Jsou nutné sacharidy po treninku ?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jsou nutné sacharidy po treninku ?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jsou nutné sacharidy po treninku ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
shooter


PříspěvekZaslal: út červen 20, 2017 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle napsal:
shooter napsal:
Tak z vlastní zkušenosti vím, že na LowCarbu, keto se krásně cítíš, ale nabereš tak prd.


A kam se tedy ztratí ta případná nadbytečná energie přijatá ze stravy?


Tak jelikož jsem držel Naivně x měsíců (let) low carb s tukama ke 300g denně sachrů do 100g stejně tak s bílkovinama, tak váha spíše šla dolů. A to mám konstatní váhu 75kg. Nehledě o možnosti jet vysokoobjemové tréninky. Vůbec.
Glykogen máš vyčerpanej a funguj na tom. Prostě to nejde. Jako ono to funguje pár měsíců, když chceš dát dolů tukovou hmotu. Do diety super. Ale pro náběr ne.
_________________
Pokud něco opravdu moc chceš, musíš něco obětovat.

Můj Log > http://forum.ronnie.cz/shooteruv-objem-up-to-90kg-t26856.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: út červen 20, 2017 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohl by to někdo, prosím, rozvinout o potréningovou stavu v dietě (při hubnutí)?

Já dávám po tréninku hydro a glutamin, následně se za cca 30min. lehce (dietně) najím (zelenim.salát a kus chleba. Jde o večeři, cvičím večer. Cílem je zhubnout, posilování mám hlavně pro udržení (resp. mírné zvýšení) objemu svalů a jako nakopávák pro metabolismus. Ambice nějak moc nabírat s touto stravou pochopitelně nemám. Cvičím 2x týdně FB.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: út červen 20, 2017 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MSG napsal:
Mohl by to někdo, prosím, rozvinout o potréningovou stavu v dietě (při hubnutí)?

Já dávám po tréninku hydro a glutamin, následně se za cca 30min. lehce (dietně) najím (zelenim.salát a kus chleba. Jde o večeři, cvičím večer. Cílem je zhubnout, posilování mám hlavně pro udržení (resp. mírné zvýšení) objemu svalů a jako nakopávák pro metabolismus. Ambice nějak moc nabírat s touto stravou pochopitelně nemám. Cvičím 2x týdně FB.


Takže po tréninku ve zbytku dne už jen hydro a glutamin? To je šíleně málo proteinů i pro ženskou, myslím že by se tam ještě 200g kuřecího klidně vlezlo :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: út červen 20, 2017 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

balbi napsal:
Pro svaly je důležité, když budeš držet bílkovinu, sacharidy jsou jen energie, bez nich se obejdeš, dávej jich jen tolik, kolik cítíš, že potřebuješ. A co se týče zdroje, dávej to, co ti vyhovuje, co vyhovuje jinému, nemusí nutně vyhovovat Tobě.


To je sice pravda, ale když chceš nabírat další svalovou hmotu, tak potřebuješ sacharidy. Nějak si neumím představit jak bys to chtěl dělat na bílkovinách. To by jsi se akorát utavil..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út červen 20, 2017 4:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MSG napsal:
Mohl by to někdo, prosím, rozvinout o potréningovou stavu v dietě (při hubnutí)?

Já dávám po tréninku hydro a glutamin, následně se za cca 30min. lehce (dietně) najím (zelenim.salát a kus chleba. Jde o večeři, cvičím večer. Cílem je zhubnout, posilování mám hlavně pro udržení (resp. mírné zvýšení) objemu svalů a jako nakopávák pro metabolismus. Ambice nějak moc nabírat s touto stravou pochopitelně nemám. Cvičím 2x týdně FB.


Zjednodušeně, jak to asi už znáš: po tréninku (resp. jakýkoliv fyzický aktivitě) by měly bejt buňky citlivější na inzulín, stejně tak by svaly měly bejt víc ochotný doplnit glykogen, kterej částečně spotřebovaly.

V praxi je to složitější, endomorf bude mít na inzulín hodně citlivý i tukový buňky. A obecně taky bude u všech hrát roli, jakym způsobem maj našlápnuto k inzulínový rezistenci (a to včetně tý první fáze, kdy všechno funguje jak má, akorát už tělo musí toho inzulínu produkvoat víc). V kostce: dva nebo tři tréninky ve fitku přes tejden při jinak nulovym pohybu, špatný stravě, příp. i nadváze to tělo zpátky do rovnováhy nehoděj a ta potréninková distribuce živin nebude prostě probíhat úplně tak jak má. V takovou chvíli už bych byl opatrnej s tim obecně doporučovanym vyššim množstvim rychlejších sachrů po tréninku.

Pokud ti nevadí číst anglický články, tak tématem živin po tréninku (a před nim i během něj) se zabejvá tenhle článek na t-nationu:
https://www.t-nation.com/supplements/post-workout-nutrition-is-dead
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út červen 20, 2017 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dva vynikající články několik dnů staré. Mělo by tam být vše, co vás zajímá:

International society of sports nutrition position stand: diets and body composition
https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-017-0174-y

International Society of Sports Nutrition Position Stand: protein and exercise
https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-017-0177-8

a jeden trochu starší, ale aktuální:

International Society of Sports Nutrition position stand: Nutrient timing
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2575187/

Enjoy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jooker123


PříspěvekZaslal: út červen 20, 2017 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:
Dva vynikající články několik dnů staré. Mělo by tam být vše, co vás zajímá:

International society of sports nutrition position stand: diets and body composition
https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-017-0174-y

International Society of Sports Nutrition Position Stand: protein and exercise
https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-017-0177-8

a jeden trochu starší, ale aktuální:

International Society of Sports Nutrition position stand: Nutrient timing
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2575187/

Enjoy



bych to shrnul do tohohle:
Each method has its strengths and weaknesses. No single approach is ideal for all circumstances.

Kdo sleduje FB Alana Aragona, Brada Schoenfelda a jinych borcu, tak vi, ze tohle je hodne casta odpoved na hodne otazek...

Takze pro normalni populaci: musite zacit neco delat a najit si pro sebe vhodny zpusob stravovani...
Z moji zkusenosti sem ae jeste nevidel udelat nekoho poradnej progres na low carbu....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út červen 20, 2017 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Shrnul jsi to dobře, nicméně velká část lidí se nedokáže rozhodnout rozumně, protože k tomu nemá relevantní informace a nedokáže filtrovat, co je a co není blbost.
Pak půlka lidí poslouchá Grznára atd... ale to už je jiné téma.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

balbi napsal:
Nepiš mu tady hlouposti, to, zda bude nebo nebude příbírat vůbec nezávisí na tom, zda bude mít v jídelníčku sacharidy. Jde mu o svaly, ty přibere i bez sacharidů.


Seno a oves

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 10:14 am    Předmět: Alchymisti Odpovědět s citátem

Někdy mi ty diskuse na Ronnie ohledně stravy připomínají pokusy alchymistů na dvoře Rudolfa II. jak vyrobit z povidel zlato (čti svaly).

Tak protichůdný názory...



Já jsem teď tři týdny téměř bez sacharidů (mám je jenom z ovoce), polysacharidy jsem měl jenom 3x v podobě brambor jako přílohy, a ztrácim se před očima. Hmota vyloženě mizí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merle56


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Merle56 napsal:
Jako takhle, nejde mi o energii, citim se dobře po treninku i tak, ale jestli to nevadi růstu, že tam hodím jen bílkoviny a ne sacharidy .... popř. mezi ty "kvalitní" sacharidy se počítá co ?? Jenom ryže/brambor/těstoviny, nebo můžou být i vločky / ovoce ?

Vše co jmenuješ kromě ovoce. Po tréninku ovoce může být (např. banán), ale těžko na něm budeš stavět dalších 5 jídel za den.


Takhle, já za den mám dost sacharidů ( vločky, oběd většinou příloha, černé pečivo atd.) a po tréninku dávám ihned to ovoce, ale jde mi hlavně o to, zda je fakt nutné, aby to jídlo co budu jíst 1-2 hodiny po tréninku mělo rýžy/těstoviny/brambor a nebude stačit když dám jen bílkoviny. Pokud ty sacharidy teda musí být, tak by mě zajímalo, jestli můžu dát teda 1-2 hodiny po tréninku vločky, nebo nějaké bílkoviny a pak zvlást rýži
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Merle56 napsal:

Takhle, já za den mám dost sacharidů ( vločky, oběd většinou příloha, černé pečivo atd.) a po tréninku dávám ihned to ovoce, ale jde mi hlavně o to, zda je fakt nutné, aby to jídlo co budu jíst 1-2 hodiny po tréninku mělo rýžy/těstoviny/brambor a nebude stačit když dám jen bílkoviny. Pokud ty sacharidy teda musí být, tak by mě zajímalo, jestli můžu dát teda 1-2 hodiny po tréninku vločky, nebo nějaké bílkoviny a pak zvlást rýži

Po tréninku je na sacharidy vůbec nejvhodnější čas, protože vyčerpáš zásoby enegrie ve svalech a je potřeba ji obnovit.
Tzn. na to co se ptáš, jestli lze vynechat sacharidy z potréninkového jídla - tak je to vůbec nejméně vhodné jídlo ze všech (ještě se snídaní).

Pokud s tím máš nějaký problém kvůli tomu, že to jídlo nemůžeš tak brzo jíst (práce/škola poad.), tak si z toho namixuj předem nějaký šejk - vločky, banán, vejce..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Merle56 napsal:
Spazik napsal:
Merle56 napsal:
Jako takhle, nejde mi o energii, citim se dobře po treninku i tak, ale jestli to nevadi růstu, že tam hodím jen bílkoviny a ne sacharidy .... popř. mezi ty "kvalitní" sacharidy se počítá co ?? Jenom ryže/brambor/těstoviny, nebo můžou být i vločky / ovoce ?

Vše co jmenuješ kromě ovoce. Po tréninku ovoce může být (např. banán), ale těžko na něm budeš stavět dalších 5 jídel za den.


Takhle, já za den mám dost sacharidů ( vločky, oběd většinou příloha, černé pečivo atd.) a po tréninku dávám ihned to ovoce, ale jde mi hlavně o to, zda je fakt nutné, aby to jídlo co budu jíst 1-2 hodiny po tréninku mělo rýžy/těstoviny/brambor a nebude stačit když dám jen bílkoviny. Pokud ty sacharidy teda musí být, tak by mě zajímalo, jestli můžu dát teda 1-2 hodiny po tréninku vločky, nebo nějaké bílkoviny a pak zvlást rýži


Klidek, sacharidy ihned po treningu niesu nutne. Hlavny je prisun bielkovin. Prijem proteinu samotneho dvihne inzulin na dostatocnu uroven aj bez sacharidov.

https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/1550-2783-10-42

Ak si po treningu namiesas 1-2 odmerky 80% proteinu tak si v pohode na par hodin dokial dostanes do seba normalne jedlo. V nom si potom dopraj sacharidy, ak citis ze potrebujes.

A ako tu uz pisal Cratach, dolezitejsie je prijem pred/pocas treningu.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Někdy mi ty diskuse na Ronnie ohledně stravy připomínají pokusy alchymistů na dvoře Rudolfa II. jak vyrobit z povidel zlato (čti svaly).

Tak protichůdný názory...



Názorová různorodost a protíchůdnost na laickém fóru jako je ronnie není vyjímka, navíc tohle je dost malý píseček . Je to tak všude, ať už jsou to velká zahraniční fóra nebo rozpory mezi špičkovýma trenérama a odborníkama na výživu... Jako obecně je nějak funkční (jedno v jakém ohledu) naprosto všechno, ať už je to 100g pohanky zalité močí jako to dělá Rando, nebo celoroční keto atd. atd. Důležité otázky jsou ale co je funkčnější, vhodnější, má maximálně pozitivní vliv na zdraví...

A i sebeblbější názory a ty nejrozhádanější diksuse, které se ale týkají tématu a nekončí u randova péra, jsou kolikrát velmi přínosné. Důkazem budiž Pr!nc a jeho ISSN, který navíc dokázal, že se v oblasti velmi zdatně orientuje a asi si hlídá aktuální publikování těch opravdu nejrelevantnějíšch dat - protože, kdo z místních guru pravidelně čte to, co denně vychází online pod hlavičkou biomedu? A kdo je třeba tak daleko, že některé publikace přímo odebírá...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jsou nutné sacharidy po treninku ? Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: