Začátečník - trénink celého těla


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Začátečník - trénink celého těla  Úvodní stránka -> Trénink -> Začátečník - trénink celého těla
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: pá duben 14, 2017 8:41 am    Předmět: Začátečník - trénink celého těla Odpovědět s citátem

Je neuvěřitelné, kolik informací pro začátečníky v posilovně je dnes k dispozici. V tištěné podobě nebo na internetu jsou uschovány veškeré odpovědi pro dychtivé oči nováčků. A přesto to stále nestačí. Pořád se opakují stejné dotazy kolem tréninků a výživy, a pořád se řeší nesmyslné tréninkové plány, které si nováčkové sestavují na základě svých pochybných znalostí. Čtou vůbec ti začátečníci odborné články? Nechají si poradit od zkušenějších borců, pro které je posilovna druhým domovem? Myslím, že ano. Problém je, že těch informací je mnoho a cesta k vytoužené postavě nevede pouze jedna.

Velké množství článků a zkušeností z diskuzních fór (které velmi často podrobně popisují cestu za svalovou hmotou) zákonitě uvedou začátečníka do stavu kdy tápe, jak vůbec ten tréninkový plán sestavit. Otázky jsou stále stejné:

fullbody nebo split?
3x nebo 5x týdně cvičit?
kolik opakování pro maximální hmotu?
mám dělat kardio?

Otázek je prostě hodně a odpovědí snad ještě více.

První radu, kterou začátečníkům mohu dát je... zabrzděte! Kupte si odbornou knihu od uznávaného autora nebo si najděte článek pro začátečníky z osvědčeného webu či časopisu o posilování... a hned dostanete odpověď na sestavení tréninkového plánu. Hned tak zjistíte jaký typ tréninku zvolit a kolikrát týdně navštívit posilovnu. V této začátečnické úrovni opravdu není nutné hledat další informace, protože vše co potřebujete vědět už víte! Jen VÁM se to zdá málo! Další informace Vám jen zamotají hlavu a to je první krok jak si blbě sestavit plán.

A co Vám většinou takové články řeknou? Je to pořád stejné. Nejlepší trénink pro začátečníky (později zjistíte, že nejen pro začátečníky) je TRÉNINK CELÉHO TĚLA 3X TÝDNĚ!

Už Vás vidím křičet:-)
Cože? Žádný split? Celé tělo v jednom tréninku? To je hrozně zdlouhavé a namáhavé! Už nebudu mít sílu na biceps a triceps! Nikoho jsem tak cvičit v posilce neviděl!

Ano, já to znám. V této chvíli začnete hledat jinou odpověď, která uspokojí vaše bicepsy a tricepsy. Začnete studovat další články, čerpat další informace a brzy dojdete k přesvědčení, že nejlepší trénink pro vás není trénink celého těla a pouze 3x týdně, ale ten od pana X, který splitem za 1 měsíc přibral XXL hmotu.

Já mohu říci opět jediné. Jsou pravidla, která ověřil čas a kulturisté velkých jmen (když vám to pomůže). Pravidla, na kterých se shodne drtivá většina odborníků a profesionálů z oblasti kulturistiky. Pravidla, která máte respektovat, když chcete dobře začít a vidět výsledky. A jedno z těch pravidel říká:

Trénink celého těla 3x týdně je osvědčený začátek, jak jít po té správné cestě za vysněnou postavou.

Amen
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá duben 14, 2017 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

souhlasim
ale jak presvedcis ty, co za sebou maji "uz" tri mesice treningu, a chteji pokrocile metody?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: pá duben 14, 2017 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
souhlasim
ale jak presvedcis ty, co za sebou maji "uz" tri mesice treningu, a chteji pokrocile metody?


Po tréninku celého těla se doporučuje zařadit přiměřeně intezivnější systém, který bude stále respektovat důležitý fakt regenerace organismu. Velmi osvědčený je způsob rozdělení tréninku na HORNÍ A DOLNÍ POLOVINU . Žádný složitý a kombinovaný split, ale ověřený trénink, který začátečníka opět posune na vyšší level. Často to bývá velká úleva, když člověk může nohy a horní polovinu těla cvičit samostatně a tím razantněji tělo stimulovat k růstu. Je třeba si ale uvědomit, že člověk je stále ve fázi začátečníka . Žádný komplikovaný split pro začátečníka nepřinese tak skvělé výsledky jako rozdělení těla na HORNÍ/DOLNÍ POLOVINU . Výborné regenerační schopnosti toho tréninku se dobře odrážejí v samotném růstu.

Trénink 4x týdně systémem AB - AB (lze kombinovat trénink a dny volna) je dalším osvědčeným a účinným systémem, který se skvěle hodí po tréninku celého těla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá duben 14, 2017 7:10 pm    Předmět: Re: Začátečník - trénink celého těla Odpovědět s citátem

MUSCULAR72 napsal:


První radu, kterou začátečníkům mohu dát je...

Proč by ti měli naslouchat?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: pá duben 14, 2017 7:32 pm    Předmět: Re: Začátečník - trénink celého těla Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
MUSCULAR72 napsal:


První radu, kterou začátečníkům mohu dát je...

Proč by ti měli naslouchat?



Protože tyto základy posilování začátečníků jsou tvořeny generacemi kulturistů a trenérů. To nejsou mé výzkumy. To jsou prostě ověřené, vyzkoušené postupy, za kterými se skrývá několik generací velkých jmen kulturistiky. Možná, když otevřeš nějakou příručku o posilování tak zjistíš, jak velká je to pravda.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá duben 14, 2017 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myšlenka tohoto topicu je dobrá, ale je to jako stavět barák od střechy, chybí v něm citace a odborný odkazy, ty jsou obvykle dost kýčovité.


Naposledy upravil Roper dne st duben 26, 2017 1:37 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: so duben 15, 2017 6:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Myšlenka tohoto topicu je dobrá, ale je to jako stavět barák od střechy, chybí v něm citace a odborný odkazy, ty jsou obvykle dost kýčové.


Dávat sem odkazy je zbytečné, protože tento postup pro začátečníky je v každé knize o posilování . Jsou to základy, které jsou neměnné, a o kterých se píše všude. Kýčovitá je celá kulturistika už od "zlaté éry". Ale zbytečné...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so duben 15, 2017 8:26 am    Předmět: Re: Začátečník - trénink celého těla Odpovědět s citátem

MUSCULAR72 napsal:
Mablung napsal:
MUSCULAR72 napsal:


První radu, kterou začátečníkům mohu dát je...

Proč by ti měli naslouchat?



Protože tyto základy posilování začátečníků jsou tvořeny generacemi kulturistů a trenérů. To nejsou mé výzkumy. To jsou prostě ověřené, vyzkoušené postupy, za kterými se skrývá několik generací velkých jmen kulturistiky. Možná, když otevřeš nějakou příručku o posilování tak zjistíš, jak velká je to pravda.

Proč by TOBĚ měli naslouchat?

Abys to pochopil lépe, nechápu proč jsi sepsal co jsi sepsal. Osvítil tě duch svatý?
A co se tvého zjištění týče, je jedno jestli se jedná o FB nebo split. Je mnohem důležitější jak sladíš cviky v daném systému, co tobě individuálně sedne, jestli použiješ AS, ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: so duben 15, 2017 9:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chápeš, že nenaslouchají mě? Už u prvního příspěvku jsem psal, že si informace o posilování mají najít v odborné literatuře. Já jsem pouze nastínil správný postup, co ty jsi se svým návodem rozhodně neudělal. Můj text si může každý ověřit. Tvůj text je alibistický, nekonkrétní a zmatečný postoj, ze kterého si nikdo nemůže nic vzít:

A co se tvého zjištění týče, je jedno jestli se jedná o FB nebo split. Je mnohem důležitější jak sladíš cviky v daném systému, co tobě individuálně sedne, jestli použiješ AS,

A když už tady chcete odkazy, tak snad jeden, ale klidně sem dám odkazy všechny. Velká kniha posilování od odborníka JS.


Ach jo. Vždy se tu najde velké EGO. Končím, protože jak mi tu teď někdo napsal. Někdy je fakt mozek menší než biceps. alá Grznár.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: so duben 15, 2017 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady vůbec nejde o to, jestli jsou informace, které tu píšeš, pravdivé nebo ne. Myslím si, že většina lidí tu číst umí , a pokud někdo nějaké informace chce, dokáže si je bud´ najít sám, nebo se tu zeptat. A spousta lidí tu taky už má něco odcvičeno, takže má na věci okolo tréninku vlastní názor . A najednou se tu objeví noname entita, která začne dávat dost okatě najevo, že přečetla pár knížek, a kdo kvůli tomu před ní neklečí a nepovažuje ji za boha, je nevzdělaný póvl. Chápu, že možná máš znalosti, o které se chceš podělit, ale zkus to dělat méně arogantně , a určitě se ti dostane lepšího ocenění tvé snahy
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: so duben 15, 2017 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavně na tom, jestli je to split nebo fullbody to vůbec nestojí, jak psal Mablung.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: so duben 15, 2017 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Opravdu se musím usmívat. Ono není důležité jestli to, co jsem napsal je nebo není pravda. Dal jsem začátečníkům jednu radu:

První radu, kterou začátečníkům mohu dát je... zabrzděte! Kupte si odbornou knihu od uznávaného autora nebo si najděte článek pro začátečníky z osvědčeného webu či časopisu o posilování...

Co je špatného na této radě?
Hned se ozvala skupina EGO borců ze zdejšího fóra, kteří nepřenesou přes srdce, že někdo noname zde dává jednu malou, pravdivou radu. Od toho tu jsou přece pouze ONI! Ostřílená, ověřená a neprůstřelná studnice informací, která má za úkol napadat každého, kdo nezapadá do jejich profilu.

Maerlyn0
... ty neuvidíš pravdu, i kdyby ti přistála na nose.

Mablung zase píše další nesmysl:
je jedno, jestli se jedná o FB nebo split. Je mnohem důležitější jak sladíš cviky v daném systému, co tobě individuálně sedne, jestli použiješ AS

Opravdu? A jak je má sladit začátečník? Podle čeho se má řídit když ještě nemá žádné zkušenosti a nemá se čeho chytnout? Aha, už vím. Má si něco přečíst v odborné literatuře. To ale byla má první rada. No jo, ale tam se dočte, že nejlepší trénink pro začátečníky je fullbody!

Ale ne, to není možné. To opět nezapadá do profilu zdejších chytrolínů.
Ano, teď jsem poprvé arogantní, ale mnohem arogantnější jsou tu TI , kteří se povyšují nad vším, co nevyjde z jejich "úst". Nelze ignorovat roky zkušeností ostřílených veteránů a odborníků, kteří píší desetiletí články o posilování. Já jsem pouze na forum "opsal" jejich závěry, které ovšem nejsou pro zdejší EGO borce dostatečně dobré.

Proto všem radím. Kupte si knihu o posilování (třeba Velkou knihu posilování, kterou napsal odborník Jim Stoppani a vykašlete se na rady od lidí jako Maerlyn0 nebo Mablung


Amen
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: so duben 15, 2017 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Myšlenka tohoto topicu je dobrá, ale je to jako stavět barák od střechy, chybí v něm citace a odborný odkazy, ty jsou obvykle dost kýčové.


Roper napsal:
kýčové.


Roper napsal:
kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové kýčové
_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne duben 16, 2017 1:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MUSCULAR72 napsal:
Opravdu se musím usmívat. Ono není důležité jestli to, co jsem napsal je nebo není pravda. Dal jsem začátečníkům jednu radu:

První radu, kterou začátečníkům mohu dát je... zabrzděte! Kupte si odbornou knihu od uznávaného autora nebo si najděte článek pro začátečníky z osvědčeného webu či časopisu o posilování...

Co je špatného na této radě?
Hned se ozvala skupina EGO borců ze zdejšího fóra, kteří nepřenesou přes srdce, že někdo noname zde dává jednu malou, pravdivou radu. Od toho tu jsou přece pouze ONI! Ostřílená, ověřená a neprůstřelná studnice informací, která má za úkol napadat každého, kdo nezapadá do jejich profilu.

Maerlyn0
... ty neuvidíš pravdu, i kdyby ti přistála na nose.

Mablung zase píše další nesmysl:
je jedno, jestli se jedná o FB nebo split. Je mnohem důležitější jak sladíš cviky v daném systému, co tobě individuálně sedne, jestli použiješ AS

Opravdu? A jak je má sladit začátečník? Podle čeho se má řídit když ještě nemá žádné zkušenosti a nemá se čeho chytnout? Aha, už vím. Má si něco přečíst v odborné literatuře. To ale byla má první rada. No jo, ale tam se dočte, že nejlepší trénink pro začátečníky je fullbody!

Ale ne, to není možné. To opět nezapadá do profilu zdejších chytrolínů.
Ano, teď jsem poprvé arogantní, ale mnohem arogantnější jsou tu TI , kteří se povyšují nad vším, co nevyjde z jejich "úst". Nelze ignorovat roky zkušeností ostřílených veteránů a odborníků, kteří píší desetiletí články o posilování. Já jsem pouze na forum "opsal" jejich závěry, které ovšem nejsou pro zdejší EGO borce dostatečně dobré.

Proto všem radím. Kupte si knihu o posilování (třeba Velkou knihu posilování, kterou napsal odborník Jim Stoppani a vykašlete se na rady od lidí jako Maerlyn0 nebo Mablung


Amen


Tobě za tu propagaci platí nebo co? Chápeš, že to tady nikoho nezajímá? Až někdo bude chtít si přečíst něco o tréninku pro začátečníky, jenom tady na ronnie je toho spousta. A ve fóru tady většinou lidi radí věci, který se shodují s tím, co v těch článcích.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: ne duben 16, 2017 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0, vždyť to povídám. Ty si nevidíš ani na špičku nosu. Jestliže to nikoho nezajímá co píšu, proč mi už 2 lidé napsali SZ? Ne, já nedávám žádné světoborné rady, ale chovám se normálně a své návrhy mám postavené na reálném základu. A když čtu některé tvé příspěvky, tak si říkám, že se nedivím, proč mají ti lidé v hlavě chaos. Nejhorší jsou totiž na informace diskuzní fóra, kde si každý hraje na odborníka. Já cvičím už 30 let a stále se mám co učit. Nemůžu si zde vyplnit profil, protože bych byl zavalen otázkami. Proto zde také končím a tobě radím... už nikomu rady nedávej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Začátečník - trénink celého těla Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: