Neúspěšná snaha hubnout


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Neúspěšná snaha hubnout  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Neúspěšná snaha hubnout
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Já jsem laik a neodvážím se s tebou v tomhle ohledu vést diskusi, protože na to fakticky nemám ani právo. A co je hlavní, já doufal, že z toho vizní (nechci aby to vypadalo, že házím zpátečku a měním názory, ty platí a budu si stát za svým), že tam hraje roli x dalších mnohokrát důležitějších faktorů, viz skladba, správný výdej a prakticky 1 člověk z milionu dokáže s kaloriema správně pracovat a jsem přesvědčen, že tohle je slepá ulička, kor na diksusním fóru, kde se radí začátečníkům plná zcestnost. Nepopírám fyzikání zákony, jsem ale zásadně proti tomu stavět protokoly na kaloriích.


Je sice hezké, že tady zmiňuješ další faktory a celou problematiku chceš zasadit do širšího kontextu (asi máš na mysli např. střevní mikroflóru, hormony a další věci), ale jsem přesvědčen o tom, že u průměrného člověka tu nejdůležitější roli hrají právě ty kalorie, ať se to vyznavačům např. LCHF diet a jejich pohádkám o zlém inzulinu líbí nebo ne.
Samozřejmě nemá smysl po celý život všechno odvažovat a počítat si kalorie, ale jak píše Esko, v začátcích si vážit porce člověku pomůže otevřít oči, aby si uvědomil, jak velké porce jsou pro něj adekvátní. Já, když jsem začínal cvičit, jsem prostě jedl málo a až vážení porcí mi pomohlo si uvědomit, jak velké porce bych měl jíst.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:


Je sice hezké, že tady zmiňuješ další faktory a celou problematiku chceš zasadit do širšího kontextu (asi máš na mysli např. střevní mikroflóru, hormony a další věci), ale jsem přesvědčen o tom, že u průměrného člověka tu nejdůležitější roli hrají právě ty kalorie, ať se to vyznavačům např. LCHF diet a jejich pohádkám o zlém inzulinu líbí nebo ne.
Samozřejmě nemá smysl po celý život všechno odvažovat a počítat si kalorie, ale jak píše Esko, v začátcích si vážit porce člověku pomůže otevřít oči, aby si uvědomil, jak velké porce jsou pro něj adekvátní. Já, když jsem začínal cvičit, jsem prostě jedl málo a až vážení porcí mi pomohlo si uvědomit, jak velké porce bych měl jíst.


S tím vážením souhlasím naprosto, je ale potřeba to ještě více rozlišit, a to na velikostí porce a gramáže, a na jednotlivou kalorickou hodnotu pak. Ta může být dost zavádějící. Myslím to tak, že třeba pro srovnání Grander Texas sendvič z KFC má identickou kalorickou hodnotu jako moje snídaně - vločky, protein, ar. máslo - cca ve třech deci vody? A vypiju to asi za 30 sekund. Stejně tak si můj otec dělá po ránu proteinovej drink, ale pouze prostě jednu odměrku proteinu, doba chystání stejná, doba vypití stejná, pocit sytosti podobný, a kalorická hodnota cca 7x menší.

To samozřejmě všichni víte, co tady melu, píšu to pro nováčky, co do tohodle vlákna nahlédnou s vidinou zisku nových informací

Mimochodem jak píšeš o inzulínu, tak já myslím, že je to jak s ohněm Dobrý sluha, ale zlý pán. Pro člověka co nabírá svaly - k nezaplacení (jasně, růstovej hormon, pak taky to, že se vzájemně nemají rádi,.. bla bla), ale pro buchtu co sedí na prdeli v kanceláři a pak si jde dvakrát týdně na spinning, večer si ten inzulin po spinningu zvedne lehkou sváčou v podobě bílého pečiva s lučinou a rajčetem, tak moc ve finále nehubne (podle MĚ). ten inzulin ji řekne notak holka, přiber. To už radši jen to samotný rajče Žrát cukr je těžkej přežitek, samozřejmě pro lidi co nemají fyzickou práci nebo nebuší v posilce/jinej sport. Pro lidi, kteří sportují a mají fakt výdej, a umí to nějak namyslet, tak je opět k nezaplacení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Neúspěšná snaha hubnout Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: