stagnace/akomodace..... holky/vdolky......


Naposledy upravil visual dne čt únor 16, 2017 4:21 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nestagnuje, investuje.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

visual napsal:
....hele ja to videl...... a reknu ti to takhle.....silove urcite stagnuje, ale k dobru techniky.

Doufam, ze i po tomhle prispevku me budou mit vsichni radi


O stagnaci řeč nebyla. Stagnace a akomodace jsou dva různý jevy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:
Nestagnuje, investuje.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@díky všem za komentáře

@Roper já se ti časově přizpůsobím, s tím určitě počítám. Nicméně se tu bavíme o době za měsíc nejdříve.

Co se programu a síly týče, tak Pavla a ani nikdo jiný mi bohužel tréninky nepíše, mám za to, že u mě je to asi zbytečné, protože jsem smutný chlapec, v řeči Carabase. Chci tedy alespoň cvičit co nejdéle a být zdravý. Od prosince jsem se proto zaměřil na techniku dřepu a tahu. Vrátil jsem se na úplný začátek a nahradil doposavad používaný low-bar (kterému pomáhala silná záda) za hi-bar a začal jsem od nuly pracovat na tazích, díky klukům odsud z fóra. Snažím se si natrénovat objem do zásoby a zároveň se vyhnout přetrénování, kterého se vážně děsím a které se u mě projevuje nespavostí a častými virózami. Začal jsem okolo 50% a postupně každý týden přihazuji a měním pauzy mezi sériemi. Nastavený objem mi sedí, vypadám dobře (to asi ten kreatin), vše je s rezervou - pořád mohu přihazovat, dobře spím (možná jen moc dlouho) a téměř nic mě nebolí. Otázka je, jak dlouho to bude pokračovat. Ale ano, napadlo mě to samé o čem píšeš, zda by mi neprospěla změna ačkoliv jsem teď na “vítězné vlně", proto jsem zvažoval několik variant, jak postupovat po osmém týdnu a budu rád, když mi poradíte:

1) deload - týden off, sauna, jít se někam na 2-3 hodiny projít
2) deload - bez týdne off, 3x týdně váhy okolo 50% 5-8 opakování
3) přihazovat dál a ubrat z 5/6ti opakování na 3, pokračovat další 4 týdny
4) pokračovat jako doposavad, ale zařadit do stávajícího systému nějaký peak
5) nějaká úplně jiná varianta
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to myslel taky někde v horizontu 3-6 měsíců.

Dělat 5-8 opakování s 50% maxima nebude mít moc progressovej význam. Ten parametr opakování je dobrej, ale začni minimálně od 60-62,5% a postupně přidávej a posléze třeba primitivně ubírej opakování... Tady v odkazu je dobrá tabulka pro výpočet intenzity (https://zbrulet.files.wordpress.com/2013/10/intensity-chart-jpg1.jpg).

Jinak samotná sauna efekt na regeneraci nebude mít moc valnej, spíš jí zkombinuj s horkejma/studenejma koupelema. Ideálně spíš s masážema (např. Petráš si masáže v poslední době hodně pochvaluje, co vím z doslechu). A vycházky hodně pomůžou psychice, dobrej nápad.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo aha. Takhle dalece to neplánuji. Tím, jak nemám žádné ambice, tak to asi ani není potřeba. Samozřejmě, chci se přiblížit co nejvíce cílům, co jsem si dal, ale když to nepůjde, tak se také nic nestane. Ta tabulka je super, už jsem na ni koukal dříve a dává to smysl, když to srovnám s programem, co každoročně jezdívám (RSR).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2017 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

170217: APK Jinonice (292), #1043 jakozeKorte W7D3

Drep (5/ 60, 80, 100) 5x5x112.5 (OT3:30M)
Bench (6/ 60, 90) 6x6x97.5k (OT2:30M)
Deadlift - nacvik (OT3M):
-2x5x130 /bedna
-3x5x130 /kotouc
-3x5x130 (OT4M)
Shyb wide grip 4x9 (OT2:30M)
Farmar KB 3x3x20+20k



*/ Konec sedmého týdne. Včera jsem byl v přeplněné Lucerně na koncertu N.O.H.A., což pro mě mimo jiné znamenalo být dvě hodiny zpevněný a chránit tělem své garde. Připadal jsem si jako Filip Vaško, když v ČT1 prohlašoval, že na cvičení je super to, že se ho všichni bojí, protože je velký, nebo tak něco. Ráno jsem se pak probudil, jako bych měl za sebou svůj první zápas v kleci a vykouřil u toho kamion Startek. Bez filtru. Ale co už, trénink byl fajn. Nebudu tvrdit, že je vše pim pam, ale držím techniku, což byl cíl. Cítím zlehka spodní záda, předloktí na levé ruce a holeně mám depilované na drsňáka. Zatím nic limitujícího, jen je to zřejmé první varovný signál, že možná tlačím na pilu až moc. O víkendu dám saunový svět na Harfě a trošku si odpočinu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Olejňasolog #makamvArene Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 68, 69, 70  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: