Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 393, 394, 395
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jim1282


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Nevím, myslím si (a soudě na informacích co teď mám fakticky z první ruky), že ty kritéria přijetí, nastavení výcviku a další aspekty neodpovídají formování člena ozbrojených složek ale spíše základu pro měšťáka. Ale je asi pravda, žepokud by to bylo nastaveno jinak, tak je těch vojáků pravděpodobně tak 10...


Je to základní výcvik, tedy určitě od toho nelze očekávat žádný zázrak. Tam kde je třeba, se vojáci dále fyzicky zdokonalují. Také je třeba brát v potaz, co se od běžného vojáka očekává, a to i v rámci nasazení.

Pokud se někdo domnívá, že v jiných armádách to na běžných funkcích funguje výrazně jinak, tak se celkem plete.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 6:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Jako, úplně blbej nejsem ... i když jinak dost:-) ... a o historii je mi ledacos známo. A kdyby ne, tak není problém si najít, třeba ... http://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/16330/oprchal_2011_bp.pdf?sequence=1 .

Nicméně pokud mne paměť neklame, tak v 90. letech se fakt nejednalo o nějaký cílený návrat do dob císařpána či TGM, ale šlo o ten obdiv "přes oceán". Důvodem pak byla transformace SNB/VB na PČR, která s sebou přinesla celkem přirozené snížení funkčnosti policejního sboru, a snahou zejména větších měst/obcí bylo, mimo jiné, řešit toto zřízením "své" MP. Navíc tehdejší uspořádání ČR ... a platí to i dnes ... mělo k tomu R-U/ČSR dost daleko.

Zřizování MP je podle mne v dnešní době a v podmínkách malé země, jež má navíc formu unitárního státu, prostě anachronismem a v případě skutečně profesionální a funkční celostátní policie zbytečností. Pokud tato podmínka splněna není, tak je pokus o řešení cestou zřizování městských/obecních policií krokem zcela nesystémovým, který nemůže přinést skutečné a dlouhodobé řešení.

Ještě by nám tu chybělo četnictvo, to byla taky hezká tradice.
Nebo nějaká místo domobrana.

Jinak samozřejmě nic nenamítám proti tomu, ba spíše naopak, aby příslušné regionální útvary PČR úzce spolupracovaly s orgány měst a obcí. Ale MP za mne rozhodně ne.

Samozřejmě beru, že někdo má jiný názor, stejně jako mi je jasné, že nějaká změna na tomto poli je u nás momentálně zcela neaktuální. Pro mne bohužel .. pro tebe naštěstí.

U MP už hezkých pár let nepracuju, ale to jenom tak pro informaci. To samozřejmě nemůžeš vědět.
Já spíš vidím problém v PČR - absolutně neschopné velení, pardon, dnes je to management. Pokud se nepletu, tak máme nejvíc policajtů v Evropě v přepočtu na obyvatele a přitom je to prý pořád málo. Ale to je na jinou diskusi a já si odmítám kazit náladu.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 10:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To vím .. psal jsi to tu před časem. Myšleno to bylo tak, že ty přirozeně máš k MP přece jen jistý pozitivní vztah, protože jsi v jedné z nich prožil kus života a klidně věřím, že ku prospěchu občanů příslušné obce. Nemusím s tebou vždy souhlasit ... to by taky bylo divný:-) ... ale mám za to, že jsi slušnej chlap.

S tím zbytkem nejsme ve sporu ... sbor může být sebelepší, ale pokud nemá kvalitní vedení, tak to stojí za prd. Opačný případ je lepší, protože kvalitní a profesionální vedení si dříve či později stejný sbor vybuduje.

Jinak jak jsem psal, já chápu ty motivy, které ke vzniku MP vedly, ale cestou prostě podle mne není budování paralelních bezpečnostních složek, ale zkvalitnění primárního bezpečnostního sboru, který je a vždy bude PČR.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 8:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

o PČR se nemá cenu ani bavit, ta žije ve vlastím světě nařízení, statistik atd. které nikoho okolo vůbec nezajímají, ale pro PČR jsou nejdůležitější, respektive její vedení, protože od toho se odvíjí odměny systémem padajícího hovna (po skoro 18 letech si myslím, že o tom něco vím).
Kritéria k přijetí i k jednotlivým útvarům v rámci PČR se stále snižují, výcvik je většinou jen formalita pro splnění předepsaného počtu, protože člověk při výcviku nemůže plnit tabulky a statistiku. "Logika" je tam taková -"na střelby stejně jezdí jen lidi co už střílet umí", místo ti lidí umí protože to cvičí
U MP asi záleží město od města. Obávám se ale, že většina měst to pojala čistě jako možnost získat peníze na pokutách. Kamarád sloužil x let u MP. Bavilo ho to, spolupracovali s PČR, byli v ulici a hlídali pořádek. Změnilo se vedení a naráz byli nejlepší ti, co si stoupli k semaforu, dopoledne vyškubali x bloků a pak se někde zašili.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tam je samozřejmě problém, když jsou vybrané pokuty ze strany MP příjmem obce/zřizovatele. To je prostě záruka systémového průseru. Konec konců na youtube myslím stále koluje jedno video ve kterém se nějaký debil ... místostarosta za Svobodné z nějaké přípražské prdele (teď si už nepamatuji přesně které) ... vytahuje, že oni si zřídili MP, ale dali jí podmínku, že si na sebe musí vydělat.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2017 10:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezký ... moc hezký ... někdy je dobré si připomenout, jak na tom vlastně jsme ...

http://www.ceska-justice.cz/2017/04/statni-zastupce-bohm-kladivo-komunalni-politiky/

... a jak snadno a zcela beztrestně lze komukoli zkurvit život.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 393, 394, 395
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


  
 www.ronnie.cz       ronnie.cz/forum