Vyhrezla plotenka


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vyhrezla plotenka  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Vyhrezla plotenka
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já měl po první návštěvě CT
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wojtkingson napsal:
Já měl po první návštěvě CT


Z toho je videt kdo je tvrdak a kdo simulant ))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2017 10:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nn, z toho je vidět, kdo má zkušenosti s naším zdravotnictvím, resp s obvoďákama
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Loudy


PříspěvekZaslal: st červen 07, 2017 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sorry, nebyl teď moc čas reagovat.

26.5. v pátek se mi to stalo
27.-28.5. víkend v háji, nemohl jsem dlouho sedět, dlouho stát ani dlouho ležet na zádech, jediná poloha, kdy se to dalo trochu vydržet, bylo ležení na boku s pokrčenými koleny (taková poloha plodu), bral jsem si ibalginy alespoň na noc, ale každý pohyb v posteli mě vzbudil, při chůzi občas taková bolest, až se mi podlomila kolena
následující týden se to začalo trochu lepšit, ale otáčení v posteli byl ještě ze začátku boj, sedět jsem taky moc nemohl, po chvilce sezení mi trvalo tak minutu, než jsem se mohl aspoň trochu narovnat, chodil jsem jak stará bába
v klidu bolest tupá, tak na nějakých 20-30% původní bolesti, při neopatrném pohybu bolest ostrá dole v bedrech, občas mě bolela i kostrč
tento týden už to moc nepociťuji, vlastně teď mě omezuje už jen pohyb v bederní páteři (předklon, záklon) a bolest je tak 10%
žádnou bouli jsem tam neměl, nebo alespoň nebyla vidět
po pěti dnech obvodák nic nenašel
občas mi přijde levá kyčle trochu mimo, ale možná to je i tím, že jsem trochu kulhal a z toho mě ještě sem tam bolí kolena
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: st červen 07, 2017 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Že obvoďák nic nenašel mě nepřekvapuje. Z toho jak to popisuješ, bych řekl, že máš opravdu vyhřezlou plotýnku. Chce to jít na CT, zjistit, kde a jaký výhřez to je a pak s tím dlouhodobě pracovat. Jinak tě to dřív nebo později složí zase.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uvecko


PříspěvekZaslal: čt červen 15, 2017 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj vsichni, kdo navstivite tento blog a hledate radu ci pomoc pri vyhrezu plotynky, po operaci atd..... toto tema jsem kdysi zalozil, kdyz jsem byl bezradny, bez informaci a bohuzel soucasnym zdravotnictvim odkazan na nic nedelani a hlavne nenamahat zada. Protoze kdo nic nedela taky nic nezkazi .... a nebo ne?

Zajdete si na neurologii a nechte se vysetrit pripadne udelat CT at vite na cem ste.

Pote nechte zadum klid dokud bolesti aspon z casti neustoupi a nebudete moci normalneji fungovat, pripadne operace kdyz bude vyhrez veliky a lekar vam ji doporuci (to uz je na vas). Po operaci je cca 3 mesice klid na luzku.

To ale ze vas to jiz neboli pripadne jen lehce nebo obcas, nezanmena ze je vse dobre. Prave naopak, zde je potreba zacit neco delat.

Je potreba odstranit pricinu, proc plotenka vyhrezla aby se to jiz neopakovalo. Pokud odstaranite pricinu muzete se vratit k jakemukoli sportu, treba i k powerliftingu :D

Pricina vetsinou byva v tom, ze mate spatne pohybove vzory, neboli cvicite a hybete se spatne. A to je potreba odstanit. Prvni co je treba se naucit je spravny dechovy vzor. Pote aktivace hlubokeho stabilizacniho systemu. A pote to aplikovat do zpravnych pohybovych vzoru, jako je drep, kycelni ohyb atd.... Pokud toto zvladnete pak uz je pred vami pouze cesta kdy zahodite ego a pujdete postupne a systematicky s vahama nahoru a posilite oslabene svalstvo (vetsinou cely zadni retezec, core atd). Kdyz pujdete postupne rozumem a spravnou technikou s vahama nahoru nemuze se nic stat.

Osobne jsem po operaci vyhrezu plotynky v oblasti L/S prechodu. Cca po 4 letech bezne zvedam vahy nad 140kg na mrtvolu, rumunysky mrtvy tah a na drep a nemam sebemensi problem se zady, ba naopak od te doby co jsem posilil svalstvo zad a hyzdi a dalsich svalovych skupin o zadech ani nevim. Mohu delat cokoli. V soucasnosti jsem osobni ttrener a pomaham aj lidem s temito problemy stejnou cestou jakou jsem absolvoval ja, mozna i efektivnejsi.

Pokud nevite co a jak sami, doporucuji najit si kvalitniho trenera ci terapeuta idealne se sportovni minulosti. Je spousta kvalitnich treneru co maji vedomosti a mohou vam celkem rychle a efektivne pomoci se vratit, jen je treba si takoveho najit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: čt červen 15, 2017 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Loudy napsal:
Sorry, nebyl teď moc čas reagovat.

26.5. v pátek se mi to stalo
27.-28.5. víkend v háji, nemohl jsem dlouho sedět, dlouho stát ani dlouho ležet na zádech, jediná poloha, kdy se to dalo trochu vydržet, bylo ležení na boku s pokrčenými koleny (taková poloha plodu), bral jsem si ibalginy alespoň na noc, ale každý pohyb v posteli mě vzbudil, při chůzi občas taková bolest, až se mi podlomila kolena
následující týden se to začalo trochu lepšit, ale otáčení v posteli byl ještě ze začátku boj, sedět jsem taky moc nemohl, po chvilce sezení mi trvalo tak minutu, než jsem se mohl aspoň trochu narovnat, chodil jsem jak stará bába
v klidu bolest tupá, tak na nějakých 20-30% původní bolesti, při neopatrném pohybu bolest ostrá dole v bedrech, občas mě bolela i kostrč
tento týden už to moc nepociťuji, vlastně teď mě omezuje už jen pohyb v bederní páteři (předklon, záklon) a bolest je tak 10%
žádnou bouli jsem tam neměl, nebo alespoň nebyla vidět
po pěti dnech obvodák nic nenašel
občas mi přijde levá kyčle trochu mimo, ale možná to je i tím, že jsem trochu kulhal a z toho mě ještě sem tam bolí kolena


Klid, zatím jsi se ještě nedostal do fáze kdy se chronickým špatným hýbáním rozpadne ploténka a jestli už jo tak tahle epizodka to nebyla.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Loudy


PříspěvekZaslal: so červen 17, 2017 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co bych podle tebe měl udělat?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vyhrezla plotenka Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: