Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Potřebuje člověk silové schopnosti k tomu, aby byl fyzicky zdatný?
ano
73%
 73%  [ 17 ]
ne
26%
 26%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
sk napsal:
Tak ono taky tim, ze vetsina veci nema ,,osu,, nebo idealni uchyt, tak i na relativne lehke veci je potreba vyvinout solidni silu. Osobne si myslim, ze sila cloveku pomaha vic nez si sam uvedomuje.

Neber si extrémy, tj. špekoun co má hypertrofovaný palec od mačkání televizního ovladače versus lifter.
Vezmi si člověka, co si jde v zimě zaběhat, v létě jede na kole, každý víkend si jde zahrát fotbal, motá se kolem dětí a zahrady. Nicméně činku nezvedl jak je rok dlouhý. A porovnej si ho s někým, kdo zvedá na MT 250 kg. Bude mezi nimi v síle pro běžný život takový rozdíl?


asi takto

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Ondráček


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 9:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud o sobě chce člověk prohlásit, že je fyzicky zdatný, tak asi silný být musí.
Na druhou stranu dneska už fyzická zdatnost potřeba moc není. Všude eskalátory a výtahy, aby člověk nemusel udělat krok navíc. Musím se smát, když vidím jak se lidi mačkají na eskalátoru ve frontě a vedle je úplně volný normální schodiště. Stejně tak, když někdo popojíždí pár metrů autem.

citace:
BTW. Tělesná zdatnost = připravenost organismu pro každodenní činnosti, celkově odolávat vnějším a vnitřím vlivům nebo také schopnost člověka uspokojivě vykonat tělesnou práci (dle Neumana, 2013)


Dnešní každodenní činnosti můžou být naprosto minimální, takže spousta lidí už tu tělesnou zdatnost téměř nepotřebuje.
_________________
https://www.nutrilord.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Odhliadnuc od všetkých fyzických benefitov, ktorých je nespočne mnoho, by som pridal iný uhoľ pohladu.

Každý, kto trošku rozumne cvičí vie, že nemá moc význam zdvíhať stále tú istú váhu. Čo ťa mentálne zodolní, pridá odhodlanie a cielavedomosť podobne ako sústavné nakladanie si viac a viac na plecia pri drepoch? A ešte k tomu dobrovolne s vidinou možno veľmi vzdialeného cieľa...

Elliott Hulse prirovnal životné výzvy k drepom. Za každý "plate" navyše by si mal byť rád, lebo je to príležitosť zosilnieť.

Samozrejme, že vyrovnaný človek nepotrebuje drepovať aby sa vedel k životu postaviť čelom. Tento pohľad je však tiež veľmi zaujímavý, inšpirujúci a rozhodne na zamyslenie pre rôznych plačkov. Sebavýchova trochu inak
_________________
Soak your nuts!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JogyNo napsal:
Odhliadnuc od všetkých fyzických benefitov, ktorých je nespočne mnoho, by som pridal iný uhoľ pohladu.

Každý, kto trošku rozumne cvičí vie, že nemá moc význam zdvíhať stále tú istú váhu. Čo ťa mentálne zodolní, pridá odhodlanie a cielavedomosť podobne ako sústavné nakladanie si viac a viac na plecia pri drepoch? A ešte k tomu dobrovolne s vidinou možno veľmi vzdialeného cieľa...

Elliott Hulse prirovnal životné výzvy k drepom. Za každý "plate" navyše by si mal byť rád, lebo je to príležitosť zosilnieť.

Samozrejme, že vyrovnaný človek nepotrebuje drepovať aby sa vedel k životu postaviť čelom. Tento pohľad je však tiež veľmi zaujímavý, inšpirujúci a rozhodne na zamyslenie pre rôznych plačkov. Sebavýchova trochu inak


Jsem rád, že tu ještě někdo další sleduje Elliota.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2017 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JogyNo napsal:
Elliott Hulse prirovnal životné výzvy k drepom. Za každý "plate" navyše by si mal byť rád, lebo je to príležitosť zosilnieť.

Samozrejme, že vyrovnaný človek nepotrebuje drepovať aby sa vedel k životu postaviť čelom. Tento pohľad je však tiež veľmi zaujímavý, inšpirujúci a rozhodne na zamyslenie pre rôznych plačkov. Sebavýchova trochu inak


To prirovnanie s drepmi je super. Nikdy ma nenapadlo na život nazerať takto. Pri problémoch len prevraciam očami "prečo ja" V konečnom dôsledku sa tomu postavím čelom, ale prvotná reakcia je vždy p!čung na všetko navôkol A až potom riešim s chladnou hlavou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: so březen 25, 2017 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Škoda, že už má Elliott "vystaráno" a ďalej aktívne nerobí videá... Je mu čo vyčítať, ale globálne vzaté mal fajn názory, nápady a ich prezentáciu. Hold, má charizmu chlapec.

Momentálne mi najviac sedí Alan Thrall, avšak on to pojal vyslovene po fyzickej stránke...
_________________
Soak your nuts!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coder


PříspěvekZaslal: so březen 25, 2017 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud bych necvicil a nezesilil tak bych svoji momentalni praci asi tezko snesl nazvedam denne 10-20 tun materialu a to od zeme az do vysky hlavy ,urcite mi to taky dodava sebevedomi jelikoz do 18 let jsem byl vzdycky ten nejslabsi ,nejhubenejsi taky mi cviceni pomohlo pri jinych sportech hraju zavodne fotbal s tim ze v 18 jsem skoncil jelikoz muzsky fotbal jsem fyzicky nezvladal ...ve 25 jsem k nemu vratil a jsem ted rychlejsi,silnejsi stabilnejsi ...zkratka tech benefitu siloveho cviceni je nespocet
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so březen 25, 2017 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkuste si vysadit a nasadit vchodove dvere, kdyz mate sedesat kilo i s posteli jako Rando
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 7:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Silové cvičení bezpochyby pomáhá v běžném životě, ale má to určitou hranici. 200kg na dřep nebo na deadlift - tím se spíš rychleji zničíš než že si pomůžeš v běžném životě.


To si nemyslim. Konkretne u mrtveho tahu je to natolik nizka vaha, kterou davaji naprosto bezne i dorostenci, ze bych se divil, kdyby nekoho znicila.


Naposledy upravil drlift_ dne po březen 27, 2017 7:48 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 7:46 am    Předmět: Re: Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě? Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Silové schopnosti jsou důležité málokdy. Kolikrát v životě se člověk stěhuje? Pro život jsou mnohem důležitější všestranné tréninky, kde rozvíjí sensomotorické schopnosti, nejen sílu.
A pojem síla? Síla znamená schopnost zvednout za určitých podmínek určitou váhu. Jenže většina věcí v realitě nemá osu či úchyt.
Pro mě osobně není posilovna o síle, ale o body buildingu. Na plážovou formu jsem už rezignoval, ale jsou tam i jiné aspekty.


Mne prijde prave sila pro normalni zivot nejlepsi. Nepotrebuji rozvijet vsestranost a sensomotoricke schopnosti. Zpravidla potrebuju obcas neco prenest, zvednout, zkurvit, utahnout, povolit, vcelarit, parkovat v aute bez posilovace, ulomit a prave v tomhle mi sila hodne pomaha.

Kupodivu nepotrebuju fyzicku, ani byt obratnej jako lasicka. Ano, urcite by to byly prijemny bonusy, ale narozdil od sily je prakticky vubec nepotrebuju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
zkuste si vysadit a nasadit vchodove dvere, kdyz mate sedesat kilo i s posteli jako Rando


Mas tu reci, akoby medzi mnou a tebou bol bol taky rozdiel, ako medzi Quincy Winklaarom a Roellym Winklaarom... Si riadny tlk. Pozri na mna, pri vyske 190cm a so 77kg... Tebe by sa pri takych parametroch a pri konzumacii okolo 1,1g bielkovin na kg telesnej hmotnosti, uplne bez fitness doplnkov vyzivy, a s len 4 hodinovym dennym oknom na jedlo mohlo o takej postave aku mam ja, pravdepodobne len snivat... :-) (fotka ma necele 2 tyzdne).


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

uprimne sila je v dnesnom svete vhodna iba ako hobby. Fakt si nejak nespominam kde by mi pomohla. Dnes sa vsetko riesi hlavou. Vacsiu uzitonost vykazuje skor hrozivy vyraz alebo fightersky skill.
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:36 am    Předmět: Re: Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě? Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Mne prijde prave sila pro normalni zivot nejlepsi. Nepotrebuji rozvijet vsestranost a sensomotoricke schopnosti. Zpravidla potrebuju obcas neco prenest, zvednout, zkurvit, utahnout, povolit, vcelarit, parkovat v aute bez posilovace, ulomit a prave v tomhle mi sila hodne pomaha.

Kupodivu nepotrebuju fyzicku, ani byt obratnej jako lasicka. Ano, urcite by to byly prijemny bonusy, ale narozdil od sily je prakticky vubec nepotrebuju.


Kamos (dlhorocne posilnuje, kedysi davno amatersky sutazil, ma 43r.) mi zas hovori (ked sa necha uniest...), ze cele cvicenie je vlastne blbost, ze najlepsie su "nahanacky" v nejakej dobre vybavenej hale, ze to rozvija vsestrannost, mozog, atd, a ze posilnovanie nedosahuje dolezitosti takych "nahanaciek" (existuju aj majstrovstva v nahanackach dospelych :D ), premetov, salt, skokov do dialky... Ja s nim ale tento nazor nezdielam... Posilnovanie povazujem za zaklad (hoci ja osobne hlavne vlastnou vahou (izotonicky a izometricky), pomocou TRX, odporovych gum, a az tak s cinkami. Akrobacia ma nikdy netahala, jedine ako divaka ciastocne ano (nevidim v nej ja osobne zmysel), na nahanacky treba byt "aktivne sutazivy" (to ja absolutne nie som)... Takze kym tu niekto nepise ze zakladom su nahanacky a premety, salta, tak myslim, ze sa viac-menej zhodneme, resp. najdeme spolocnu rec...

:D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Ondráček napsal:
Pokud o sobě chce člověk prohlásit, že je fyzicky zdatný, tak asi silný být musí.
Na druhou stranu dneska už fyzická zdatnost potřeba moc není. Všude eskalátory a výtahy, aby člověk nemusel udělat krok navíc. Musím se smát, když vidím jak se lidi mačkají na eskalátoru ve frontě a vedle je úplně volný normální schodiště. Stejně tak, když někdo popojíždí pár metrů autem.

citace:
BTW. Tělesná zdatnost = připravenost organismu pro každodenní činnosti, celkově odolávat vnějším a vnitřím vlivům nebo také schopnost člověka uspokojivě vykonat tělesnou práci (dle Neumana, 2013)


Dnešní každodenní činnosti můžou být naprosto minimální, takže spousta lidí už tu tělesnou zdatnost téměř nepotřebuje.


To se ti zdá. Začíná to tím, že začneš mít problémy zvednout děti, když chtějí vzít na koníčka, potom tím, že se zadýcháš, když s nimi jdeš na procházku, pak začneš funět, když vytahuješ nákup z auta, a než se naděješ, máš problém nastoupit do autobusu a o pár let později se zvednout ze záchoda. Do toho ti pořád někde překáží pupek, holky, které s tebou flirtovaly, tě najednou začnou obcházet obloukem, jelikož se zpotíš i při pomalé chůzi. A to jsem ani nezačal o zdravotních problémech, nebo o tom, jak je kondice těla propojená s kondicí mysli.

Je otázka, jak silný potřebuješ být, aby ti to přinášelo maximální zdravotní benefit vzhledem k vloženému úsilí. Pokud vím, obecné doporučení pro atlety zní, že pokud dřepneš dvojnásobek své váhy, práce na dalším zlepšování síly může být kontaproduktivní, protože ti začne ubírat z kapacity, kterou můžeš vynaložit na trénink své specifické sportovní zručnosti. Kdybych ubral pro potřeby "normálního" člověka, vychází mi, že zatlačit na lavičce svou váhu, dřepnout jeden a půl násobek a potáhnout dvojnásobek je v možnostech většiny zdravých mužů a že to bude tak akorát, aby byli dostatečně silní pro všechno, co potřebují běžně zvládat a zdraví do vysokého věku, pokud si to udrží.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
uprimne sila je v dnesnom svete vhodna iba ako hobby. Fakt si nejak nespominam kde by mi pomohla. Dnes sa vsetko riesi hlavou. Vacsiu uzitonost vykazuje skor hrozivy vyraz alebo fightersky skill.


Pravda. Na druhej strane sa zide taka vytrvalost v chodzi, a dynamika v behu (sprint)... Aspon pre zivot v prirode... Keby sa stala nejaka apokalypsa, alebo by clovek musel ujst do hôr, atd, musi vediet zdolavat kopce "pesibusom", a rychlym sprintom bud utiect od nejakej zveri, alebo na nu zautocit (nalr. v skupine inych ludi) + vediet sa bit (fight). Ja nie som silny, a asi sa neviem ani byt (uz ani nepamätam, kolko vela rokov dozadu som sa bil)... To druhe by som sa naucit mohol, ale byt silny (zdvihnut, drepnut, potiahnut co najviac kg) ? O to mi nikdy neslo... Mozno aj z dovodu, ze som v zivote nemal take preddispozicie, a hned na zaciatku som sa s tym zmieril... Nie kazdy je ako Petr Petras, ktory ked prvy krat daval tlak ci drep, mrtvolu, tak to bola taka vaha, aku daju cvicenci ktorym na sile zalezi, po X rokoch tvrdeho treningu (pokial proste nie su geneticky silni)...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: