Jako Fénix z popela


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Jako Fénix z popela
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po květen 08, 2017 7:24 pm    Předmět: Odpovědi Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Nejenom, že ta kniha je plná blbostí, lží, subjektivizace, ale navíc ji očividně nedokáže pochopit ani ten pepík od kompu . V konečném důsledku, kdyby si do něho tady nehustil, tak jí stejně sračkově, jak jedl předtím, navíc u něho mimo jiné vzniknou karenční stavy, což by možná při jeho předešlé "dietě" asi nehrozilo. A určitě není výjimka...

Kryštofe já jsem měl v úmyslu ti normálně a vážně odpovědět na tvojí otázku, ale už se mi moc nechce.
Mimo jiné s pomocí jedné tvé fotografie, ale ty furt ty svoje logy zakládáš a pak zase mažeš... To už je druhej log co jsi si nechal smazat, anebo kde máš ty svoje zápisky?
KrystofK napsal:
Fénixi, nechci dělat chytrého ale tady btw. nejde jen o energetickou kvantitu, ale především o vitamíny, minerály, balastní látky, sekundární rostlinné látky - tohle je tristní ve všech ohledech... Já si tipuju, že nejvíc za těch 30 dní utrpí tenké a tlusté střevo, navíc budeš unavený, mít hlad...
Ale velmi ti fandím já jsem si to přečetl jen zběžně ale vždycky je pěkné, když chce někdo změnu a snaží se

Tomu moc nerozumím. Pokud dramaticky zvýším příjem kvalitní zeleniny, budu mít nedostatek balastních nebo sekundárních rostliných látek, i vitamínů???
Ve svém deníku jsi měl fotku svýho "nákupu", což je přesně ta cesta, kterou pro změnu já považuju za scestnou, a za "syntetický sračky".
Ale tvůj věk, tvoje cíle a tvoje postava potřebují něco diametrálně odlišnýho než moje cíle, takže ti jen můžu držet palce, aby jsi při svém současném životním stylu měl svoje játra, tlustý a tenký střevo v padesáti alespoň v takovém stavu jako já.
Olejnas napsal:
Whole30 jsou tri jidla. V tech trech jidlech bys mel uzrat svuj planovany denni kaloricky prijem. Snidane by mela byt vesmes nejvice kaloricke jidlo dne. Ma ti dodat energii po ranu, ma ti poradne nastartovat metabolismus. Tvoje snidane je jak pro 40ti kilovou holku. Co myslis, ze to bude mit za efekt? Cetl jsi tu knizku alespon trosku? Premyslis nad vecmi, ktere delas trochu vice do hloubky? Nez abys to delal takhle, nedelej to vubec. To, ze se snaha ceni se jen tak rika, aby chudaci nebyli smutni..ve skutecnosti je to k nicemu...

Tak asi to z té fotky trčí jako sláma z bot, ale zatím jsem nepřečetl ani stránku. Při tom cestování nebyl čas. Ale nějak to teď po večerech doženu.
Když jsem se podíval do kalorických tabulek tak ta snídaně opravdu nemá nějak moc kalorií, ale já byl úplně zasycenej až do doby oběda. Nicméně rozumim tvý připomínce: pokud chci dělat Whole30, měl bych dělat Whole30, a né nějaké parodie na ten program. Souhlas.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po květen 08, 2017 10:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si log už nevedu, protože jsem přestal cvičit... To, že já se stravuju, jak se stravuju, přece není téma. Upřímně, bez ironie/sarkazmu ti přeju, aby se ti tvoje změna povedla. Stojím si za svým, že whole30 není optimální cesta, respektive začátek cesty a mám na tu knihu/celý systém dost vyhraněný názor... Ale dejme tomu, vybral sis to ok - ale určitě, pokud je tvým cílem mimo jiné eliminace, jak ty říkáš syntetických sraček, tak by každý den den měl být optimální - a absolutně by sis neměl dovolovat takové excesy jako je to jídlo č.1. - 2 druhy zeleniny, kapary a pár vajíček není kvalitně a chytře postavené jídlo, kort 1 ze 3.

A klidně ti to všechno vypíšu: pravidelně aktuálně používám - 3D od reflexu, 100% whey od Scitecu, fermentovaný leucin, glutamin, bcaa a fermentované EAA, multivitamín od czechvirusu, multivitamín od garden of life, warrior blend a protein plus od sunwarrioru, magnezium od nutrendu, Pre-workout od Fily, parenterálně občasně 5% glukozu, vitaminy, mineraly, (díky frajerovi co se o mě stará i tuky a amina) , ringera, ionty, klasiku prostě...

citace:
aby jsi při svém současném životním stylu měl svoje játra, tlustý a tenký střevo v padesáti alespoň v takovém stavu jako já.

K tomu ti radši nic říkat nebudu.

Edit: úplně jsem na to zapoměl, ale moje původní otázka zůstává furt stejná. Proč whole30? Proč, když máš nějaké peníze, nezvolit třeba někým sestavený douhodobý protokol? Proč nenajít někoho, kdo by ti radil, konzultoval s tebou vše potřebné, naučil tě jak, co, kolik a proč jíst. A nemyslím nějakou bikinu, co si udělala blbý rekvalifikační kurz, myslím třeba člověka s vysokoškolským vzděláním například v oblasti výživy (napříklkad lékařská muni chrlí v poslední době hodně dobrých lidí), nebo dokonce někoho, kdo by ti paralelně (vzhledem k tvojemu věku) poskytoval i občasně lékařské vyšetření. Nebo ikdyby nevystudované, tak zkušené kvalitní výživáře, kteří za sebou mají stovky klientů (včetně sportovců, nemocných lidí..) apod. Těhle kvalitních lidí, popřípadě pracovišť, kteří nejsou drazí je ve velkých městech relativně hodně.
Proč ses rozhodl pro postup, naučím se plavat tak, že jako neplavec skočím do 5metrové hloubky a uvidím co bude?
A zběžně jsem to projel, opravdu, ty tvoje postupy jsou víc než úsměvné a jasně korelují s tím tvojím prvním jídlem u whole30.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út květen 09, 2017 5:51 am    Předmět: Odpovědi Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Já si log už nevedu, protože jsem přestal cvičit... To, že já se stravuju, jak se stravuju, přece není téma.

Proč by to nemělo být téma? A proč si smažeš log, když na chvíli přestaneš cvičit?
Já to smazání prvního četl v přímém přenosu, od příspěvku co tě vytočil. Teď jsem tu týden nebyl a tvůj druhý log zase zmizel, tak jsem se ptal proč?
Tvůj log patřil k těm nejzajímavějším. Ale nedává moc smysl odhalovat svoje nitro tak otevřeně při tvé citlivosti a zranitelnosti; ty to přesto děláš. Už na první přečtení vypadá řada tvých poznámek jako volání o pomoc, bohužel v prostoru plném trollů, takže se vždycky najde nějaký dobrák, který udělá pravý opak. Třeba ze závisti, že nemá takovou postavu jako ty. Nebo prostě jen tak, ze své zapšklé zlomyslnosti. Ale s tím přece musíš počítat...
Tyto poznámky nepatří do mého deníku, ale když ty už zase žádnej nemáš.
Stejně jsem ale zvědavej jak dlouho to vydržíš a kdy si založíš nový log.
A co tam budeš psát.

KrystofK napsal:
A klidně ti to všechno vypíšu: pravidelně aktuálně používám - 3D od reflexu, 100% whey od Scitecu, fermentovaný leucin, glutamin, bcaa a fermentované EAA, multivitamín od czechvirusu, multivitamín od garden of life, warrior blend a protein plus od sunwarrioru, magnezium od nutrendu, Pre-workout od Fily, parenterálně občasně 5% glukozu, vitaminy, mineraly, (díky frajerovi co se o mě stará i tuky a amina) , ringera, ionty, klasiku prostě...
citace:
aby jsi při svém současném životním stylu měl svoje játra, tlustý a tenký střevo v padesáti alespoň v takovém stavu jako já.

K tomu ti radši nic říkat nebudu.

Ale já si to pamatuju. V nějakém svém příspěvku u sebe jsi napsal že tak daleko ty nemůžeš plánovat.
Důvody neznám a nebudu o nich spekulovat, ale ten smajlík je tam evidentně omylem, má to jakože navenek zlehčit, viď.
Já nemám žádnou alergii, můžu jíst cokoliv, nemám zácpy ani sračky, nikdy nezvracím, cítím se subjektivně velmi dobře.
Mimo Evropu jím v pouličních stáncích a zásadně s místňákama v jejich restauracích, abych dobře poznal národní gastronomii, a bez problému (nerad bych to zakřikl), takže můj imunitní systém v žaludku a střevech na neevropské bakterie taky nebude nefunkční.

Už dávno jsem vyřadil z jídelníčku hrůzy typu uzeniny nebo sladkosti (a pokud si sladkost vyjímečně, jednou za měsíc nebo dva, dám, otevřeně to přiznám a hned tady dostanu čočku jako bych to měl denně ke snídani).

KrystofK napsal:
A zběžně jsem to projel, opravdu, ty tvoje postupy jsou víc než úsměvné a jasně korelují s tím tvojím prvním jídlem u whole30.

Nepochybuji o tom, že fůra věcí působí směšně.
Založil jsem si to tady ostatně proto, abych si přečetl inspirující kritiku; poplácávat po zádech nepotřebuju.

Na otázku proč zrovna Whole30 můžu odpovědět teprve až tu knížku dočtu.

Olejnas napsal:
I kdyz budes drzet W30 neznamena to, ze prestava fungovat rovnice vydej > prijem, aby doslo k tebou pozadovane redukci. Pokud netusis, ktera bije, spocitej si svuj priblizny prijem a web kaloricketabulky.cz budou ted tvuj nejlepsi kamarad. Obecne plati, ze snidane je nejvetsi kaloricke jido, obed je zhruba o tretinu kaloricky mensi nez snidane a vecere o tretinu kaloricky mensi, nez obed (nekdo prohazuje obed a veceri). Hlad rozhodne mit nebudes, naopak budes mit problem ty porce snist.

Chápu. Budu tenhle týden nazývat fakeWhole30 a s tím opravdickým začnu až od příštího pondělí, to tu knížku budu mít přečtenou celou.
Zatím jsem prostě jenom vyřadil obilniny, luštěniny, mléčné výrobky, rýži.
Na fotkách máš vždycky avokádo, nepřejedlo se ti? My ho doma máme moc rádi, každou chvíli dozrává na okně, ale víc jak 3 týdně bych asi nesnědl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: út květen 09, 2017 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Úplně off topic ale když se to načalos: nepřestávám na chvilku, s cvičením s činkama přestávám natrvalo, protože jdu mmj. na resekci delší části tenkého střeva a ten tlak při cvičení už je nemyslitelný. A i kdybych za těch pár měsíců začal třebat hrát golf, tak bych na to stopro kašlal, protože mi do toho druhého logu někdo furt spamoval a furt si žádat moderátory o promazání mě fakt nebavilo a jo, trolit na facu když mám chuť a hádat se je fajn, ale v mojem deníku mě tohle upřímně vadilo , jak jsem říkal, neměl jsem náladu skrolovat desítkama příspěvků o hovně, když jsem mezi sérií, chtěl zjistit co jsem jel minulý pátek a moje persona je dost lákavá, takže takhle by to pokračovalo do aleluja co třetí stranu .
Co se týče prvního logu, tam toho bylo tolik, hulkie mi ještě psal sáhodlouhou PM o tom, jak byl ožralý, když to psal a další perly. Tam přiznávám, že číst si ty hovna, zrovna, když jsem měl ty nejhorší relapsy a vrchol depresí, na to to fakt neměl, tak jsem to utnul. Ale ty stavy jsou už delší dobu pryč, a já se teď tím naopak bavil, měl v pi.i a aspon měl co dělat při hodinách strávených na hajzlu .

citace:
cítím se subjektivně velmi dobře.

To plno lidí, i v tomhle období života a klidně i s nadváhou větší než máš ty/obezitou. Argumentují tím dost často. Potom do deseti let začínají brát první léky na hypertenzi, řeší polypy tlustého střeva, těžké únavy, chronické onemocnění pohybového aparátu, chlapům nestojí... A to jsou ty nejmarginálnější věci, kterýma trpí bez nadsázky každý druhý ikdyž nemusí, potom jsou ale mnohem horší případy.

Je super, že ty se sebou snažíš něco dělat. Ale dle mého je fakt ta cesta úplně jinde. Určitě naprosto jinde než ve whole30 - NEBO v jakékoliv jiné knize, stravovacímu systému, aktuálnímu trendu apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út květen 09, 2017 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Je super, že ty se sebou snažíš něco dělat. Ale dle mého je fakt ta cesta úplně jinde. Určitě naprosto jinde než ve whole30 - NEBO v jakékoliv jiné knize, stravovacímu systému, aktuálnímu trendu apod.

"Nepovím ti, jak to dělat jinak, ale děláš to všechno špatně" (c) Kryštof Švec, IČO blablabla
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: út květen 09, 2017 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Proč, když máš nějaké peníze, nezvolit třeba někým sestavený douhodobý protokol? Proč nenajít někoho, kdo by ti radil, konzultoval s tebou vše potřebné, naučil tě jak, co, kolik a proč jíst. A nemyslím nějakou bikinu, co si udělala blbý rekvalifikační kurz, myslím třeba člověka s vysokoškolským vzděláním například v oblasti výživy (napříklkad lékařská muni chrlí v poslední době hodně dobrých lidí), nebo dokonce někoho, kdo by ti paralelně (vzhledem k tvojemu věku) poskytoval i občasně lékařské vyšetření. Nebo ikdyby nevystudované, tak zkušené kvalitní výživáře, kteří za sebou mají stovky klientů (včetně sportovců, nemocných lidí..) apod.


Tu jsem mu zcela jasně neporadil, respektive neukázal mu cestu ,jakou by se měl vydat, pokud se chce zničeho nic položit do něčeho, o čem nemá vůbec potuchy? Každý, kdo to má v hlavě trochu srovnané, tak musí vidět, že tohle je určitě lepší volba, než, kterou jsi zvolil ty: říct mu aby si koupil komerční blbinu za 350kč, kde autorka radí aby jedl bílkoviny na 1/4 dlaně, ovoce na půl pěsti, odstranil "alergeny" ale vlastně tam nechal jedny ze základních surovin obsahujích látky, co způsobují těžké imunitní reakce, popřípadě nesnášenlivosti atd. atd, a navíc mu potom skrze fórum psal svoje postřehy a nějak se ho snažil směřovat.
Vzpamatuj se a nechovej se jako už konečně jako malá ublížená holka, někdo ti zkritizoval tvoje whole30 a ty se v každém příspěvku vystřelíš jako ocelová pružina. Jsi dospělý, netrolíš, nespamuješ, tak se laskavě vyhni té osobní rovině a nedělej ze sebe ... Já bych mohl udělat to samé a v každém příspěvku psát něco o tvých "znalostech" - pokud lidem doporučuješ a sám se držíš například whole30, jíš 3x denně kapsli nexgenu a další přinejmenším totální hlouposti co občas vypustíš. Blbce co mají chuť mi říkat, že brečím nebo jsem narcis apod. klidně explicitně pošlu do příslušných míst ale tohle je normální diskuse.
Víš co, kup si knihy špiček v oborech dietetiky, gastroenterologie, nutriční terapie - nekomerční objektivní publikace, nebo jejich práce a zjistíš, že ta tvá kniha je snůžka blábolů postavená občasně na jakštakš dostatečně pilířích, které ale nejsou absolutně nic převratného. Nebo si rovnou někoho najdi u nás, na každé univerzitě je těhle lidí, kteří úspěšně pomáhají v terapii výživou u karcinomů, HIV apod. nebo lidí co se stají o špičkové atlety, a ukaž jim tuhle knihu a ještě řekni, že jsi jí doporučil úplnému začátečníkovi, co o výživě ví prd. Vysmějou se ti do očí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út květen 09, 2017 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kryštofe, tohle je poslední věc co s tebou chci řešit.

Zaprvé já mu doporučil přečíst si knížku. Tak jako to kdysi bylo doporučeno mě. U mě to zafungovalo, skvěle tak jsem to doporučil dál. Jako další krok sem si přečetl další knížku, protože jsem chtěl vědět více. Takhle to funguje. Překvapení. Tvoje rada byla vcelku o hovně a namísto dlouhého odstavce ses mohl odkázat na konkrétní lidi. Z tvojí rady bych absolutně netušil na koho se obrátit a nejspíše bych skončil u Česlíka, o kterého se pořád otíráš, nebo u nějakého podobného vykuka, protože dneska je výživář každý, kdo má živnosťák a do prdele díru.

Zadruhé. Opět tady zmiňuješ ty dlaně (ještě jsi zapomněl na hrníčky), ale opomíjíš mnoho informaci z té knihy, které laikům poměrně snadno vysvětlí co jsou to makro nutrienty, jak zhruba kouzlo zvané jídlo funguje a podobně, což je i důvod proč ji obhajuji. Nevím, co bys mu doporučil si přečíst, ale z tvojí rady vlastně nic číst nemusí, stačí, když si najde nějakého imaginárního guru a bude ho následovat aniž by tušil co a proč to dělá. To je pro váš kšfetmeny ideální stav, ne?

A naprosto zásadní věc. Mluvíš hezky, mluvíš dlouze, zřejmě se velmi rád posloucháš, ale nemluvíš vecně. Pohybuješ se pouze v nějakém imaginárnu viz fŕaze " odstranil "alergeny" ale vlastně tam nechal jedny ze základních surovin obsahujích látky, co způsobují těžké imunitní reakce, popřípadě nesnášenlivosti "). Kryštofe, mluv na rovinu, k věci, nebo nemluv vůbec. Tady tě nikdo za slovo neplatí. Protože my všichni jsme idioti, mluv nás klidně v holých větách, ale buď věcný. Stejné jako nicneříkající narážka na NexGen, apod. Z toho co píšeš jsem nepochopil vlastně vůbec nic, protože tys ani vlastně nic neřekl...

Na závěr bych rád zopakoval to, co píšu stále dokola a ty to nejsi schopný pochopit. Mě už vlastně ani nezajímá, co ty si o W30 myslíš, protože tvoje moudra jednoduše nekorespondují s realitou. Je to blbý, ale je to tak. Ahoj...


Naposledy upravil Olejnas dne út květen 09, 2017 9:55 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út květen 09, 2017 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám .... osobní tréninkový log jak vyšitý:-))).
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2017 8:28 am    Předmět: Tak můžu nebo nemůžu? Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Koukám .... osobní tréninkový log jak vyšitý:-))).

Přesně. Nejvíc mi baví, jak se o mě píše ve třetí osobě a úplném trotlovi bez názoru; vlastně jsem si trochu nejistý, jestli i já se vůbec můžu k tomu taky nějak vyjádřit...

Olejnas to ale popsal přesně: prostě mi doporučil knihu. Nic víc, nic míň.
A já jsem si jí neběžel hned koupit jako nějaká loutka, ale nejdřív jsem si přečetl pár blogů lidí, kteří si píšou o všem možném, a mimo jiné vyzkoušeli a vydrželi Whole30. Teprve pak jsem si šel tu knížku koupit, a aktuálně jsem na straně 21, tudíž o tom skutečném programu Whole30 zatím vůbec nic nevím. Povrchně jsem vyloučil mléčné výrobky, obiloviny a luštěniny, a udělal jsem fotku své snídaně. Ale ouha! Zase jsem dostal čočku! (navíc je to luštěnina, tu já teď nemůžu )

KrystofK napsal:
A nebo ti připadá okej u 1 jídla ze 3 mít asi tolik kalorií kolik by sotva stačilo malé holce + nula balastních látek, minimum cholesterolu, minimum vitaminu, stopovych prvku, mineralu, fytolatek...

6 křepelčích jsou cca 2 slepičí, a to je minimum cholesterolu?
50gr rukoly; to je minimum fytolatek?
200gr okurky polní; to je minimum vitaminu a mineralu?
citace z kalorických tabulek... Obsah potraviny: tato nízkokalorická zelenina obsahuje především vodu. Z vitamínů, minerálních látek a stopových prvků jsou zastoupeny zejména vitamín C, B, E, K, draslík, hořčík, fosfor, měď, mangan, křemík a síra.

Kryštofe, Kryštofe...

EDIT: Tak něčím ta výměna názorů zajímavá byla, ale tímhle ji můžeme ukončit. Ty následující příspěvky (s vyjímkou trefného popisu ghuga a věcného od magumi) už jsou naprosto zbytečný. Poprosím moderátora o jejich smazání.


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne čt květen 11, 2017 11:22 am, celkově upraveno 4 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ghugo


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2017 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlastní názor se dnes nenosí... Stačí být úplný tupec, co má peníze, a peníze může mít i úplný tupec, to bylo, je a bude.

Na co zkoušet sám na sobě co funguje a co nefunguje, když si můžeš zaplatit výživového poradce, nebo dva, nebo osm, každý z nich bude urážet toho dalšího poradce a každý z nich bude radit něco jiného.

Je nutné mít vlastního výživového poradce, vlastního bankéře, vlastního psychoterapeuta, fyzioterapeuta, daňového poradce, investičního poradce, hypotečního poradce, úvěrového poradce, je nutné mít psychiatra pro detičky, protože jsou tak zahlceny mediálním balastem, že jim z toho hrabe a nakonec musíš i mít vlastního dýlera, protože to nedáváš...

Majiteli tohoto tréninkového logu bych snad jen napsal, že ať dodržuje ten nebo onaký systém, je to dobré, protože má systém! A jestli funguje nebo ne, to nechť zjistí sám, a bude mít to nejcennější - zkušenost. Systém pak může změnit, upravit, nahradit, zavrhnout, to je vcelku jedno. Znalosti je nutné neustále doplňovat, učit se, zjišťovat, poučovat se z vlastních chyb, ale to on sám určitě ví...

Nejsme přece takovými zdegenerovanými primitivy, abychom museli studovat vysoké školy pro znalost toho, co žrát! V jednoduchosti, střídmosti a skromnosti je síla...

Hodně zdaru!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2017 11:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ghugo napsal:
Vlastní názor se dnes nenosí... Stačí být úplný tupec, co má peníze, a peníze může mít i úplný tupec, to bylo, je a bude.

Na co zkoušet sám na sobě co funguje a co nefunguje, když si můžeš zaplatit výživového poradce, nebo dva, nebo osm, každý z nich bude urážet toho dalšího poradce a každý z nich bude radit něco jiného.

Je nutné mít vlastního výživového poradce, vlastního bankéře, vlastního psychoterapeuta, fyzioterapeuta, daňového poradce, investičního poradce, hypotečního poradce, úvěrového poradce, je nutné mít psychiatra pro detičky, protože jsou tak zahlceny mediálním balastem, že jim z toho hrabe a nakonec musíš i mít vlastního dýlera, protože to nedáváš...

Majiteli tohoto tréninkového logu bych snad jen napsal, že ať dodržuje ten nebo onaký systém, je to dobré, protože má systém! A jestli funguje nebo ne, to nechť zjistí sám, a bude mít to nejcennější - zkušenost. Systém pak může změnit, upravit, nahradit, zavrhnout, to je vcelku jedno. Znalosti je nutné neustále doplňovat, učit se, zjišťovat, poučovat se z vlastních chyb, ale to on sám určitě ví...

Nejsme přece takovými zdegenerovanými primitivy, abychom museli studovat vysoké školy pro znalost toho, co žrát! V jednoduchosti, střídmosti a skromnosti je síla...

Hodně zdaru!


waaaau prvy inteligentny koment na ronnie.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2017 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych rozhodně nerezignoval na budování svalů, narostou ti i v padesáti, když budeš cvičit.

Co se týče stravy, není třeba to komplikovat. Nejvíc se naučíš tím, že si budeš čtrnáct dní psát všechno, co sníš a vypiješ, a pak to upravíš podle svých potřeb a zvyklostí tak, abys splňoval základní parametry (kalorie, poměry živin) - viz např. bodyrecomposition.com. Nemusíš všechno vychytat najednou - mnohem důležitější je, aby pro tebe byla ta strava trvale / dlouhodobě udržitelná. Totéž platí pro cvičení - začni od základů a postupně na nich stav a buduj - na to je Aréna ideální.

Není třeba se tím nějak hrozně stresovat, je lepší užívat si na tom procesu to dobré; ber to tak, že si buduješ nový životní styl a že to je běh na dlouhou trať - respektive, že to máš až do konce života. Samozřejmě, když teď zabereš víc, budeš mít ten život za deset let příjemnější (a delší) než když se budeš nalévat osmi pivy denně, ale to je jiná věc. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po květen 15, 2017 8:20 am    Předmět: 13. týden Odpovědět s citátem

13. týden {23 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg, na startu 88,5kg, aktuálně na začátku týdne 88,3kg]

pondělí (88,3kg) - START! Whole30, den 1.
pohyb = 0
doplňky = 1ks CondroForte
jídlo = 6 křepelčích vajec, polní okurka, 100gr rukola, 1 jablko, 1 banán, 100gr hovězí zadní dušené, 300gr dýně pečená, 100gr batáty pečené
poznámky = STOP! tak bez přečtení té knížky to prý není Whole30, ale fakeWhole30; OK, pustím se do pečlivého studia

úterý (88,3kg) - fakeWhole30
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 1ks CondroForte
poznámky = začínám číst "tu" knihu

středa (88,4kg) - už ani ten fakeWhole30
pohyb = 60min badminton
doplňky = 1ks B-Komplex a 1ks CondroForte, 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = dnes jsem si dal k obědu můj milovaný chleba Eska66 s plátky tvrdého sýra a ejhle, hned mi bylo těžko!; nejspíš z toho sýru, ale je to jenom hádání z drobků na prkýnku

čtvrtek (88,6kg) - budu jíst jako předtím, aby byl přechod na Whole30 razantní změna
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 1ks B-Komplex a 1ks CondroForte,
poznámky = moje normální jídlo, tj. zase mi bylo trochu těžko, zajímavé !!!, že je znát už i ta změna z fakeWhole30 zpět do normálu

pátek (88,9kg) - první letošní plavání
pohyb = 30min plavání (20x50m kraul), 70min fitko (hlavně biceps a triceps)
doplňky = 0
poznámky = po čtvrtym bazénu jsem chtěl zastavit, po šestém jsem si snížil cíl na 10 bazénů, ale při desátém bolestná únava zázračně zmizela a já se rozhodl to minimum uplavat

sobota - (88,8kg) - kulturní sobotní večer (Lord of the Dance)
pohyb = 60min stolní tenis, 30min fitko (hlavně břicho)
doplňky = 0
poznámky = na to břicho se musím víc a víc zaměřovat, potřebuju to "jako prase drbání"

neděle - (88,9kg) - únava vítězí
pohyb = 70min stolní tenis
doplňky = 0
poznámky = dokonce i u toho pingpongu cítim obrovskou únavu ramene (ne bolest, obyčejnou únavu), potřebuju nutně den odpočinku a regenerace, v pondělí žádnej sport, ale prohřátí v sauně

pondělí - (89,0kg)

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: +0,7kg ;
- zase budu k smíchu, to je jasný, ale... zařadit Arénu P.K. bylo výborný doporučení a chodím tam rád, odcházím totálně vyřízenej; režim 2x týdně mi vyhovuje, ale třetí návštěvu už přidávat nebudu, protože o slovo se hlásí partie, které na mém těle nikdy, opakuji NIKDY, nebyly, totiž biceps a triceps (na vysvětlenou: dělám celej život sporty, kde potřebuji mrštnost a pružnost, nikoliv sílu, třeba tenis, takže jsem měl ručičky jako špejličky), a takový to pořádný prokrvení jim už ke konci týdne chybělo, takže si budu chodit 1x týdně ruce pořádně napumpovat na stroje (a posilka je 20 metrů od ping-pongovýho sálu, krásně k sobě ta kombinace pinec-a-pak-posilka ladí); nekoncepční, naivní, ano vím


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne po květen 29, 2017 7:45 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po květen 22, 2017 12:39 pm    Předmět: 14. týden Odpovědět s citátem

14. týden {22 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg, na startu 88,5kg, aktuálně na začátku týdne 89,0kg]

pondělí (89,0kg) - regenerační den
pohyb = 0
doplňky = 0
poznámky = ale do sauny jsem se bohužel nedostal

úterý (88,9kg) - >*<
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 0
poznámky = "aktivní vis" už se udržim 30 vteřin bez problému a opakovaně, ale že bych vytáhl těch svých 90kg shybem nahoru, to dost pochybuju (a v plné Aréně se navíc stydim to zkoušet)

středa (89,0kg) - první letošní tenis
pohyb = 90min tenis
doplňky = 0
poznámky = vedro, poledne, já bez kšiltovky => samozřejmě menší úžeh jsem si uhnal, takže spát jsem šel už okolo 21:00; dva roky jsem to nehrál a na technice úderů to bylo dost znát, bojovně jsem ale uhrál čistou remízu 3:6, 6:3

čtvrtek (89,0kg) - kulturní čtvrteční večer (Cirque de Soleil)
pohyb = 50min badminton
doplňky = 0
poznámky = velká radost při hře => po kraťasu za síť soupeř hraje dlouhý oblouk k zadní lajně, běžim a zadovkou mezi nohama to s obtížemi vrátím (povede se mi jeden z deseti pokusů), soupeř čeká u sítě a dává znovu kraťas, dobíhám to a vracím (to už je u mne zcela vyjímečný herní úspěch, otočka na zadní lajně je dost náročná), pár výměn a nakonec zaslouženě získávám vydřený bod; tak dobře jako Vittinghus jsem to sice nezahrál, ale vítězný bod potěšil :-)

pátek (89,6kg) - večer u plotny
pohyb = 70min fitko (hlavně biceps a triceps)
doplňky = 0
poznámky = vařil jsem (si, rodině a mojí mámě na neschopence doma) několik jídel až do půlnoci, vše z výborných surovin, tou "nejméně zdravou" surovinou byla mořská sůl

sobota (89,5kg) - třísportovní den
pohyb = 60min stolní tenis a pak 50min fitko (hlavně břicho a záda), 60min badminton
doplňky = 60gr Whey Protein do vody, 1ks CondroForte
jídlo = domácí lečo a 6 křepelčích vajec (volská oka), 50gr makadamových ořechů (to je 376 kkalorií!), 200gr vepřové pečeně na kedlubnách, 100gr šunky, 250gr špenátu (váha za syrova) na olivovém oleji s česnekem a zahuštěno vejcem
poznámky = moje oblíbená kombinace "po pinci do fitka", odpolední beďas jsem doplnil střídmostí u večeře a splnil tak kalorickou nerovnici příjem < výdej ; sice splněno, ale zase trochu divně...

neděle (88,8kg) - po (asi) roce zase do kina
pohyb = 31min plavání (24x50m kraul)
doplňky = 0
poznámky = skvělej italskej film Naprostí cizinci , doporučuju!!!; ale s varováním: celé se to odehrává v jednom bytě a je to o dialozích... navíc v titulcích; ale stejně paráda

pondělí (88,4kg)

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: -0,6kg ;
- ta kniha zatím nedočtena, ale Olejnas měl zase pravdu: kaloricketabulky.cz už používám; můj bazální metabolismus (BM) je údajně 1.771 kcal, já v sobotu snědl něco přes 1.279 kcal a sportem vydal údajně 1.247 kcal, takže jsem tu nerovnici splnil trochu divně :-) = pro účely BM mi zbylo 32 kcal



A kdyby někoho už omrzelo koukání na dřepy a mrtvolky, dám sem i toho Vittinghuse

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po květen 29, 2017 7:44 am    Předmět: 15. týden Odpovědět s citátem

15. týden {22 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg, na startu 88,5kg, aktuálně na začátku týdne 88,4kg]

pondělí (88,4kg) - plavu rád
pohyb = 48min plavání (32x50m kraul)
doplňky = 1ks CondroForte
poznámky (22.5.2017) = mám už mnoho let takový sen:
uplavat za kalendářní rok 100 kilometrů ; letos to evidentně zase nevyjde, když jsem začal já kůže líná až v květnu, ale... ale mohl bych to zkusit uplavat za nekalendářní rok, od 12. května 2017 do 11. května 2018! to je zase nápad, co?

úterý (87,4kg) - >*<
pohyb = 39min plavání (30x50m kraul)
doplňky = 60gr Whey Protein do vody, 1ks CondroForte
poznámky = zatím to okolo 26. bazénu začíná drhnout, přichází únava a plavu jak cihla

středa (88,1kg) - regenerační den
pohyb = 0
doplňky = 1ks CondroForte, 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = zase uvolněná morálka a slabá vůle, tentokrát U Bansethů v podobě proslulé pečené kachýnky s dvojitý zelím (aspoň že bez přílohy, tedy zase takovej fakeWhole30), spláchnuto vychlazenou Plzní; takže druhý den co? ano, čtvrt kila nahoru :- (

čtvrtek (88,4kg) - třísportovní den
pohyb = 40min plavání (30x50m kraul), 55min badminton, 60min cvičení v APK
doplňky = 60gr Whey Protein do vody, 1ks CondroForte
poznámky = využívám sezónní suroviny, dnes zelený chřest ke snídani a bílý chřest k večeři, mezi tím Bún Cà v Sapě k obědu

pátek (88,5kg) - >*<
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 60gr Whey Protein do vody, 1ks CondroForte
poznámky = včera jsem se neudržel a k večeři snědl trochu hummusu, asi 70gr, cca; toho dobrýho z Marks&Spencer, takže nějaký nezdravý dochucovadla bych tam čekal; a dnes ráno mi váha samozřejmě potrestala: hned deka nahoru; dobře mi tak

sobota (88,4kg) - trojBOJ (jsem dnes s únavou prohrál)
pohyb = 42min plavání (34x50m kraul), 160min cyklistika (41km), 20min fitko (hlavně břicho)
doplňky = 1ks CondroForte, 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = sluníčko ze mne na kole vytáhlo veškerou energii a totálně vysílenej jsem opustil fitko už po 20 minutách; zítra má být zase hezky, tak to musím cyklistiku zopakovat, ale pondělí+úterý si dám zákaz sportu (s vyjímkou úterního ranního plavání) a nechám tělo pořádně odpočinout; spát jdu zase už ve 21:00 s menším úžehem

neděle (89,2kg) - ideální jarní počasí
pohyb = 36min plavání (30x50m kraul), 230min cyklistika (55km),
doplňky = 1ks CondroForte
poznámky = celkově krásnej den

pondělí (88,8kg)

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: +0,4kg ;
- plavání (mezisoučet): 200 bazénů = 10km
- první úspěch! udělal jsem jeden shyb, takovej násilnej a upocenej, spíš to byl pashyb, ale udělal


Pokud se náhodou někomu líbilo předchozí video, mám tu ještě jedno s názvem Art of Vittinghus (zejména ten skok k zadní lajně a odehrání košíčku přes rameno - čas videa 3:00 - je originální umění)

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: