Špatný progress, co dál?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Špatný progress, co dál?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Špatný progress, co dál?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kubicka


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:


a) trénink - nemusíš nutně jezdit nějaké "osvědčené" tréninky, chce to zvolit rozumný objem práce na partie, aby to byl dostatečný stimul, ale abys dokázal regenerovat. Pro přibrání na mě nejlépe fungovalo cvičit 4x týdně, partii 2 tx týdně. Mix vícekloubových cviků ale i cviků izolovaných, pokud svaly umíš odizolovat.


Dobře, dalo by se s rozumným objemem práce pracovat třeba s něčím takovým?
https://renaissanceperiodization.com/hypertrophy-training-guide-central-hub/
citace:

b) progresivní přetížení - souvisí s tréninkem. Aby se tělo zlepšovalo a rostlo, pořád musíš posouvat svoje limity. Hodně lidí vnímá progress jen jako zvýšení váhy na čince, ale progress znamená i udělat více práce s danou váhou, odvést určitou práci v kratším čase, zlepšit techniku na daném schématu a tahat to lépe cílovými svaly. Dělat cvik co nejméně pohybově efektivní a ztěžovat si ho správnou technikou.



Progressive overload jsem zařadil právě v tréninku, který momentálně jedu, předtím jsem ho v podstatě vůbec nezařazoval. A teď si troufám tvrdit, že jde síla pomalu nahoru.

citace:

c) jídlo - když budeš přibírat 0,5-1kg měsíc, tak je to v pohodě, čím menší přírůstky, tím kvalitnější. Ten příjem 3500 kcal se může zdát velký, ale když k tomu přidáš ty další tvoje aktivity, tak skutečně takové požadavky mít můžeš. Nemyslím si, že bys měl špatné trávení. Co tvoje stolice a frekvence vyprazdňování? Kdybys nevstřebával několik tisíc kJ z potravy, tak by tvoje trávení bylo asi pěkně rozhozené a cítil bys to na sobě.


Stolice je v pohodě, frekvence je pravidelná minimálně ráno, ale většinou jdu ještě pak odpoledne a večer. Jediné, co cítím, je pocit plnosti, který odezní většinou po tréninku (pak přijde i hlad).

citace:

d) úsilí - není to o tom jen odcvičit nějakou rutinu a myslet si, že to poroste samo, ale chce to "makat", což je špatně definovatelné slovo, ale ten trénink musí trochu bolet a do té posilky musíš jít s trochou respektu, což většina lidí není schopná. Troufnu si tvrdit, že tohle může být tvůj problém, když máš tolik energie na to chodit 10000 kroků denně a ještě chodit cvičit na hrazdy a podnikat výlety na kole.


To cvičení na hrazdách bych označil spíš za takové lehké protahování a stretching. Tvrdý a kvalitní trénink nedám v žádném případě, protože na něj již nemám sílu. Kolo beru jako lehké kardio stejně tak chůzi.
citace:

e) regenerace - dostatek spánku, kvalitní strava, lehká aerobní aktivita na zvýšení chuti k jídlu, zdravý KV systém, atd.

spánek 7-8h denně minimálně, co se týče stravy, snažím se jíst co nejívc pestře
citace:

f) další aspekty životního stylu - kouření, alkohol, psychická pohoda, atd.

nekouřím, nepiju a troufám si tvrdit, že většinu času jsem i docela v pohodě, až teď poslední dobou mi začíná mrzet to, že nedělám skoro žádné pokroky :/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná neřeš nějaké programy na nabírání/sílu a cvič podle pocitu. To je jak kdyby sis nechal udělat online jídelníček od trenéra, který tě nikdy neviděl. Může to fungovat, ale je taky dost velká šance, že to proste fungovat nebude.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Study napsal:
Možná neřeš nějaké programy na nabírání/sílu a cvič podle pocitu. To je jak kdyby sis nechal udělat online jídelníček od trenéra, který tě nikdy neviděl. Může to fungovat, ale je taky dost velká šance, že to proste fungovat nebude.


Cvičení podle pocitu stojí většinou za hovno. Většina začátečníků cvičí podle pocitu a je z toho jeden velkej mišmaš. Ty programy jsou vyzkoušený a spolehlivý a funguje to na naprostou většinu lidí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 8:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikde jsem nezaznamenal, jak dlouho cvičí. Předpokládal jsem tedy, že má něco odcvičeno.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Study napsal:
Nikde jsem nezaznamenal, jak dlouho cvičí. Předpokládal jsem tedy, že má něco odcvičeno.


Ve fitku už mám odcvičeno 2 roky a předtím jsem ještě cvičil calisthenicu a jiné sporty.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocik™ napsal:
Ropere, chtělo by to ubrat na urážkách a aroganci, je vážně zábavné tě sledovat, jak jsi se po přečtení Zatsiorskiho a Kramera pasoval do role pwl guru, kdy jediný ty a samozřejmě ruští trenéři máte pravdu. Doporučit každému Sheika nebo Smolova vážně není všechno.

Roper napsal:
Ostatně ruští vzpěrači v 50-60. letech říkávali: „If you want to press more, you should have to press more.“


Jsem nevěděl, že soudruzi uměli tak dobře anglicky.


Budu si arogantní jak chci. Nepřečetl jsem pouze Science and Practice of Strength Training, ale víc knížek. Považuju za racionální, dokládat k danému tréninku vědeckej pohled, respektive vycházet z nejnovějších výzkumů, a bohužel, tebou zmíněné tréninky, často ani nejsou vědecky podložený.

Ten výrok je pochopitelně z anglickýho článku.

Rozhodně existuje v cvičící populaci daleko větší množství lidí, které Sheiko/modifikovaný Smolov posunul výkonnostně o dost víc, než tréninky typu Korte, StrongLifts, Madcow 5x5 a podobný paskvily. Tak to je.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
...
Rozhodně existuje v cvičící populaci daleko větší množství lidí, které Sheiko/modifikovaný Smolov posunul výkonnostně o dost víc, než tréninky typu Korte, StrongLifts, Madcow 5x5 a podobný paskvily. Tak to je.


nebavime se o sile ale o objemu
stronglift je objemovy, madcow 3x5 je silovejsi, korte je ve verzy na "objem" i na "silu"
veril bych, ze jsou i lepsi obecne treningy na silu,a le neverim v lepsi obecny trening na objem nez je bear
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 3:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kubicka napsal:
Study napsal:
Nikde jsem nezaznamenal, jak dlouho cvičí. Předpokládal jsem tedy, že má něco odcvičeno.


Ve fitku už mám odcvičeno 2 roky a předtím jsem ještě cvičil calisthenicu a jiné sporty.

neber to osobne, ale ocividne to bylo k nicemu co se tyce praxe k poskladani vlastniho treningu a rekl bych ze i sily
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
kubicka napsal:
Study napsal:
Nikde jsem nezaznamenal, jak dlouho cvičí. Předpokládal jsem tedy, že má něco odcvičeno.


Ve fitku už mám odcvičeno 2 roky a předtím jsem ještě cvičil calisthenicu a jiné sporty.

neber to osobne, ale ocividne to bylo k nicemu co se tyce praxe k poskladani vlastniho treningu a rekl bych ze i sily


Bohužel to vidím stejně a to tomu dávám hrozně moc a dost mi to mrzí..

Prostě se teď pořádně zaměřím hlavně na progess v tréninku a tím se to snad všechno zlepší
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kubicka napsal:
Peter Ustinov napsal:
kubicka napsal:
Study napsal:
Nikde jsem nezaznamenal, jak dlouho cvičí. Předpokládal jsem tedy, že má něco odcvičeno.


Ve fitku už mám odcvičeno 2 roky a předtím jsem ještě cvičil calisthenicu a jiné sporty.

neber to osobne, ale ocividne to bylo k nicemu co se tyce praxe k poskladani vlastniho treningu a rekl bych ze i sily


Bohužel to vidím stejně a to tomu dávám hrozně moc a dost mi to mrzí..

tak spustim svoji agitaci
dva roky je 100 tydnu
venuj desetinu (10 tydnu) bearovi, tomu nejprimitivnejsimu, a ja ti rucim, ze naberes aspon pet kilo
pokud pojedes podle navodu ( zjistis maxima, pojedes dostatecny pocet serii, budes drzet jidelnicek) neni mozne nenabrat dostatek kvalitni hmoty
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
kubicka napsal:
Peter Ustinov napsal:
kubicka napsal:
Study napsal:
Nikde jsem nezaznamenal, jak dlouho cvičí. Předpokládal jsem tedy, že má něco odcvičeno.


Ve fitku už mám odcvičeno 2 roky a předtím jsem ještě cvičil calisthenicu a jiné sporty.

neber to osobne, ale ocividne to bylo k nicemu co se tyce praxe k poskladani vlastniho treningu a rekl bych ze i sily


Bohužel to vidím stejně a to tomu dávám hrozně moc a dost mi to mrzí..

tak spustim svoji agitaci
dva roky je 100 tydnu
venuj desetinu (10 tydnu) bearovi, tomu nejprimitivnejsimu, a ja ti rucim, ze naberes aspon pet kilo
pokud pojedes podle navodu ( zjistis maxima, pojedes dostatecny pocet serii, budes drzet jidelnicek) neni mozne nenabrat dostatek kvalitni hmoty


V 8. července odjíždím na týden do přírody, kde se brutálně zregeneruju a pak tam toho beara hodím. Začal bych ho ještě předtím, ale tento týden chci dojet ten svůj plán (konec makrocyklu) a potom zařadím deload, protože jsem už dost vyčerpaný, tím pádem by mi nezbyli 4 týdny na berův cyklus.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kubicka napsal:

V 8. července odjíždím na týden do přírody, kde se brutálně zregeneruju a pak tam toho beara hodím. Začal bych ho ještě předtím, ale tento týden chci dojet ten svůj plán (konec makrocyklu) a potom zařadím deload, protože jsem už dost vyčerpaný, tím pádem by mi nezbyli 4 týdny na berův cyklus.


ok
tak pak zaloz log
hod sem maxima
vypocitej pracovni vahy
a vydrz aspon 8 tydnu
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út červen 06, 2017 12:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě přijde ten jídelníček docela v pohodě, jestli to zvládá OK.
A když nenabírá radit mu snížit jídlo je docela divný :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: út červen 06, 2017 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už se to tak pěkně rozjelo. Co se týče stravování:

1. Řešit nějakou funkční poruchu absorpce živin je jednoduše řečeno naprostá kravina. Malabsorpční stavy mají fakticky vždy nějaké klinické symptomy - to, že "nenabírá" v tomto kontextu není ani náhodou projevem funkční poruchy v GIT.
2. Test s betainem a podobné praktiky ala risebyperformance jsou sice pěkné, ale silně zavádějící, nevypovídající. Takové pseudodiagnostiky, které slouží tak maximálně pro ujištění vlastních laických závěrů, popřípadě k psychickému uspokojení a podpoření nějakého závěru, ke kterému člověk bůhví jak došel.

3. Obecně bych neviděl problém v kaloriích nebo celkových makroživinách (čili opravdu jen v tom celkovém součtu) ale především v objemu toho jídla - tam je docela velká možnost (ikdyž přiznávám, že nadruhou stranu jsou jedinci, kteří to bezproblémově zvládají kontinuálně desítky let bez větších problémů), že to přestane nějaký úsek nebo funkce GIT časem zvládat a tím lepším scénářem bude pouhé radikálnější snížení trávení a vstřebávání a chronické nepříjmené obtíže. Tady i vzhledem k tomu, že autor není typický stokilový chlap ale malý pavouk, je to dost na hraně.
4. Ta kvalitativní otázka je taky na pováženou. Na první pohled se to může někomu možná zdát jako "pěkný jídelníček", ale je to poměrně velký nonsens. Hodně prapodivné a nelogické kombinace, ta typická začátečnická snaha narvat co nejvíce do jednoho jídla...
5. Hodně se řeší trénink, ale i ta systematika stravování by se měla dost zrevidovat, ono ani není moc divu, že ty výsledky nejsou optimální.
Proč 3x denně vločky, 2x denně vejce, proč ty bílkovinné kombinace, kde zbytečně některé aminokyseliny o několik desítek procent převyšují nad druhými, proč takové dávky a kvanta atd. atd.
Pokud pomineme tu nelogickou strukturu stravování, tak se i dostaneme k dost zásadní věci: Tady ve výsledku není 100% problém v nedostatečnosti trávení jako takovém, ale v tom, že autor příspěvku jde bezpochyby vysoce nad svoje reálné trávící, vstřebávací, transportní a další schopnosti jeho organismu.

6. Ale abych nebyl rýpající debil, tak se autor očividně, narozdíl od drtivé většiny, vydává správným směrem. Jen to chce aby to nebylo jen tak na oko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2017 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Když už se to tak pěkně rozjelo. Co se týče stravování:

1. Řešit nějakou funkční poruchu absorpce živin je jednoduše řečeno naprostá kravina. Malabsorpční stavy mají fakticky vždy nějaké klinické symptomy - to, že "nenabírá" v tomto kontextu není ani náhodou projevem funkční poruchy v GIT.
2. Test s betainem a podobné praktiky ala risebyperformance jsou sice pěkné, ale silně zavádějící, nevypovídající. Takové pseudodiagnostiky, které slouží tak maximálně pro ujištění vlastních laických závěrů, popřípadě k psychickému uspokojení a podpoření nějakého závěru, ke kterému člověk bůhví jak došel.

3. Obecně bych neviděl problém v kaloriích nebo celkových makroživinách (čili opravdu jen v tom celkovém součtu) ale především v objemu toho jídla - tam je docela velká možnost (ikdyž přiznávám, že nadruhou stranu jsou jedinci, kteří to bezproblémově zvládají kontinuálně desítky let bez větších problémů), že to přestane nějaký úsek nebo funkce GIT časem zvládat a tím lepším scénářem bude pouhé radikálnější snížení trávení a vstřebávání a chronické nepříjmené obtíže. Tady i vzhledem k tomu, že autor není typický stokilový chlap ale malý pavouk, je to dost na hraně.
4. Ta kvalitativní otázka je taky na pováženou. Na první pohled se to může někomu možná zdát jako "pěkný jídelníček", ale je to poměrně velký nonsens. Hodně prapodivné a nelogické kombinace, ta typická začátečnická snaha narvat co nejvíce do jednoho jídla...
5. Hodně se řeší trénink, ale i ta systematika stravování by se měla dost zrevidovat, ono ani není moc divu, že ty výsledky nejsou optimální.
Proč 3x denně vločky, 2x denně vejce, proč ty bílkovinné kombinace, kde zbytečně některé aminokyseliny o několik desítek procent převyšují nad druhými, proč takové dávky a kvanta atd. atd.
Pokud pomineme tu nelogickou strukturu stravování, tak se i dostaneme k dost zásadní věci: Tady ve výsledku není 100% problém v nedostatečnosti trávení jako takovém, ale v tom, že autor příspěvku jde bezpochyby vysoce nad svoje reálné trávící, vstřebávací, transportní a další schopnosti jeho organismu.

6. Ale abych nebyl rýpající debil, tak se autor očividně, narozdíl od drtivé většiny, vydává správným směrem. Jen to chce aby to nebylo jen tak na oko.


Rozhodně super komentář :) Pokud se tedy budeme bavit o stravování, jak by to mělo vypadat, doporučíš nějaké zdroje (články, YT, knihy, popřípadě doporučit trenéra (Plzeň)), kde je tohle vysvětlené (popis, proč to tak je..).

Trénink jako takový si myslím, že mi vyhovuje. Váhy jdou pomalu, ale jistě nahoru, což se mi poslední dobou moc nevedlo. :/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Špatný progress, co dál? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: