Jako Fénix z popela


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Jako Fénix z popela
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 8:27 am    Předmět: Jako Fénix z popela Odpovědět s citátem

Níkdy jsem nechodil do posilovny, nevím nic o cvičení, o fitness výživě, o věcech s tím souvisejících, neudělám jedinej shyb, jsem tlustej jak prase, a chci to změnit.

Takže moje cíle:
1. oslavit za osm měsíců moje padesátiny o váze 79,x kg
2. nahradit 14 kg sádla čtyřmi kily svalů (nebo 15/5ti, nebo 16/6ti, uvidí se)
3. udělat pět shybů bez pomoci
4. nezranit se chybným cvičením a nedojebat si záda návratem lumbaga (tedy ústřelem v bederní části)

edit: zhodnocení a výsledky na straně 12

A jaká je forma na startu?
49 let a 4 měsíce, výška 179 cm, váha poslední půlrok 88-90 kg;
1,5 roku bez nikotinu, průměrně 15 piv týdně, 0 dcl vín nebo tvrdého alkoholu;
čistě kancelářská práce = sedavé zaměstnání;
6 měsíců chodim 2-3 týdně do posilovny a nahodile cvičim na strojích s cílem připomenout svalům kde mají být a že tam mají být;
obvod zápěstí 18 cm, obvod pasu 104 cm;
moje "forma" (hahaha) na startu, ať to můžu porovnat, je


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne čt listopad 02, 2017 1:52 pm, celkově upraveno 4 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 8:38 am    Předmět: 1. týden Odpovědět s citátem

1. "suchý" týden v "suchém" měsíci
{úkolem je zhubnout a zesílit; zvedám bohužel jako začátečník směšné váhy, to nemá smysl zapisovat; a protože se stejně všude píše "jídlo je 70% úspěchu", budu si sledovat celkovou životasprávu}

pondělí (88,5kg) - loučení se špatným způsobem života!
pohyb = 0 aneb regenerace po nedělním cvičení
jídlo = k večeři pečený 150gr vepřový bůček se 100gr bramborovou kaší, 2x 0,3L polotmavý Hendrych 13' (točený pivo nemaj´ !!!), odchod do jiný hospody, 4x 0,5L světlý Pilsner Urquel 12' (výborně vychlazený) a k tomu 80gr hovězí tatarský biftek s kapari a 3 půlky topinek s česnekem
doplňky = 0
poznámky = nacpat se hezky okolo osmý večer nebo i pozdějc, to je moje. oprava: bylo!

úterý (90,1kg) - a začínáme!
pohyb = 70min (záda, ramena, biceps) + 15min rotoped
jídlo = 0,5L biokefír, 100gr kuřecího se 150gr rýže (ohnivé kuře na citronové trávě), 100gr kuřecího se 100gr syrové zeleniny (americká kuřecí křídla BBQ), během dne cca 4L vody
doplňky = 60gr Whey Protein do vody
poznámky = vypít dva džbánky vody v knajpě mezi chlastajícími přáteli, to je solidní start.

středa (89,9kg) - a hele! už hubnu!
pohyb = 60min badminton
jídlo = 3 vejce, 100gr ryby se 150gr luštěnin (pošírovaná treska s cizrnou), 2 mandarinky, 100gr hovězího bez přílohy (hovězí s kapustičkami), během dne cca 2,5L vody
doplňky = 60gr Whey Protein do vody
poznámky = dnes jeden hřích (0,2L toniku)

čtvrtek (89,5kg) - ten gurmán ve mě se silně připomněl!
pohyb = 0
jídlo = 100gr tvrdý sýr na 100gr chleba, 2 jablka, polívka zelňačka a chlebíček šunkový (u Sisters), 50gr vepřový maso a 1 vejce (alias Skotské vejce, mňam), 1 kobliha (originál z Maso a kobliha), 50gr ryby se 100gr brambor, dopoledne 1L jaterního čaje a pak cca 1L vody
doplňky = 1ks B-Komplex a 1ks CondroForte
poznámky = večer odjezd na hory; 180min za volantem je vynikající "léčivá" pasivita na ty moje bolavý bedra!

pátek (?kg) - mají tu takovýho malýho mazlíka!
pohyb = 70min (triceps, břicho, nohy)
jídlo = 100gr šunky na 100gr chleba, 2 vejce, 2 rajčata, 2 banány, 3 jablka, 1 grapefruit, 100gr hovězího a 2 vejce (hovězí svíčková s vejci natvrdo namísto knedlíků), dopoledne 0,5L mléka a pak cca 2,5L vody
doplňky = 0
poznámky = malá hotelová posilovnička s víceúčelovým kettlerem; mazlík jde malinko ztuha a trochu vrže; být sám v celém hotýlku umožnilo v posilce vosolit Rammstein a pořádně máknout.

sobota (?kg) - vegetariánský den
pohyb = 85min (celé tělo) + 15min rotoped
jídlo = 100gr tvrdý sýr na 100gr chleba, 2 rajčata, 2 pomeranče, 100gr měkký sýr na 100gr chleba (nakládaný hermelín), 200gr rýže (smetanové risotto), dopoledne 0,5L mléka a pak cca 3,5L vody
doplňky = 0
poznámky = na mazlíkovi je taková divná soustava koleček, fungující jako páka: 30kg závaží váží snad 50kg, nebo ty kolečka drhnou, nebo nevim; každopádně dnes dřina pod taktovkou ACDC.

neděle (?kg) - vegetariánský den
pohyb = 180min lyžování (z toho cca 140min na vlecích)
jídlo = 2 vejce, 1 rajče, 100gr chleba, 3 vejce (zastřená ve dvou porcích kulajdy), 1 vejce a 150gr chleba (topinky s míchaným vajíčkem), dopoledne 0,5L mléka a pak cca 1,5L vody
doplňky = 1 lžička oleje z ostropestřce
poznámky = s těmi vejci je to náhoda, nikoliv záměr.

pondělí (88,5kg)

Rekapitulace (a někdy krátká analýza
- klasický kolečko: nejdřív dám 3 stovky za pivo a jídlo a přežeru se, pak dám 3 stovky za vstupy do fitka abych to shodil;
- změna váhy: 0,0kg ;
- samostudium: dozvídám se o existenci somatotypů a cyklické ketogenní diety; co asi tak jsem?; pro určení není důležité jak vypadám teď (jako prase, to není somatotyp), ale jak jsem vypadal před 30ti lety; nakonec se přikláním k určení mezoendomorf, protože na endomezomorfa mám asi dost silnou vrozenou vrstvu podkožního tuku;
- mám pocit nějaké takové neustálé sytosti, což znamená, že moc žeru;
- jsem pod vlivem videí, kde se radí "musíš pořádně jíst", což je přitom určeno těm, kteří chtějí nabrat objem, ale to já přece nejsem.
TAKŽE UBRAT JÍDLO!!!


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne ne únor 26, 2017 6:44 pm, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mas toho pred sebou dost, vydrz.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ty si budes hlavne muset zacit varit, protoze zeres uplny sracky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

první týden dobrý, vydrž, na váhu nekoukej, to se časem upraví, když tak sleduj, jak je Ti oblečení v pase
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 6:21 pm    Předmět: Lepší už to nebude Odpovědět s citátem

gesag napsal:
ty si budes hlavne muset zacit varit, protoze zeres uplny sracky

Na jídlo má každej svůj pohled a názor.
Když si to přečtu znovu a bez pondělí, tak za sračku - já - považuju jen ty poslední večerní topinky s míchanejma vajíčkama, ke kterejm jsem přišel jak slepej k houslím, protože je udělala žena bez mého vědomí pro celou rodinu, a mohly se buď vyhodit, anebo sežrat.

Zatím nedržím žádnou ketonovou dietu a tak je mi jedno, jestli kuchař v restauraci zahustil polívku trochou mouky nebo ne. A ta kulajda byla výborná.

Jsem gurmán a jídlo mi musí chutnat, musí mít úroveň. Proto si nebudu vařit a naopak budu chodit do dobrejch restaurací a ochutnávat, a ochutnávat, a vychutnávat... Ale i ten výběr jídla v restauraci lze nějak upravit a přizpůsobit, v součtu jsem sežral desítky kil vepřových žeber, bůčků, kila hovězích tataráků a desítky vynikajících burgerů (Palanda, Domyno, Black Dog) a podobných jídel. A s tím je konec.

I když... najdou se vyjimky. Tenhle tejden s tím pořádně zamává sobota, jdu na zabijačku do pražskýho Lokálu, koncept "sněz co můžeš", to budu žrát jak herec Vondruška v Postřižinách!
A v neděli na revanš vložim vegetariánský den, abych se vyčistil a trávení odlehčil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ok, vsechno je vlastne v poradku, stravu mas vyresenou, teda az na tuhle sobotu, to se prezeres jako dobytek, a teda v breznu ma Mana narozky, to si das do nosu, no a taky ses gurman, takze je to vlastne jedno, protoze kuchar tam ty mouky neda moc.

GL&HF

edit: abys nerek, ze ti krivdim, na zabijacku si zajdi, je to celkem parek (see what I did there). Nicmene stravu vyresenou nemas, seres na ni, ses linej si to nacist a mas plnou drzku vymluv. Naposledy tady podobnyho experta zachranoval guru Paja a jeho one-arm swingy, nevim, kdo prijde na pomoc tobe.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

gesag napsal:
ok, vsechno je vlastne v poradku, stravu mas vyresenou, teda az na tuhle sobotu, to se prezeres jako dobytek, a teda v breznu ma Mana narozky, to si das do nosu, no a taky ses gurman, takze je to vlastne jedno, protoze kuchar tam ty mouky neda moc.

GL&HF

edit: abys nerek, ze ti krivdim, na zabijacku si zajdi, je to celkem parek (see what I did there). Nicmene stravu vyresenou nemas, seres na ni, ses linej si to nacist a mas plnou drzku vymluv. Naposledy tady podobnyho experta zachranoval guru Paja a jeho one-arm swingy, nevim, kdo prijde na pomoc tobe.

Tys tam ty půlvěty do prvního odstavce nasypal jako když pejsek s kočičkou vařili dort...

Právě že línej nejsem, každej tejden věnuju víc jak 5 hodin čtení o jídlu a cvičení, začínám se v tom teprve pomalu orientovat, nicméně na rovinu sám sobě přiznávám hned na začátku, že určitou hranici nepřekročim.

Ta hranice se jmenuje zdroje purinů a hlídání rizika rozvoje pakostnice. A takovým větším zdrojem je třeba prý kuřecí, takže denně vařený kuře stejně jíst nemůžu a nebudu.

Btw. samozřejmě vím, že zabijačka je super ultra hustej zdroj purinů, vnitřnosti jsou v TOP10 zakázanejch, ale zabijačku si dopřeju 1x za rok.

Pokud můžeš přidat odkaz na příběh toho experta, co je stejnej zoufalec jako já, rád si ho přečtu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vareny kure nezer, nikdo ti ho necpe. Zeres malo, kazdej den mas kravoviny jako koblihy, chlebicky a kdeco, bojis se tuku a misto toho se cpes rizotem a chlebem. Tech 60gr BCAA je doufam preklep.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st únor 22, 2017 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cíle jsou super, místo váhy si tam klidně šoupni obvod - třeba mít kolem pasu 90 cm, a až nebudeš mít ten suchej měsíc, tak pivo je lepší nahradit vínem... teda pokud lze, protože pro někoho nelze, ale pokud chceš shazovat, tak je to lepší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st únor 22, 2017 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
cíle jsou super, místo váhy si tam klidně šoupni obvod - třeba mít kolem pasu 90 cm, a až nebudeš mít ten suchej měsíc, tak pivo je lepší nahradit vínem... teda pokud lze, protože pro někoho nelze, ale pokud chceš shazovat, tak je to lepší.

S tím pasem netuším, jakej cíl je k mojí postavě ta správná výzva, ale včera jsem si přečetl pár článků k tomu InBody měření, a už jsem objednanej (samozřejmě na pátek, ještě před sobotní zabijačkou). To asi budou hodnoty... jestli já si neměl dát nick name "Sádelník"?

Suchej měsíc mi skončí 7.3. u protinožců, do té doby ani kapku čehokoliv. Ale je fakt, že třeba v létě je slabej střik z bílýho a s ledem nepřekonatelný osvěžení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st únor 22, 2017 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdy-není-pozdě napsal:
S tím pasem netuším, jakej cíl je k mojí postavě ta správná výzva, ...


pokud máš teď 100+ tak 95 by byla krátkodobá a reálná výzva, takže 90 k tej Tvojí padesátce je slušná motivace a dlouhodobější progres, na kterém se pak dá stavět - pokud se chceš zbavit viditelných tuků, tak bude potřeba jít ještě míň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sby


PříspěvekZaslal: st únor 22, 2017 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobně bych doporučil sledovat stále na stejném místě obvod pasu. A do toho jednou týdně (třeba v pondělí) ráno váhu po záchodě a nalačno. Měl by to být dostatečný ukazatel toho, co se děje.

Pak už jen vydržet.

PS.: Ze začátku to bude jednoduchý. Tělo se lekne, že se něco děje a začne na to reagovat. Úprava jídelníčku tě nejspíš trochu odvodní... Nenech se tím zmást:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdy-není-pozdě napsal:

S tím pasem netuším, jakej cíl je k mojí postavě ta správná výzva, ale včera jsem si přečetl pár článků k tomu InBody měření, a už jsem objednanej (samozřejmě na pátek, ještě před sobotní zabijačkou). To asi budou hodnoty... jestli já si neměl dát nick name "Sádelník"?



Spravne! Inbody mereni, to jediny tu chybelo.

Tady mas log cloveka, kterej zacinal jeste o kus dal od idealu nez ty, ma evidentne horsi podminky, akorat misto inbody mereni a picovin maka a rozumne zere.

https://forum.ronnie.cz/hankie-jako-soucast-zivota-t37392.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

gesag napsal:
Tady mas log cloveka, kterej zacinal jeste o kus dal od idealu nez ty, ma evidentne horsi podminky, akorat misto inbody mereni a picovin maka a rozumne zere.

Kdyz uz mas potrebu trolit, tak to delej alespon nejak rozumne, srovnavat kluka 27 let a chlapa 49 let muze vazne asi jen genius...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: